Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 21, 2019 9:40 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Symbolika snów a wiara. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Symbolika snów a wiara.
Witam.
Czy wiara w symbolike snów jest nie zgodna z wiarą, jak komus sie sniły np. ptaki i sprawdza w słowniku co to znaczy to jest to grzech albo jak ktos sprawdza co znaczy jakies zwierze które mu sie przysniło to tez jest to niezgodne z wiarą?

Pozdrawiam

N sty 06, 2019 3:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Symbolika snów a wiara.
viewtopic.php?p=983365#p983365

Poczytaj sobie. Cały wątek.

N sty 06, 2019 4:14 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Śmiem sądzić, że takie "słowniki" od symboliki snów to bzdura. No nie wiem, może jeśli coś jest naukowe, to wtedy jeszcze, ale takie słowniki to raczej próba zaspokojenia niepokoju człowieka o przyszłość. Moim zdaniem - nie wierzyć w to. Z wiarą pewnie też niezgodne, bo to brzmi jak zabobon.

N sty 06, 2019 5:42 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Viridiana napisał(a):
Śmiem sądzić, że takie "słowniki" od symboliki snów to bzdura. No nie wiem, może jeśli coś jest naukowe, to wtedy jeszcze, ale takie słowniki to raczej próba zaspokojenia niepokoju człowieka o przyszłość. Moim zdaniem - nie wierzyć w to. Z wiarą pewnie też niezgodne, bo to brzmi jak zabobon.

Wiesz, sny sa odzwierciedleniem naszych emocji wiec cos w tym jest... To raczej nie zabobon a czysta psychologia i nauka.

N sty 06, 2019 6:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Viridiana ma rację. Mieliśmy na forum użytkownika, który wierzył snom, w nich odnajdowal tłumaczenie spraw biblijnych i ludzkich. Tak bardzo wierzył, że nie dopuszczał do siebie żadnych glosów rozsądku. Interpretowal sny wg schematu, który uznal za klucz odczytu.
Senniki należy wyrzucić, bo one wprowadzają czlowieka w determinizm, czyli odbierają wolność. W celach terapeutycznych czasem się wykorzystuje treść marzeń sennych, pozwalają czasem zobaczyć w człowieku to co umyka świadomości.
Co do wszelkich znaków od Boga, łacznie ze snami i ich proroczym znaczeniem Kościół wypowiada się jednoznacznie - ignorować. W obraz marzeń sennych może wplatać się zły duch i wyjdzie z tego nawet sen proroczy, bo jego wiedza jest niewyobrażalnie doskonalsza niż człowieka. To co dla Złego stanowi wiedzę, człowiek można uznać za proroctwo.

N sty 06, 2019 6:38 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie mówie tu o snach proroczych tylko o tym co znaczą rzeczy i zdarzenia ktore nam sie sniły.

A czy ok bedzie jak powiem o tresci snu jakiemus psychologowi a potem on mi powie co jest w mojej podswiadomosci badz czego sie obawiam?

N sty 06, 2019 6:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Psycholog musiałby się na tym znać. Z tego co pamiętam, zostaleś zdiagnozowany, więc o co chodzi? Nie wyzdrowiejesz, jeśli ktoś ci powie co się dzieje w twojej podswiadomości. Więcej, możesz sam do tego dojść i będzie to tragiczne w powrocie do zdrowia. Po prostu staniesz z boku siebie i skończy się na zadziwieniu. Z tego nie wyprowadza się już drogi do zdrowia. Na forum mamy z taką sytuacją do czynienia u ludzi, u których terapie zakończyły się niepowodzeniem i dziś psychologizują wmawiając innym mechanizmy obronne, patologiczne również. Do siebie nie mają wstępu.

N sty 06, 2019 6:51 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie mówie tu w kontekscie mojej choroby tylko mojej aktualnej sytuacji zyciowej, ktora teraz przezywam, jest to dla mnie ciezkie...

Czyli jest to zgodne z wiara katolicka jak powiem o tym snie psychologowi tak?

N sty 06, 2019 6:57 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Psychologowi możesz powiedzieć wszystko.
Rola psychologa i księdza

N sty 06, 2019 6:59 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Mamy takie powiedzenie: "Sen mara, Bóg wiara".

Nigdy nic sobie tam nie interpretuje, bo snom nie ma co wierzyć. One odzwierciedlają nasze emocje itd. Nieraz słyszałem takie "opinie", że jak śni się mięso, to choroba będzie w rodzinie itd.

Takie nieco czary mary, zabobony i gusła w jednym.

A psychologowi można w sumie wygadać się do woli...

N kwi 14, 2019 11:33 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Ze snami kościół dziwnie postępuję.Bo jak wiadomo Józefowi się przyśnił anioł i co wtedy miał wierzyć czy co,a mi jak się przyśni że następnego dnia nie będzie w domu prądu i tak się dzieję to że diabeł i że to złe jest.Ciekawe jak to tłumaczy kościół jest gdzieś jakaś informacja na ten temat.Bo niby mamy nie wierzyć w sny,a Józef wierzył.Sorki że odbiegłem od tematu.

Pn kwi 15, 2019 10:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pietrulek napisał(a):
Ze snami kościół dziwnie postępuję.Bo jak wiadomo Józefowi się przyśnił anioł i co wtedy miał wierzyć czy co,a mi jak się przyśni że następnego dnia nie będzie w domu prądu i tak się dzieję to że diabeł i że to złe jest.Ciekawe jak to tłumaczy kościół jest gdzieś jakaś informacja na ten temat.Bo niby mamy nie wierzyć w sny,a Józef wierzył.Sorki że odbiegłem od tematu.

Nie zauwazasz tego ze wiekszosc snow to zwyczjnie kontynuacja i wyobrazenia zwiazane chocby w niewielkim stopniu z tym co przezywales wewnetrznie w ciagu dnia, lub wczesniejszych dni czy tygodni i podswiadomosc wytworzyla sobie takie scenariusze ktore ci sie snia.
Zwykle snow sie nie pamieta, a to ze cos zapamietasz po przebudzeniu zalezy od tego w jakiej fazie snu sie obudziles.
Zwykle jest jakis powod takiego przebudzenia w niewlasciwej fazie snu i z tego zwykle wynika ta zapamietana tresc snu.
Wiele moze byc przyczyn takich niewlasciwych przebudzen w niewlasciwej fazie snu i zwykle to wlasnie one sa przyczyna takiego, a nie innego snu. Powodem moze byc tak niewlasciwe odzywianie, jak i stany psychiczne, a zwlaszcza chorobowe.
Jesli w czasie dnia sporo myslales o dziewczynach to bardzo prawdopodobne ze bedziesz mial erotyczny sen, albo np. przysni ci sie slub, albo ze masz corke. :-)
Podswiadomosc moze wykreowac najprzerozniejsze sceny, scenariusze i zdarzenia, wiec ciezko tak definitywnie okreslic czy sen byl zwyklym snem choc tresc byla niezwykla, czy tez byl to niezwykly sen choc tresc byla zwyczajna i nieszczegolna.
Wiesz, wystarczy ze nie skozystasz z ubikacji przed snem i mozesz miec erotyczny sen, albo koszmarny ze nie mozesz nigdzie znalesc ubikacji. :-)
Sem moze byc kontynuacja kazdego nawet niepamietanego drobnego epizodu z poprzedniego dnia lub tygodnia o ktorym w ogole nie pamietamy.
Jesli juz ktos chce wyciagac jakies wnioski ze snu, to powinien pierw poszukac zwiazkow snu z tym co sie w jego zyciu dzialo zwlaszcza w najblizszych dniach poprzedzajacych sen, a przede wszystkim zastanowic sie nad wlasnym zdrowiem, tak fizycznym jak i psychicznym, czy nie sa to tego efekty uboczne.
Najrzadziej spotykane sa sny ktorych kontynuacja trwa nawet kilkanascie minut po przebudzeniu, cos jak sen na jawie, ale wtedy tez trzeba wyeliminowac ewentualny efekt uboczny defektow zdrowia psychicznego.

Wlasnie z takich wzgledow Kosciol musi badac i sprawdzac wszelkie przypadki ktore mialy by byc nadprzyrodzone i je albo odrzucac, albo zatwierdzac.
jest to proces dlugotrwaly i niezmiernie trudny wlasnie z powyzszych wzgledow.
Dlatego bada sie ewentualne cuda, uzdrowienia itp. czy tez sprawda wiarygodnosc prorokowania, ktore musi sie potwierdzic dokladnie tak jak brzmialo prorokowanie.
To co masz w Pismach i pracach Ojcow Kosciola jest sprwadzone i potwierdzone.

Pn kwi 15, 2019 11:22 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pietrulek napisał(a):

Co innego anioł, a co innego prąd. ;) Ale jeżeli już ci się przyśni jakiś anioł i ci coś konkretnego przekaże, to wtedy należy się skonsultować z księdzem.

Wt kwi 16, 2019 10:11 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Podczas normalnego snu odpowiednia wibracja rozłącza ciało i duszę dzięki czemu może podróżować poza ciałem. Ten proces następuje automatycznie. Często jest obserwowany przez jasnowidzów. Po całym dniu czuwania ciało człowieka jest zmęczone, potrzebuje odpoczynku, regeneruje swoje siły i uzupełnia energię. Sen jest niezbędny do normalnego życia. Brak snu przez dłuższy czas powoduje zakłócenia psychiczne i fizjologiczne. Zapotrzebowanie na sen jest cechą wrodzoną. W czasie snu zmienia się częstotliwość fal mózgowych. Zanikają szybsze rytmy beta i alfa, pojawiają się wolniejsze theta i delta. Wykorzystywanie niektórych regionów mózgu jest większe podczas snu niż podczas czuwania. Sen jest drugą sferą życia człowieka, jest życiem utajonym. Snom nie jest w stanie oprzeć się żaden człowiek, przychodzą znienacka, mimo woli. Homer przypisywał snom nadzwyczajne moce, twierdząc:

"... we śnie duch przeziera jasno na oczy, za dnia obraz jest ograniczony, wyobrażenia śniącego mogą być rozleglejsze niż najbardziej jasne czasu jawy ... "

Człowiek o wyższej świadomości śni już na jawie bardzo jasnymi wizjami, miewa prorocze sny dotyczące przyszłości. Podczas tego stanu śnienia mózg wibruje jeszcze mocniej. Czasami te sny są tak rzeczywiste, że spełniają się na jawie z matematyczną dokładnością.

Znane są też sny tzw. śmiertelne - kiedy ciało człowieka traci witalne siły i dusza jest w nim zagrożona i koncentruje się już tylko na opuszczenie ciała. Często podczas takich snów ukazuje się wyższa świadomość, takie dusze podczas snu potrafią przekazywać innym duszom wiadomości np. odnośnie wychowania dzieci lub inne ważne nie załatwione sprawy.

Również ciekawe sny zdarzają się osobom pod wpływem środków odurzających np. paląc opium i haszysz. w ciągu kilku minut snu te osoby mogą ujrzeć swoje życie na przestrzeni wielu lat.

Więcej na https://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte ... ieka2.html

A więc każde zaśnięcie człowieka oznacza opuszczenie ciała przez duszę, która wędruje w zaświatach. Świadomość ciała znika tak jak znika ona po śmierci opuszczając ciało. Obrazy ze snu to fragmenty innych światów. O zmarłych mówimy, że zasnęli na wieki, co nie oznacza na zawsze, bo kiedyś ciała zmartwychwstaną. Zasnąć oznacza więc stracić świadomość, ale niekoniecznie podczas normalnego snu. Śmierć to też zaśnięcie.

W innych światach są inne prawa fizyki. To dlatego sny bardzo często wydają nam się dziwne i niezrozumiałe, bo w jednej chwili zmieniamy miejsce. Często nam się śni, że gdzieś spadamy, albo że ktoś nas goni, a my mamy tak ciężkie nogi, że nie da się uciec.

Mówiąc najkrócej, dusza nigdy nie śpi, a patrząc na śpiącego człowieka widzimy tylko jego ciało bez duszy. Dusza to ŚWIADOMOŚĆ.

To co napisałem nie jest oficjalną nauką Kościoła, ale Kościół tej nauce nie zaprzecza. Taki wniosek wysuwa się sam każdemu człowiekowi, który głębiej się nad tym zastanowi. Oczywiście wszystko jest kwestią wiary.

Macie inne pomysły na to, co robi dusza podczas snu?

(Ap 12, 1)

Pt maja 24, 2019 12:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Podczas normalnego snu odpowiednia wibracja rozłącza ciało i duszę dzięki czemu może podróżować poza ciałem. Ten proces następuje automatycznie. Często jest obserwowany przez jasnowidzów.

Coś mnie tu nie przekonuje. Jasnowidzom nie ufam. Jakie są argumenty za tą tezą?

Pt maja 24, 2019 4:11 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona