Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 22, 2019 11:21 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Czy jak nienawidze Boga to moge wziąść ślub? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jak nienawidze Boga to moge wziąść ślub?
f.kos napisał(a):
Podobno kościół dopuszcza ślub z osoba niewierzaca, czyli seks po ślubie z tą osoba jest chyba dozwolony. A czy jak ktoś nienawidzi Boga i nie chce uznać jego miłości to też może wziąść ślub?
Pozdrawiam

Możesz wziąć ślub, bo podstawę masz spełnioną - wierzysz w Boga.
Gdy spowiadałem się po ponad 10 latach z ateizmu to ksiądz zapytał, czy to na pewno był ateizm. Negowanie Jego istnienia to co innego niż obrażanie się na Niego i nienawidzenie Go. Obraza i nienawiść to również forma rozmowy. W moim przypadku rzeczywiście był to ateizm, a więc coś gorszego niż nienawidzenie i obrażanie się na Boga. Ja do Boga nic nie miałem, bo uważałem, że Go nie ma. Nie przejmowałem się więc swoimi grzechami, bo uważałem że coś takiego jak grzech nie istnieje. Są tylko złe uczynki zakazane przez prawo państwowe i dobre uczynki niezakazane. Czyli to prawo ludzkie określało w moim życiu to co jest złe i dobre.

Mnie ciekawi dlaczego nienawidzisz Boga? Napisałeś, że nic nie możesz na to poradzić. Co się takiego stało, że Go nienawidzisz? Może pogadaj z Nim. Wyciągnij do Niego pierwszy rękę. Choć myślę, że On nigdy swojej ręki Tobie nie odstąpił, tylko Ty ją odrzuciłeś.

Cz lut 07, 2019 7:10 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10