Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt wrz 17, 2019 3:27 pm

Bezsens świata 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Bezsens świata
Czy wy też odczuwacie marność tego świata? Nie potrafie zrozunieć pogoni dzisiejszych ludzi ze ciałem, wyglądem, pieniędzmi. Ludzie wylewajacy poty na silowni godzinami, kobiety strojace sie i sztafirujace przed lustrem godzinami, nie potrafiace wjlyjsc bez make upu na ulice, a kobiety nie malujace sie sa odrazu brane za dziwadla. Mezczyzni przesadjie dbajacy onwyglad, wszemobec wylewajaca sie seksualozacja inwyuzdanie?.
Dokad zmieza ten swiat? Przeciez tomwszystko nie ma zadnego znaczenia

Cz kwi 18, 2019 12:05 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bezsens świata
Bezsens świata? Co móiw ten tytuł?
Jeżeli świat nie ma sensu, to czy Bóg się pomylił, stwarzając go?

Cz kwi 18, 2019 12:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Czy wy też odczuwacie marność tego świata? Nie potrafie zrozunieć pogoni dzisiejszych ludzi ze ciałem, wyglądem, pieniędzmi. Ludzie wylewajacy poty na silowni godzinami, kobiety strojace sie i sztafirujace przed lustrem godzinami, nie potrafiace wjlyjsc bez make upu na ulice, a kobiety nie malujace sie sa odrazu brane za dziwadla. Mezczyzni przesadjie dbajacy onwyglad, wszemobec wylewajaca sie seksualozacja inwyuzdanie?.

Gdyby bylo innaczej to pewnie nadal siedzieli bysmy sobie wygodnie w Raju.

Nie musimy patrzec na innych i ich kopiowac czy podobac sie innym.
Sami mozemy wybierac i robic to co uwazamy za dobre a nie robic tego co uwazamy za zle.

Cz kwi 18, 2019 12:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
sachol napisał(a):

Gdyby bylo innaczej to pewnie nadal siedzieli bysmy sobie wygodnie w Raju.

Nie musimy patrzec na innych i ich kopiowac czy podobac sie innym.
Sami mozemy wybierac i robic to co uwazamy za dobre a nie robic tego co uwazamy za zle.

Ale poprzez niedostosowanie so swiata skazujemy sie na pewien ostracyzm

Cz kwi 18, 2019 12:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W wierze nie jestesmy sami.
Po to tez miedzy innymi jest Kosciol-wspolnota.
Czy jak pojedziesz do Amazonskiej puszczy oznacz ze masz robic wszystko tak jak jej mieszkancy?
Kazdy ma swoja dzungle i zyje tak jak uwaza za sluszne, a ty nie masz obowiazku wszystkich nasladowac.
Nie masz tez obowiazku posiadac telewizor, czy komputer.

Cz kwi 18, 2019 1:22 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Czy wy też odczuwacie marność tego świata?

Zdaję sobie z niej sprawę i w związku z tym podejmując decyzje staram się o tym pamiętać, ale jej z reguły nie odczuwam.
sachol napisał(a):
Nie potrafie zrozunieć pogoni dzisiejszych ludzi ze ciałem, wyglądem, pieniędzmi.

To kwestia kultury i systemu wartości. Jeżeli ktoś odnosi wrażenie, że bardziej się podoba, gdy lepiej wygląda, a zależy mu na tym, by zwracano na niego uwagę, to ma w tym cel. Jeżeli straszy się nas od młodości, że w takim czy takim zawodzie, w tym czy innym miejscu się mało zarabia, pojawia się strach, że nie wyżyje się z tego, a dodatkowo inne czynniki powodują, że chcemy zarabiać więcej, niż tyle, ile wystarcza do wyżycia. Nie usprawiedliwiam tych postaw, bo zbytnie zwracanie uwagi na takie rzeczy jest szkodliwe, bardziej szukam przyczyn.
sachol napisał(a):
a kobiety nie malujace sie sa odrazu brane za dziwadla

Czy ja wiem? Ja się nie maluję i raczej nikt nie ma o to do mnie pretensji. Czasami się może pojawi pytanie z ciekawości.
sachol napisał(a):

Wytłumacz to tym ludziom. ;)

Cz kwi 18, 2019 6:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol,
Nie popadaj w pesymizm. Każdy ma swoje bolączki, a ta cała pogoń, o której napisałaś, pozwala pewnym ludziom na zarabianie pieniędzy potrzebnych do życia. Cały ten biznes dotyczący wyglądu jest w jakiś sposób wykreowany. Kiedyś nie było tyle miejsc potrzebnych do uprawiania sportu, ale w pewnym momencie "cukier zaczął bardziej krzepić" (związek z nadprodukcją kukurydzy w USA?) i to pociągnęło za sobą produkcję żywności nafaszerowanej cukrem (który uzależnia), większe spożycie, potem tycie, to choroby wynikające z tycia, to przyrost dietetyków, i trenerów sportu, modę na dobry wygląd w przeciwieństwie do takiego z nadwagą, sal gimnastycznych. W ten w łańcuch zależności wplata się potrzeba na zatrudnienie wielu ludzi, którzy mogą znaleźć pracę i przeżyć. Nie ma obowiązku w to wchodzić, ale dość łatwo w to wpaść.

