Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lis 27, 2020 5:27 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy Bóg jest w stanie zawsze pomóc? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Czy Bóg jest w stanie zawsze pomóc?
... bo mi się wydaje, że nie jest w stanie. Mówi się, że Bóg jest wszechmogący, jednak czy jest w stanie załagodzić moje cierpienie, które wynika z samobójstwa bliskiej mi osoby?

Ten ból jest taki rozdzierający, taki palący. Ogień nie sprawia takiego bólu, jak ta świadomość. To jest nie do zniesienia, a jest cały czas, bez przerwy, nawet w snach.

Gdyby chodziło o samą śmierć, nie cierpiałbym aż tak, ale ja wiem, że samobójcy idą do piekła i wiem, że ta osoba po śmierci cierpi i przez to ja też. Ta osoba na to nie zasłużyła, a jednak będzie cierpieć na całą wieczność.

Czy Bóg jest w takiej sytuacji bezradny?

Cz kwi 04, 2019 4:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Bóg jest w stanie zawsze pomóc?
Bog nie jest bezradny, to raczej ty jestes bezradny i nie wiesz ze mozesz prosic Boga o czyjes zbawienie.
Niemniej z tym sie wiaze cierpienie, ktore ty sam mozesz przyjac, bo to jest wlasnie poswieceniem sie dla kogos.
Mozemy to zrobic, tylko zwykle boimy sie tego.
Gdyby nikt sie nie bal, to wszyscy byli bysmy zbawieni.

Cz kwi 04, 2019 4:42 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Bog nie jest bezradny, to raczej ty jestes bezradny i nie wiesz ze mozesz prosic Boga o czyjes zbawienie.
Niemniej z tym sie wiaze cierpienie, ktore ty sam mozesz przyjac, bo to jest wlasnie poswieceniem sie dla kogos.
Mozemy to zrobic, tylko zwykle boimy sie tego.
Gdyby nikt sie nie bal, to wszyscy byli bysmy zbawieni.

Nie rozumiem, co to oznacza? Jak mam przyjąć to cierpienie? Co mam zrobić? Powiedz mi coś więcej, jak możesz.

Cz kwi 04, 2019 4:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jezus mpowiedzial "30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie»". Wiec nie ma sie czego obawiac.

Cz kwi 04, 2019 4:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mozesz nie tylko koledze pomoc w zbawieniu.

Cz kwi 04, 2019 5:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli ktoś popełnia samobójstwo, to wydaje mi się, że jest duża szansa, że ta osoba jest w rozpaczy, depresji, nie ma należytego osądu spraw, nie działa w pełni w sposób wolny. W takiej sytuacji trudno mówić o świadomym popełnieniu grzechu. To jedno. Druga sprawa to jest jednak szansa, że w ostatnim momencie samobójca jednak zwrócił się do Boga, ale nie miał już możliwości na uratowanie swojego życia fizycznego. W tym może być nadzieja, że sięgnął do skarbca miłosierdzia Boga w ostatnim momencie samoświadomości.

Swoje cierpienie można próbować opowiedzieć wiele razy, różnym osobom, lub tej samej. Czas leczy rany — to prawda stara jak świat. Nie należy zapominać o pomocy farmakologicznej w dbaniu o swoje samopoczucie. Poza tym wysiłek fizyczny często pozwala zniwelować obciążenie umysłu w tym ból serca po stracie bliskiej osoby.

Cz kwi 04, 2019 6:58 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
wyjazd.wyjazd napisał(a):
ale ja wiem, że samobójcy idą do piekła i wiem, że ta osoba po śmierci cierpi i przez to ja też. Ta osoba na to nie zasłużyła, a jednak będzie cierpieć na całą wieczność.

Czy Bóg jest w takiej sytuacji bezradny?

A skąd wiesz, że wszyscy samobójcy idą do piekła? Czy ktoś, kto kogoś zabije, idzie do piekła, jeśli szczerze żałuje i jest pojednany z Bogiem? Czy wiesz, co ten ktoś ma w głowie w chwili popełniania samobójstwa?

