Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 02, 2020 12:22 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Mój brat chce się zabić 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mój brat chce się zabić
Może spróbuj go przekonać, że jeżeli zgłosi się do psychologa/psychiatry, poszuka pomocy, to wkrótce odkryje swój sens życia i będzie lepiej?

Pn mar 18, 2019 7:01 pm
Dyskutant
Dyskutant

Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Krakowie i oby do Nieba ;)
Odpowiedz z cytatem
Ksiądz( też doktor) Eugeniusz Grzywocz zna się na psyche.
https://www.youtube.com/watch?v=omk1oPBkxNo&t=1327s
https://www.youtube.com/watch?v=ZI4hMfGODcI
( sporo na jołtube)

Cześć Viridiana

Pn mar 18, 2019 7:33 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maciek napisał(a):
Cześć Viridiana

Witam. ;)

Wt mar 19, 2019 1:36 am
Dyskutant
Dyskutant

Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Krakowie i oby do Nieba ;)
Odpowiedz z cytatem
Viridiana : )
Tak jeszcze nawiązując do psychologów, to nie jest takie hop siup, że wystarczy pójść do pierwszego lepszego i pomoże. Pełno jest szamanów od psychoanalizy i tym podobnych bredni. Psychologa niewierzącego w Boga (trójosobowego) radziłbym omijać.

Śr mar 20, 2019 2:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pod uwagę co do psychologa itp.
poprawiam link:
https://www.deon.pl/religia/rekolekcje- ... logow.html

Śr mar 20, 2019 4:22 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Terremoto, cześć : )
Ale jak niewierzący psycholog może wyleczyć psychikę, skoro nie wie( bo nie wierzy), że człowiek jest istotą duchowo-cielesną, że dusza nadaje formę ciału, i że to Trójca Święta jest stwórcą duszy, itd?
Taki psycholog ma błędne, albo niepełne poznanie struktury człowieka w przeciwieństwie do psychologa wierzącego(prawdziwie).

N mar 24, 2019 9:44 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Maciek napisał(a):
Wyjazd.wyjazd,
według mnie Twój brat ma błędne postrzeganie Boga.Weź mu powiedz: że Bóg to samo dobro i ani odrobiny zła, więc wszystko co spotyka złego Twojego brata, to nie pochodzi od Boga.
I ulgą to jest śmierć, kiedy później trafisz do Nieba, a nawet i Czyśćca (bo masz pewność życia wiecznego z Bogiem).
Na zdrowy rozum, jeżeli tutaj przechodzi "piekło" to co dopiero w piekle(realnym). Tutaj to ma "tylko" ucisk (ale też bez przesady, bo i są jeszcze ludzie, którzy jednak kierują się dobrem, sprawiedliwością, miłością, nie powodujący ucisku, a wręcz przynoszący ulgę ). A w piekle to samo zło, żadnej ulgi. Więc może niech spróbuje powalczyć jednak z tym swoim zgorzknieniem i zwątpieniem spowodowanym w największym stopniu krzywdami, które doświadczył. Ostatecznie ma wolną wolę i jeżeli ustawi swe życie na Miłość, na wszelkie łaski od Boga, to przecież Bóg go wesprze i wybaczenie krzywdzicielom nie będzie aż tak trudne. A jak już wybaczy, to i zechce mu się żyć i wiele więcej dobrego z tego wyniknie.
Niech posłucha sobie ks. Tadeusza Guza np. https://www.youtube.com/watch?v=UDOBcoDKLYQ
Trzymajcie się

Nie, to nie jest wolna wola i każdy kto tego doświadcza na własnej skórze albo widzi kogoś, kto doświadcza właśnie takiej sytuacji, wie, że to nie jest wolna wola. To, co mój brat przeżył ukształtowało jego 'priorytety', jego pogląd na świat, jego stosunek do samego siebie.

On został zgnojony przez ten przeklęty żywot tak, że wgl nie ma kontaktu z rzeczywistością. Jak można mówić, że to jest wolna wola.

Mój brat myśli o Bogu jak myśli, ale ja go już nie jestem w stanie do niczego przekonać, nie wierzę w miłosierdzie Boga, jaki miłosierny ojciec pozwoliłby pójść do piekła komuś takiemu jak mój brat. Przecież jego postawa, to efekt zła i nieszczęść, jakie w życiu doznał.
Nigdy nie modliłem się o pieniądze, sławę czy nawet godne warunki życia, ale szczęście samo w sobie, w jakiejkolwiek postaci, miłość, przyjaźń, nigdy też niczego z tych rzeczy w swoim dwudziestokilkuletnim życiu nie zaznałem.
Wierzę w Boga, jestem pewien, że istnieje i spokojnie przygląda się temu,
jest bezlitosny.

