Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lip 20, 2019 8:42 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Przyjmowanie Eucharystii (dlaczego nie na 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyjmowanie Eucharystii (dlaczego nie na
Jockey, Barney, Yarpen - taka super trójca na Katoliku :D Jak jeden mąż zawsze są we wszystkim zgodni i właściwie w każdym temacie wykazują się jednomyślnością. Jestem tym zbudowany, serio.

Nawet Apostołowie się ze sobą spierali, więc dyskusje nie dziwią.

Ale ja nie jestem tymi "osobami, które bronią klęczenia jako itd..." Dlatego nie bardzo rozumiem co mam napisać. Bo jak już wspominałem, nie będę odpowiadał za czyjeś osobiste poglądy itd., bo są jego, a nie moje...

Mi chodziło o to, żeby OGÓLNIE nie wrzucać wszystkich do jednego worka. Jak ktoś uklęknie, to od razu, że czuje się jakiś lepszy czy coś. I w zasadzie od iluś tam postów staram się to wykazać.

ja też nie obstaję przy tym, że tylko na klęcząco, a jak nie, to do piekła. A postów jest tu już od groma, więc nie znam wszystkich na pamięć.

Chyba zaczęło się już na serio zbędne powtarzanie "oczywistych oczywistości", więc cała dyskusja od jakiegoś czasu rozbija się o jakieś trzeciorzędne i wyrwane z kontekstu zdania.

Na ile mogłem na tyle przekazałem mój stosunek. Bardziej się już chyba nie da. Dziękuję bądź co bądź za dyskusję :wink:

Może ktoś jeszcze z niej skorzysta, ale póki co takie odbijanie piłeczki w nieskończoność na nic nam się zda.

N cze 16, 2019 11:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I nadal swoje... Wbij sobie wreszcie do głowy, że nie odnosimy się do każdej osoby, która klęka do Komunii Świętej!

N cze 16, 2019 12:04 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A nie można grzeczniej w tym pięknym Dniu Pańskim? :-o

To "wbij sobie wreszcie do głowy" pachnie takim troszkę prostactwem...

Nie mogłem czegoś źle zrozumieć? Pisałem setki razy, że nie wszystko znam na pamięć i jeden z postów tak zinterpretowałem.

I pięknie. Nie odnosicie się i w porządku. Rozumiem, tak: nie przeszkadza Wam każdy klękający do Komunii, tylko ten co robi z tego dramat, że tylko w taki sposób należy Pana Jezusa przyjmować. Tylko ja to naprawdę świetnie rozumiem, serio.

Coś jeszcze trzeba tu wyjaśniać?

N cze 16, 2019 12:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
A nie można grzeczniej w tym pięknym Dniu Pańskim?

Nie można. Skoro normalna mowa nie dociera, to może przebije się wiadomość napisana nieco dosadniejszym językiem.

N cze 16, 2019 12:16 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Oj różnimy się np. z Barneyem w sprawach spojrzenia na różne nowe ruchy charyzmatyczne, a z Yarpenem w poglądach politycznych np. ocenie gospodarczych i podatkowych poczynań PiS.
W jednym jesteśmy zgodni jeśli Kościół swoim autorytetem coś zatwierdził to należy tego słuchać. A nie kontestować jak to niektórzy robią właśnie w temacie komunii czy rytu mszy NOM. Czy np. zmian wprowadzonych przez SVII.
Mogę nie rozumieć papieża Franciszka, mogę mieć wiele zastrzeżeń do jego poczynań ale nie będę wypowiadał mu posłuszeństwa jak to uczynili niektórzy z forum.

Ty wpadasz co chwile i robisz offtop. Bo rozmowa nie jest o osobach takich jak ty, które wola na kolanach ale przyjmują ze jak celebrans zdecyduje. A rozmowa jest o osobach typu Maciek które uznają ze wiedza lepiej niż Kościół jak przyjmować komunie.
Na podstawie ich wypowiedzi uznawałem ze wynoszą się ponad ten ciemny lud co to słucha Kościoła. Cały czas wskazywałem ci odpowiednie osoby. Ty jednak wciąż próbujesz zamieszać i pokazujesz jak uciec od odpowiedzi bo np wskazujesz ze jak ktoś przez wiele lat tak przyjmował to... a rozmawiamy o Maćku który pewnie nie ma 40 lat. To co robisz to próba rozwalenia tematu. Wciąż dyskusje próbujesz sprowadzić do dzielenia zapałki na 4

N cze 16, 2019 12:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Rozumiem, tak: nie przeszkadza Wam każdy klękający do Komunii, tylko ten co robi z tego dramat, że tylko w taki sposób należy Pana Jezusa przyjmować.
Noooo, nareszcie!