Cz kwi 04, 2019 7:55 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Jezus mpowiedzial "30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie»". Wiec nie ma sie czego obawiac.

Nie bardzo rozumiem ten cytat.

Brandeisbluesky napisał(a):
Jeśli ktoś popełnia samobójstwo, to wydaje mi się, że jest duża szansa, że ta osoba jest w rozpaczy, depresji, nie ma należytego osądu spraw, nie działa w pełni w sposób wolny. W takiej sytuacji trudno mówić o świadomym popełnieniu grzechu. To jedno. Druga sprawa to jest jednak szansa, że w ostatnim momencie samobójca jednak zwrócił się do Boga, ale nie miał już możliwości na uratowanie swojego życia fizycznego. W tym może być nadzieja, że sięgnął do skarbca miłosierdzia Boga w ostatnim momencie samoświadomości.

Swoje cierpienie można próbować opowiedzieć wiele razy, różnym osobom, lub tej samej. Czas leczy rany — to prawda stara jak świat. Nie należy zapominać o pomocy farmakologicznej w dbaniu o swoje samopoczucie. Poza tym wysiłek fizyczny często pozwala zniwelować obciążenie umysłu w tym ból serca po stracie bliskiej osoby.

Ta osoba się zabiła ze względu na zawód miłosny. W momencie odtrącenia przez ukochanego człowieka, straciła całą nadzieję na lepsze życie.

Moje życie nie jest dla mnie ważne i wgl nie zależy mi na tym, żeby dożyć kolejnego dnia ( NIE, NIE MAM ZAMIARU SIE ZABIĆ), jedyne czego pragnę, to zbawienia istoty tak mi bliskiej, na które nie mogę liczyć, bo samobójstwo to samobójstwo.

zb1024 napisał(a):
A skąd wiesz, że wszyscy samobójcy idą do piekła? Czy ktoś, kto kogoś zabije, idzie do piekła, jeśli szczerze żałuje i jest pojednany z Bogiem? Czy wiesz, co ten ktoś ma w głowie w chwili popełniania samobójstwa?

Ludzie, którzy to robią, bo są chorzy na schizofrenie i nie wiedzą co robią pewnie nie są potępiani, ale są też ludzie, którzy robią to nie ze względu na jakąś chorobę tylko zwyczajnie przez cierpienie, którego nie mogą znieść.

Osoba, za którą tak płaczę i tak tęsknię zabiła się ze względu na zawód miłosny. Po odrzuceniu nie mogła zapomnieć i wytrzymać tego cierpienia, więc się zabiła, dlatego tak myślę.

Gdzie jest ta niepojęta moc Boga? Ja nie mogę być szczęśliwy, kiedy wiem, że ta osoba jest nieszczęśliwa w zaświatach. To cierpienie jest nie do zniesienia.

Cz kwi 04, 2019 9:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Moze i dobrze ze nie rozumiesz, dlatego nie pisalem w szczegolach, bo to tylko od ciebie zalezy i nie mozna tego od nikogo wymagac.

Cz kwi 04, 2019 9:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja nie mogę być szczęśliwy, kiedy wiem, że ta osoba jest nieszczęśliwa w zaświatach. To cierpienie jest nie do zniesienia.

Ty tego NIE WIESZ. Na pewno nie wies. NIE MASZ możliwości sprawdzenia, czy ta osoba jest niesczęśliwa. Nie wiesz, jaki jest jej los. Nie mamy wglądu.
Kościoł nigdy nie ogłosił listy potępionych.

Wiem, że niepewność jest trudna.
Możemy się modlić, ofiarować mszę św.
Nie mamy przesłanek, by wiedzieć na pewno, że ktoś jest potępiony. Trudne, ale nie mamy w to wglądu.

Cz kwi 04, 2019 9:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dla Boga nie ma nic niemożliwego i na tym zdaniu można by w zasadzie poprzestać. Często nam samym brakuje wiary. A może jeśli nie chodzi już o wiarę, to sposób myślenia: modlę się, chodzę do kościoła, czytam Pismo św., to Pan Bóg będzie mnie słuchał i spełniał moje prośby. Nic bardziej mylnego...

