Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt wrz 17, 2019 3:24 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Mój brat chce się zabić 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Mój brat chce się zabić
On nie chce wyskoczyć z okna ani nałykać się proszków jak dwóch moich pozostałych braci, którzy odebrali sobie życie w ten sposób. Zamiast tego, odmawia leczenia groźnej choroby zagrażającej jego życiu. Jako dziecko był molestowany, wszyscy się z niego śmieją z tego powodu, dlatego czuje się bezwartościowy, w wieku 16 lat został potrącony przez auto prowadzone przez pijanego kierowcę i ma sparaliżowaną jedną nogę. Nie ma ani matki ani ojca, ani przyjaciół, nienawidzi Boga i innych ludzi i mnie też, jesteśmy na tym świecie sami. Próbuję go namówić, żeby leczył tą chorobę i się ratował, ale on tak przejmuje się tym molestowaniem, że po prostu nie chce dalej żyć. Codziennie do niego przychodzę i staram się go jakoś przekonać, ale już nie mam siły tego robić, bo wiem, że nic go na tym świecie dobrego nie czeka, natomiast śmierć będzie dla niego ulgą, no chyba, że trafi do piekła. Przestałem się modlić, bo moje modlitwy po prostu nie działają, Bóg nie dba o nas, dzieci rodziców żyjących bez ślubu.
Chodziłem na spotkania pewnej wspólnoty katolickiej, zapytałem się księdza tam, jak mam to wszystko interpretować, jak interpretować słowa, że życie to cud, podczas gdy jest tak bezwartościowe i bolesne, a on mi powiedział, że to dlatego, że jesteśmy dziećmi poczętymi poza małżeństwem i to wszystko to taka kara dla nas.

Piszę tego posta ze łzami w oczach, sam nie wiem, po co. Jest coś takiego w człowieku, że pragnie się jakiegokolwiek kontaktu z innymi, sam jestem już na skraju wytrzymałości i dlatego chciałem zapytać was, jak wy byście przekonali go do leczenia, on ma 19 lat.

Pt mar 15, 2019 3:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mój brat chce się zabić
Zapytaj go czy chcialby zobaczyc co bedzie sie dzialo za 10lat.
Czy wtedy tez bedzie chcial zrobic to samo co dzis?

Pt mar 15, 2019 4:23 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):

Właśnie na tym polega problem, on nie wierzy, że cokolwiek dobrego spotka go w tym życiu, teraz czy za 10 lat.

Pt mar 15, 2019 4:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Depresja. Konieczna jest pomoc specjalisty.

Pt mar 15, 2019 4:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wyjazd.wyjazd napisał(a):
sam2 napisał(a):

Właśnie na tym polega problem, on nie wierzy, że cokolwiek dobrego spotka go w tym życiu, teraz czy za 10 lat.

Nie wazne w co on wierzy, wazne by go zapytac.
Jesli w ogole moge cos w tym wzgledzie pisac to juz niedlugo sam zauwazy ze moze sie to jego nastawienie zmienic, wiec wazne jest by podjal sie sprawdzenia tego jak rzeczywiscie bedzie wygladala jego przyszlosc, a nie jego domysly.

Pt mar 15, 2019 4:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy on w ogole pracuje?
Czy szuka jakiejs pracy?

Pt mar 15, 2019 4:45 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Czy on w ogole pracuje?
Czy szuka jakiejs pracy?

Jeżeli chodzi o okres przed chorobą, to nie bo ma sparaliżowaną nogę, natomiast teraz jest śmiertelnie chory.

Pt mar 15, 2019 4:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Czy on w ogole pracuje?
Czy szuka jakiejs pracy?

Jeżeli chodzi o okres przed chorobą, to nie bo ma sparaliżowaną nogę, natomiast teraz jest śmiertelnie chory.

Musisz mu wytlumaczyc ze juz nie jest chory.
Jego choroba jest w nim a nie w jego ciele.

Pt mar 15, 2019 4:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
On po prostu musi w to uwierzyc.

Czy ktos z Katolikow zastanawial sie na czym fizycznie polegalo zwyciestwo Jezusa na szatanem?

Pt mar 15, 2019 5:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pewnie to depresja (?) Zakładając, że tak, porozmawiaj nawet z lekarzem pierwszego kontaktu i powiedz o stanie brata. Jeśli by się dało, zabierz brata do lekarza. Lekarz pewnie zapisze jakieś leki. Ostatecznie można pić herbatkę z dziurawca (widziałam, że jest wiele badań klinicznych, które potwierdzają skuteczność dziurawca w stanach depresyjnych, ale lepiej zasięgnąć opinii lekarza; dziurawca należy unikać w pewnych sytuacjach np. ciąży u kobiet, o ile dobrze pamiętam). Sam pewnie też dołujesz się całą sytuacją, więc i o sobie pomyśl, byś i Ty nie popadł w stan depresyjny.