W ogóle to sensownie piszesz, nie wiem czemu tak się w ttym temacie zakałapućkałeś.

N cze 16, 2019 12:22 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja jestem przekonany,że komunię można przyjmować na 4 sposoby, ale nie oszukujcie się - masoneria zawsze miała pewien wpływ na Kościół i jego praktykę,np. dopuszczania osób żyjących w grzechu ciężkim do komunii świętej. Rozwalili już Kościół w Niemczech, a u nas liturgia jest dostosowywana do europejskich standardów.

Poczytajcie o abp. Annibale Bugninim, nie twierdzę,że był masonem, ale był o to oskarżany. Z Bogiem!

N cze 16, 2019 10:28 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ksiądz spożywa Komunię św. na stojąco.

Pn cze 17, 2019 11:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stefan12 napisał(a):
Ksiądz spożywa Komunię św. na stojąco.
Rzeczywiście, ciekawa obserwacja.

Pn cze 17, 2019 6:05 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Maciek napisał(a):
No to przecież potwierdziłeś, że klęczenie jest najlepszą formą podczas przyjmowania Eucharystii.

Nie. Jest różnorodność postaw i upada twoje ze to brak szacunku.

Poproszę Jockey, żebyś zacytował to, po czym stwierdziłeś, że twierdzę o braku szacunku, bo chciałbym wyjaśnić.

Zapytaj może która postawa jak się patrzy z boku jest postawą lepiej oddającą: adorację, wdzięczność, wyjątkowość wydarzenia, to że ma się przed sobą Kogoś najważniejszego. Popytaj ludzi( może ateistów, w sumie o ateistę to trudno, ale może pogan?), która forma robi lepsze wrażenie, jakby tak popatrzyli na: na jednego człowieka który klęczy i drugiego który stoi.
Rozumiem, że gdybyś klęczał przez cały czas, to Chrystus by Cię podniósł z kolan i wtedy rzeczywiście przyjęcie na stojąco miałoby sens większy, ale obecnie, w czasach w których kult ciała, w czasach w których rządzący( aktualnie POPiS) klękają przed żydkami, mamoną? (heh i Ksiądz miałby przymusić wiernego do powstania?) Poza tym jesteśmy grzeszni z ciała, więc im bardziej skruszę ciało ku Bogu, tym lepiej dla mnie.
To że jest różnorodność postaw, to nie znaczy że nie może być lepsza i najlepsza.
Nie odnoszę postawy do konkretnego człowieka( ktoś kto był upodlony i na kolanach prawie przez całe życie i Chrystus go podnosi z kolan to oczywiście stanie będzie miało szczególne znaczenie, ale ogólnie, obiektywnie, uklęknąć przez Panem jest lepiej niż stać. ( stoi to się prawie wszędzie stoi. A klęka w wyjątkowych okolicznościach.). Jeżeli Bóg w centrum, to każdą najmniejszą sferę dostosowujesz do tej relacji. A poza tym klęczenie przed Chrystusem, to Prawo Naturalne każdego człowieka, więc jak Ksiądz mógłby zabronić?

Terremoto napisał(a):
To tylko Twój prywatny sąd. Kościół jest innego zdania, zezwala na obie postawy. Jesteś mądrzejszy, co? Przemądrzałość, ech..."

Terremoto, a może też dlatego( oprócz tego co napisał Barney) że ma na względzie inwalidów; otyłych/ anorektycznych do tego stopnia, że nie są w stanie uklęknąć by nie uczynić zamieszania wokół siebie; może dlatego, że chyba więcej ludzi starszych w kościołach i wiadomo, że klęczenie sprawia większą trudność (bo ciało już po apogeum sprawności). A może jednak Kościół daje wolność wyboru w kwestii ekspresji ducha? Ale to nie znaczy, że nie można ocenić, które lepsze formy.
I przecież nie twierdzę, że nie zezwala. Ale i Kościół nie zabrania (bez powodu, bez uzasadnienia) klęczenia.
Terremoto napisał(a):
Uprzejmie informuję, że nie jestem aniołem.