Pan Bóg nie jest kimś w rodzaju kelnera: zgłaszam zamówienie, dziesiątek różańca, przyjęta komunia i... gotowe. Tylu ludzi modli się latami, a jednocześnie niemiłosiernie cierpi i żyje na granicy rozpaczy. Chorują, cierpią katusze w szpitalach, ale wiarę mają - do samego końca. Jak Biblijny Hiob: Choćby mnie zabił, ufać mu będę.

Być może pomoc Boga w takich ciężkich przypadkach, to po prostu fakt, że ktoś nie targnął się na życie czy nie stracił owej wiary, że nadal ufa, ma nadzieję. No i pomoc Boża dla nas może kompletnie, ale to kompletnie różnić się od naszych oczekiwań.

Cz kwi 04, 2019 9:40 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Terremoto napisał(a):
Wiem, że niepewność jest trudna.
Możemy się modlić, ofiarować mszę św.
Nie mamy przesłanek, by wiedzieć na pewno, że ktoś jest potępiony. Trudne, ale nie mamy w to wglądu.

Obecnie nie mogę zamówić mszy, bo nie mam pieniędzy. Na pielgrzymkę też nie mogę się wybrać, bo mam umierającego brata, którym muszę się zająć, ale wydaje mi się, że już niedługo on umrze i wtedy wybiorę się na pielgrzymkę.

Cz kwi 04, 2019 9:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Obecnie nie mogę zamówić mszy, bo nie mam pieniędzy. Na pielgrzymkę też nie mogę się wybrać, bo mam umierającego brata, którym muszę się zająć, ale wydaje mi się, że już niedługo on umrze i wtedy wybiorę się na pielgrzymkę.

Nie zawsze są potrzebne pieniądze. Wyjaśnij sprawę księdzu, z pewnością pomoże - może nawet za darmo.

Cz kwi 04, 2019 10:06 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Dla Boga nie ma nic niemożliwego i na tym zdaniu można by w zasadzie poprzestać. Często nam samym brakuje wiary. A może jeśli nie chodzi już o wiarę, to sposób myślenia: modlę się, chodzę do kościoła, czytam Pismo św., to Pan Bóg będzie mnie słuchał i spełniał moje prośby. Nic bardziej mylnego...

Pan Bóg nie jest kimś w rodzaju kelnera: zgłaszam zamówienie, dziesiątek różańca, przyjęta komunia i... gotowe. Tylu ludzi modli się latami, a jednocześnie niemiłosiernie cierpi i żyje na granicy rozpaczy. Chorują, cierpią katusze w szpitalach, ale wiarę mają - do samego końca. Jak Biblijny Hiob: Choćby mnie zabił, ufać mu będę.

Być może pomoc Boga w takich ciężkich przypadkach, to po prostu fakt, że ktoś nie targnął się na życie czy nie stracił owej wiary, że nadal ufa, ma nadzieję. No i pomoc Boża dla nas może kompletnie, ale to kompletnie różnić się od naszych oczekiwań.

Ale ja nie proszę dla siebie o nic. Kiedyś modliłem się tylko o to, żeby być szczęśliwym ogólnie, ale trochę straciłem nadzieję na to, poza tym nie zależy mi na własnym szczęściu, nie szukam sobie dziewczyny, ani nie proszę Boga o pieniądze.
Jedyne czego pragnąłem to szczęścia swoich bliskich, teraz nie ma już nadzieji.

Cz kwi 04, 2019 10:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Modlić się w intencji drogich Ci osób możesz zawsze i wszędzie.
Zawsze możesz ofiarować Panu swój udział we mszy sw., Komunię św,. w intencji tej osoby. Każdy trud, każdą chwilę i każde cierpienie.

Możesz prosić innych o modlitwę. Możesz napisać do klastoru klauzurowego z prośbą o modlitwę.
Gdzieś widziałam listę, część adresów na pewno aktualna, coś wybierzesz. http://powolaniowapomoc.p2a.pl/viewtopi ... 04#p111904

Cz kwi 04, 2019 10:12 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona