Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 20, 2019 11:51 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Objawienia Fatimskie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Objawienia Fatimskie
Astro33 napisał(a):
Aj, jaj, jaj :? Jaki brak logiki? Cały czas Nawiązuje do objawień fatimskich w których "Maryja" nakazała modlić się do swojego niepokalanego serca.
"Matka Boża": "...Chce On ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Tym, którzy je przyjmą, obiecuję zbawienie. Dusze te będą tak drogie Bogu, jak kwiaty, którymi ozdabiam Jego tron."
Tutaj "Maria" zamiast zachęcić do oddania swego życia Jezusowi(bo tylko w nim jest zbawienie) to prosi o ustanowienie nabożeństwa do jej niepokalanego serca w którym
OBIECUJE ZBAWIENIE.
Przeoczyłeś coś: to ON chce.
To jest droga do NIEGO. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi jest JEDNYM ZE SPOSOBÓW ZBLIŻENIA SIĘ DO NIEGO.

1Tm 4:16 bt5 "Uważaj na siebie i na nauczanie; w tych [sprawach] bądź wytrwały! To bowiem czyniąc, i siebie samego zbawisz, i tych, którzy cię słuchają."
Czy też wyciągniesz wniosek, że Tymoteusz może się zbawić wytrwałością, zaprzeczając zbawieniu w Jezusie?

To, co łączy te dwa twierdzenia jest tak zwana "nieprzyjazna interpretacja".

Gdyby zastosować tę technikę do Dziejów Apostolskich można by się przyczepić
choćby do anioła, który powiedział Korneliuszowi:
„Poślij do Jafy i sprowadź Szymona, zwanego Piotrem!
On cię pouczy, jak zbawisz siebie i cały swój dom”.
/Dz 11,13b-14/
..zamiast dochodzić o co naprawdę chodzi, można zarzucić autora Dziejów zarzutami:
Popatrzcie, ten anioł mówi herezję!
Sugeruje że człowiek może się sam zbawić (a w dodatku zbawić innych!) - a przecież wiemy ze tylko Jezus może zbawiać, bo napisano „I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni”/Dz 4,12/

Cytuj:
Albo Łucja pyta się czy Franciszek pójdzie do nieba:
ŁUCJA: A Franciszek?
"MATKA BOŻA": Również, ale musi jeszcze odmówić wiele różańców. Czyli klepanie "zdrowasiek" jest drogą do zbawienia.

Po pierwsze, nie "klepanie" tylko modlitwa (już samo to jest z Twojej strony nadużyciem).
Po drugie - czy podobny zarzut postawiłbyś Pawłowi, na podstawie tekstu:
Flp 1:19 bt5 "Wiem bowiem, że mi to wyjdzie na zbawienie dzięki waszej modlitwie i pomocy, udzielanej przez Ducha Jezusa Chrystusa," ?
Posądziłbyś św.Pawła, że myśli, że zostanie zbawiony nie przez Jezusa, tylko przez modlitwę Filipian?

Cytuj:
Gdzie w tym wszystkim Jezus? Co na to Biblia? Napisałem wczesniej, że Jezus jest bramą do nieba, a wy zarzuciliscie mi pychę i brak logiki.
Nie manipuluj. Nie zaprzeczyliśmy, że Jezus jest bramą, tylko zaprzeczyliśmy - i czynimy to dalej - jakoby treść objawień w Fatimie temu zaprzeczała.

Cytuj:
Napisaliscie mi też, że nie ma obowiązku wiary w objawienia prywatne, a teraz mi piszecie, że pluje na Kościół(czego oczywiście nie robię) bo mam inne zdanie na temat objawień w Fatimie. Co za hipokryzja..
Hipokryzja, ale Twoja.
Nie ma obowiązku wiary w objawienia prywatne (w tym fatimskie). Ale sugerowanie, że są sprzeczne z Biblią (zwłaszcza przy takiej znajomości Biblii, jaka masz...) to pycha. Może jeszcze gdybyś napisał "wydaje mi się", albo "dlaczego tak, bo to wygląda mi na sprzeczne" - odebrałbym inaczej i tłumaczył. Ale jak słyszę autorytatywną ocenę negatywna w wykonaniu... kogoś kto takiego autorytetu nie posiada, to wiem, że czyni to z pychy.

Wt cze 26, 2018 12:41 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2