Cz kwi 18, 2019 6:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pojęcie bezsensu świata, pojawia się po próbie zrozumienia zależności występujących na ziemi. Tak po próbie, nie próbując tego nie mamy przyczyny do czucia bezsensu. Inna sprawa jeśli umiemy wiele zrozumieć z tego o czym rozmyślamy. Bądź w całości to pojmujemy, też nie ma przesłanek do widzenia bezsensu. Tylko że człowiek normalnie ( nie normalnie ) nie umie się powstrzymać, od przemyśleń nie związanych z bieżącą potrzebą. Zaspokajanie bieżących potrzeb nie powoduje poczucia bezsensu, a przeciwnie nadaje sens swemu życiu, co się przekłada na brak poczucia bezsensu świata.
To stan wyjściowy. Tu można wiele przemyślać, wiele spraw bardziej na wyrost, na przyszłość. Tylko powinien to robić człowiek mający równowagę ducha. W przeciwnym razie, to będzie to przepis na czucie bezsensu świata. Nie po darmo Kościół lubuje się w ceremoniałach i kultach. Zajmują one czas i myśli w taki sposób, by nie grzebać tam gdzie albo trudno coś znaleźć. Albo w ogóle nie da się coś znaleźć. Tym samym unika się w ten sposób poczucia bezsensu świata. Ten bezsens pojawia się tylko wtedy, gdy rozumiemy problemy zaistniałe. Lecz nie mamy mocy by to zmienić. Tu górują w czuciu sensu tego świata osoby duchowne, czy ze wspulnot religijnych. Dlatego systemy religijne są nadal użyteczne, w krzewieniu radosnego ducha. Tak brak poczucia bezsensu, sprawia że czujemy pogodę ducha radując się z życia. Nawet temat wiary w Boga sprawia, że czujemy się pod opieką kogoś mocnego, mogącego rozwiązać nasze dylematy. Bo moc to moc, my słabi lecz mocna jest i zradna moc. Truizm ale tak to działa. To wszystko po to, by jednak nie dołować się brakiem sensu tego świata. Gdyby wszystko na tym świecie było zapięte na przysłowiowy ostatni guzik, nie było by konieczności ratowania się wiarą w Boga. By poczuć się normalniej na swym duchu, radośniej sensowniej. Dlatego rada jedna dla czujących bezsens tego świata. Trzymać się blisko religijnego życia wiarą Kościoła. Uczestniczyć aktywnie w żuciu Kościoła. Oczywiście jeśli ktoś ma dużo zajęć, to realizacja tychże też nadaje zwykle skuteczniej, sens naszemu życiu i tak światu. Każda odskocznia naszych myśli przywraca utracony sens. Tak to działa.

Cz kwi 18, 2019 7:04 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Takie spojrzenie jest przesadzone, jednostronne, jako kontrę można by podać procesje biczowników i zalecenie umartwiania się. Niektóre elementy kultury idą w skrajność, jak w każdej epoce, jak wahadło zegara. Kobiety chcą być atrakcyjne, w tym i podobać się sobie, dopóki nie trąci do qrstf...to dobrze, podobnie mężczyźni. Cieszy mnie na przykład coraz większa popularność rekreacyjnego sportu, spacery, rower, bieganie, siłownia, sztuki walki, elegancka sylwetka. Martwi natomiast równoległa popularność uciekania w psychodeliki. Nie sądzę by w innych epokach było lepiej, było inaczej.

Cz kwi 18, 2019 10:14 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Od upadku komuny minęło już parę lat i coraz mniej ludzi pamięta puste półki w sklepach. Mamy względny dobrobyt. Zmienił się styl życia. Telewizja i internet wmawiają nam, że musimy mieć nowy samochód, nowy telefon, wczasy na Karaibach itd.itp. Do tego musimy być "fit" i "cool" i mieć doskonały "look". Dlatego narobiło się różnych dziwnych zawodów jak np trenerów personalnych, psychodietetyków, kosmetologów itp. Do tego upadek tradycyjnych wartości. Rzucę taką śmiałą teorię, że to przez to , że ostatnio żadnej wojny nie było i ludzie zapominają co w życiu jest naprawdę ważne.

Pt kwi 19, 2019 7:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Powiedziałem sobie:
«Nuże! Doświadczę radości
i zażyję szczęścia!»
Lecz i to jest marność.
2 O śmiechu powiedziałem: «Szaleństwo!»,
a o radości: «Cóż to ona daje?»
3 Postanowiłem w sercu swoim
krzepić ciało moje winem -
choć rozum miał zostać moim mądrym przewodnikiem -
i oddać się głupocie, aż zobaczę,
co dla ludzi jest szczęściem,
które gotują sobie pod niebem,
dopóki trwają dni ich życia.
4 Dokonałem wielkich dzieł:
zbudowałem sobie domy,
zasadziłem sobie winnice,
5 założyłem ogrody i parki
i nasadziłem w nich wszelkich drzew owocowych.
6 Urządziłem sobie zbiorniki na wodę,
by nią nawadniać gaj bogaty w drzewa.
7 Nabyłem niewolników i niewolnice
i miałem niewolników urodzonych w domu.
Posiadałem też wielkie stada bydła i owiec,
większe niż wszyscy, co byli przede mną w Jeruzalem.
8 Nagromadziłem też sobie srebra i złota,
i skarby królów i krain1.
Nabyłem śpiewaków i śpiewaczki
oraz rozkosze synów ludzkich: kobiet wiele.
9 I stałem się większym i możniejszym niż wszyscy,
co byli przede mną w Jeruzalem;
w dodatku mądrość moja mi została.
10 Niczego też, czego oczy moje pragnęły,
nie odmówiłem im.
Nie wzbraniałem sercu memu żadnej radości -
bo serce moje miało radość
z wszelkiego mego trudu;
a to mi było zapłatą
za wszelki mój trud.
11 I przyjrzałem się wszystkim dziełom,
jakich dokonały moje ręce,
i trudowi, jaki sobie przy tym zadałem.
A oto: wszystko to marność i pogoń za wiatrem!
Z niczego nie ma pożytku pod słońcem.

Pt kwi 19, 2019 8:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Każdy upadek wartości, jak by go nie nazwać takim czy innym systemem, to upadek człowieka, dający bezsens świata. Upadek człowieka choćby jednego, choć zwykle jest to upadek wielu. Bo sam jednoosobowy upadek to po prostu nieszczęście tego człowieka. Nie musi ono się przekładać na innych. Choć daje ono wiele do myślenia, by nie dostąpić tego samego. To cenna wskazuwka dla innych czego nie robić.

Wt kwi 23, 2019 11:52 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pytanie zadane w wątku to zapytanie o odpowiedź szklanki wypełnionej do połowy wodą. Odpowiedź jednak zależy od okularów, które zalożył człowiek do oglądania tego świata. Poklosie grzechu pierworodnego. Ewa wchodząc w pokusę rozmowy ze Złym zobaczyła nagle inny świat i innego Boga. Bóg stwarzając świat widział, że wszystko w nim dobre. Ten więc obraz postanowił zmałpować Kusiciel wprowadzając kłamstwo o tym, że to dobre i przedstawił nieistniejącego boga.
Rzeczywistość się nie zmieniła, zmieniły się oczy człowieka. Zobaczył świat wyimaginowany i w tej fikcji przyszło człowiekowi zyć po grzechu pierworodnym. Widząc fałszywego boga, widzi też wszystko w krzywym zwierciadle.
Świat rozumieją święci. Nie widzą bezsensu, widzą dobro wymieszane ze złem. Cale jednak pole należy do Boga a wszystko co stworzył było dobre. Chodzi więc chyba o to, by widzieć pole jako całość ufając w umiejętności Rolnika, ktory bedzie potrafił oddzielić pszenicę od kąkolu. Pszenica wszak rośnie sobie tylko w trudniejszych warunkach, bo konkuruje z nią o wodę, swiatło i składniki pokarmowe kąkol. Jest delikatna, ale radzi sobie, bo Rolnik kątem oka spogląda na całość pola i widzi też każdą roślinę.

Wt kwi 23, 2019 1:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ANDPOL napisał(a):
Od upadku komuny minęło już parę lat i coraz mniej ludzi pamięta puste półki w sklepach. Mamy względny dobrobyt. Zmienił się styl życia. Telewizja i internet wmawiają nam, że musimy mieć nowy samochód, nowy telefon, wczasy na Karaibach itd.itp. Do tego musimy być "fit" i "cool" i mieć doskonały "look". Dlatego narobiło się różnych dziwnych zawodów jak np trenerów personalnych, psychodietetyków, kosmetologów itp. Do tego upadek tradycyjnych wartości. Rzucę taką śmiałą teorię, że to przez to , że ostatnio żadnej wojny nie było i ludzie zapominają co w życiu jest naprawdę ważne.

No właśnie, dlatego słyszymy tu i ówdzie,że za komuny było lepiej, bo nie było bezrobocia,wprawdzie w sklepach nic, ale spod lady "załatwić" dało się prawie wszystko.
Odchodzimy od Pana Boga i staliśmy się niewolnikiem portali społecznościowych, szczególnie młodzież.
Wystarczy przyjąć zasadę, że ( prawie wszystkie) media kłamią.
Prosty sposób; wyłączyć media z naszego życia, lub baardzo je ograniczyć, zostawiając sobie gazetkę i dobra książkę.

Tak na marginesie: kosmetologia to ważna dziedzina nauki i kierunek studiów, więc proszę nie wrzucać nauki do jednego worka, razem z jakimiś dziwadłami...

Cz kwi 25, 2019 8:45 am