Terremoto, to nie zdziw się jak będziesz miała faceta pantoflarza( który zrobi dla niej wszystko), albo jakiegoś mastera, bo żaden normalny facet nie będzie chciał związać się z kobietą, która nie klęka przed Chrystusem. Normalny facet też chce uklęknąć przed ukochaną oświadczając się ( tylko że jeżeli dziewczyna nie klęka, to normalny facet nie uklęknie. Uklęknie jak zaznaczyłem- pantoflarz( który zrobi dla dziewczyny wszystko), albo jakiś sadomasterflamaster). Także uważaj na siebie!

Nie no, zrozumiałem, wiem że to" (...)nie jestem aniołem." wynika ze skromności, pokory i posłuszeństwa.

Terremoto napisał(a):
Widzę problem , bo to jest wbrew duchowi wspólnoty. Postawa typu: Ja, mądrzejszy od reszty i pobożniejszy np. od papieża oraz od cuchnącej diabłem tłuszczy, ja, ja, ja, idę swoja świętą droga i przy okazji rozwalam jednośc wspólnoty, co mam w nosie. Taaak...

Nie jestem mądrzejszy od reszty, po prostu są różne sposoby, wybieram najlepszy(to chyba oczywiste, że jeżeli ktoś otworzył się na Boga, to wybiera wszystko co najlepsze) i pytam się niektórych ze wspólnoty dlaczego nie chcecie klękać przed Bogiem, jeżeli jest to jedno z najprzyjemniejszych doznań.

Terremoto napisał(a):
Nie popisuj się prostymi kpinami. Z braku argumentów próbujesz sprowadzać do absurdu. Prosty chwyt.

Chwyt za dłoń. :*
https://www.youtube.com/results?search_ ... e+an+angel :)

Viridiana napisał(a):
Kościół jest wspólnotą. Argument o tym, że nie zawsze trzeba robić tak, jak inni, rozumiem, gdy gadamy o środowiskach typu szkoła, praca etc. gdzie jest większe prawdopodobieństwo spotkania osób żyjących na przekór Bogu, ale o Kościele? Przecież wierzymy w to, że życie w zgodzie z Kościołem Katolickim nas uświęca.

Viridiana, zgadzam się, ale czy jedności w różnorodności nie może być?(wręcz chyba to jest prawdziwa jedność?)
A co gdy będę pierwszy ze wspólnoty przystępował do Komunii Świętej i uklęknę? Rozumiem, że wszyscy za mną mają klękać?

Mały Książę napisał(a):
Ojciec Szustak twierdzi,że powinno się dostosować do zwyczajów panujących w danej wspólnocie i do tego zwyczaju dostosować.
Pozdrawiam

Ale czy przed wszystkimi zwyczajami nie jest klęczenie przez Chrystusem? Czy ten zwyczaj można wyeliminować na rzecz innych zwyczajów? Czy raczej Kościół dopuszcza inne zwyczaje, ale nie rezygnuje z klęczenia? Czy wspólnota może zamknąć się tylko na swój sposób udzielania Komunii Świętej i nie być otwarta na uniwersalny/normalny/, wynikający z Ewangelii( klęczenie), czy raczej dobrze jest, gdy wspólnota też będzie otwarta na przybyszów, którzy mają w zwyczaju klęczenie? (wiadomo, dobrze też gdy przybysz szanuje zwyczaj wspólnoty)

Umiłowani :)
Jeżeli piszę, że Ksiądz nie może mi zabronić klęczeć przed Bogiem, to piszę to w znaczeniu oczywiście przez pryzmat Wiary( czy myślenie w pierwszej kolejności Wiarą, Nadzieją ku Miłości, czy nie jest właśnie regułą myślenia katolickiego?), a nie że Ksiądz ma możliwość w sensie technicznym( bo taką możliwość ma, ale taka możliwość jest najmniej istotna w całym kontekście, a Ty Barney, Jockey i Yarpen skupiliście się chyba tylko na znaczeniu technicznym, albo nie rozumiem). Po prostu wierzę, że Ksiądz w którym Chrystus zna serce klęczącego i jeżeli ktoś przyklęka przed Nim to jest to postawa też pokory ( postawa świadczy o duchu). I jeżeli pozwala na taki rodzaj adoracji (ustanowionej przez Kościół( podobno klęczenie jest postawą wynikłą z Chrześcijaństwa) to świadczy o tym, że nie ma nic przeciwko adoracji Chrystusa (czyli też zaświadcza że jest Księdzem). To wyjaśnienie dlaczego twierdzę że Ksiądz nie może zabronić klęczeć przed Bogiem.
Jeśli chodzi o jedność wspólnoty. A co jest celem jedności wspólnoty? Czyż właśnie nie między innymi adoracja Boga(Jedynego w Trójcy Przenajświętszej) i w związku z tym Maryi, Wszystkich Świętych) najlepiej jak potrafimy, jak jesteśmy zdolni?
Która postawa lepiej wyraża adorację (w obecnych czasach)?
To że wszystkie postawy są dopuszczone, to nie znaczy że wszystkie są tak samo dobre. ( są postawy lepsze) Analogicznie: pijący spod budki z piwem i żłopanie alkoholu z gwinta, i przyjęcie na którym pijący w smokingach i degustujący z kieliszków. Która forma wlewania w siebie lepsza?
Nigdzie nie napisałem, że stojący lepiej/gorzej/zasłużył/nie zasłużył. Odnoszę się do formy, nie do konkretnego człowieka.
Żadnego rozbijania wspólnoty albo braku posłuszeństwa nie ma, jeżeli 99% wspólnoty przyjmuje na stojąco, a ktoś (np. ja ja ja) przyjmę na klęcząco. Jeżeli ktoś tak patrzy na Kościół to chyba nie patrzy? :/
Nie zdziwiłbym się, gdyby stwierdzono naukowo, że klękanie przed Chrystusem zmniejsza problemy ( wręcz usuwa) nad panowaniem ciała. A stanie znieczula ducha przez co łatwiej ulega się pożądliwościom ciała.

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów JEm Ks. Kard. Robert Sarah o przyjmowaniu Komunii Świętej: https://www.youtube.com/watch?v=aCUUtmbJW3s

Wt cze 18, 2019 7:12 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie rozumiem tego całego zagadnienia. Przecież po przyjęciu Komunii św. ludzie wracają do ławek i klęcząc modlą się czy też adorują. Nie bądźcie jak faryzeusze.

Wt cze 18, 2019 8:06 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Stefan12 napisał(a):
Nie rozumiem tego całego zagadnienia. Przecież po przyjęciu Komunii św. ludzie wracają do ławek i klęcząc modlą się czy też adorują. Nie bądźcie jak faryzeusze.

Bingo. :mrgreen:
Trafiłeś w sedno

Śr cze 19, 2019 8:01 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
:lol: stała się rzecz niesłychana :-D

Po tym jak Terremoto i Jockey zarzuciliście mi, że prawdopodobnie pycha mną kieruje, to postanowiłem przystąpić do spowiedzi. I Ksiądz (przez którego przemawia Chrystus oczywiście) powiedział, że nie ma pychy w przyjmowaniu na klęcząco nawet jeżeli inni na stojąco (chyba że się wywyższam klęczeniem ponad stojących) i nie ma rozbijania wspólnoty( zdziwił się tym rozbijaniem wspólnoty). I Ksiądz, który udziela Komunię nie ma nic przeciwko, gdy ktoś przyjmuje na klęcząco (jeżeli miałby to byłoby to dziwne). I pamiętacie to co opisałem, że zostałem no...tak jakby przymuszony do przyjęcia na stojąco? Ponownie wybrałem się do Św. Anny, w czwartek, i wziąłem udział w procesji Bożego Ciała, która odbyła się wewnątrz kościoła. Po procesji wróciliśmy na miejsca, zająłem jedno z ostatnich wolnych i gdy nastąpił moment Eucharystii, to Ksiądz stanął obok mnie, tak że chyba nawet mogłem pierwszy przystąpić. :-D Tylko że znów się zawahałem, bo wiedziałem że tutaj raczej na stojąco, a z przodu pewność, że na klęcząco, a poza tym z prawej strony już sznur Wiernych się zgromadził i pomyślałem ok pójdę na przód, na spokojnie uklęknąć, ale nie mogłem ani w tę ani we w tę, bo wierna, która szła w stronę Ciała Chrystusa zablokowała mi dojście w miejsce (gdzie na klęcząco). W międzyczasie widzę, że pierwsza osoba, która przystąpiła przyjęła na klęcząco, druga też na klęcząco i do tego skrzyżowała ręce na piersiach, następna na stojąco i zaraz Ksiądz odwrócił się w moją stroną i nawet nie przyklęknąłem (nie chciałem, bo był za blisko i głową mogłem potrącić...a poza tym, to działo się to wszystko tak płynnie :-D Ha ha, uśmiech mi nie schodził z twarzy przez całą noc. : P Nie ma przypadków. :)

N cze 23, 2019 1:53 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11