Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 22, 2019 12:02 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Trudna decyzja, wybrać sesję we Francji czy Msze Św. 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudna decyzja, wybrać sesję we Francji czy Msze Św.
Maks222 napisał(a):
Witam 6 lipca biorę ślub, mieliśmy mieć sesję poślubną w Szczecinie ale kamerzysta zaproponował sesję we Francji, tylko wylot byłby 14 sierpnia a powrót 15 późnym wieczorem, także bym nie uczestniczył w ważnym Święcie Kościelnym, i nie wiem co robić z jednej strony sesja we Francji, bajka ale czy to znaczy że wybrałem sesję zamiast Boga??

Jedź i zrób sesję , przecież to tylko dwa dni.Świat się nie zawali :))

Cz cze 27, 2019 7:09 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maks222 napisał(a):
Witam 6 lipca biorę ślub, mieliśmy mieć sesję poślubną w Szczecinie ale kamerzysta zaproponował sesję we Francji, tylko wylot byłby 14 sierpnia a powrót 15 późnym wieczorem, także bym nie uczestniczył w ważnym Święcie Kościelnym, i nie wiem co robić z jednej strony sesja we Francji, bajka ale czy to znaczy że wybrałem sesję zamiast Boga??

Tak, jeśli zrezygnujecie ze mszy św., to znaczy, że wybrałeś sesję zamiast Boga.

Cz cze 27, 2019 9:40 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Dlaczego nie możecie pójść w Waszych strojach na Mszę Świętą we Francji?

Bo nie będzie na to czasu, poważnie będziemy mieli pół dnia we Francji i o 17 już musimy być w samolocie, na lotnisku już trzeba być przynajmniej z godzinę szybciej.

Cz cze 27, 2019 9:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rozumiem, że Twój fotograf nie świętuje Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przez udział we Mszy Świętej i nie rozpatruje wyznań jego klientów jako czynnik wpływający na i kształtujący jego biznes.

Zapytałeś:
Cytuj:
postawie proste pytanie co byście wybrali Msze Św. Czy sesję we Francji??

Wybrałabym Mszę Świętą, dlatego, że kiedyś byłam w takiej sytuacji, że jeszcze w czasie mojej nauki człowiek, który mnie wtedy zatrudniał, psychologicznie zmusił mnie do pracy w Niedzielę Palmową. Moja wina, że przystałam na to. Chyba usprawiedliwia mnie tylko wiek i to, że miałam mało pieniędzy. Gdybym mogła cofnąć czas, nie zgodziłam się na tę pracę i nieobecność na Mszy Świętej. Pamiętam, jak wyglądałam przez okna budynku, w którym wtedy pracowałam i z żalem patrzyłam na ludzi wędrujących po głównej ulicy w mieście z tradycyjnymi palmami. Każdego roku przypominają mi się negatywne emocje związane z tamtą sytuacją i z moim złym wyborem. Wolałabym, aby tak nie było.

Pt cze 28, 2019 12:24 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Rozumiem, że Twój fotograf nie świętuje Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przez udział we Mszy Świętej i nie rozpatruje wyznań jego klientów jako czynnik wpływający na i kształtujący jego biznes.

Zapytałeś:
Cytuj:
postawie proste pytanie co byście wybrali Msze Św. Czy sesję we Francji??

Gdy zapytał mnie czemu nie chcemy, powiedziałem że jest to ważne Święto Kościelne i że powinniśmy być na Mszy Św. On dodał ja też jestem człowiekiem wierzącym i dodał ale my we Francji też się pomodlimy, ja skwitowałem to tak że modlitwa to nie to samo co uczestnictwo we Mszy Św.

Pt cze 28, 2019 8:34 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
B R A W O !

Pt cze 28, 2019 9:11 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Terremoto napisał(a):
B R A W O !

Dziękuje, nie mam wątpliwości, że dobrze wybrałem, dziękuje za wsparcie bracia i siostry ;)

Pt cze 28, 2019 10:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maks222 napisał(a):
Maks222 napisał(a):
My tam będziemy od 15sierpnia rano i już o 17 mamy wylot, także to wszystko będzie w biegu, nie będzie czasu na Msze Św. Jeżeli ktoś nie był na takiej sesji to nie wie, ile co trwa i ta sesja nie będzie w jednym miejscu, wszędzie trzeba dojechać. Dlatego muszę wybrać..

A czy nie będzie możliwości pójścia na Mszę Świętą wieczorną 14 sierpnia? Ona chyba pozwala na wypełnienie obowiązku? Najlepiej zapytaj w Twoim kościele. Jednak czy Wy naprawdę chcecie sesję robioną w takim dniu?

Sesje już wykupiliśmy dawno, tak czy siak się odbędzie, tylko mieliśmy ją mieć w Szczecinie ale kamerzysta na dniach zaproponował nam że w tych pieniądzach możemy polecieć do Francji na cały dzień, tylko wylot 14 sierpnia, zakwaterowanie wieczorem, prześpimy się i wstaniemy i wyruszymy na sesję a w samolocie już musimy być 15 sierpnia o 17. Także mało czasu mamy i to będzie w biegu także nie ma kiedy pójść na Mszę, postawie proste pytanie co byście wybrali Msze Św. Czy sesję we Francji??

Kurcze to chyba z was strasznie zdziera skoro sesja w Szczecinie kosztuje tyle samo co.we Francji z lotem itd. Jakos mi sie nie bardzo to kalkuluje ze to tyle samo. No i czemu koniecznie ten termin moze ktos mu zrezygnowałi probuje to wtrynic innym

Pt cze 28, 2019 10:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pietrulek napisał(a):
Maks222 napisał(a):

Jedź i zrób sesję , przecież to tylko dwa dni.Świat się nie zawali :))

Świat pewnie i nie ale nie pojscie na Msze św jest grzechem cięzkim

Pt cze 28, 2019 10:45 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Kurcze to chyba z was strasznie zdziera skoro sesja w Szczecinie kosztuje tyle samo co.we Francji z lotem itd. Jakos mi sie nie bardzo to kalkuluje ze to tyle samo. No i czemu koniecznie ten termin moze ktos mu zrezygnowałi probuje to wtrynic innym

Takie są ceny sesji, bilety lotnicze można kupić tanio, tam mieliśmy opłacić sobie jeden nocleg i obiad do tego.
Nie twierdzę że mało woła ale wszyscy tak się cenią.

Ostatnio edytowano Pt cze 28, 2019 1:38 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

poprawione cytowanie

Pt cze 28, 2019 1:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maks222 napisał(a):
Cytuj:

Takie są ceny sesji, bilety lotnicze można kupić tanio, tam mieliśmy opłacić sobie jeden nocleg i obiad do tego.
Nie twierdzę że mało woła ale wszyscy tak się cenią.

Kolezanka miala oprawe fotografa slubu i wesela plus sesja za 2500. Wydaje mi sie to dobra cena.

Pt cze 28, 2019 1:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chociaż Autor już dokonał wyboru, pozwolę sobie dorzucić, że przede wszystkim najważniejsza jest miłość i ślub, jak to gra, to nawet zdjęcia z takiego Szczecina będą się przyjemnie kojarzyć (tak sądzę). :)

N cze 30, 2019 1:43 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Zdecydowanie wybrałabym Mszę Św i uważam, że nie ma się nad czym nawet zastanawiać. Kiedyś anulowałam wycieczkę, bo powrót był w późnych godzinach niedzielnych i obawiałam, że mogę nie mieć szansy być na Mszy. Sw Alfons wspominał kogoś kto wstydziłby się powiedzieć Bogu, że kocha Go bardziej niż cały świat i wszystkich krewnych bo to jakby porównywać Boga z garścią słomy a co dopiero taka sesja. Jak to już poprzednicy zauważyli po jakiś czasie nie będzie wam już się chciało oglądać tych zdjęć i w żaden sposób nie będą się przyczyniać do waszego szczęścia.
Uważam, że dobrze zrobiliście rezygnując z tego lotu do Francji, daliście piękne świadectwo wiary, a Bóg na pewno Wam za to wynagrodzi.

Pn sie 05, 2019 4:12 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2