Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 6:47 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy i jak zareagować na brak szacunku wobec Maryi? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Czy i jak zareagować na brak szacunku wobec Maryi?
Kochani mam problem. Proszę o cierpliwość w czytaniu tego długiego posta. :D
Jestem członkiem pewnej grupy na facebooku. Ta grupa składa się z członków mojej grupy na studiach. Kilka godzin temu pojawił się na niej pewien post dotyczący przełożenia przez panią zajęć, a pod nim komentarze ze słowami krytyki na tą panią. Wśród tych komentarzy jeden mnie bardzo zabolał. Był to screen, na którym był jakiś komentarz, którego autorem była "Maryja z Nazaretu", a komentarz brzmiał "ja pierd*** mój syn za nią na krzyżu umarł". Co gorsza co niektórym się to spodobało. Myślicie, że powinienem zareagować? Z jednej strony jest to brak szacunku do Maryi i chyba powinno się to ludziom uświadamiać, ale z drugiej strony boję się, że reagując mogę tylko zaszkodzić, bo najprawdopodobniej i tak to oleją albo wyśmieją, a tylko zrobi się taka bariera i będą widzieć we mnie naburmuszonego fanatyka, któremu nie podoba się, że ktoś rani jego uczucia religijne. A przecież nie o to chodzi. Tu naprawdę nie chodzi o mnie, mogą na mnie inaczej patrzeć, śmiać się, wyzywać, czy pobić, nie obchodzi mnie to. Zależy mi jednak na ich dobru i na spełnieniu woli Boga, którą też na pewno jest ich dobro. A boję się, że pisząc im coś w stylu "miejcie trochę szacunku" wcale ich do Boga nie zbliżę, a może być wręcz odwrotnie. Zależy mi bardzo na ich dobru i jeśli taki komentarz miałby ich choć w malutkim stopniu zbliżyć do Boga, to bym go napisał. Ale boję się, że tak nie będzie.
Proszę was o radę. Jak zareagować i czy w ogóle reagować, czy po prostu się pomodlić? Chcę zrobić tak, żeby było dobrze.

Pn mar 25, 2019 1:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy i jak zareagować na brak szacunku wobec Maryi?
Jeśli na fejsbuku grupa nie ma charakteru religijnego. To rozdmuchasz ten smród jeszcze bardziej. Lepiej to zapamiętać. A zobaczysz że po czasie ta osoba będzie szukać pomocy, typowego pocieszenia znanego z naszej religiii. Wtedy możasz przypomnieć tą wypowiedź, jako bezsens szukania pomocy po tego typu wypowiedzi najpierw. Zobaczysz że to zadziała lepiej, od ciągłego krytykowania takich wypowiedzi.

Pn mar 25, 2019 9:16 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Masseur napisał(a):
Kochani mam problem. Proszę o cierpliwość w czytaniu tego długiego posta. :D
Jestem członkiem pewnej grupy na facebooku. Ta grupa składa się z członków mojej grupy na studiach. Kilka godzin temu pojawił się na niej pewien post dotyczący przełożenia przez panią zajęć, a pod nim komentarze ze słowami krytyki na tą panią. Wśród tych komentarzy jeden mnie bardzo zabolał. Był to screen, na którym był jakiś komentarz, którego autorem była "Maryja z Nazaretu", a komentarz brzmiał "ja pierd*** mój syn za nią na krzyżu umarł". Co gorsza co niektórym się to spodobało. Myślicie, że powinienem zareagować?

Po prostu opieprz autora tego wpisu. Że na tyle na ile masz poczucie humoru, to to śmieszne nie jest, żeby autor tego czegoś ważył słowa. To znajomi z Twojego roku. Nie potrafisz mieć swoje zdanie?

Pn mar 25, 2019 9:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja myślę że nie tyle opieprz, co uświadom mu, że to rani Twoje uczucia religijne i poproś, by więcej tego nie robił. Sądzę , że ten człowiek nie miał nic złego na myśli - z pozycji niewierzacego lub letniego uznał to po prostu za dobry dowcip oparty na paradoksie.

Pn mar 25, 2019 10:15 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Ja myślę że nie tyle opieprz, co uświadom mu, że to rani Twoje uczucia religijne

Tylko, że tu nie chodzi o moje uczucia. Myślę, że gdybym tak napisał, to ta osoba pomyśli, że jestem takim religijnym fanatykiem, który obraża się jak rani się jego uczucia. A przecież nie o to mi chodzi, żeby się burmuszyć i obrażać i tworzyć barierę, ale żeby choć w małym stopniu zbliżyć ich do Boga, bo chyba tego Bóg chce, no nie? Czy może bardziej chce, żebym po prostu stanął w Jego obronie, żebym się przyznał do wiary, żebym pokazał, że szacunek do Maryi się należy ?

Pn mar 25, 2019 1:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Następny który lubi gadać o problemie, zamiast go rozwiązać :roll: . Przykład nieomal biblijny, tyle że Ty nie jesteś Kefasem..

Pn mar 25, 2019 1:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Masseur napisał(a):
Barney napisał(a):
Ja myślę że nie tyle opieprz, co uświadom mu, że to rani Twoje uczucia religijne

Tylko, że tu nie chodzi o moje uczucia. Myślę, że gdybym tak napisał, to ta osoba pomyśli, że jestem takim religijnym fanatykiem, który obraża się jak rani się jego uczucia.
No cóż, wiara nieraz od nas wymaga by zrobić coś, co spowoduje takie oceny.
Cytuj:
A przecież nie o to mi chodzi, żeby się burmuszyć i obrażać i tworzyć barierę, ale żeby choć w małym stopniu zbliżyć ich do Boga, bo chyba tego Bóg chce, no nie?
Dlatego proponuję Ci nie opieprzanie, tylko spokojne wytłumaczenie. Masz przy tym sposobność dania świadectwa, dlaczego to jest dla Ciebie ważne.
Cytuj:
Czy może bardziej chce, żebym po prostu stanął w Jego obronie, żebym się przyznał do wiary, żebym pokazał, że szacunek do Maryi się należy ?
Jak myslisz, co to obchodzi niewierzącego?
Chyba że jest wierzący, wówczas może go skłonić do refleksji.

Pn mar 25, 2019 1:44 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
na tyle na ile masz poczucie humoru, to to śmieszne nie jest,

Ja bym sie nie wdawal w dyskusje ale mysle ze ta odpowiedz jest super.
Krotko:
- na tyle na ile mam poczucie humoru to to smieszne nie jest
- i co, myslisz ze to smieszne
- ile nad tym myslales
- not funny
- ale odkrycie
- ?

Pn mar 25, 2019 5:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
napisać: "ale suchar"

Pn mar 25, 2019 6:10 pm
Odpowiedz z cytatem
Napisałem "Niefajny obrazek. Ludzie, miejmy szacunek." Odpisali mi, że powinienem mieć trochę więcej dystansu, i że rozumieją jeśli poczułem się urażony. No i tego się obawiałem. Że pomyślą sobie, że tu chodzi o moje uczucia, że jest mi przykro albo jestem zdenerwowany, bo obrazili moje uczucia. A mi totalnie nie chodziło o to, że poczułem się urażony, ale o to, że obrażają Boga. Na mnie to sobie mogą mówić, ale Maryja to jest jednak Matka Boga, najdoskonalsze stworzenie i należy jej się szacunek, ze względu na samego Boga. Oni natomiast myślą, że strzeliłem focha, bo napisali coś co zraniło moje uczucia. Nie wiem czy zostawić to już i pozwolić działać dalej Bogu, czy jeszcze im odpowiedzieć: "Nie chodzi tutaj o moje uczucia. Mam duży dystans do siebie i też lubię się pośmiać, ale z niektórych rzeczy naprawdę nie należy żartować". Nie chcę tylko rozwijać za bardzo tej dyskusji, bo tylko się nakręcą i jeszcze bardziej zniechęcą do Boga..

Pn mar 25, 2019 6:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Lepiej to zostawić, nie trzeba dzielić włosa na czworo.

Pn mar 25, 2019 6:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Masseur napisał(a):
czy zostawić to już i pozwolić działać dalej Bogu

Otoz to. Moim zdaniem super pomysl. A rozne okazje jeszcze beda aby powiedziec
- mam inna opinie na ten temat
- z tym stanowiskiem sie nie zgadzam
- mamusia mi mowila, ze nie jest tak jak mowisz (z odcieniem humoru bo oczywiscie mamusia to ho, ho)
- ?

Pn mar 25, 2019 6:57 pm
Odpowiedz z cytatem
Ok, dzięki za rady! ;)

Pn mar 25, 2019 7:08 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Oczywiście dobrze, że zareagowałeś. Zwróciłeś na tą sprawę uwagę większej liczbie ludzi. Może co niektórym pomogłeś się ocknąć.

Ale już samo to, że poczułeś się dotknięty w sercu tym obrazkiem i postanowiłeś coś z tym zrobić, pokazało, że Maryja nie jest Ci obojętna i pocieszyłeś Ją i Boga. A, że jeszcze wyraziłeś to zewnętrznie, to jeszcze lepiej.

Pn mar 25, 2019 7:17 pm
Odpowiedz z cytatem
Dzięki zb1024 ;)

Wt mar 26, 2019 3:09 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona