Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sie 21, 2019 2:45 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 sam2 udowodni swoje tezy- wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powody utraty wiernych przez KK
[list=][/list]Po prostu wszyscy nie moga miec powolania do nauczania.
A ty jak myslisz? Moga miec wszyscy czy nie?

Nie wiem gdzie ty widzisz personalne wycieczki? Ja tylko probuje naklonic cie do normalnej dyskusji, a ty ciagle naprowadzasz kazdy wpis na personalizacje.

Ostatnio edytowano Pn sie 05, 2019 3:47 pm przez sam2, łącznie edytowano 1 raz

Pn sie 05, 2019 3:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kto jak kto, samie2, ale Ty nie powinieneś krytykowac tych, co usiłują wszystkich pouczać, a niewiele mają do powiedzenia.

Pn sie 05, 2019 3:44 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Po prostu wszyscy nie moga miec powolania do nauczania.

A pytanie dotyczy innej kwestii... Widzę jednak, że nie przejdzie Ci przez usta przyznanie się do tego, iż się zagalopowałeś w swoich twierdzeniach co do tego, kto i na jakiej podstawie może nauczać.

Pn sie 05, 2019 3:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Kto jak kto, samie2, ale Ty nie powinieneś krytykowac tych, co usiłują wszystkich pouczać, a niewiele mają do powiedzenia.

Wiec nie przeszkadaj. Zwlaszcza jak nie masz nic do powiedzenia w temacie.
Jak chcesz dyskutowac to podaj swoje rozumienia tego o czym mowa to bedzie jaks sznsa na dyskusje.
Jak widac do tej pory to razem z Yarpenem chcielibyscie bym wam wyjasnil cala Biblie zanm sam cokolwiek napiszecie na ten temat.
To nie jest dyskusja tylko proby zdyskredytowania kogos za wszellka cene, sami nic nie wnoszac do tematu.
Czyzbyscie sie bali napisac jak wy to rozumiecie?

Pn sie 05, 2019 3:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
sam2 napisał(a):
Po prostu wszyscy nie moga miec powolania do nauczania.

A pytanie dotyczy innej kwestii... Widzę jednak, że nie przejdzie Ci przez usta przyznanie się do tego, iż się zagalopowałeś w swoich twierdzeniach co do tego, kto i na jakiej podstawie może nauczać.

Wlasnie potwierdzasz to co napisalem powyzej, chcesz mnie dyskredytowac a nie prowadzic dyskusje.
Wypowiedz sie pierw a wtedy pogadamy.

Pn sie 05, 2019 4:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Typowy samizm. Niewygodne pytanie, to trzeba rżnąć głupa i odwracać kota ogonem do dołu na każdy możliwy sposób, aby tylko od niego uciec. Na takie manipulacje łap kogoś innego, a nie mnie. Pytanie, zadane do Twojej wypowiedzi, brzmi:

sam2 napisał(a):
Dziwie sie ze tak wielu wbrew Pismom jest tych ktorzy chca uczyc innych, a nie maja ku temu uprawnien-powolania.

Oświeć mnie, proszę: Skąd wiesz, że nie mają powołania do nauczania?

Racz na nie odpowiedzieć.

Pn sie 05, 2019 4:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oj -samie 2, zrozum że są ludzie mocno związani z nauczaniem Kościoła i ich nie namówisz na pogaduszki o czymkolwiek. Nie mają swych praktycznych rad. Mają ogólną wiedzę teologiczną. Tego się trzymają. By rozstrzygać obecny stan rozumienia tego czy tego. A jak wiesz Kościół ten oczywiście Święty, nie bierze odpowiedzialności za szczegóły ludzkich zachowań. Bo przestał by Świętym być.
Nie dziw się że ktoś będący blisko Kościoła, dba o czystość treści. Będącej zarazem czystością Kościoła. Tu w dyskusji jeśli podaje się problem. Trzeba wskazać przypuszczalnego winowajcę. Wskazałeś ogulnie, że nie wszyscy powinni nauczać spraw wiary. No nie wszyscy są do tego powołani. Zgoda inaczej to wszyscy byśmy siebie wiary uczyli, więc tak nauczana wiara. Miała by siłą argumentów, przeróżną postać. A to po prostu dzieliło by tak wierzących. To jedno źródło nie było by wyraziste.
Natomiast my wszyscy jesteśmy zaproszeni do. Życia wiarą i dzielenia się jej owocami. Przez to bycia krzewicielami wiary. Tu nie myl krzewienia wiary, z pomocą w zrozumieniu spraw które poszły nie tak komukolwiek. Bo pierwszą winę tego ponosi on sam. Mógł ktoś czy coś ( okoliczności ) go zwieźć. Lecz jak wiesz w wierze to nie jest usprawiedliwienie. Taka jest zasada wiary, że błędy są tak samo naganne jak celowe złe postępowanie. Tyle że inny jest ciężar błędu, a inny celowej złej woli sprawczej.
Teraz trzeba tobie wykazać choć jeden rodzaj ludzkich obowiązków, który nie jest powołaniem do głoszenia w Kościele. By tym samym wykazać że widzisz dokładnie ten problem. Wtedy można się odnieść do czegoś konkretnego. Inaczej to rozstrzyganie problemu utraty wiernych z Kościoła, będzie trudne do określenia. A nie po to tu chyba piszemy by tylko mówić że coś nie tak. Bo to droga do nikąd. Lecz by namierzyć zło realnie toczące od wewnątrz Kościół. Rozumiem że nie jesteś pewny tego swego podejżenia, nie znasz takich przykładów. Tu nie musisz chować głowy w piasek. Wystarczy że powiesz że nie znasz takich przykładów. A napisałeś tylko ogólnie truizm, że nie wszyscy są w Kościele do tego samego powołani. To akurat jest prawdą.
Tak bym to widział twoje wpisy w tym temacie, nie będąc w nie zaangażowany.

PS. prawda jest wymagająca co do szczegółów. Na tym to polega. Na prawdzie zbudowany jest Kościół. Czyli na szczegółowym dociekaniu. Chcesz coś Kościołowi pomóc, podaj jak najwięcej szczegółów. One posłużą rozwiązaniu problemów istniejących, a nie będą tylko zabraniem czasu na szukanie w ciemno. To nie tylko tobie o tym piszę lecz każdemu, kto chce zabrać głos w sprawie Kościoła. Tak wygląda usuwanie problemów w Kościele. W tym kierunku idzie formacja. Bo tylko tak można coś skutecznie naprawić.
Tutaj w tym podejściu nie może być własnych inicjatyw. By nimi nie zniszczyć Kościoła. Myślę że teraz będzie łatwiej rozeznać, jak argumentować swe podejżenia w błądzeniu, czy samych dostrzeganych błędach. Nie są to sprawy tak łatwe do zlokalizowania. Ale jeśli by istniały uzasadnione podejżenia do ich istnienia. To trzeba kawę na ławę, nie klucząc zabierać komuś czas. Czego życzę każdemu. Myślę że ja tu w tej wypowiedzi nie kluczyłem. A szczegółowo obszernie opisałem, to co zauważyłem w sporach w tym temacie.

Pn sie 05, 2019 5:38 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Witold, jesli ktos brudnymi metodami, ktore nie maja nic wspolnego z Chrzescijanstwem, a wrecz sa jego zaprzeczeniem, naucza, to nie jest to nauczanie Kosciola i ktokolwiek kto tak postepuje nigdy nie byl i nie bedzie przedstawicielem Kosciola.
Jesli ktos sie uwaza za przedstawiciela Kosciola, powinien miec na to oficjalna zgode Kosciola.
To ze ktos jest blizej Kosciola, czy nawet pelni jakies oficjalne funkcje w Kosciele, nie jest upowaznieniem do nauczania wiary.
Nawet jesli ktos napisal ksiazke teologiczna i dostal imprimatur, to nie daje mu to uprawnien do nauczania w imieniu Kosciola, bo chocby na kolejna ksiazke moze nie dostac nawet nichil obstat, albo w ogole bedzie uznana za herezje.

Pn sie 05, 2019 6:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja nie chce ich namawiac na pogaduszki, tylko by dyskusje odbywaly sie w sposob jak powinny byc prowadzone na chrzescijanskim forum.
Jak do tej pory niewiele dociera i ktokolwiek cokolwiek nie napisze, jest dyskredytowany a jego wypowiedzi wykrecane na wszelkie mozliwe sposoby.
To jest glowny powod ze nie bede odpowiadal na zadne pytania jesli pytajacy nie wyrazi swojego rozumienia danej kwestii o ktora pyta.
To po prostu zapobiegnie wszelkim manipulacjom i trolowaniu.
Jesli sie ktos nie zgadza powinien wyjasnic dlaczego sie niezgadza i podac swoje rozumienie, wtedy moze zadac pytania.

Pn sie 05, 2019 6:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na ten moment to watpliwym jest by choc jedna osoba na tym forum piszaca obecnie, miala oficjalne i aktualne uprawnienia wydane przez Kosciol do nauczania kogokolwiek w tym akurat temacie ktory zostal poruszony.

Pn sie 05, 2019 6:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Śliczna próba zamknięcia ust Twoim interlokutorom, ale... chybiona. Każdy ma prawo wypowiadać się w tym temacie i zadawać pytania. :D

Aha... Odpowiedz wreszcie na pytanie:

sam2 napisał(a):
Dziwie sie ze tak wielu wbrew Pismom jest tych ktorzy chca uczyc innych, a nie maja ku temu uprawnien-powolania.

Oświeć mnie, proszę: Skąd wiesz, że nie mają powołania do nauczania?

Pn sie 05, 2019 6:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak - samie 2. Tylko uwagi do sposobu pisania przez userów, powinny być zgłaszane w innym miejscu np. uwagi do obługi forum. Tu temat jest jednoznacznie inny. Ja wiem że odpowiedzi pisząych do których masz zastszeżenia są takie a nie inne. I budzą niesmak jeśli się nastawi ktoś na szczere wyznania. To nie ten ton. No ale forum publiczne, to nie alfa i omega, by rozstrzygać wszystko co nam się nie podoba. Im szybciej to pojmiesz, tym prędzej coś pomożesz innym i Kościołowi.

Pn sie 05, 2019 6:52 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen, dlaczego uwazasz ze to proba zmkniecia ust komukolwiek?
Czyzbys nie mial w tym temacie nic do powiedzenia poza negacja tego co inni pisza i zadaniem odpowiedzi na twoje pytania.
Naisz cos sam na temat, bo innaczej to po prostu trolujesz, nie piszac nic na temat, poza czepianiem sie wypowiedzi innych.
Wiesz, od momentu twojego wystapu w dyskusji z Irbisolem mam wrazenie ze Irbisol to Yarpen, tylko z innego IP, bo identyczne metody reprezentuja osoby pod tymymi nickami. Wyglada to jak rodzaj schizofrenii, raz Katolik, raz ateista.

Pn sie 05, 2019 6:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
Tak - samie 2. Tylko uwagi do sposobu pisania przez userów, powinny być zgłaszane w innym miejscu np. uwagi do obługi forum. Tu temat jest jednoznacznie inny. Ja wiem że odpowiedzi pisząych do których masz zastszeżenia są takie a nie inne. I budzą niesmak jeśli się nastawi ktoś na szczere wyznania. To nie ten ton. No ale forum publiczne, to nie alfa i omega, by rozstrzygać wszystko co nam się nie podoba. Im szybciej to pojmiesz, tym prędzej coś pomożesz innym i Kościołowi.

Jesli nikt teog nie zauwaza to jakie mam inne wyjscie?
Juz sporo napisalem i bylo obrocone w smieci, bo takie wlasnie metody zmieniaja znaczenie tego co ktos napisze, dokladnie tak samo jak faszysci zmienili znaczenie symbolu sfastyki.
Dlatego nie bede odpowiadal na taki pytania bez poznania zdania rozmowcy na dany temat i z czym sie nie zgadza i dlaczego.
Innaczej to bedzie tlumaczenie sie ze nie jestem wielbladem. Do tego wlasnie sluza im te techniki wypytywania, bez udzielenia swoich wypowiedzi w temacie.

Pn sie 05, 2019 7:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Według ciebie robią sabotaż propagandowy? No nie wiem ja taki podejżliwy nie jestem. Choć często się łapię na tym że zbyt wierzę w dobro innych. No i bywa że się w tym zawodzę. No ale co mi do tego, że ewentualnie, ktoś chce mieszać w propagandowy sposób. Ze swej wiary wiem że takie propagandowe zachowanie, czy poniżanie rozmówcy, oddala obie strony. Z krzywdą dla manipulanta. Bo manipulacja to wrużwnie z fusów. A jak ktoś takiemu uwieży, to ma go na karku jako twórcę ( niby boga ). Wtedy obegnać się taki ktoś od tej osoby nie może. Kolejne kłamstwa tylko pogrążają takiego manipulanta. No chyba że trafi na swojego i razem będą się szachować. Jest i taka możliwość.

Pn sie 05, 2019 7:19 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona