Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 7:26 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Papież i pierścień? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież i pierścień?
PeterW napisał(a):
Owszem, tylko mówiąc językiem współczesnych tradsów - jak papież może składać komukolwiek ze śmiertelnych hołd, skoro jest Namiestnikiem Chrystusa... A Franciszek "tylko" cofa rękę przed pocałowaniem pierścienia (jak z resztą robił też i JPII)

Dlaczego mnie postawa Papieża poruszyła?

Tu nie chodzi o Pana w białych szatach a o Papieża. Ja nie całuję Pana Bergoglio w jego pierścień. Ja całuję Namiestnika Bożego.

To nie jest jakieś "widzi mi się", to jest PAPIEŻ.

JPII i Wyszyński? Tutaj, Karol Wojtyła oddaje hold Wyszyńskiemu.

Jak np. Papież dojdzie do wniosku, ze np. w dżinsach będzie celebrował Msze Świętą to będzie OK? Będzie bliższej ludzi...

Już pomijam, ze czułbym się STRASZNIE jakby mnie tak potraktował jak tych ludzi na filmie :(.

Śr mar 27, 2019 1:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
JPII składał hołd jako Karol Wojtyła, a nie w imieniu urzędu piotrowego.
Zgadzam się, że tradsi dzielą zapałkę na czworo; jednak przyznam że i mnie drażni pewna ostentacja obecnego papieża.
Z drugiej strony chyba już czas by skończyć z tymi wszystkimi bibelotami księżowskimi.

Śr mar 27, 2019 1:06 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Już się sprawa podobno wyjaśniła. Pokazano tylko urywek witania się z wiernymi. Na początku Papież miał pozwalać na całowanie pierścienia, a potem zaczął zabierać rękę (bo było dużo ludzi), a teraz znowu daje pierścień do pocałowania.
https://www.foxnews.com/world/pope-allows-ring-kissing-after-earlier-pulling-hand-away

Śr mar 27, 2019 2:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No nie wiem - na zdjęciu siostra całuje rękę, a nie pierścień papież, co z kolei jest kontrowersyjne (bo personalne).

Śr mar 27, 2019 3:23 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Trzeba byłoby w szczegółach przeanalizować całą sytuację, bo może siostra pocałowała pierścień, tylko tego akurat nie uchwycono na zdjęciu. Nie wiadomo też, jaka dokładnie była intencja siostry. Ludzie też są w różnym stopniu sprawni. Widzieliście chyba jak każdy z ostatnich Papieży się żegna/żegnał — czasami jest/było to bardzo dokładnie, a czasami mniej.

Śr mar 27, 2019 3:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się, nie ma się co skupiac na takich drobiazgach. Mówię, bo na ten temat rozmawiamy.

Śr mar 27, 2019 4:18 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Już się sprawa podobno wyjaśniła. Pokazano tylko urywek witania się z wiernymi. Na początku Papież miał pozwalać na całowanie pierścienia, a potem zaczął zabierać rękę (bo było dużo ludzi), a teraz znowu daje pierścień do pocałowania.
https://www.foxnews.com/world/pope-allows-ring-kissing-after-earlier-pulling-hand-away

Usunięto wiadomość pod podanym adresem internetowym, zatem daję inny z podobną informacją https://foxsanantonio.com/news/nation-world/pope-allows-ring-kissing-after-earlier-pulling-hand-away

Śr mar 27, 2019 9:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Papież Franciszek nie chciał zarażać ludzi - o czym uprzejmie donosi Gość Niedzielny

Cz mar 28, 2019 3:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Każdy, kto pocałował pierścień, mógł zostawić swoje bakterie i wirusy na nim. Taki pierścień w określonych warunkach to potencjalnie "melting pot" dla bakterii i wirusów ;)

PeterW napisał(a):
Papież Franciszek nie chciał zarażać ludzi - o czym uprzejmie donosi Gość Niedzielny

A ja myślałam, że Papież chciał, by kolejka szybciej się przesuwała. Przecież samo potrząśnięcie dłoni pozwala na rozprowadzenie bakterii, a chyba metal pierścienia zabija bakterie - przynajmniej teoretycznie.

Ostatnio edytowano Cz mar 28, 2019 7:32 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Scalono 2 posty

Cz mar 28, 2019 5:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Srebro jak mi wiadomo ma właściwości bakteriostatyczne. Czy złoto (z którego jest zrobiony Pierścień Rybaka)? Chyba także. Ale wydaje mi się, że nie działa to tak natychmiastowo - tzn bakterie które się tam znajdą, nie są od razu unicestwiane, tylko po jakimś czasie.

Cz mar 28, 2019 7:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To bardzo ciekawe zagadnienie, jakie metale jak szybko negatywnie działają na bakterie. Rodzina nauczyła mnie myć ręce, po tym, gdy w dłoniach trzymałam pieniądze, nawet monety, bo podobno to puszka pandory — tylko że z bakteriami i wirusami. Ja im mówię, że możliwe, że monety zabijają bakterie (chociaż nie mam pewności), ale i tak już czuję się bardzo nieswojo dotykając pieniędzy (podobnie klamki drzwi).
[W mojej rodzinie często używaliśmy złotej obrączki do pocierania jęczmienia w oku i jęczmień wtedy znikał dość szybko.]
Wracając do pierścienia Papieża Franciszka, to chyba jest on srebrny powlekany złotem, jednak podobno Papież lubi swój nosić poprzedni kardynalski srebrny pierścień.

Pt mar 29, 2019 6:49 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2