Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 22, 2019 11:38 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Zwątpienie w Boga 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwątpienie w Boga
Wiara w Boga to zmiana życia. Tak myślałam, że za zwątpieniem stoją problemy innej natury i nie jesteś gotów, by się z nimi zmierzyć. Nie odpowiadałam. Wiele osób, które nawet zostało dotkniętych łaską nawrócenia, czyli impulsem do zmiany (to tylko impuls a nie osiągnięcie celu) nie chce niczego zmieniać w swym życiu i marnują tę łaskę lub idą drogą na skróty (docelowo prowadzi również donikąd, ale łasce zawsze towarzyszy jej imitacja), którą podpowiada wielu współczesnych ewangelizatorów, świetnie wyszkolonych do panowania nad tłumami i będących specami od efektów specjalnych dla głodnych ludzi poszukujących Boga. Wołają, że wystarczy uwierzyć a resztę uczyni Bóg. Niektórzy nawet stawiają wiarę na samym podium i wierzą w wiarę. Doświadczenie mistyków duchowości podpowiada jednak, że prawdziwe nawrócenie to długa droga przebiegająca nie tylko przez kolejne i znane etapy, ale i to, że na każdym etapie występują noce, czyli wrażenie utraty Boga.

Masz odpowiedź dlaczego tak trudno uwierzyć. Teraz to byś chciał, by Bóg pozamiatał. Bóg odpuszcza grzechy, jeśli towarzyszy im żal za grzechy, ale pozostają jeszcze skutki grzechów, ktore wymagają osobistego zaangażowania. Bóg nie wyprowadza z uzaleznień, to przymus psychiczny i nalezy podjąć z nim walkę. Liczenie na cud jest postawą infantylną, oznacza brak gotowości na zmierzenie się z problemem. Cuda bowiem oznaczają, że człowiekowi zabiera się szansę walki z grzechem. Cały ST to wojny i potyczki. Tam był konkretny przeciwnik i tu mamy tego samego przeciwnika - to wojna z grzechem i walka z samym sobą - oczyszczenie. Dopiero w tak przygotowanym sercu może działać Bóg.

Wszystkie nasze doświadczenie życiowe czemuś służą. Najcenniejszy dar od Boga, który mozna otrzymać to dar rozezmania duchowego. To największy charyzmat. A charayzmaty są dawane czasem dla jednej tylko sprawy, imitacje to uposażenie człowieka. Bez wiedzy ani rusz, bo człowiek współczesny latwo się pogubi w pluralistycznym społeczeństwie a nawet w swoim parafialnym kościele.

N lip 07, 2019 7:19 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wyjazd.wyjazd napisał(a):
Ciężka sprawa. Często mam tak, że nienawidzę Boga. Jestem uzależniony od seksu, nie mam bliskich, nie mam perspektyw. Zszedłem na drogę grzechu, ale też nie wiem jak z niej wyjść. Nawet nie wiecie, jak bardzo starałem się żyć po bożemu, teraz jednak zostało mi tylko użalanie się na tym forum.

Czasami samo staranie to już dużo; to oznaka tego, że chcesz wyjść ze swojego położenia. Pytanie: czy do swych starań zaprosiłeś Boga? Ktoś może powiedzieć: głupie pytanie, przecież dąży do wyjścia z grzechu! Niby tak, ale nawet dążąc do wyjścia z grzechu potrzebujemy też relacji z Bogiem, sakramentów, dzięki którym otrzymujemy Ducha Świętego.
Co do uzależnienia, może jakiś specjalista mógłby ci pomóc?

N lip 07, 2019 9:51 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ciężka sprawa. Często mam tak, że nienawidzę Boga. Jestem uzależniony od seksu, nie mam bliskich, nie mam perspektyw. Zszedłem na drogę grzechu, ale też nie wiem jak z niej wyjść. Nawet nie wiecie, jak bardzo starałem się żyć po bożemu, teraz jednak zostało mi tylko użalanie się na tym forum.

Nie przejmuj się , ja też mam problemy między innymi z depresją i huk wie.Jak wstaję z rana to już mi się nie chce taki czuję fizyczny ciężar na sobie jakby mi ktoś hantelki założył.Ledwo co odmawiam Tajemnice szczęścia.O chodzeniu do kościoła nie ma mowy.Też czasem mnie wątpliwości nachodzą odnośnie (zwłaszcza) starego testamentu no bo jak niby wąż znalazł się w raju jak miał grzech itp W dodatku Bóg nie wiedział o tym ? przecież chodził sobie tam , a Adam leniuch huk go wie.Nie wiem co Ci mogę poradzić.Jak masz siły to chodź i korzystaj z sakramentów , może przez swoją gorliwość wyrzucisz grzech albo po prostu po ludzku "ETAPAMI".Zacznij od najmniejszych grzechów , ułóż plan to może za parę lat pozbędziesz się tych grzechów :D Nie od razu Rzym zbudowano.Faustyna w dzienniczku napisała że już nasza chęć działania Bogu się bardzo podoba,a to że upadamy to normalna rzecz.Często w świadectwach jest mowa o tym że Bóg nas wysłuchuję nawet jeśli myślimy że nie. Spróbuj tak normalnie z serducha mu powiedzieć co Ci leży.Ja tam mówię "Panie Boże nie chcę mi się żyć , zrób coś żeby mi się zachciało" i git :-D

N lip 07, 2019 10:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Skoro sam nie jesteś w stanie z tego wyjść, jest to świetny moment, by zwrócić się o pomoc do Boga; On chętnie pomaga nam, gdy uświadamiamy sobie naszą własną bezradność.
Jednak mów do Niego, nie do nas. Nawet, jesli masz wątpliwości, nawet na zasadzie "Boże, jeżeli jesteś". Powiedz Mu o tym wszystkim.
A potem słuchaj.
Serio.
U mnie zawsze działa.

N lip 07, 2019 10:39 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2