Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 7:29 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Ogień i Moc 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Ogień i Moc
pietrulek napisał(a):

Barney napisał(a):
pietrulek napisał(a):
Dokładnie o tym pisałem powyżej. Miłość w sensie chrześcijańskim to nie uczucie. Ani "wrażenie że się kocha".

Nie rozumiem

Prawdopodobnie patrzysz na miłość jako na uczucie. Na poryw emocji. Na przyjemne odczucie i wrażenia. Radosc, pociąg ku czemuś, jakieś rozentuzjazmoanie, wzruszenie, poruszenie serca itd.
No nie. To nie tak.
Miłosc dla chrześcijanina nie jest emocją, Nie jest uczuciem ani odczuciem.
Jest postawą wynikającą z wyboru. Jest decyzją, jest aktem woli.
Uczucia są zmienne. Przypływają, odpływają, rosną, gasną, miotają kimś.
Bywaja szalone, burzliwe.
Nie można na nich nic budować. Buduję się na rozumnej woli.
Rozumienie Biblii też nie polega tylko na odczuciu.

So mar 23, 2019 11:55 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

No raczej tak patrzę bo moja dusza taka jest.Porywcza poszukująca tego wiatru,natchnienia,emocji.Później się oswaja i próbuję wrzucić to pod standard czyli pod fundamentalizm życiowy.Co mi się podoba.Bo nie można żyć cały czas takim wariactwem.O czym dokładnie pisałem,że nie poszukuję majestatycznych doznań i mi nie są wcale potrzebne.Nawiąże że poszukuję raczej ognia nie o tyle miłosnego,ale bardziej budującego i łączącego moją duszę i ciało w jedność.Co do Biblii to nie miałem na myśli że muszę czuć jakieś ciepło czy coś po prostu czytam ewangelię i wiem i czytam i mnie nie nudzi.Czytam inne fragmenty to nie rozumiem.Jakby były innymi częściami albo jakimiś książkami.Wiem że to brzmi wszystko chaotycznie i jakoś pokrętnie,ale tak właśnie czuję się w środku :D dam przykład że znajomi wyciągają mnie na imprezę jest fajnie i w ogóle i nagle łapię mnie zawiecha w stylu "kurcze przecież ja nadal nie wiem po co żyję" he.To co tam że w tle gra muzyka i leję się alkohol.

N mar 24, 2019 12:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Uczucia są istotne, bo coś o nas mówią.
Niemniej szukając porywów - można zabłądzić. Można uznać, że reszta poza porywami jest szara. Nijaka. Bez ognia i do kitu. I wtedy jest Ci źle.
Poszukiwanie emocji nie jest istotą chrześcijaństwa.
I chrześcijaństwo nie jest budowane na emocji.
"Bo nie można żyć cały czas takim wariactwem." Właśnie.
Mrówcza robota na co dzień... jak już pisano. Iskra się czasem pojawi, w prezencie, ale życie nie może polegać na szukaniu iskier. Powiewów itp.

""kurcze przecież ja nadal nie wiem po co żyję"
no i to jest Twoje dobre pytanie, tego warto szukać.

N mar 24, 2019 1:26 am
Zagadywacz
Zagadywacz

No szukam dlatego udałem się do kościoła do Boga jak mówi "przyjdźcie wszyscy,którzy utrudzeni i obciążeni,a ja was pokrzepię bla blabla"no i idę chodzę szukam i nic.Idę do Boga po to żeby mieć z nim relację żeby wskazał kierunek i tyle.Nie wymagam jakiś uzdrowień z ciężkich chorób.Po prostu proszę o malutkie takie tyci tyci dobrą wskazówkę,dzięki której to ja rozpalę ogień znajdujący się w sobie.Analogicznie siedzę z Jezusem na łódce i się gapimy na siebie nawzajem.Ja mówię że trzeba płynąć,a on cisza.Nikt nie tonie,nikt nie cierpi.Tylko ja mówię ciągle zróbmy coś bo tu będziemy tkwić na wieki (to znaczy że do śmierci).Poza tym jaka tam mrówcza robota na zwykłej robocie to idzie się...

N mar 24, 2019 1:42 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Nie chcesz monotonii życiowej? Chcesz znaki? Nawet tyciuchne? Powiem że grzeszysz. Nawet sobie nie zdajesz sprawę, że mógłbyś być szczęśliwy w tej monotonii i dziękować Bogu za to.
Jak ktoś bardzo czegoś pragnie, to w końcu mu się spełnia. Monotonia zamienia się w hardcore, co chwila jakieś zmiany i Ty musisz podejmować decyzje. Czasem dobre, czasem złe, czasem nie wiadomo jakie. Możesz zostać poddany próbie jak Hiob - to byłoby jedno wielkie "Auć" - wszystko się wali i pali, a Ty się uśmiechaj przez łzy do złego losu. Czemu znaki jakich oczekujesz miałyby być przyjemne? A co jeśli tym znakiem będzie śmierć kogoś bliskiego, albo ciężka choroba? Może i Twoja? Do tego kradzież, pożar, oszustwo i niesprawiedliwy wyrok sądowy.. Obrazisz się wtedy na Pana Boga? A to tak właściwie będzie Twoja próba z wierności Bogu..
Nie wódź Boga na pokuszenie, bo sprawi Ci życiowe manto.

N mar 24, 2019 2:38 am
Zagadywacz
Zagadywacz

PeterW napisał(a):
Nie chcesz monotonii życiowej? Chcesz znaki? Nawet tyciuchne? Powiem że grzeszysz. Nawet sobie nie zdajesz sprawę, że mógłbyś być szczęśliwy w tej monotonii i dziękować Bogu za to.
Jak ktoś bardzo czegoś pragnie, to w końcu mu się spełnia. Monotonia zamienia się w hardcore, co chwila jakieś zmiany i Ty musisz podejmować decyzje. Czasem dobre, czasem złe, czasem nie wiadomo jakie. Możesz zostać poddany próbie jak Hiob - to byłoby jedno wielkie "Auć" - wszystko się wali i pali, a Ty się uśmiechaj przez łzy do złego losu. Czemu znaki jakich oczekujesz miałyby być przyjemne? A co jeśli tym znakiem będzie śmierć kogoś bliskiego, albo ciężka choroba? Może i Twoja? Do tego kradzież, pożar, oszustwo i niesprawiedliwy wyrok sądowy.. Obrazisz się wtedy na Pana Boga? A to tak właściwie będzie Twoja próba z wierności Bogu..
Nie wódź Boga na pokuszenie, bo sprawi Ci życiowe manto.

Teraz to odleciałeś :D Wciąż biję do tego jak znaleźć ogień albo go pobudzić.Ogień Ducha Świętego resztą niech on się zajmię (nie chodzi tu o nic nie robienie ) Żyję w monotonii życiowej,ale w takiej jaka moja dusza nie chcę.Nie chodzi tu o podróże czy też sprawy materialne tego świata bo mnie to nie cieszy.Właściwie to nie wiem czego chcę ta moja dusza,dlatego tak desperacko krzyczę do góry o pomoc/natchnienie.Nawet jeśli przyjdzie jakieś zgorszenie/śmierć to co ja na to mam wpływ ? :D Niech się pali niech się wali.Jeśli przez to mam zrozumieć swoje życie to czemu nie.Dużo świętych odnajdowało swoje powołanie w bólu i cierpieniu.Dlatego piszę do Was tutaj z pomocą jak wziąć w garść ten ogień i żyć już z nim dzisiaj , a nie czekać aż mnie los odmieni.

N mar 24, 2019 11:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Musisz pierw nauczyc sie obchodzic z tym ogniem, bys sie nie poparzyl, albo innych.

Myslisz ze Ojciec powinien dawac dzieciom do zabawy zapalki?
Czy pierw musza sie nauczyc do czego sluza i jak sie z nimi obchodzic?

