Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 26, 2020 4:41 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Transseksualizm a wola Boża 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transseksualizm a wola Boża
Co Ty opowiadasz? Kierownik ma nas odnaleźć?
Tu się stanowczo kończy moja tolerancja na nonsensy.

Przykład. Jest sobie w parafii np. 10, 20 tysięcy osób. Sa wśród nich te, które chciałyby kierownictwa duchowego. Siedzą na tyłku, modlą się i mają nadzieję, że ksiądz je odnajdzie?
No daruj.
(owszem, cuda się zdarzają, ale Pan Bóg musi mieć bardzo poważne powody, żeby wyłączyć prawa stworzonego świata i obdarzyć kogoś cudem, niekeidy zresztą wcale nie ze względu na osobę obdarzaną).

Nie zwalniaj się łaskawie z odpowiedzialności za własne życie.
Nie zwalaj też na Pana Boga; gdybys chciał, to byś dał, a ja szukać nie będę. Taką mnie stworzyłes, taka mnie masz, martw się?
No gruba przesada.
Inicjatywa należy do Ciebie.

Na koniec: napiszę Ci, że - choć w tej chwili nie potrafię podać cytowalnego źródła - wielokrotnie słyszałam, że jeśli domniemany kierownik by nalegał, że będzie czyimś kierownikiem, to należy być co najmniej bardzo ostrożnym.

Wt lis 20, 2018 5:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transseksualizm a wola Boża
Terremoto napisał(a):
Co Ty opowiadasz? Kierownik ma nas odnaleźć?
Tu się stanowczo kończy moja tolerancja na nonsensy.

Przykład. Jest sobie w parafii np. 10, 20 tysięcy osób. Sa wśród nich te, które chciałyby kierownictwa duchowego. Siedzą na tyłku, modlą się i mają nadzieję, że ksiądz je odnajdzie?

Nie w tym sensie że ma nas szukać dosłownie, odnależć siebie nawzajem, to znaczy że ty masz czuć że to jest ta osoba która Cię poprowadzi. To jak to ma wyglądać, po prostu idę sobie do parafii, proszę o spotkanie z tym księdzem który akurat ma czas i pytam - czy ksiądz może i chce zostać moim kierownikiem duchowym? A jak się nie zgodzi to następny, a jak żaden nie zechce? Może ja po prostu nie wiem jak to ma wyglądać.

Cytuj:
Nie zwalniaj się łaskawie z odpowiedzialności za własne życie.

Nie mam takiego zamiaru.

Wt lis 20, 2018 6:08 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3