Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 24, 2019 3:47 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Grzechy grzechom nierówne 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy grzechom nierówne
PeterW napisał(a):
A kto Ci każe żenić się TYLKO dla seksu? Niemniej seks jest jest kluczowy w zawieraniu związku małżeńskiego. Związek małżeński BEZ SEKSU jest bez sensu, nie mówiąc o tym że jest nieważny.

Jest ważny tylko niedopełniony.

Wt lut 12, 2019 12:05 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
PeterW napisał(a):
A kto Ci każe żenić się TYLKO dla seksu? Niemniej seks jest jest kluczowy w zawieraniu związku małżeńskiego. Związek małżeński BEZ SEKSU jest bez sensu, nie mówiąc o tym że jest nieważny.

Jest ważny tylko niedopełniony.

Rzeczywiście - masz rację. Moja wina

Wt lut 12, 2019 1:14 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
A stwierdzenie nieważności małżeństwa w związku z brakiem konsumpcji obowiązuje?

Wt lut 12, 2019 2:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie. Istnieje za to przywilej Piotrowy, czyli możliwość rozwiązania takiego małżeństwa przez papieża.

Wt lut 12, 2019 2:40 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie. Istnieje za to przywilej Piotrowy, czyli możliwość rozwiązania takiego małżeństwa przez papieża.

Takiego czy każdego?

Wt lut 12, 2019 2:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli ważnie zawartego, ale niedopełnionego.

Wt lut 12, 2019 2:50 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Więcej na temat
1. ROZWIĄZANIE WĘZŁA - DYSPENSA OD MAŁŻEŃSTWA NIEDOPEŁNIONEGO
https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAI/pr_malzenskie_09.html

Wt lut 12, 2019 3:47 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
NieRozumiejący napisał(a):
Viridiana napisał(a):
Przede wszystkim, zmiana wyznania to nie jest dobry pomysł, z tego względu, że chcesz w ten sposób dogodzić sobie a nie Bogu.

Naprawdę?? Ja chcę dogodzić sobie?? Wiesz droga koleżanko że pierwsi papieże zostawali świętymi bo byli kanonizowani przez swoje dzieci, kolejnych papieży. Z definicji moralności chrześcijańskiej oparta takowa jest na psychofizjologi człowieka. Ja nie chcę zmienić wyznania ponieważ chcę sobie dogodzić, tylko dlatego że żyję niezgodnie ze swoją naturą, a to wd. Św Tomasza z Akwinu jest grzech ciężki, co ciekawe to On swój wywód zaczął od tego że udowodnił na podstawie Biblii, że można współżyć z wieloma kobietami które nie są zamężne, ale potem dodał że jest to tylko z pozoru, gdyż sperma jest święta, a jak dostawał nocnych zmaz to uznał że mu demony nasienie kradną aby zapładniać małe demoniątka:), jednym słowem nie wiedział co pisze

Co ta wzmianka o papieżach i te wywody o Tomaszu z Akwinu mają mi przekazać? Nawet nie wiem, czy są prawdziwe, nie podajesz żadnej bibliografii. Jak wezmę z tego to, co rozumiem, to mi zostanie:

Naprawdę?? Ja chcę dogodzić sobie?? [...] Ja nie chcę zmienić wyznania ponieważ chcę sobie dogodzić, tylko dlatego że żyję niezgodnie ze swoją naturą, a to wd. Św Tomasza z Akwinu jest grzech ciężki

Twoja natura to natura, jaką stworzył w tobie Bóg, a nie twoje pomysły. Jeśli masz problem z seksualnością, to powinieneś się uczyć nad nią panować, po Bożemu.

Viridiana napisał(a):
Jeśli nie żałowałeś za grzechy: tak, spowiedź jest nieważna.
Pytanie, ile wiesz na temat żalu za grzechy (żal doskonały lub niedoskonały).
Bogu.

A jak myślisz?? bo mi się wydaje że mam żal doskonały bo on nie płynie ze strachu przed piekłem tylko dlatego że skoro kościół współcześnie uznaje to za grzech, choć za czasów Chrystusa kobiety się kupowało i można było mieć żon ile się chciało, to albo moja spowiedź jest ważna i doskonała , albo jak sama piszesz jest nieważna i zawsze taka będzie, poprzednik uznał inaczej.

