Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr wrz 18, 2019 4:19 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Zniewolenie. 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zniewolenie.
Dziękuję za wszystkie wypowiedzi,dają wiele do myślenia. Nie żenię się jutro,mam jeszcze trochę czasu.Spróbuję to jakoś jeszcze ogarnąć z pomocą Chrystusa.

Pt sty 04, 2019 3:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie próbuj. Zrób. Jeżeli mówisz "spróbuję", to podświadomie nastawiasz się na porażkę.

Pt sty 04, 2019 6:05 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tak się składa, że Chrystus nie zrobi za nas trudnej roboty, nie żyje za nas. Podsyła nam ludzi, którzy mogą pomóc. Najlepszymi specami w pomocy, by wyjść z alkoholizmu są ci, którym się to udało. Świetnie oceniają moment falszywej i prawdziwej decyzji, czyli gotowości lub jej braku by uporać się z uzależnieniem.
Owo spróbuję w połaczeniu z Chrystusem może oznaczać: może obudzę się pewnego dnia jako niepijący alkoholik? Zawsze można winę przekierować na Boga za brak sukcesu. Tak się też zdarza, że czlowiek nagle kończy z alkoholem i nigdy do niego nie wraca, ale to ma dwie strony medalu: demon uzaleznienia przeniósl się w inne miejsce i mamy np uzależnienie religijne/inne lub człowiek tak poczuje wiatr w skrzydlach i swą siłę, że on jest tu panem a nie wóda-> zwykle osiągnął dno.
Nie jestem specem w tych sprawach, bo z tym problemem nie miałam do czynienia.

Powtórzę za YZ - może spróbuję, spróbuję to samooszukiwanie się. Decyzją powinna brzmieć: chcę i uda mi się z Bożą pomocą. Ten Bóg podeśle odpowiednie osoby, by ukierunkowały.

Pt sty 04, 2019 6:22 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pewien duszpasterz anonimowych alkoholików tak mawiał: Każdy alkoholik przestaje kiedyś pić. A niektórym udaje się to nawet za życia.

Alkoholizm to straszna choroba duszy. To naprawdę wielkie zniewolenie i nie ma tutaj jedynej wskazówki na zerwanie z nałogiem.

Znam osobę uzależnioną, która próbowała też wszystkiego: terapie, odwyki, mitingi, modlitwy o uzdrowienie... I po kilku miesiącach znowu to samo.

Z kolei daleki znajomy przestał pić z dnia na dzień: bez terapii i tych wszystkich środków prowadzących do trzeźwości.

W czym tkwi tajemnica? Gdybym potrafił odpowiedzieć na to pytanie, to nie byłaby już to tajemnica...

Zawsze żyłem w przekonaniu, że łatwiej jest osobom, które mają oparcie w bliskich (żona, dziewczyna, dzieci, rodzeństwo, przyjaciele) niż ci, którzy żyją samotnie. Nic bardziej mylnego. Kojarzę mężczyznę z mojej okolicy, który z nikim się nie związał, nie ma znajomych bliższych (do kościoła nie chodzi od wielu, wielu lat), a wyszedł z nałogu i mnie już 18 lat jak nie pije.

Tymczasem z drugiej strony jest młodszy o rok kolega, który jeździł dziesiątki razy na Msze o uzdrowienie, zaliczał kolejne terapie, odwyki, kluby abstynenckie, ma żonę i małe dziecko, a nadal pije, wpada w tzw. "cugi" - jak zacznie jednego dnia, tak potem nadużywa alkoholu przez miesiąc czasu...

Cz kwi 11, 2019 9:43 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2