N mar 24, 2019 12:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

pietrulek napisał(a):
Dlatego piszę do Was tutaj z pomocą jak wziąć w garść ten ogień i żyć już z nim dzisiaj , a nie czekać aż mnie los odmieni.

hm
Zaczynam mieć wrażenie, że TY chcesz wziąć w garść. TY. Ty, Ty chcesz pobudzić ogień, też pisałeś. "ja rozpalę ogień znajdujący się w sobie".
Ja, ja, ja.
Jajecznica.
Ty chcesz mieć panowanie nad sytuacją i za nic nie chcesz się zgodzić, że bywa inaczej, że Bogu trzeba się oddać i poddać. Wyczekać niekiedy też (nie pasywnie, ale robiąc swoje, modląc się wytrwale, słuchając Boga).

Dowiedz się, po co żyjesz. Skoro nie wiesz.

Czy kategoria losu, tóry odmienia człowieka, jest chrześcijańska, to do solidnego zastanowienia się.

pietrulek napisał(a):
No szukam dlatego udałem się do kościoła do Boga jak mówi "przyjdźcie wszyscy,którzy utrudzeni i obciążeni,a ja was pokrzepię bla blabla"

Jeżeli słowa Chrystusa to bla bla bla, to chyba długa droga przed Tobą.
Dla mnie to bla bla brzmi pogardliwie. Przyznaję, że mnie jakoś boli, gdy ktoś poniewiera Chrystusem.

N mar 24, 2019 12:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

pietrulek napisał(a):
No szukam dlatego udałem się do kościoła do Boga jak mówi "przyjdźcie wszyscy,którzy utrudzeni i obciążeni,a ja was pokrzepię bla blabla"no i idę chodzę szukam i nic.
O co byś chciał by było?
Cytuj:
Idę do Boga po to żeby mieć z nim relację żeby wskazał kierunek i tyle.Nie wymagam jakiś uzdrowień z ciężkich chorób.Po prostu proszę o malutkie takie tyci tyci dobrą wskazówkę,dzięki której to ja rozpalę ogień znajdujący się w sobie.

„Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!”/Łk 16:29/

Cytuj:
Analogicznie siedzę z Jezusem na łódce i się gapimy na siebie nawzajem.Ja mówię że trzeba płynąć,a on cisza.Nikt nie tonie,nikt nie cierpi.Tylko ja mówię ciągle zróbmy coś bo tu będziemy tkwić na wieki (to znaczy że do śmierci).Poza tym jaka tam mrówcza robota na zwykłej robocie to idzie się...
Myślę, że powyższe to pełny opis Twojego problemu. Kwintesencja błędu.
Szukasz aktywizmu, tego "by się coś działo" - a to zupełnie nie o to chodzi.

Mówisz, że siedzisz z Jezusem na łódce i patrzycie na siebie. Gdyby tak było, byłby to CEL wszystkiego i nic nie trzeba byłoby robić. Ale Ty chcesz by coś się działo.

Chcesz ognia Ducha Świętego?
Ga 5:22-23 "Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. "
Obawiam się jednak, ze dla Ciebie to "nudne".

N mar 24, 2019 1:16 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

sam2 napisał(a):
Musisz pierw nauczyc sie obchodzic z tym ogniem, bys sie nie poparzyl, albo innych.

No dobra to jak się nauczyć ? :D

Cytuj:
hm
Zaczynam mieć wrażenie, że TY chcesz wziąć w garść. TY. Ty, Ty chcesz pobudzić ogień, też pisałeś. "ja rozpalę ogień znajdujący się w sobie".
Ja, ja, ja.
Jajecznica.
Ty chcesz mieć panowanie nad sytuacją i za nic nie chcesz się zgodzić, że bywa inaczej, że Bogu trzeba się oddać i poddać. Wyczekać niekiedy też (nie pasywnie, ale robiąc swoje, modląc się wytrwale, słuchając Boga).

Dowiedz się, po co żyjesz. Skoro nie wiesz.

Czy kategoria losu, tóry odmienia człowieka, jest chrześcijańska, to do solidnego zastanowienia się.

No właśnie chcę się dowiedzieć żeby mnie Duch Święty pokierował.Po to ciągle jest moje zapytanie jak wziąć to życie w garść razem z Duchem Świętym.Niech się dzieję wola Boga nie moja i nie chcę mieć panowania nad sytuacją tylko chcę żeby była jakakolwiek sytuacja.Co się przekłada na działanie.

Cytuj:
Jeżeli słowa Chrystusa to bla bla bla, to chyba długa droga przed Tobą.
Dla mnie to bla bla brzmi pogardliwie. Przyznaję, że mnie jakoś boli, gdy ktoś poniewiera Chrystusem.

Napisałem to na potrzeby postu i odczucia mojej duszy.To nie znaczy że prywatnie w domu rwę Biblię i nią palę w kominku.

Cytuj:
Chcesz ognia Ducha Świętego?
Ga 5:22-23 "Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. "
Obawiam się jednak, ze dla Ciebie to "nudne"

No właśnie i gdzie są te owoce.Bo jakoś na co dzień nie dostrzegam tych owoców.Poza tym ludzie nie ochrzczeni nie radują i nie miłują? 8O

Skoro moja dusza chcę latać wraz z Duchem Świętym to czemu by jej nie pozwolić? he

N mar 24, 2019 1:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

pietrulek napisał(a):
Skoro moja dusza chcę latać wraz z Duchem Świętym to czemu by jej nie pozwolić? he
E tam dusza. Twoja żądza przygód.
Sęk w tym, że z DUchem Świętym trzeba twardo chodzić po ziemi, a nie fruwać... wtedy są owoce.

N mar 24, 2019 2:04 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

pietrulek napisał(a):
sam2 napisał(a):

No dobra to jak się nauczyć ? :D

Tak jak ci pisalem, zyc jak ta mrowka i niesc swoj krzyz.
A to czy sie juz nauczyles czy jeszcze nie pozostaw Bogu, On wie lepiej od ciebie co ci potrzebne.
Niektorzy tak jak ty naiwnie mysla ze sami potrafia ocenic co umieja i co naprawde in potrzebne.
Tu mi sie twoje wypowiedzi kojarza z niektorymi grupami odnowy o ktorych blednych dzialania czesto Marek pisze.
Jak widac jestes jednym z tych ktorzy na sile chca zmusic Ducha Sw. by z nimi wspolpracowal, a nie zastanawiaja sie czy to co robia i chca robic jest zgodne z wola Boga.
Jesli ktos nie jest wierny nauczaniu Jezusa w malych sprawach to jak moze byc wierny w wielkich?
Zyj na codzien tak by w kazdej najdrobniejszej sprawie codziennego zycia twoje postepowanie i decyzje byly zgodne z przykazaniami i nauczaniem Jezusa, to wtedy wiele zrozumiesz, ale to nie przychodzi samo tylko trzeba w to wlozyc sporo wysilku, wyrzeczen i pracy zwlaszcza nad soba.

N mar 24, 2019 3:39 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Cytuj:
Tak jak ci pisalem, zyc jak ta mrowka i niesc swoj krzyz.
A to czy sie juz nauczyles czy jeszcze nie pozostaw Bogu, On wie lepiej od ciebie co ci potrzebne.
Niektorzy tak jak ty naiwnie mysla ze sami potrafia ocenic co umieja i co naprawde in potrzebne.
Tu mi sie twoje wypowiedzi kojarza z niektorymi grupami odnowy o ktorych blednych dzialania czesto Marek pisze.
Jak widac jestes jednym z tych ktorzy na sile chca zmusic Ducha Sw. by z nimi wspolpracowal, a nie zastanawiaja sie czy to co robia i chca robic jest zgodne z wola Boga.
Jesli ktos nie jest wierny nauczaniu Jezusa w malych sprawach to jak moze byc wierny w wielkich?
Zyj na codzien tak by w kazdej najdrobniejszej sprawie codziennego zycia twoje postepowanie i decyzje byly zgodne z przykazaniami i nauczaniem Jezusa, to wtedy wiele zrozumiesz, ale to nie przychodzi samo tylko trzeba w to wlozyc sporo wysilku, wyrzeczen i pracy zwlaszcza nad soba.