Żal doskonały płynie z miłości do Boga i oznacza on: Boże, czasami może nawet nie rozumiem Twoich przykazań, ale wierzę, że Ty ustanowiłeś je ze względu na miłość do mnie, więc żałuję, że ich nie wypełniam.
Czy to, że za czasów Chrystusa było inaczej oznacza, że Chrystus nie ma nic przeciwko temu?

Viridiana napisał(a):
Wymówka: "nie umiem żałować za grzechy" to... No właśnie, wymówka. Zawsze można podejmować działania w tym kierunku (modlitwa, dążenie do zrozumienia nauki Kościoła, rozwijanie miłości do Boga etc.)

odpowiedź została zawarta wcześniej, w tym paradoksie i zmiany postrzegania grzechu na przełomie wieków, kolega wcześniej inaczej odpowiedział za co mu bardzo dziękuję.

Nie mieszaj, bo się nie dogadamy.

Viridiana napisał(a):
W spowiedzi ważne jest też postanowienie poprawy. Nie zapominaj o tym. Dlatego masz nieustannie próbować walczyć z grzechem.
Manipulacja księdzem wydaje mi się niewłaściwa. Kogo chcesz oszukać? Rozgrzeszenie dostajesz na mocy Boga, a nie księdza.

Ważne jest postanowienie poprawy a możliwe to by bło gdyby Bóg zabrałby mi seksualność tzn. okaleczył bo wd. teologii jest to dar i ogromna łaska, a nawet powód do dumy wd. JPII

Nie kombinuj. I się nie usprawiedliwiaj na siłę.
Postanowienie poprawy nie oznacza, że pokusy znikną, tylko, że masz realny zamiar przestać im ulegać.

Ja księdza nie oszukuję tylko wierzę w sakrament spowiedzi, do którego czasem na drodze stoi mi ksiądz idiota, manipulacja powoduje to że nie popełniam grzechu podczas spowiedzi, bo każda kłótnia, lub stawianie drugiego człowieka w nieprzyjemnej sytuacji jest grzechem wd. KKK., wszystko ma płynąć z miłości do drugiej osoby.

A manipulacja nie może być grzechem? Czy manipulacja nie jest formą oszustwa?
Oprócz tego, poproszę konkretny podpunkt Katechizmu Kościoła Katolickiego, bo na razie nie wiem, na co się powołujesz.
Wszystko ma płynąć z miłości do drugiej osoby... I z miłości do Boga.

Np. Ksiądz mówi: Ożeń się! Ja mu odpowiem, że jeżeli chcę się żenić tylko i wyłącznie dla sexu to jest to namawianie do grzechu podczas spowiedzi, a więc został właśnie wyklęty.

O czym ty piszesz?
Jakie namawianie do grzechu? Do jakiego grzechu niby cię namawia? Małżeństwo ma być grzechem?

No to ksiądz zgrzeszył, co mi nie robi i ja zgrzeszyłem,

Piszże po ludzku.

No to ksiądz zgrzeszył, co mi nie robi i ja zgrzeszyłem, a wiec mówię inaczej aby Go nie urazić, i aby doszedł do wniosków takich jakie ja chcę i wtedy obaj wychodzimy szczęśliwi.

Ale spowiedź ma prowadzić do wniosków, jakich Bóg chce, a nie ty!

Niestety często mi jest przykro że muszę się uciekać do manipulacji aby nie popełniać grzechu

...
O jakim ty grzechu piszesz?
Głęboko wierzę w to, że są lepsze sposoby, niż manipulacja.

i aby pouczyć księdza w sposób nieurażający jego dumy, choć wd. KKK, jego obowiązkiem jako spowiednika jest modlić się za mnie i pościć, a wywód zaczyna się od tego że spowiednik nie jest Panem i ma być łagodny itp., proszę zaznajomić się z tym i czytać ze zrozumieniem.

Proszę, podaj listę podpunktów w KKK wskazujących na to, co mówisz, nie będę przy gorączce czytać całego Katechizmu.
Też się zastanów, czy zawsze słusznie pouczasz spowiednika, to on ma cię duchowo nakierować, a nie ty jego.
Spowiednik nie jest Panem, ale jest istotnym narzędziem w Jego rękach.

Viridiana napisał(a):
Słyszałam kiedyś, że jeżeli w ogóle się zastanawiasz, czy popełniłeś grzech przeciwko Duchowi Świętemu, to prawdopodobnie nie popełniłeś, ale to nie znaczy, że nie masz obowiązku nad sobą pracować. A pracy jest do wykonania dużo, widzę po poście. ;)
Przede wszystkim postaw na pierwszym miejscu Boga, załóż, że to, czego On chce, jest dla ciebie najlepsze i dopiero potem myśl o tym. Pokora, żal, postanowienie poprawy jest bardzo ważne.

Koleżanko zgrzeszyłaś w tym fragmencie

Jaki grzech popełniłam, wytłumacz mi.

To co Bóg chce i jaka jest jego wola to zostało ujęte w jednym zdaniu proszę przeczytać w KKK bądź Wola Twoja.

Ale dlaczego mi piszesz o woli Boga, gdy ja piszę o pokorze, postanowieniu poprawy etc.?

Nie widzem abym napisał gdziekolwiek i jakkolwiek, że Bóg nie jest dla mnie najważniejszy

Nie twierdzę że nie jest dla ciebie najważniejszy, ale po postach widać... Nie wiem, jak to określić.
Ogólnie, więcej pokory.

Wt lut 12, 2019 8:49 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
nie strzelam focha tylko moje posty nie są publikowane w całości lub w ogóle, co do papieży każdy życiorys który zgłębiłem znalazłem w internecie. Wybacz moim dzieckiem nie jesteś abym Tobie czytał i szukał,

Pierwsze - Twoje posty są publikowane w całości z pominięciem drastycznych detali. Jest to publiczne forum, na które zaglądają różni ludzie w różnym wieku.
Drugie - nie kłam że nie są w ogóle publikowane.
Trzecie - wysuwasz tezę - masz obowiązek udowodnić - na tym polega dyskusja.

Odpowiadam:
Fakt niektóre są takie publikowane z pominięciem drastycznych detali jak na razie to tylko jeden taki był i rzeczywiście racja powinien zostać ucięty

Po drugie nie kłamię bo niektóre NIE ZOSTAŁY OPUBLIKOWANE

Po trzecie: Dobrze poszukam, tylko najszybciej we wtorek z nawału pracy ledwo co żyję
Cytuj:

Cytuj:
ponadto twierdzenie że ktoś nie ma własnego rozumu i mu ktoś coś powiedział jak zdarzyło się w tym przypadku to wd. Katechizmu jest grzechem

j. w. - pokaż gdzie napisano Ci że nie masz własnego rozumu.

Sam Napisałeś w swoim tekście cyt:
1)To zdaje się z gazetki dla wojujących ateistów
Odpowiadam w sumie wielokrotnie to samo że mam swój mózg i nie z gazetki.(nie chce mi się Tobie szukać bo o każdym papieżu i jego życiu i dzieciach jest książka i to spora, niektóre dzieci dały nam męczenników np Konstantego, (chyba!) szukać nie będę dziś)
2)
Po pierwsze podaj nr rozdziału w którym to pisze (domyślam się że Suma Teologiczna?)
Domyślam się że ktoś Ci to powiedział, a nie przeczytałeś w oryginale (oryginalnym tłumaczeniu). Konstrukcja Summy jest mniejwięcej taka:
fałszywa teza z rozwinięciem i argumentami i potem to co uważał Akwinata za słuszne. To co sądzą inni kontra to co powinno się uważać

Jakbyś dokładnie przeczytał to co wcześniej napisałem to była to taka prawidłowa konstrukcja czy nie? a następnie podałem źródło.
Cytuj:
Cytuj:
tak jak i fałszywe świadectwo wynikające z cenzury.

Powielone kłamstwo. Jeśli rajcuje Cię opisywanie detali związanych z Twoimi grzechami, to daruj sobie, znajdź inne forum.

Uznam że mam problem z komputerem net radiowy, zakłócenia pewnie nie dotarło, czasem mam tak z fb. że z opóźnieniem coś dochodzi i może tu tak się stało, choć mało prawdopodobne dla mnie to jest, no ale ok. uznam to Moją winę, ale
Kłamstwa nie było
Cytuj:
Cytuj:
Np. Ksiądz mówi: Ożeń się! Ja mu odpowiem, że jeżeli chcę się żenić tylko i wyłącznie dla sexu to jest to namawianie do grzechu podczas spowiedzi

Albo się pytasz, albo zjadłeś wszystkie rozumy i nie podnosisz kwestii. Ksiądz Ci słusznie poradził zgodnie z Biblią - fragment zacytowałem na niebiesko.

Ale ja nie o to się pytałem to był wątek marginalny z którego zrobiłeś zamieszanie, ALE:

Nie wiem czy doszedł ten mój Post i nie chce mi się przeszukiwać ale odpowiem jeszcze raz:
1)jest taka Książeczka o nazwie Katechizm Kościoła Katolickiego
2)Jest prawo kanoniczne
3)Kongregacja Nauki i wiary
4)Oraz przy Watykanie organizacja interpretująca prawo

Nie można sobie z Biblii wyrwać fragmentu, i go rozumieć po swojemu jak w przypadku tego księdza, bo wd. Papieża to jest tak:
1)
KKK 2351 Rozwiązłość jest nieuporządkowanym pożądaniem lub nieumiarkowanym korzystaniem z przyjemności cielesnych. Przyjemność seksualna jest moralnie nieuporządkowana, gdy szuka się jej dla niej samej w oderwaniu od nastawienia na prokreację i zjednoczenie.

2) Zjednoczenie cielesne jest moralnie godziwe jedynie wtedy, gdy wytworzyła 2364 się ostateczna wspólnota życia między mężczyzną i kobietą. Miłość ludzka nie toleruje "próby". Domaga się całkowitego i ostatecznego wzajemnego daru z siebie (Por. Jan Paweł II, adhort. apost. Familiaris consortio, 80).

3)Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana
4)każdy akt małżeński powinien pozostać sam przez się otwarty na przekazywanie życia ludzkiego" (Paweł VI, enc. Humanae vitae, 11)

5)Sam Stwórca sprawił... że małżonkowie we wspólnym, całkowitym oddaniu się fizycznym doznają przyjemności i szczęścia cielesnego i duchowego. Gdy więc małżonkowie szukają i używają tej przyjemności, nie czynią niczego złego, korzystają tylko z tego, czego udzielił im Stwórca. I w tym jednak powinni małżonkowie umieć pozostawać w granicach słusznego umiarkowania (Pius XII, Przemówienie (29 października)

6)Współżycie małżeńskie sprzeczne z miłością

Grzeszne jest współżycie, nawet w małżeństwie, jeśli nie wypływa z miłości. „Płciowość, przez którą mężczyzna i kobieta oddają się sobie wzajemnie we właściwych i wyłącznych aktach małżeńskich, nie jest bynajmniej zjawiskiem czysto biologicznym, lecz dotyczy samej wewnętrznej istoty osoby ludzkiej jako takiej. Urzeczywistnia się ona w sposób prawdziwie ludzki tylko wtedy, gdy stanowi integralną część miłości, którą mężczyzna i kobieta wiążą się z sobą aż do śmierci” (Jan Paweł II, adhort. apost. Familiaris consortio, 11). (KKK 2361)

Wykroczeniem przeciwko miłości są wszystkie formy współżycia z drugą osobą, które nie liczą się z jej dobrem, np. stosunki małżeńskie pozbawione szacunku do współmałżonka, poniżające go, wywołujące w nim wyrzuty sumienia itp. Dzieje się tak wtedy, gdy jeden ze współmałżonków dąży do własnej przyjemności nie mając na uwadze prawdziwego dobra drugiej osoby. Choć samo doznawanie przyjemności nie jest grzechem, to jednak może skłaniać do zachowań grzesznych, w celu jej doznawania.

Modlitwa Tobiasza i Sary to świadectwo prawdziwej miłości małżeńskiej, pełnej szacunku dla Boga i dla współmałżonka. Tobiasz podniósł się z posłania i powiedział do Sary: „Wstań, siostro, módlmy się i błagajmy Pana naszego, aby okazał nam miłosierdzie i ocalił nas”. Wstała i ona i zaczęli się modlić i błagać, aby dostąpić ocalenia. I zaczęli tak mówić:

Bądź uwielbiony, Boże ojców naszych... Tyś stworzył Adama, i stworzyłeś dla niego pomocną ostoję – Ewę, jego żonę, i z obojga powstał rodzaj ludzki. I Ty rzekłeś: Nie jest dobrze być człowiekowi samemu, uczyńmy mu pomocnicę podobną do niego. A teraz nie dla rozpusty biorę tę siostrę moją za żonę, ale dla związku prawego. Okaż mnie i jej miłosierdzie i pozwól razem dożyć starości! I powiedzieli kolejno: Amen, amen! A potem spali całą noc” (Tb 8,4-9). (Por. KKK 2361)

Proszę! Poszukać Tobie jeszcze? Mam Tobie katechizm kopiować i wklejać?????
Cytuj:
Cytuj:
W tym fragmencie napisałem jeden z wielu przykładów może nie najlepszy,
ale NIE NAPISAŁEM ŻE SEX W MAŁŻEŃSTWIE JEST GRZECHEM Nie wiem gdzie to zobaczyłeś, proszę poproś kogoś aby Tobie przeczytał.

Skoro uważasz że ksiądz idiota nakłania Cię do grzechu bo radzi byś się ożenił w związku z Twoim przywiązaniem do grzechu nieczystości, to jasne jest że seks uważasz za permanentnie grzeszny. Przeczysz samemu sobie.

A ty masz rogi bo Tobie nikt ich nie ukradł:) Brzytwa bł. Okhmana (albo jakoś tak mu było)

1)Chyba już kopiując i wklejając katechizm udowodniłem Tobie że ksiądz popełnił grzech (Jan Paweł II, adhort. apost. Familiaris consortio, 11). (KKK 2361) Czy znów za ciężko przyznać rację???

2)Mój wywód napisałem jeżeli dobrze pamiętam od tego że lubię sex, i że jestem w pewnym stopniu w konflikcie z nauką kościoła która sama sobie zaprzecza w pewnych kwestiach. Proszę przeczytaj od początku wszystko, bo się to łączy. Nigdzie nie przeczę samemu sobie ale Ty natomiast tak, bo zobacz co na początku napisałeś:

Nie - Jeśli masz postawę że nie chcesz grzeszyć (ale się to zdarza) to nie jest zuchwałość[/b] to jest tylko Twoja słabość [/color](jak każdego z nas w podobnych czy też całkiem innych grzechach)

Więc jestem słaby wd. Ciebie w tej kwestii??, a tu już nie jestem słaby tylko uważam sex za bardzo grzeszny( tylko z mężatkami ich nie ruszam choć się zdarzało;))

A tu napisałeś tak:
W języku teologicznym to wyraz postawy, woli, że się będzie dbało o bliźniego/bliźnią, że się ją/jego będzie wspierać bezinteresownie, za darmo itd itp.

Co oznacza że przyznałeś mi rację zanim Tobie udowodniłem ją wklejając katechizm (Kika linijek wyżej) Sam tu w tym zdaniu uznałeś że żenienie się dla sexu jest pominięciem celu
Cytuj:
Cytuj:

Żenienie się tylko i wyłącznie dla sexu jest grzechem i bardzo dużym złem dla całego społeczeństwa i wiem co piszę, gdyż pracuję w różnych instytucjach gdzie udziela się pomocy ludziom niedostosowanym,

Tutaj także się mylisz, proszę zaznajomić się z ogólną definicją zawartą w KKK. , albo Tobie poszukam;)

Moim zdaniem osoby podważające ogólną naukę kościoła uznają Papieża za niekompetentnego ( to wynika z doktryn o Kościele Katolickim, także poszukać??), a więc uważam że księdzu który łamie prawo które sam powinien kultywować można przydzielić pejoratywny epitet ten na "i"
w dużym skrócie.

Choć napisze po raz n-ty że bardzo dziękuję za rady jakie otrzymałem już je dzisiaj wykorzystałem, bo to bardziej był wywód o pacjencie niż o mnie.
Nie chcę być uznany na tym forum jako ktoś zły...

Na forum userzy używają tylko koloru niebieskiego do cytatów biblijnych - patrz Regulamin.

Ostatnio edytowano Śr lut 13, 2019 9:18 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

proszę o dokładniejsze cytowanie - bo się z tekstu robi sieczka

Wt lut 12, 2019 11:42 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
NieRozumiejący
Do Ciebie trzeba anielskiej cierpliwości. Idziesz do spowiedzi, spowiadasz się że grzeszysz sypiając z pannami, albo/i rozmyślając za nadto o pannach (używam eufemizmu). Ksiądz doradza Ci żebyś się ożenił. I w tym momencie uznajesz że on idiota i że on grzeszy. Ksiądz DOBRZE CI DORADZA, a Ciebie pycha zżera bo dzielisz włos na czworo tam gdzie nie trzeba. Spowiedź zwykle trwa parę minut i mocno zależy od długości Twoich wywodów. Ksiądz to jakoś musi szybko zebrać do kupy, w kilku zdaniach Cię pouczyć, zadać pokutę i Cię rozgrzeszyć. Wg. Ciebie ta spowiedź ma ile trwać? 10 godzin, by wyjaśnić wszystkie niuanse? Litości! Jeśli potrzebujesz specjalnego traktowania, znajdź stałego spowiednika.

Żeby znaleźć sobie żonę, naturalne jest, że należy poszukać takiej kobiety z którą będziesz w stanie wytrzymać przez całe życie (i ona z Tobą) - to jest OCZYWISTE. Kobieta to człowiek, a nie seksmaszynka - TO OCZYWISTE. Ona oprócz walorów seksualnych powinna posiadać jeszcze coś więcej - TO OCZYWISTE (i vice versa). Związek musi być oparty o prawdziwą miłość - TO OCZYWISTE. Jak to do kupy złożysz i się z ową niewiastą dogadasz - ŻEŃ SIĘ. Ukierunkuj swoje życie właśnie na takie poszukiwania i taki cel, a nie wyzywaj ludzi od idiotów, dlatego że jakoś skrótowo, nie znając Cię dają Ci W DOBREJ WIERZE RADY, które są skierowane do przeciętnego grzesznika.

Inaczej.
Załóżmy że gnębi Cię myśl by posiadać coś materialnego np. samochód. Albo jeszcze lepiej - uwielbiasz jeździć autem. Kradniesz auto, jeździsz,czasem pożyczasz itd. Ktoś doradza Ci byś zdobył pieniądze i sobie kupił. Wyskakujesz z tekstem że to idiota, bo radzi Ci żebyś te pieniądze ukradł, bo dla Ciebie synonimem zdobycia pieniędzy jest kradzież lub oszustwo. Do tego pokazujesz paragrafy, które wskazują na to że kradzież i oszustwo są przestępstwem.
Kradzież jest przestępstwem, oszustwo także, natomiast zdobycie pieniędzy jako takie - nie (można po prostu uczciwie zarobić).

Śr lut 13, 2019 9:53 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
NieRozumiejący
Do Ciebie trzeba anielskiej cierpliwości. Idziesz do spowiedzi, spowiadasz się że grzeszysz sypiając z pannami, albo/i rozmyślając za nadto o pannach (używam eufemizmu). Ksiądz doradza Ci żebyś się ożenił. I w tym momencie uznajesz że on idiota i że on grzeszy. Ksiądz DOBRZE CI DORADZA, a Ciebie pycha zżera bo dzielisz włos na czworo tam gdzie nie trzeba. Spowiedź zwykle trwa parę minut i mocno zależy od długości Twoich wywodów. Ksiądz to jakoś musi szybko zebrać do kupy, w kilku zdaniach Cię pouczyć, zadać pokutę i Cię rozgrzeszyć. Wg. Ciebie ta spowiedź ma ile trwać? 10 godzin, by wyjaśnić wszystkie niuanse? Litości! Jeśli potrzebujesz specjalnego traktowania, znajdź stałego spowiednika.

