Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 22, 2019 11:22 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Kościół ustala - my mamy wierzyć 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół ustala - my mamy wierzyć
1. Myślę, że Eliasz wstąpił do tego samego Nieba co Jezus.

2. Ich dusze zstąpiły do Otchłani.

3. Miałem na myśli ludzi, którzy umarli po Odkupieniu.

So lut 09, 2019 8:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
1. Myślę, że Eliasz wstąpił do tego samego Nieba co Jezus.

To co my nazywamy niebem, to nie jest to takie proste, świadczą o tym słowa św Pawła w 2 liście do Koryntian. 12:2-3)(2) Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba. (3) I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, /też nie wiem/, Bóg to wie - (4) został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać. W świetle tych słów św, Pawła wychodzi na to że gdzieś w sferze duchowej istnieje kilka poziomów Nieba co najmniej trzy. Z listu do Efezjan dowiadujemy się że : (10) Ten, który zstąpił, jest i Tym, który wstąpił ponad wszystkie niebiosa, aby wszystko napełnić. Ef, 4:10) Wychodzi na to że Zbawiciel, zanim zasiadł po prawicy Boga, przeszedł „wszystkie Niebiosa”, aby zająć to najzaszczytniejsze miejsce. A zatem poszedł do Nieba najwyższego. Natomiast z 2Krl dowiadujemy się że Eliasz wśród wichru wstąpił do Niebios). Eliasz został zabrany ognistym rydwanem do Nieba, ale nigdzie nie jest powiedziane, że do Nieba najwyższego.

W Składzie Apostolskim są takie słowa: Wstąpił na Niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca Wszechmogącego. Z tych słów dowiadujemy się że tylko jeden i jedyny człowiek urodzony z Marii w Betlejem, wychowany w Nazarecie zasiadł po prawicy Boga w Niebie. Odwieczny Logos w ludzkiej postaci, zasiadł na odwiecznym tronie Boga. W osobie Jezusa ludzkość ma w Niebie swojego przedstawiciela, Który wstawia się za nami.

So lut 09, 2019 9:58 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Za mały jestem na takie dyskusje.

So lut 09, 2019 10:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie przesadzaj.(10) Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: Przyjacielu, przesiądź się wyżej; i spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników.
(Ew. Łukasza 14:10,

So lut 09, 2019 10:14 pm
Odpowiedz z cytatem
Barney, a kiedy wiemy, że Kościół coś naucza, a kiedy coś uważa i przypuszcza?

No bo jeżeli Dociekliwy przytoczył poglądy synodów (zgromadzeń biskupów) na temat tego limbusa, to Kościół nauczał, czy przypuszczał?

I co z encyklikami obecnego Papieża? To są jego prywatne poglądy, czy też w ten sposób Kościół naucza, a może przypuszcza?

N lut 17, 2019 1:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
O rodzajach nauczania napisałem tu http://analizy.biz/marek1962/objawienie.pdf

N lut 17, 2019 12:52 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Skoro encykliki papieża Franciszka nie są nieomylne, a nawet nie są zwyczajnym nauczaniem Magisterium, to stanowią tylko wyraz jego poglądów.
I całe szczęście.

Wt lut 19, 2019 10:02 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
marboj napisał(a):
Skoro encykliki papieża Franciszka nie są nieomylne, a nawet nie są zwyczajnym nauczaniem Magisterium, to stanowią tylko wyraz jego poglądów.
I całe szczęście.

Poglądy własne to wyrażamy sobie my nawzajem na tym forum. Papież jest najwyższym autorytetem w Kościele i Namiestnikiem Chrystusa. Wszystko co pisze lub mówi ma wagę oficjalnego oświadczenia w imieniu całego Kościoła katolickiego.

Śr lut 20, 2019 1:05 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
G.HY. napisał(a):
marboj napisał(a):
I całe szczęście.

Poglądy własne to wyrażamy sobie my nawzajem na tym forum. Papież jest najwyższym autorytetem w Kościele i Namiestnikiem Chrystusa. Wszystko co pisze lub mówi ma wagę oficjalnego oświadczenia w imieniu całego Kościoła katolickiego.

Nie zawsze, nie wszystko i nie w każdej sytuacji.
Przeczytaj to co ci Barney podlinkował. Może w końcu się czegoś nauczysz o Kościele.

Śr lut 20, 2019 8:23 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Wydaje mi się, że problemem jest to, że nieraz w rozumieniu papiestwa oscylujemy między współczesną polityką a monarchią absolutną.
Delikatni krytycy Franciszka stwierdzają, że co prawda nie podoba im się jego nauczanie ale nie musimy się tym przejmować dopóki nie zmienia nauczania dogmatycznego -- w zasadzie tak samo traktujemy prezydenta czy premiera. Nieważne, że gadają głupoty byle złego prawa nie wprowadzali w życie.
Z drugiej strony mamy podejście jak zaprezentowane przez G.HY. wyżej. Kościół to monarchia absolutna i wszystko co powie władca to prawo (choć nawet monarchie absolutne tak nie działały: wyobraźcie sobie jak Ludwik XIV wychodzi z pałacu pewnego rześkiego ranka i stwierdza "Chciałbym żeby wszystkie pola we Francji były tak piękne jak ogrody Wersalu!" -- konsekwencje dla rolnictwa byłyby opłakane).

Kościół to JEST monarcha absolutna, ale monarchą jest Chrystus. Na papieża powinniśmy patrzeć dokładnie jak na tego kim jest - namiestnika władcy.
Wiadomo, jak namiestnik ogłasza dekret w imieniu króla to trzeba się słuchać. Poza tym może być dobry albo zły, mądry albo głupi, zorientowany w sytuacji albo nie, ale cały czas pozostaje namiestnikiem z królewskiego nadania. Nawet jeśli nie zgadzamy się z jego decyzjami to po pierwsze jesteśmy mu winni szacunek a po drugie powinniśmy jednak wyjść zawsze z pozycji: "a może to jednak ja jestem głupi i się mylę".
No a przede wszystkim oczywiście powinniśmy się za niego modlić ...

N lut 24, 2019 3:11 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2