Pisałem wcześniej że żyję normalnie.Nie jestem egoistyczny.Zawsze znajomi czy rodzina może liczyć na moją pomoc nawet w głupich i błahych sprawach.Ciągle pytanie moje pozostaję to samo jak żyć z ogniem Ducha Świętego jak dać się prowadzić?Jak mieć tego Ducha Świętego by była ta ciekawość chrześcijańska,ta tęsknota za Jezusem.By móc mieć pragnienia i natchnienia by wypełnić wolę Bożą.By nie przeoczyć tego momentu nie przespać go nie przepracować w pracy by złapać by znaleźć się we właściwym czasie we właściwym miejscu?Da się czy nie czy mam poczekać do poniedziałku do pierwszego od nowego roku?

N mar 24, 2019 6:29 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Całkiem opacznie rozumiesz objawienia Pańskie.. Może te fragmenty Ci coś wyjaśnią:

Rdz 13
8 Gdy zaś mężczyzna i jego żona usłyszeli kroki Pana Boga przechadzającego się po ogrodzie, w porze kiedy był powiew wiatru,...

1 Krl 19
11 Wtedy [Pan Bóg] rzekł: «Wyjdź, aby stanąć na górze wobec Pana!» A oto Pan przechodził. Gwałtowna wichura rozwalająca góry i druzgocąca skały [szła] przed Panem; ale Pan nie był w wichurze. A po wichurze - trzęsienie ziemi: Pan nie był w trzęsieniu ziemi. 12 Po trzęsieniu ziemi powstał ogień: Pan nie był w ogniu. A po tym ogniu - szmer łagodnego powiewu. 13 Kiedy tylko Eliasz go usłyszał, zasłoniwszy twarz płaszczem, wyszedł i stanął przy wejściu do groty. A wtedy rozległ się głos mówiący do niego: «Co ty tu robisz, Eliaszu?» 14 Eliasz zaś odpowiedział: «Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Pana, Boga Zastępów, gdyż Izraelici opuścili Twoje przymierze, rozwalili Twoje ołtarze i Twoich proroków zabili mieczem. Tak że ja sam tylko zostałem, a oni godzą jeszcze i na moje życie».

Pan nie przychodzi w trzęsieniu ziemi, w ogniu, czy wichurze.. Przychodzi czasem w wietrzyku.. Łagodnym, kojącym, spokojnym. W pierwszym fragmencie się po prostu przechadza (tak, wiem - antropomorfizm) w porze wiania łagodnego wietrzyku, w drugim fragmencie Eliasz wie, żeby Go nie szukać w tych najbardziej groźnych zjawiskach przyrody, tylko w łagodnym powiewie..
Na Chrystusa zstępuje Duch Święty niczym gołębica. Nie niczym jastrząb czy orzeł, ale właśnie gołębica - ptak będący uosobieniem łagodności..

Ducha Świętego nie szukaj w ogniu, w mocy, tylko w łagodności

N mar 24, 2019 8:27 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

No dobra to gdzie tego Ducha Świętego szukać.Bo obszedłem wszystkie świątynie w swoim mieście.Uczestniczyłem na wylaniach,uzdrowieniach i uwolnieniach.Jak korzystać z tych owoców darów ? może jestem już stracony,może moja dusza pogrążyła się w wiecznej rozpaczy ubolewając i zamartwiając się że już nie znajdzie światła?No nie wiem mam obwiesić się różańcami?Jakieś rady może nie mam tych owoców,darów? :-(
Może nie każdy chrześcijanin jest w stanie płonąć?

N mar 24, 2019 9:20 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona