Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt wrz 17, 2019 3:25 pm

Pytanie do osób znających mistykę włoską 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Pytanie do osób znających mistykę włoską
Witam ostatnio sporo czytam pism mistyków interesuje mnie szczególnie mistyka trynitarna , szczególnie świętych którzy mieli wizję Trójcy Świętej i z tego co zauważyłem jest dużo takich mistyków z Hiszpanii np. ( Teresa z Ávili , Jan od Krzyża) z Francji (Franciszek Salezy , Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej) z Niemiec (Edith Stein , Anna Katarzyna Emmerich) z Polski (Faustyna Kowalska , Leonia Nastał) natomiast nie znalazłem żadnego takiego mistyka z Włoch z kraju z którego pochodzi najwięcej papieży, dodam jeszcze że interesują mnie mistycy powiedzmy po XV wieku tak jak ci wyżej wymienieni owszem byli tacy mistycy jak Katarzyna ze Sieny ale ona miała raczej wizję Boga a nie Trójcy Świętej na pierwszym planie była u niej jedność nie mówiła o cechach osobowych osób Trójcy Świętej . Wielu było mistyków włoskich powyżej XV wieku choćby (Jan Bosko , Ojciec Pio ) byli stygmatycy i święci mający inne dary charyzmatyczne ale nie znalazłem żadnego który miałby wizję Trójcy Świętej , w krajach takich takich jak Francja , Hiszpania , Niemcy a nawet Polska było wielu takich mistyków powyżej XV wieku a w kraju tak katolickim Włochy nie znalazłem żadnego może wy znacie odpowiedz dlaczego , a może byli jednak tacy mistycy o których jeszcze nie słyszałem ?

N maja 19, 2019 3:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie do osób znających mistykę włoską
Mi nasuwa sie odpowiedz ze objawienia mistyczne sa takie jakie sa potrzebne w danym czasie i w danym kraju czy srodowisku, by poprawic to co zostalo znieksztalcone, lub mylnie rozumiane w roznych czasach i miejscach.
Kazde doswiadczenie mistyczne ma jakis konkretny cel, a nie jak wielu mysli ze to dla nich samych by czuli sie lepiej ze sa kims wyjatkowym, albo tak jak u Protestantow ze juz sa zbawieni.
Mistyk jest tylko narzedziem, a jak zacznie po swojemu interpretowac to sie pogubi.
Piszesz jakas ksiazke na ten temat, czy tylko szukasz informacji dla siebie?

N maja 19, 2019 4:57 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Dzięki za odpowiedz , odpowiadając na twoje pytanie to am dla siebie czytałem ostatnio trochę o mistyce katolickiej , i porównywałem tą mistykę w rożnych krajach katolickich . a może ty znasz jakiś mistyków trynitarnych których tutaj nie wymieniłem nie muszą być włoscy?

Pn maja 20, 2019 10:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
marek123 napisał(a):
Dzięki za odpowiedz , odpowiadając na twoje pytanie to am dla siebie czytałem ostatnio trochę o mistyce katolickiej , i porównywałem tą mistykę w rożnych krajach katolickich . a może ty znasz jakiś mistyków trynitarnych których tutaj nie wymieniłem nie muszą być włoscy?

Jesli nie miales jakichs wyraznych i konkretnych doswiadczen w tym temacie i nie szukasz zrozumienia co sie z toba dzieje to radzil bym nie zaglebiac sie w temat, chyba ze chodzi ci o same swiadectwa mistykow do wzmocnienia swojej wiary.
Jesli masz sklonnosci ku temu by doswiadczyc czegos to moze to sie zle skonczyc.
Zreszta jak juz w kilku tematach pisalem to niedlugo wszyscy doswiadcza tego co jest po drugiej stronie, ale pojedynczo i prywatnie nie radze starac sie o to poki samo nie przyjdzie..

Pn maja 20, 2019 10:55 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Chodzi mi tylko o świadectwa mistyków szczególnie świętych nie zamierzam sam tego zgłębiać wydaje mi się że przeżycia mistyczne w religii chrześcijańskiej są łaską pewnym darem ale rozumiem o co ci chodzi ale takie przeżycia jakie masz na myśli to bardziej kojarzą mi się ze wschodnimi religiami. Odnośnie mojego pytania o mistyków włoskich to poszukałem i znalazłem świętych mających te przeżycia o jakie się pytałem i jest ich naprawdę wiele.

Śr maja 22, 2019 9:20 pm