Żeby znaleźć sobie żonę, naturalne jest, że należy poszukać takiej kobiety z którą będziesz w stanie wytrzymać przez całe życie (i ona z Tobą) - to jest OCZYWISTE. Kobieta to człowiek, a nie seksmaszynka - TO OCZYWISTE. Ona oprócz walorów seksualnych powinna posiadać jeszcze coś więcej - TO OCZYWISTE (i vice versa). Związek musi być oparty o prawdziwą miłość - TO OCZYWISTE. Jak to do kupy złożysz i się z ową niewiastą dogadasz - ŻEŃ SIĘ. Ukierunkuj swoje życie właśnie na takie poszukiwania i taki cel, a nie wyzywaj ludzi od idiotów, dlatego że jakoś skrótowo, nie znając Cię dają Ci W DOBREJ WIERZE RADY, które są skierowane do przeciętnego grzesznika.

No i to jest taki konkret. Krótko. Po męsku. Treściwie.

@NieRozumiejący, obawiam się, że powinieneś się skupić najpierw na sobie i uregulowaniu swoich zachowań oraz postaw. Choćby depozyt wiary głosił ciężki grzesznik w sutannie to nie zmienia to przesłania.

Jedna rzecz to niezrozumienie jakiegoś zagadnienia, wątpliwości, głos własnego sumienia. Każdemu refleksyjnemu, myślącemu człowiekowi nie jest to obce

Druga sprawa to infantylne przedstawianie problemu, ekshibicjonizm, pretensjonalność. Między wierszami można przeczytać wręcz chełpienie się swoim własnym nieuporządkowaniem w niektórych sferach życia.

Śr lut 13, 2019 11:59 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
NieRozumiejący czekam na odpowiedź na mój post. :)

Śr lut 13, 2019 1:18 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Viridiana napisał(a):
NieRozumiejący czekam na odpowiedź na mój post. :)

Nie wiem na który:)
Ogólnie odpowiadałem wszystko Panu Peterowi W, ale ok
Ad1

Słowo "dogodzić sobie" wyjaśniłem że nie chodzi mi o dogodzenie sobie, tylko wewnętrzny konflikt wynikający z np. psychologi,fizjologi, a poprałem go teologicznie, choć z tego jestem słaby, ale zrobiłem to ze względu na forum. Jest grzech "nie zabijaj" a tu osoba niewspółżyjąca ma problemy z prostatą

Wywody nic nie miały przekazać, uznałem je za łatwe do wyszukania i zrozumiałe

Ad2

Bardzo się cieszę z mojej seksualności( definicje grzechu wd. św. Tomka)
to się łączy z 1

Ad3
Cyt:
KKK 1492 Żal za grzechy (nazywany także skruchą) powinien wypływać z motywów wynikających z wiary. Jeśli jego źródłem jest miłość do Boga, nazywamy go "doskonałym"; jeśli opiera się na innych motywach, nazywamy go "niedoskonałym".

Tu napisałem, że wiem, ze mój jest taki jak wyżej.
W pierwszym poście jaki zamieściłem napisałem że bardziej chcę zmienić wyznanie co wd. prawa KK. jest grzechem śmiertelnym jednym z cięższych , a więc miłość do Boga jest większa niż strach, i to chciałem Tobie uświadomić

Ad 4.
Za dużo już namieszałem i mnie to zmęczyło;)

ad 5
Dużo by pisać, wielu Świętych zajmowało się sensualnością jako darem, a nie jako pokusą. Starałem się zgłębić wszystkie wywody JP2, między innymi przeczytałem "Teologie ciała", zasypiałem bo strasznie nudne to dla mnie było język filozoficzny i lanie wody...( moje subiektywne odczucie), potem próbowałem się kłócić że ten Święty zmieniał zdanie w tej kwestii, ale nikt nie miał takiej wiedzy, a więc tylko pysznić się mogłem;)
Więc nic dobrego nie wniknęło z tego, a więc tak na Walentynki, przyznaję Tobie w 100% racjie :bukiet:

Ad 6
Nie jest oszustwem jak płynie z miłości do drugiej osoby,z braku chęci urazy. Nawet prawdy człowiekowi nie możesz powiedzieć która by go uraziła. U mnie to płynie z zasady wilk syty i owca cała. Naprawdę księża podczas spowiedzi, bo mówcą jestem dobrym, cieszą się z zainteresowania sprawami wiary byleby prosto z nimi rozmawiać, wtedy czują się dowartościowani, dużo by pisać, na argumenty filozoficzne często obrażają się mówiąc że wiara to nie filozofia, na medyczne odpowiadają filozofią, itp.Z filozofii klasyfikacja osoby to często trafiam na dogmatyka teoretycznego pragnącego zgłębić całą epistemologie w jednej jakiejś regułce, bez krytyki, i po co ja mam się męczyć jego męczyć. Co z tego wynika? Samo zło, i to nie podczas kilku minut spowiedzi...
Podałem fragmenty dotyczące żenienia się z KKK.

Ad7.
Podałem linki i fragment z KKK.
Małżeństwo jet łaską, ale jak przewodnią ideom jest "ożeń się to sobie poużywasz" to wtedy jest grzechem i to ciężki. Człowiek nie żeni się dla sexu. Ja znam siebie bo miałem związki nieformalne, z kobietami którym atut był tylko uroda. To jest straszna patologia. Wyjaśniłem i napisałem wcześniej

Ad8
Wyjaśniłem w Ad6. Przepraszam przemęczony jestem

Ad9
Tak jak powyżej, proszę przeczytać całość u mnie wszystko zawsze się łączy tak jak puzzle.

Ad 10
Już szukam:)
KKK 1466 Spowiednik nie jest panem, lecz sługą Bożego przebaczenia. Szafarz tego sakramentu powinien łączyć się z intencją i miłością Chrystusa (Por. Sobór Watykański II, dekret Presbyterorum ordinis, 13). Powinien mieć głęboką znajomość chrześcijańskiego postępowania, doświadczenie w sprawach ludzkich, szacunek i delikatność wobec tego, który upadł; powinien kochać prawdę, być wierny Urzędowi Nauczycielskiemu Kościoła i cierpliwie prowadzić penitenta do uzdrowienia i pełnej dojrzałości. Powinien modlić się za niego i pokutować, powierzając go miłosierdziu Pana.

Ad 11
Nie ma świadomości grzechu, to i nie ma grzechu tak jak w przypadku spowiednika. To na niebiesko z katechizmu. Uznałaś że mam dużo do pracy, a jak przechodzę przez noc zmysłów wraz z nocą ciemną aby wejść na górę Karmel tj. zjednoczyć się w pełni z Bogiem? Gdyż Bogu życie oddałem w tym przypadku biorąc duchowość Św Jana od Krzyża, praca byłby inna... Tak napisałem ze zmęczenia bo to mi przyszło na myśl, ale masz w 100% racje w potocznym sensie, bez sensu mieszać jeszcze bardziej

KKK 2477 Poszanowanie dobrego imienia osób zabrania jakiegokolwiek niesprawiedliwego czynu lub słowa, które mogłyby wyrządzić im krzywdę (Por. KPK, kan. 220). Staje się winnym:

pochopnego sądu, kto nawet milcząco uznaje za prawdziwą – bez dostatecznej podstawy – moralną wadę bliźniego;

– obmowy, kto bez obiektywnie ważnej przyczyny ujawnia wady i błędy drugiego człowieka osobom, które o tym nie wiedzą (Por. Syr 21, 28.;

– oszczerstwa, kto przez wypowiedzi sprzeczne z prawdą szkodzi dobremu imieniu innych i daje okazję do fałszywych sądów na ich temat.

Ad12
Bo wolą Boga jest "abyśmy się wzajemnie miłowali"
Co do pokory to za Św Teresą z lessoux( czy tam skądś ) to musi być prawdziwa.((Nie będę szukał!! wytłumaczyła to na kwiatkach))
Postanowienie poprawy zawsze takowe jest u mnie co napisałem. Wszystko się u mnie łączy.
Więc odpowiadam fałszywa pokora nie jest dobra choć wd. słownika jest to uniżenie, a więc uznałem że tego Nie wiesz, i co do mojego dylematu czy nie popełniam grzechu przeciw DŚ. było słuszne bo to było moje pytanie, a te wszystkie inne tematy są poboczne.

Pozdrawiam i najmocniej przepraszam jak kokoś uraziłem

Ostatnio edytowano Śr lut 13, 2019 10:31 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

kolor niebieski służy do tekstów biblijnych, a czerwony dla moderacji

Śr lut 13, 2019 10:20 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4