Lekarz powiedział, że ze względu na brak zapobiegania chorobie bratu zastało może 2 miesiące życia, ale ja już dłużej tego wszystkiego nie zniosę. Amen

Pn mar 25, 2019 3:01 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
wyjazd.wyjazd napisał(a):
Lekarz powiedział, że ze względu na brak zapobiegania chorobie bratu zastało może 2 miesiące życia, ale ja już dłużej tego wszystkiego nie zniosę.

Przykra, bolesna sprawa...
A masz taką opcję, aby być przy bracie w tym przez lekarza "wyliczonym" czasie? To było by dla niego może korzystne... (trudno mi ocenić, ale tak myślę, że jemu potrzeba towarzystwa kogoś bliskiego; a może i fizycznej pomocy, skoro umiera i będzie coraz mniej sprawny).
A jak nie możesz być przy nim, to może pomyśl o umieszczeniu go w ośrodku dla takich osób przystosowanym, gdzie i medyczna i każda inna pomoc będzie dostępna...
---
A jeśli ksiądz jakiś tak powiedział:
"zapytałem się księdza tam, jak mam to wszystko interpretować, jak interpretować słowa, że życie to cud, podczas gdy jest tak bezwartościowe i bolesne, a on mi powiedział, że to dlatego, że jesteśmy dziećmi poczętymi poza małżeństwem i to wszystko to taka kara dla nas."
to ja bym mu wygarnął, że taką gadką dobija tylko, a nie ratuje!

jest bezlitosny.

Staram się wczuć w Twoje położenie (i tak nie jestem w stanie), aby Ci jakoś wytłumaczyć, żebyś nie obwiniał Pana Boga... z drugiej strony, gdy na Niego "nakrzyczysz", to może Ci będzie lżej?... (w Biblii są np. Psalmy, które są wielką skargą autora na Boga - to szczere wylanie przed Nim swego serca zbolałego...).
Twoje też takie jest, więc już tak będąc szczerym i trochę zagniewanym na Boga, miej jednak w świadomości to, że nie taki świat Bóg-Stwórca powołał do istnienia; że to, co się złego tu dzieje to nie plan Boży, ale wypadkowa całego, długiego i bardzo wrogiego działania szatana i demonów...
Pytanie: Czy Bóg jest obojętny?
Ja wierzę, że nie, ale rozumiem, że możesz mieć inne spojrzenie - czy jednak słuszne, to spróbuj go porównać z wydarzeniami na Golgocie, gdzie dokonało się nasze zbawienie, które ma większą wartość, niż cokolwiek na tym świecie, a skutkiem tej Ofiary Jezusa jest dar zbawienia dla wierzących, o którym warto pomyśleć, gdy się cisną do głowy złe myśli...

Pomodlę się o was, bracia.

Pn mar 25, 2019 7:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eden napisał(a):
A jeśli ksiądz jakiś tak powiedział:
"zapytałem się księdza tam, jak mam to wszystko interpretować, jak interpretować słowa, że życie to cud, podczas gdy jest tak bezwartościowe i bolesne, a on mi powiedział, że to dlatego, że jesteśmy dziećmi poczętymi poza małżeństwem i to wszystko to taka kara dla nas."

Czasami ksiądz potrafi zabrać całą wiarę...

Pn mar 25, 2019 7:14 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Maciek napisał(a):
Wyjazd.wyjazd,
według mnie Twój brat ma błędne postrzeganie Boga.Weź mu powiedz: że Bóg to samo dobro i ani odrobiny zła, więc wszystko co spotyka złego Twojego brata, to nie pochodzi od Boga.
I ulgą to jest śmierć, kiedy później trafisz do Nieba, a nawet i Czyśćca (bo masz pewność życia wiecznego z Bogiem).
Na zdrowy rozum, jeżeli tutaj przechodzi "piekło" to co dopiero w piekle(realnym). Tutaj to ma "tylko" ucisk (ale też bez przesady, bo i są jeszcze ludzie, którzy jednak kierują się dobrem, sprawiedliwością, miłością, nie powodujący ucisku, a wręcz przynoszący ulgę ). A w piekle to samo zło, żadnej ulgi. Więc może niech spróbuje powalczyć jednak z tym swoim zgorzknieniem i zwątpieniem spowodowanym w największym stopniu krzywdami, które doświadczył. Ostatecznie ma wolną wolę i jeżeli ustawi swe życie na Miłość, na wszelkie łaski od Boga, to przecież Bóg go wesprze i wybaczenie krzywdzicielom nie będzie aż tak trudne. A jak już wybaczy, to i zechce mu się żyć i wiele więcej dobrego z tego wyniknie.
Niech posłucha sobie ks. Tadeusza Guza np. https://www.youtube.com/watch?v=UDOBcoDKLYQ
Trzymajcie się

Nie, to nie jest wolna wola i każdy kto tego doświadcza na własnej skórze albo widzi kogoś, kto doświadcza właśnie takiej sytuacji, wie, że to nie jest wolna wola. To, co mój brat przeżył ukształtowało jego 'priorytety', jego pogląd na świat, jego stosunek do samego siebie.

On został zgnojony przez ten przeklęty żywot tak, że wgl nie ma kontaktu z rzeczywistością. Jak można mówić, że to jest wolna wola.

Mój brat myśli o Bogu jak myśli, ale ja go już nie jestem w stanie do niczego przekonać, nie wierzę w miłosierdzie Boga, jaki miłosierny ojciec pozwoliłby pójść do piekła komuś takiemu jak mój brat. Przecież jego postawa, to efekt zła i nieszczęść, jakie w życiu doznał.
Nigdy nie modliłem się o pieniądze, sławę czy nawet godne warunki życia, ale szczęście samo w sobie, w jakiejkolwiek postaci, miłość, przyjaźń, nigdy też niczego z tych rzeczy w swoim dwudziestokilkuletnim życiu nie zaznałem.
jest bezlitosny.

Lekarz powiedział, że ze względu na brak zapobiegania chorobie bratu zastało może 2 miesiące życia, ale ja już dłużej tego wszystkiego nie zniosę. Amen

Przecież to wielka łaska, że brat prawie zna konkretny termin śmierci. Może się przygotować. Naprawdę, weź z bratem posłuchaj( w skupieniu) wielkiego księdza Tadeusza Guza (sporo jest na youtubie) to ustawi Wam myślenie w porządku Miłości ( Miłosiernej Miłości). Może wtedy brat przygotuje się do łaski nawrócenia, bo na razie to zachowuje się jak łotr co to bluzgał z krzyża na Pana Jezusa, który konał na krzyżu obok niego. I to mimo tego że jest ofiarą, która doznała wielu krzywd od strony ludzi i przeklętego żywota jak to napisałeś. Póki żyje ma jeszcze szansę by być po stronie dobrego łotra.

Nic Bóg nie zawinił w Twoim i brata położeniu. Bóg Tobie i Twojemu bratu okazuje szanse. Twierdzisz, że Jezus Chrystus jest bezlitosny, bo umarł za każdego z nas grzechy i wykupił między innymi Ciebie, mnie od śmierci? Nie wiesz co piszesz, Wyjazd.wyjazd :-(

Śr mar 27, 2019 12:56 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
[ciach... dział dla katolików (PW)]

Śr mar 27, 2019 6:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
(...)
Lekarz powiedział, że ze względu na brak zapobiegania chorobie bratu zastało może 2 miesiące życia, ale ja już dłużej tego wszystkiego nie zniosę. (...)

Na co Twój brat choruje? Sam widzisz, że powinieneś pójść do lekarza w Twoim stanie, bo się wykończysz. W sytuacji krytycznej dzwoń po pogotowie.

Śr mar 27, 2019 3:22 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Są organizacje udzielające pomocy, także bezpłatnej, osobom, które były molestowane w dzieciństwie. Jest możliwa zdalna konsultacja.
Zapraszam na priv, chętnie podam namiary.

Pozdrawiam,

Ewka

Cz mar 28, 2019 5:12 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
nie wierzę w miłosierdzie Boga, jaki miłosierny ojciec pozwoliłby pójść do piekła komuś takiemu jak mój brat.

Ludzie na ziemi generalnie nie mogą wyrokować, kto poszedł gdzie. Bóg najlepiej zna wnętrze twojego brata. ;)

Pn kwi 01, 2019 6:12 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jeszcze jeden link, o cierpieniu (Ks. Tadeusz Guz) :
https://www.youtube.com/watch?v=be3IZk41HHM

heja!

Wt kwi 02, 2019 9:51 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2