Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 16, 2019 3:00 pm

Dlaczego Bóg chce, żebyśmy modlili się przez Maryję? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Dlaczego Bóg chce, żebyśmy modlili się przez Maryję?
Dlaczego Bóg chce, żebyśmy modlili się przez Maryję, żebyśmy przez nią prosili, i żebyśmy jej się oddawali? Dlaczego Maryja w objawieniach często zachęca do odmawiania różańca? Dlaczego Bóg i Maryja tego chcą, skoro to sprawia, że zaczynamy się bardziej na niej skupiać i automatycznie mniej na Bogu. No bo skoro modlimy się przez Maryję, zamiast bezpośrednio do Boga, to raczej skupiamy się na tym co powiedzieć do Maryi. Dlaczego pełna pokory Maryja zachęca nas do odmawiania różańca i do oddawania się jej, zamiast kierować nasze myśli maksymalnie w stronę Boga, nie przysłaniając go w najmniejszym stopniu sobą? Kocham ją, ale nie rozumiem jej znaczenia w modlitwach. Bo po co się modlić do Maryi, skoro to i tak trafia do Boga. Czemu więc nie modlić się bezpośrednio do Boga, który przecież jest jeszcze bliżej nas niż Maryja?
Mam wrażenie, że modlitwa za wstawiennictwem Maryi, to taka jakby próba przekupienia Boga i takie myślenie, że Bóg nie chce nas czasami wysłuchiwać i dopiero jak Matka Go poprosi, to zmienia zdanie. A przecież tak nie jest, bo Bóg ma niezmienną wolę i zawsze chce mojego dobra i zawsze wysłuchuje. Jeśli czegoś odmówi, to znaczy, że to było złe i wstawiennictwo Maryi niczego nie zmieni, a jeśli coś jest dobre, no to chyba nie odmówi jeśli poprosimy Go o to bezpośrednio? Po co więc to wstawiennictwo?

Pn kwi 01, 2019 7:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Bóg chce, żebyśmy modlili się przez Maryję?
Odpowiem pytaniem: dlaczego Bóg chce, byśmy się nawzajem za siebie modlili oraz byśmy modlili się za innych (wielokroć jest taki nakaz w Piśmie)?

Pn kwi 01, 2019 7:33 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Wydaje mi się, że modlić się można tak jak się chce i tak jak się umie. Można za wstawiennictwem Maryi, ale można też za wstawiennictwem innych osób (nie wiem, czy muszą być to osoby zmarłe).
Maryja jest druga po Trójcy, a więc ma wielką moc. Katolik zawsze modli się do Boga, ale może się modlić przez kogoś, czyli przez wstawiennictwo.
Jeżeli ktoś mówi, żebyś pomodlił się do św. Antoniego, to nie ma być modlitwa de facto do niego. Modlitwa jest zawsze do Boga. Św. Antoni jest pośrednikiem, który gwarantuje większą moc modlitwy, a więc jest wtedy większa szansa na jej wysłuchanie.

Tak jak modlimy się za osoby żyjące, tak też modlimy się za osoby zmarłe. Jeżeli modlimy się za osoby zmarłe, to chodzi tylko o dusze czyśćcowe. Nie ma sensu modlić się za dusze w Niebie i w Piekle z oczywistych powodów. Wiemy kto na pewno jest w Niebie (np. święci) i dlatego wierzymy, że te dusze mają wstawienniczą moc. Oczywiście ktoś w Niebie może wstawiać się za nami u Boga nawet jak o to nie prosimy. To nie jest wykluczone. Nie zawsze trzeba prosić, ale tak wypada. Często ktoś coś robi dla nas dobrego tu na Ziemi. Trzeba wierzyć w to, że dusze w Niebie też się o nas troszczą, choć nawet o to nie prosimy i o tym nie wiemy.
Gdyby Czyściec nie istniał, to modlitwy za zmarłych nie miałyby żadnego sensu. Nie wiemy, czy nasi bliscy są w Czyśćcu czy też nie, dlatego modlimy się za wszystkich zmarłych (można kolokwialnie powiedzieć, że na wszelki wypadek).

Pn kwi 01, 2019 7:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Odpowiem pytaniem: dlaczego Bóg chce, byśmy się nawzajem za siebie modlili oraz byśmy modlili się za innych (wielokroć jest taki nakaz w Piśmie)?

Marek, chcialbym ci podsunac opisy Nieba i kto co zanosi przed Boga, bo wlasnie w tych opisach wyraznie widac posrednictwo i wstawiennictwo postaci Swietych. Szczegollnie w Apokalipsie.
Mozna by powiedziec ze jest to cos w rodzaju hierarchii choc w nieco innym sensie.
Mi brakuje doswiadczenia i slow by wlasciwie okreslic te zaleznosci, ale tobie nie powinno zrobic to trudnosci, a to przydalo by sie do wyjasniania wlasnie takic tematow jak ten, tym bardziej ze protestanci jakos to pomijaja choc jest to wyraznie opisane w Pismach.
Bylo by to bardziej szczegolowym rozwinieciem tego co napisales powyzej.

Tak ogollnie to nawet majac wlasciwie uksztaltowane sumienie, poczucie sprawiedliwosci i pokory znajac swoja marnosc nie jest tak latwo jak niektorym sie wydaje stanac bezposrednio przed Bogiem i prosic o cokolwiek.

Wt kwi 02, 2019 12:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W kazdym razie nie wolno przeciwstawiać wstawiennictwa (wszystko jedno- świętych, rodziny, znajomych ze wspólnoty czy św. Maryi) bezpośredniemu dostępowi jaki mamy do Boga.

Cytuj:
wlasnie w tych opisach wyraznie widac posrednictwo i wstawiennictwo postaci Swietych. Szczegollnie w Apokalipsie.
Dobry trop. Mówił o tym Jacek Święcki na Sesji Apologetycznej, pisał tez Scott Hahn w "Uczcie Baranka".

Wt kwi 02, 2019 1:18 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
W kazdym razie nie wolno przeciwstawiać wstawiennictwa (wszystko jedno- świętych, rodziny, znajomych ze wspólnoty czy św. Maryi) bezpośredniemu dostępowi jaki mamy do Boga.

Cytuj:
wlasnie w tych opisach wyraznie widac posrednictwo i wstawiennictwo postaci Swietych. Szczegollnie w Apokalipsie.
Dobry trop. Mówił o tym Jacek Święcki na Sesji Apologetycznej, pisał tez Scott Hahn w "Uczcie Baranka".

Zgadza sie ze nie moze to zmniejszac dostepu do Boga, ale samo staniecie przed Bogiem w nedzy grzesznika, to prawie to samo co w opisie Biblijnym Przejscie Chwaly Bozej przy Abrachamie.
Dla mnie bezposrednie proszenie Boga o cokolwiek, majac chocby male grzechy to jak zuchwalstwo.
Zreszta, tylko w stanie łaski Uswiecajacej mamy taka mozliwosc, by nie byc zuchwalcem.

Tu zastanawia tez ze Protestanci nie majac Eucharystii, musza pewnie potrafic dokonywac tzw. zalu doskonalego, by moc byc w stanie łaski Uswiecajacej. Ciekawe jak to robia?

Masz do tej sesji jakis link, czy nie bylo to zarejestrowane (video, lub tekst)?

W sumie to sa jednoczesnie szczegoly do wlasciwego rozumienia wiary.

Wt kwi 02, 2019 1:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
na stronie https://www.youtube.com/channel/UClw1mT ... _yA/videos to będzie chyba film "Apokalipsa jako odsłonięcie misterium eucharystycznego"

Wt kwi 02, 2019 1:50 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Musisz mu powiedziec jaki mikrofon kupiles ostatnio, aby tez zmienil. :-)

Sorki ze to nie na temat, ale chcialbym zapytac czy ten mikrofon ktory kupiles jest mono, czy stereo?
Chodzi mi o mozliwosc, ze dla osob nie mogacych slyszec w stereo jak ja, uzycie mikrofonu stereo znieksztalca dzwiek na jednym albo drugim kanale, przez co osoba sluchajaca jednym uchem nie slyszy dzwiekow z drugiego kanalu, bo dzwiek jest rozdzielony na dwa kanaly, przez co gubia sie niektore dzwieki czy cale slowa ktore sa na kanale ktorego dana osoba nie slyszy.
Po prostu wystarczy ze nagrywajacy przesunie sie wzgledem mikrofonu by wieksza czesc dzwiekow zostala przekazywana na kanal ktory osoba sluchajaca nie slyszy.

Ostatnio edytowano Śr kwi 03, 2019 1:13 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

scalono 2 posty

Wt kwi 02, 2019 2:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mono.

Wt kwi 02, 2019 2:59 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
W "Poemacie Boga-Człowieka" Marii Valtorty, Jezus wyjaśnia posłuszeństwo swojej Matce podczas cudu w Kanie Galilejskiej. Wyjaśnia, dlaczego Matka jest tak ważna dla Niego:
fragment:
"15. «NIEWIASTO, CÓŻ NAM ODTĄD DO SIEBIE?
(por. J 2,4)
Napisane tego samego dnia. A, 1508-1511 i 1512-1513
Jezus wyjaśnia mi znaczenie tego zdania:
«To ‘odtąd’, które wielu tłumaczy pomija milczeniem, jest kluczem tego zdania i wyjaśnia jego prawdziwy sens. Byłem Synem poddanym Matce aż do chwili, w której wola Mego Ojca wskazała Mi godzinę, która nadeszła, abym został Nauczycielem. Od chwili rozpoczęcia Mojej misji, nie byłem już Synem poddanym Matce, lecz Sługą Boga. Więzy, łączące Mnie z Tą, która Mnie zrodziła, zostały przerwane. Przemieniły się w więzy wyższego rzędu. Wszystkie schroniły się w duchu. Duch nadal nazywał “Mamą” Maryję – Moją Świętą. Miłość nie ustała ani nie oziębła. Przeciwnie: nigdy nie była
tak doskonała, jak wtedy gdy – rozdzielając się ze Mną dla drugiego narodzenia – Maryja zrodziła Mnie dla świata jako Mesjasza, jako Głoszącego Ewangelię. Jej trzecie, najwyższe mistyczne
macierzyństwo urzeczywistniło się, kiedy w męce Golgoty zrodziła Mnie dla Krzyża, jako Odkupiciela świata.
«Niewiasto, cóż nam odtąd do siebie?»
Najpierw byłem Twój, tylko Twój. Wydawałaś Mi polecenia, a Ja byłem Ci posłuszny. Byłem “poddany”. Teraz należę do Mojej misji. Czyż tego nie powiedziałem? “Ten, kto przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, by się pożegnać z tymi, którzy zostają, nie jest gotowy do Królestwa
Niebieskiego.” Ja przyłożyłem rękę do pługa, aby otworzyć lemieszem nie glebę, lecz serca, i zasiać w nich słowo Boże. Oderwałem tę rękę dopiero wtedy, gdy Mi ją wyrwano, aby ją przybić do Krzyża i otworzyć przez jego męczarnię Serce Mego Ojca i sprawić, że z rany tej wyjdzie przebaczenie dla ludzkości.
To ‘odtąd’, zapominane przez wielu [tłumaczy], miało powiedzieć: “Byłaś dla Mnie wszystkim, o Matko, gdy byłem Jezusem, synem Maryi z Nazaretu. Jesteś nadal dla Mnie wszystkim w Moim duchu. Jednak odkąd wypełniam misję oczekiwanego Mesjasza, należę do Mojego Ojca. Poczekaj jeszcze trochę, a gdy skończy się Moja misja, znowu będę cały Twój. Otrzymasz Mnie jeszcze w Swoje ramiona jak wtedy, gdy byłem mały, i nikt już Ci więcej Mnie nie wyrwie. [Nikt Ci nie wyrwie] tego Syna, który należy do Ciebie, a na którego będzie się patrzeć jak na hańbę ludzkości. Zwłoki zostaną Ci rzucone, aby i Ciebie okryć wstydem z tego powodu, że jesteś Matką skazańca. Potem będziesz Mnie na nowo posiadać – tryumfującego. Na końcu będziesz Mnie miała – również i Ty zwycięska – na zawsze, w Niebie. Teraz jednak należę do wszystkich ludzi i do Ojca, który Mnie
do nich posłał.”

Oto, co oznacza to małe ‘odtąd’, tak pełne znaczenia.»
Jezus dał mi następujące pouczenie: «Gdy powiedziałem do Moich uczniów: “Chodźmy sprawić radość Mojej Matce”, nadałem temu zdaniu znaczenie o wiele głębsze, niż się wydawało. To nie była [tylko] przyjemność ujrzenia
Mnie, lecz [radość] bycia Inicjatorką Mojej cudotwórczej działalności oraz [radość bycia] Pierwszą Dobrodziejką ludzkości.
Zachowajcie na zawsze to wspomnienie. Mój pierwszy cud dokonał się dzięki Maryi. Pierwszy. Jest to znak, że Maryja posiada klucz do cudów. Nie odmawiam niczego Mojej Matce i dzięki Jej modlitwie, nawet przyspieszam czas łaski. Znam Moją Matkę, drugą w Dobroci po Bogu. Wiem, że udzielić wam łaski znaczy uszczęśliwić Ją, Ona bowiem jest “Samą Miłością”. Oto dlaczego powiedziałem – Ja, który wiedziałem – “Chodźmy zrobić Jej przyjemność”. Ponadto chciałem objawić światu Jej moc, równocześnie z Moją. [Maryja była] przeznaczona do zjednoczenia ze Mną w ciele. Stanowiliśmy jedno ciało: Ja w Niej, a Ona – wokół Mnie, jak płatki lilii wokół pachnącego i życiodajnego słupka. [Maryja] była zjednoczona ze Mną w boleści, bo byliśmy na krzyżu: Ja – cieleśnie, a Ona – duchowo. Tak jak lilia wydzielająca woń z korony i dająca zapach wtedy, gdy się ją rozgniata. Było więc słuszne, aby [Moja Matka] była ze Mną zjednoczona w mocy ujawniającej się światu. Mówię wam to, co powiedziałem zaproszonym gościom: “Podziękujcie Maryi. To dzięki Niej mieliście Twórcę cudu i macie wszystkie łaski, szczególnie łaskę przebaczenia.”
Odpocznij w pokoju. Jesteśmy z tobą.»
"

Wt kwi 02, 2019 7:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Trochę" kontrowersyjne źródło. Fałszywe objawienia.
Co nie znaczy, że nie może być w tym akurat fragmencie mądrych słów.

Śr kwi 03, 2019 12:14 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Masseur napisał(a):
zaczynamy się bardziej na niej skupiać i automatycznie mniej na Bogu

Ja mysle ze istotnym kryterium tego czy dana teoria jest prawdziwa jest jej zgodnosc z logika. Jezeli cos jest niespojne lub sprzeczne to nie moze byc prawdziwe.
Np powyzszy argument czesto uzywany przez Protestantow. Ot wymyslili sobie implikacje ze jezeli A to B, ktora nie musi miec cokolwiek wspolnego z rzeczywistoscia. Mysla ze im wiecej wodki wypija tym mniej zostanie w butelce ale nie biora pod uwage ze im wiecej dobra rozsiewamy wokol siebie tym wiecej dobra mamy do dyspozycji aby je rozdawac.
Rozdajmy Milosc i nigdy nie bedziemy Milosci pozbawieni.

Śr kwi 03, 2019 3:20 pm