W wyszukiwarce znalazłam telefony, gdzie chyba można zwrócić się o pomoc, ale nie mam z nimi doświadczenia.
---------------
1. http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html
Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 codziennie od 14.00 do 22.00

2. https://liniawsparcia.pl/
Linia Wsparcia 800 70 2222 jest linią całodobową i bezpłatną dla osób dzwoniących.
----------------
Dobrze jest zadbać o to, by brat miał możliwość przebywania w przyjaznym, sprzyjającym dla niego środowisku ludzi, z którymi mógłby porozmawiać bez bycia narażonym na kpiny, i brak niezrozumienia. Wiele osób negatywnie reaguje na zaburzenia umysłowe u innych i z czasem okazuje zniecierpliwienie tym, że proces powrotu do stanu zrównoważonego może zajmować sporo czasu. Dlatego dobrze jest, by chory miał kontakt z przynajmniej paroma przyjaznymi mu osobami. Dla jednej osoby może to być dość spore obciążenie.

Pt mar 15, 2019 5:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"brak niezrozumienia" - wyżej miało być "niezrozumienie" :oops:

Pt mar 15, 2019 5:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
O zapytałem się księdza tam, jak mam to wszystko interpretować, jak interpretować słowa, że życie to cud, podczas gdy jest tak bezwartościowe i bolesne, a on mi powiedział, że to dlatego, że jesteśmy dziećmi poczętymi poza małżeństwem i...
.

Nie wierzę, że tak dosłownie ksiądz Ci powiedział.

So mar 16, 2019 12:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak -sam2, zastanawał.
Fizyczne zwycięstwo Jezusa. To nic innego jak poleganie na doskonałości swego ciała, danego jemu przez Boga ojca. Nie chodził według opisów biblijnych do wróżek by pomóc swemu ciału. Nie brał środków uspokajających, czy przeciw bulowych. Wziął życie z całym jego bagażem, zarówno dobra jak i zła. W ufności że ciało da radę do końca wytrzymać, to co ten świat jemu zgotował, czy zgotuje. Łatwo nie było a jednak wytrzymał. To że umarł w takich okolicznościach i tak młodo, to była zasługa ludzi tego świata. Od tego nie da się uciec. Podobnie jest teraz. Każdy ma do czegoś zmierzać. Co zwykle się ujawnia samo pod koniec swego życia. Nie widać tego u jego początków. To uruchamia ciekawość tego jak będzie. To ona pozwala wytrwać w swym życiu. To nie jest jednak życiem z tego świata. To życie wbrew temu światu. Ma ono inne walory, nie napiszę jakie bo czytają to ludzie tego świata również. Nie zrozimieją, a zgorszą się mocno tym. To unikalne przesłanie Boga w kierunku jego dzieła. Będzie znać to przesłanie tylko Bóg i dana osoba. Nie muszę dodawać, że ma to najważniejsze znaczenie w osądzaniu, więc sądzie ostatecznym nad tym światem. Nie - zadowoleni z siebie i tego świata, będą podstawą do sądu nad nim, a przeciwnie. To - niezadowoleni z tego śwata dadzą powód do sądu nad nim. Masz tu kontekst życia Jezusa w ciele, więc odpowiedź na to o co pytasz. Wiem że pytasz nie w swoim imieniu przede wszystkim. A chcesz pomóc tak autorowi tematu. Właśnie taka postawa jest słuszną, by pomoc słowna była skuteczną.

So mar 16, 2019 8:33 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dobrze by było wytrącić brata ze stanu, w jakim się znalazł. Może udałoby Ci się zorganizować mu jakiś wyjazd/rekolekcje/sanatorium i może ta wspólnota, do której uczęszczałeś mogłaby zaoferować w tym jakąś pomoc?

So mar 16, 2019 12:21 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wyjazd.wyjazd,
według mnie Twój brat ma błędne postrzeganie Boga.Weź mu powiedz: że Bóg to samo dobro i ani odrobiny zła, więc wszystko co spotyka złego Twojego brata, to nie pochodzi od Boga.
I ulgą to jest śmierć, kiedy później trafisz do Nieba, a nawet i Czyśćca (bo masz pewność życia wiecznego z Bogiem).
Na zdrowy rozum, jeżeli tutaj przechodzi "piekło" to co dopiero w piekle(realnym). Tutaj to ma "tylko" ucisk (ale też bez przesady, bo i są jeszcze ludzie, którzy jednak kierują się dobrem, sprawiedliwością, miłością, nie powodujący ucisku, a wręcz przynoszący ulgę ). A w piekle to samo zło, żadnej ulgi. Więc może niech spróbuje powalczyć jednak z tym swoim zgorzknieniem i zwątpieniem spowodowanym w największym stopniu krzywdami, które doświadczył. Ostatecznie ma wolną wolę i jeżeli ustawi swe życie na Miłość, na wszelkie łaski od Boga, to przecież Bóg go wesprze i wybaczenie krzywdzicielom nie będzie aż tak trudne. A jak już wybaczy, to i zechce mu się żyć i wiele więcej dobrego z tego wyniknie.
Niech posłucha sobie ks. Tadeusza Guza np. https://www.youtube.com/watch?v=UDOBcoDKLYQ
Trzymajcie się

Pn mar 18, 2019 4:43 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona