Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 15, 2019 7:01 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Krytyka Kościoła czy już schizma? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Skoro nie oczerniłeś, w takim razie dalej uważasz to, co wcześniej napisałeś. Teraz dowody poproszę.

Cz maja 16, 2019 5:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
search.php?author_id=16780&sr=posts

Cz maja 16, 2019 5:18 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney to modernista.

Dowody: search.php?author_id=12839&sr=posts

Jockey to modernista.

Dowody: search.php?author_id=183&sr=posts

Na tej zasadzie to wygląda.

Cz maja 16, 2019 5:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
koziels napisał(a):
Barney to modernista.

Dowody: search.php?author_id=12839&sr=posts

Jockey to modernista.

Dowody: search.php?author_id=183&sr=posts

Na tej zasadzie to wygląda.
No cóż, tylko że listy w moim linku świadczą o tezie jaką podałem, zaś linki w Twoim - o czymś dokładnie przeciwnym niż Twoja teza.

Cz maja 16, 2019 5:50 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie mam za bardzo czasu ale krótkie przeglądnięcie tematu czy papież Franciszek jest lewakiem
koziels o papieżu:
koziels napisał(a):
„Słowa Franciszka, w połączeniu ze słowami innych osób występujących w filmie, a przede wszystkim [w połączeniu z] obrazami, przekazują synkretyczne przesłanie, które w przynajmniej niebezpośredni sposób przeczy nauce o wyjątkowym i uniwersalnym znaczeniu zbawczym Jezusa Chrystusa i Kościoła, tak, jak kwestia ta została określona w encyklice Mortalium animos Piusa XI (1928) oraz deklaracji Dominius Iesus ówczesnego prefekta Kongregacji Nauki Wiary, Józefa kardynała Ratzingera (2000)” – stwierdza historyk.

„Jeżeli jako zwykli ochrzczeni katolicy chcielibyśmy zastosować wobec tego filmu teologiczną ocenę Kościoła, musielibyśmy opisać go jako prowadzący do herezji – gdy chodzi o treść, wprowadzający w błąd i pokrętny – gdy idzie o formę, wreszcie skandaliczny – gdy chodzi o oddziaływanie na dusze. Publiczny i oficjalny osąd należy do autorytetu Kościoła i nikt inny nie posiada lepszych kwalifikacji do wypowiadania się w tej sprawie, jak tylko obecny prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Wielu zaniepokojonych katolików zdecydowanie tego oczekuje” – kończy de Mattei.

http://www.pch24.pl/Mobile/Informacje/i ... a/id/40599

http://www.pch24.pl/de-mattei--istnieja ... html?nom=1

viewtopic.php?f=8&t=26209&p=1023765#p1023765
koziels napisał(a):
Kolejne kwiatki Franciszka:
Świętowanie reformacji w Szwecji

http://www.fronda.pl/a/terlikowski-kole ... 64684.html

Czy leci z nami pilot?

viewtopic.php?f=8&t=26209&p=1024230#p1024230
koziels napisał(a):
Franciszek odprawi dla masonerii uroczystą Mszę świętą na placu św. Piotra

http://www.bibula.com/?p=86554

viewtopic.php?f=8&t=26455&p=1031950#p1031950
koziels napisał(a):
W zasadzie to tylko list. Prywatna opinia i tyle. Przeczytać i zapomnieć...aż do następnych kwiatków Franciszka.

viewtopic.php?f=8&t=26209&p=1052882#p1052882
koziels napisał(a):
Patrząc na poczynania Franciszka, nie twierdziłbym że to są takie nonsensy.

viewtopic.php?f=8&t=26209&p=1065375#p1065375
koziels napisał(a):
Czy papież(?) Franciszek jest katolikiem?

koziels napisał(a):
A co to zmienia?
Forum nie daje możliwości zaznaczenia opcji "katolik". Tylko jakieś wymysły o "pełnej łączności".
Czym się różni forumowy "pełnołącznościowy" katolik od tego "niewpełnipołączonego". Czym się różni jego wiara?
Czy można być katolikiem kiedy papież nie jest katolikiem? Czy papież może nie być katolikiem?

Nie jestem wszystko wiedzący. Zdaje sobie sprawę, że mogę się mylić co do osoby Franciszka. I jeśli się mylę, to będę kiedyś z tego osądzony. Jednak odwieczna nauka Kościoła i moje sumienie podpowiada mi co innego. Obecny papież(?) świadomie lub nie, rozbija i tak już pogrążony w głębokim kryzysie Kościół. Przyjmując bezkrytycznie wszystko co robi Franciszek, przykładałbym do tego rękę.

viewtopic.php?f=8&t=26209&p=1090813#p1090813
koziels napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Owszem, ale liczy się to, co papież miał na myśli wykonując dany gest, a nie co mu przypisują przeciwnicy Kościoła.

Jeszcze napisz, że całował tylko ziarna prawdy, które są w koranie...takie tłumaczenia też słyszałem.

Jedyne co może tłumaczyć pocałowanie koranu przez papieża to to, że zdjęcie jest...fejkiem (ewentualnie księga na zdjęciu to nie koran).

viewtopic.php?f=8&t=26209&p=1094593#p1094593

I polecane źródła
koziels napisał(a):

koziels napisał(a):
gabriel napisał(a):
Nie dociera po polsku dalej heretyku ? Mowie o jednosci Kosciola greko katolickiego z Kosciolem rzymsko katolickim
Ja wiem ze wam heretykom to nei w smak, no ale pie szczeka a karawana idzie dalej

Waszego przywodce heretyckiego Lefebvre oblozono ekskomunika i jestescie heretykami
Na szczescie jest was b malo
Tylko po co ja dyskutuje z heretykiem o sprawach dotyczacych KK do ktorego on nie nalezy ?

Za te obrzydliwe oszczerstwa powinieneś dostać bana, ale większość moderatorów idzie po twojej linii. W ogóle wiesz kto to jest heretyk?
Jeszcze pokaż oszczerco dokument, który stwierdza że arcybiskup Lefebvre był heretykiem. Albo zamilcz.

viewtopic.php?f=12&t=24913&p=989279#p989279

Cz maja 16, 2019 7:38 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I to mnie wyklucza z Kościoła? :)

Otworzyłem jeden link a tam wypowiedź Jockeya:

"W kwestii papieża Franciszka mam coraz więcej znaków zapytania
http://wpolityce.pl/m/polityka/283162-f ... ropejskiej
Jeśli to jest prawda to Quo Vadis papieżu Franciszku i dokąd prowadzisz Kościół."
viewtopic.php?f=8&t=26209&p=1065375#p1065375

"Nie rozumiem poczynań papieża Franciszka. Unikam określeń ze jest lewakiem czy masonem albo jeszcze jakimś ...
Te wszystkie jego wpadki i podkładanie się lewactwu. Te braki i niedopowiedzenia w sprawach ważnych dla kościoła. Te wszystkie uderzenia w kościół i mówienie jednym głosem z wrogami kościoła. To wszystko stawia papieża w bardzo złym świetle."
viewtopic.php?f=8&t=26209&start=465

Cz maja 16, 2019 8:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krytyka Kościoła czy już schizma?
Nie. Nie wyklucza.
Ale można swoje watpliwości (w dużej mierze słuszne) wyrażać w formie przyjaznej dla Kościoła, a można z nich robić zarzuty wrogie Kościołowi.
Mam wrażenie że chodzisz po cienkiej linie. Może nie tak cienkiej jak Wespecjan (on własciwie już chyba niestety spadł), ale jednak.
Tak Kościołowi nie pomożesz.

Cz maja 16, 2019 9:22 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Ale można swoje watpliwości (w dużej mierze słuszne) wyrażać w formie przyjaznej dla Kościoła, a można z nich robić zarzuty wrogie Kościołowi.

Cenna rada.
Cytuj:
Mam wrażenie że chodzisz po cienkiej linie. Może nie tak cienkiej jak Wespecjan (on własciwie już chyba niestety spadł), ale jednak.

Osobiście uważam go za katolika, mam dobre zdanie na jego temat, a ban na dział "Katolicyzm" uważam za niesłuszny. Jednak nie chcę w tym temacie o nim rozmawiać skoro sam Wespecjan nie może się tu wypowiedzieć.

Cz maja 16, 2019 10:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy coś jest nie tak jesli chodzac na Msze trydencka duchowość wzrasta, czlowiek ma pare i chec do.modlitwy, na Mszy czlowiek sie bardziej skupia a jak tylko zaczyna chodzic na Novus Ordo to i juz do modlitwy ciezko sie zmusic a nawet calkowicie jej brakuje?
Czy to wina Mszy czy tez slabej wiary?

Wt cze 11, 2019 9:20 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jak zwykle założenie pod tezę.
Znam wiele osób gorliwych, które chodzą na NOM. Najnormalniej w świecie od ich młodości odprawiane były msze NOM. Znam nawet zakonnicę, która zmarła w opinii świętości, która wychowywana była przez rodziców zaangażowanych w jakąś wspólnotę (chyba Neo) a sama zakonnica była związana z Odnową zanim poszła za Głosem Zbawiciela.

Mam znajomych którzy noszą Szkaplerz Karmelitański i o dziwo wszyscy oni chodzą na mszę NOM.

Znam bardzo gorliwe osoby z Odnowy, Oazy, Neo, Domowy Kościół itp. wszystkie te osoby chodzą na NOM i twoja teza do nich ma się tak jak pięść do nosa. Może cię to jeszcze mocniej zdziwi ale duża część z tych osób modli się Liturgią Godzin.

Każde uogólnienie jest fałszywe. A wiązanie konkretnego obrządku mszy z życiem duchowym lub jego brakiem jest manipulacją.

Ja mogę zrobić założenie że każdy chodzący na Trydent to osoba która nie uczestniczy w mszy a modli się w tym czasie różańcem (nie żebym był przeciwnikiem różańca, jest to piękna modlitwa ale nie w czasie mszy). I jak się czujesz?

Wiadra pomyj wylewane przez tradycjonalistów na osoby chodzące na NOM jest ...

Wt cze 11, 2019 9:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Jak zwykle założenie pod tezę.
Znam wiele osób gorliwych, które chodzą na NOM. Najnormalniej w świecie od ich młodości odprawiane były msze NOM. Znam nawet zakonnicę, która zmarła w opinii świętości, która wychowywana była przez rodziców zaangażowanych w jakąś wspólnotę (chyba Neo) a sama zakonnica była związana z Odnową zanim poszła za Głosem Zbawiciela.

Mam znajomych którzy noszą Szkaplerz Karmelitański i o dziwo wszyscy oni chodzą na mszę NOM.

Znam bardzo gorliwe osoby z Odnowy, Oazy, Neo, Domowy Kościół itp. wszystkie te osoby chodzą na NOM i twoja teza do nich ma się tak jak pięść do nosa. Może cię to jeszcze mocniej zdziwi ale duża część z tych osób modli się Liturgią Godzin.

Każde uogólnienie jest fałszywe. A wiązanie konkretnego obrządku mszy z życiem duchowym lub jego brakiem jest manipulacją.

Ja mogę zrobić założenie że każdy chodzący na Trydent to osoba która nie uczestniczy w mszy a modli się w tym czasie różańcem (nie żebym był przeciwnikiem różańca, jest to piękna modlitwa ale nie w czasie mszy). I jak się czujesz?

Wiadra pomyj wylewane przez tradycjonalistów na osoby chodzące na NOM jest ...

Z tym różańcem to powtarzasz swoisty kościelny mit.na NOM babcie staroscinki coniekotre nadal odmaiwja rozaniec zdarzylomi sie widziec.
Pozatym nie stawiam zalozen pod teze ani nie mam zamiaru na nikogo wylewac wiadra pomyj. Mowie o osobistym doseiwdczeniu ze NOM mi umyka myslnie. Jestes cialem a skupic sie nie moge mimo ze sie staram.

Wt cze 11, 2019 10:10 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Czy coś jest nie tak jesli chodzac na Msze trydencka duchowość wzrasta, czlowiek ma pare i chec do.modlitwy, na Mszy czlowiek sie bardziej skupia a jak tylko zaczyna chodzic na Novus Ordo to i juz do modlitwy ciezko sie zmusic a nawet calkowicie jej brakuje?
Czy to wina Mszy czy tez slabej wiary?

Przypuszczam, że sprawa przyzwyczajenia versus efekt atrakcyjnej inności. Inna oprawa, że tak powiem. Inność, ładnie oprawiona, pociąga. Wybija z rutyny.

Znam osoby, które zachwycają się długą, bogatą liturgią prawosławną. Te śpiewy, te kadzidła, te ikony, te gesty, to misterium...
Atrakcyjna i pociągająca jest dla nich oprawa.
Pan Bóg przecież ten sam, ale dotryna ciut inna i tu jest problem.

Ile masz lat? Ile lat uczestniczysz w liturgii posoborowej? Powiedzmy iks.
To pochodż takie samo iks lat na mszę "przedsoborową" i zobaczymy, co wtedy powiesz o uwadze itd.

Wiele osób doświadcza wzzrostu znając tylko NOM. On - wzrost duchowy - nie zależy od rytu.

Wt cze 11, 2019 10:54 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To nie mit to efekt tego ze ludzie nie rozumieli co się dzieje a chcieli się modlić.
Przyjmuję twoje stanowisko i je szanuje. U mnie jest dokładnie odwrotnie na NOM potrafię się skupić a na Łacińskiej czuję się jak pięcioletnie dziecko absolutnie nie wiem co się dzieje.
Nie mówiłem o twojej postawie ale takie odnoszę wrażenie patrząc na tradycjonalistów na naszym Forum. To czego mi u tradycjonalistów na Forum brakuje to szacunku dla tych którzy może nie chcą lub nie potrafią skupić się na Łacińskiej mszy. Dla Barneya Yarpena o dla mnie msza łacińska jest tak samo ważna jak NOM. Wielokrotnie to zaznaczyliśmy. Natomiast po stronie tradycjonalistów już takiej akceptacji nie ma. Nie mówię o jednostkach a o wrażeniu i zdaniu ogółu. Możesz poczytać wypowiedzi wymienianych już wielokrotnie userach

Wt cze 11, 2019 11:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Z tym różańcem to powtarzasz swoisty kościelny mit
Jednak chyba nie. Bardzo wielu tradsów z którymi rozmawiałem chwaliło zwyczaj odmawiania rożańca podczas Mszy Świętej.

Wt cze 11, 2019 12:31 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mysle ze wiecej pozytku bylo by z wprowadzenia chocby raz w tygodniu Mszy Sw. Lacinskiej niz wprowadzanie bebenkow, gitar itp. do kosciola.

Wt cze 11, 2019 12:55 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona