Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr wrz 18, 2019 4:18 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy Bóg jest w stanie zawsze pomóc? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Bóg jest w stanie zawsze pomóc?
wyjazd.wyjazd napisał(a):
Ludzie, którzy to robią, bo są chorzy na schizofrenie i nie wiedzą co robią pewnie nie są potępiani, ale są też ludzie, którzy robią to nie ze względu na jakąś chorobę tylko zwyczajnie przez cierpienie, którego nie mogą znieść.

Osoba, za którą tak płaczę i tak tęsknię zabiła się ze względu na zawód miłosny. Po odrzuceniu nie mogła zapomnieć i wytrzymać tego cierpienia, więc się zabiła, dlatego tak myślę.

Gdzie jest ta niepojęta moc Boga? Ja nie mogę być szczęśliwy, kiedy wiem, że ta osoba jest nieszczęśliwa w zaświatach. To cierpienie jest nie do zniesienia.

Nigdy nie wiesz na pewno. Zresztą rozpacz też w pewien sposób odbiera jasność umysłu. Bóg wie już najlepiej i wierzę w Jego Miłosierdzie. ;)

Cz kwi 04, 2019 10:18 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Viridiana napisał(a):

Nigdy nie wiesz na pewno. Zresztą rozpacz też w pewien sposób odbiera jasność umysłu. Bóg wie już najlepiej i wierzę w Jego Miłosierdzie. ;)

Też chciałbym wierzyć w Jego Miłosierdzie, ale mam trochę inny obraz Boga.

Cz kwi 04, 2019 10:31 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeżeli uznamy, że Pan Bóg nie zawsze jest w stanie pomóc, to wówczas może w nas zrodzić się bardzo niebezpieczna postawa: w takim razie po co się modlić i prosić o cokolwiek? Też się nie modlę o dobrą żonę, majątek i szereg wielu innych spraw. O zdrowie i owszem. Korzystając z okazji proszę więc Was za modlitwę w mojej intencji...

Miałem dziś badanie USG i za miesiąc "kładę się do szpitala" - być może czekać mnie będzie dosyć skomplikowana operacja. Jakiś tam podświadomy strach jest, ale właśnie. Gdyby nie ta myśl, że Pan Bóg zawsze może pomóc, to pewnie opierałbym się już tylko na lekarzach i specjalistach. Może zacząłbym chodzić do wróżek, stawiać tarota albo jakieś talizmany... ludzie przestraszeni perspektywą utraty zdrowia lub życia jak nie wierzą w Bożą pomoc uwierzą we... wszystko.

Bóg może pomóc, zawsze i wszędzie - ale pamiętajmy też o tych słowach: "Bądź wola Twoja..."

Cz kwi 04, 2019 10:44 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Jeżeli uznamy, że Pan Bóg nie zawsze jest w stanie pomóc, to wówczas może w nas zrodzić się bardzo niebezpieczna postawa: w takim razie po co się modlić i prosić o cokolwiek? Też się nie modlę o dobrą żonę, majątek i szereg wielu innych spraw. O zdrowie i owszem. Korzystając z okazji proszę więc Was za modlitwę w mojej intencji...

Miałem dziś badanie USG i za miesiąc "kładę się do szpitala" - być może czekać mnie będzie dosyć skomplikowana operacja. Jakiś tam podświadomy strach jest, ale właśnie. Gdyby nie ta myśl, że Pan Bóg zawsze może pomóc, to pewnie opierałbym się już tylko na lekarzach i specjalistach. Może zacząłbym chodzić do wróżek, stawiać tarota albo jakieś talizmany... ludzie przestraszeni perspektywą utraty zdrowia lub życia jak nie wierzą w Bożą pomoc uwierzą we... wszystko.

Bóg może pomóc, zawsze i wszędzie - ale pamiętajmy też o tych słowach: "Bądź wola Twoja..."

Pomodlę się

Cz kwi 04, 2019 11:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ta osoba się zabiła ze względu na zawód miłosny. W momencie odtrącenia przez ukochanego człowieka, straciła całą nadzieję na lepsze życie.

Ile czasu upłynęło między tymi wydarzeniami? Jeśli relatywnie mało, to możliwe, że samobójstwo było w afekcie.

Niestety, czasami ludzie targają się na swoje życie 'z miłości.' Przypominam sobie, że kiedyś mój kolega ze studiów coś takiego próbował popełnić, ale udało się go odratować, doszedł do siebie i w końcu ożenił się, ale z inną kobietą niż ta, która tak źle na niego wpłynęła.

mniszek_pospolity napisał(a):
(...)
Miałem dziś badanie USG i za miesiąc "kładę się do szpitala" - być może czekać mnie będzie dosyć skomplikowana operacja. (...)

Trzeba modlić się o boży obrót spraw. Może się okazać, że operacji nie będzie, ale jakby miała być, to nich Bóg prowadzi ręce osób odpowiedzialnych za nią.

Pt kwi 05, 2019 2:48 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Też chciałbym wierzyć w Jego Miłosierdzie, ale mam trochę inny obraz Boga.

Próbuj nad tym obrazem pracować - otwieraj się na Niego. ;) To też trochę potrwa, ale szukaj, a znajdziesz.

So kwi 06, 2019 6:18 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2