Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 22, 2019 11:41 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 sam2 udowodni swoje tezy- wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powody utraty wiernych przez KK
Witoldzie, właśnie dajesz się złapać na typowe dla sama2 odwracanie kota ogonem do dołu aby tylko nie zająć się niewygodnymi dla siebie pytaniami lub poruszonymi kwestiami.

Pn sie 05, 2019 7:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiec powiedz sprawdzam i podaj swoje rozumienie tego o co pytasz, wyszczegolnij z czym sie nie zgadzasz i dlaczego, to wtedy jak nie odpowiem bedziesz mogl pisac ze unikam odpowiedzi i czy sa one dla mnie niewygodne.
Chyba to nie jest dla ciebie az takie trudne?

Pn sie 05, 2019 7:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Samie, Samie... Naucz się wreszcie, że takie manipulacje na mnie nie działają. Odpowiedz lepiej na pytanie:

sam2 napisał(a):
Dziwie sie ze tak wielu wbrew Pismom jest tych ktorzy chca uczyc innych, a nie maja ku temu uprawnien-powolania.

Oświeć mnie, proszę: Skąd wiesz, że nie mają powołania do nauczania?

Pn sie 05, 2019 7:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Samie, Samie... Naucz się wreszcie, że takie manipulacje na mnie nie działają. Odpowiedz lepiej na pytanie:

sam2 napisał(a):
Dziwie sie ze tak wielu wbrew Pismom jest tych ktorzy chca uczyc innych, a nie maja ku temu uprawnien-powolania.

Ty tez sie naucz ze tak sie nie prowadzi dyskusji jak ty to robisz.
Poza tym sadze ze wiele innych osob tez chcialo by sie dowiedziec jak ty to rozumiesz i z czym i dlaczego sie nie zgadzasz w mojej wypowiedzi.

Urzadziliscie sobie z Markiem na tym forum teren polowan na czarownice i jak widac ciezko wam oddac ten teren innym uzytkownikom tego terenu ktorzy maja do niego takie samo prawo jak i wy dwaj.

Pn sie 05, 2019 7:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Na broń czarnoprochową nie trzeba pozwolenia. Normalnie powystrzelaj ich i przejmij teren, całe forum. Dojdzie nam kolejny powód utraty wiernych - bicie piany na forum katolickim.

To zalezy od decyzji Moderacji. Maja bron jaka potrzebna. Ja tylko robie za pointera.
Jesli dyskusje beda prowadzone zgodnie z tym jak maja postepowac Chrzescijanie, to odejdzie powod bicia piany a przyjdzie Wiara i wiara ze jednak moze byc lepiej zamiast coraz gorzej.

Pn sie 05, 2019 8:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):

sam2 napisał(a):

sam2 napisał(a):
Wiec powiedz sprawdzam i podaj swoje rozumienie tego o co pytasz, wyszczegolnij z czym sie nie zgadzasz i dlaczego, to wtedy jak nie odpowiem bedziesz mogl pisac ze unikam odpowiedzi i czy sa one dla mnie niewygodne.
Chyba to nie jest dla ciebie az takie trudne?

Pn sie 05, 2019 8:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jednak jest szachowanie.
No więc wiara w Boga ( ludzka obyczajność ) nadaje hierarchiczność, więc kolejność dowodzenia. Choćby jeśli się stawia zarzut, to na osobie stawiającej zarzut spoczywa określenie zarzutu temu komu się go stawia.
Stawiając zarzut braku uprawnień ( powołania ) ludziom Kościoła, do głoszenia słowa Boga. Trzeba określić kogo bądź czego to dotyczy. Inaczej po prostu nie ma sprawy, nie ma problemu, przynajmniej jest on nieznamy. Teraz - sam 2, wyduś z siebie przynajmniej to, kogo masz na myśli stawiając zarzut braku powołania w Kościele, czy uzurpatora w Kościele. Bez tego nasze tu wypowiedzi nie mają senswu są próżne. Czego się obawiasz, jeśli masz rację. Oponęci jeśli mają problem z sobą, to sami się do tego nie przyznają, bo taka jest natura ludzkiego błądzenia. Z kolei jeśli nie błądzą, to jak mogą poznać to, co sprawia dane błądzenie? Daj tego przykład, a i ja będę wiedział, co to takiego. Od czegoś trzeba zacząć. Jak dotąd nie ma żadnego argumentu, by się nad nim pochylić.

Pn sie 05, 2019 8:19 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W mojej wypowiedzi wyraznie napisalem ze chodzi o ludzi ktorzy sa po prostu wiernymi i nie maja, ani oficjalnych decyzji Kosciola na prowadzenie nauczania, ani prowadzenia jakichkolwiek Misji ktore moga uprawniac do nauczania.
Nauczanie przez takich wiernych jest ograniczone do przykladnego zycia Chrzescijanskiego jako swiadectwa wiary, nic poza tym.
Wszelkie proby nawracania innych przez takie osoby to samozwancze nauczycielstwo.
Nawet ,jak wspomnialem, imprimatur na napisana ksiazke, nie daje uprawnien nauczycielskich, bo jest to jedynie zgoda na druk ksiazki ktorej tresc nie jest sprzeczna z Nauczaniem Kosciola, nic poza tym.

Jesli chodzilo by o powolania do nauczania to je tez potwierdza Kosciol, chocby w swieceniach Kaplanow, czy Diakonow.

Pn sie 05, 2019 8:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Jesli ktos sie uwaza za przedstawiciela Kosciola, powinien miec na to oficjalna zgode Kosciola.
Słusznie. A kto się za takowego uważa?

Cytuj:
To jest glowny powod ze nie bede odpowiadal na zadne pytania jesli pytajacy nie wyrazi swojego rozumienia danej kwestii o ktora pyta.
Ciekawe. Nie będziesz odpowiadał na pytania jeśli pytający nie będzie znał odpowiedzi. Oryginalne ;)

Cytuj:
Jesli sie ktos nie zgadza powinien wyjasnic dlaczego sie niezgadza i podac swoje rozumienie, wtedy moze zadac pytania.
Nie. Jeżeli ktoś stawia tezę, powinien umieć ją uzasadnić. W przeciwnym razie plecie na wiatr.
sam2 napisał(a):
Na ten moment to watpliwym jest by choc jedna osoba na tym forum piszaca obecnie, miala oficjalne i aktualne uprawnienia wydane przez Kosciol do nauczania kogokolwiek w tym akurat temacie ktory zostal poruszony.
A któraś osoba tak twierdziła? Że wypowiada się w imieniu Kościoła? 8O
A co powiesz o osobie która twierdzi, ze ma osobiste przekazy od Boga? ;)

sam2 napisał(a):
W mojej wypowiedzi wyraznie napisalem ze chodzi o ludzi ktorzy sa po prostu wiernymi i nie maja, ani oficjalnych decyzji Kosciola na prowadzenie nauczania, ani prowadzenia jakichkolwiek Misji ktore moga uprawniac do nauczania.
Nauczanie przez takich wiernych jest ograniczone do przykladnego zycia Chrzescijanskiego jako swiadectwa wiary, nic poza tym.
Wszelkie proby nawracania innych przez takie osoby to samozwancze nauczycielstwo.
Ciekawe, bo bp. Michalik twierdzi dokładnie odwrotnie: "Świecki nie musi mieć upoważnienia biskupa, żeby głosić Ewangelię" (za http://odnowapultusk.pl/wp-content/uplo ... t1-001.jpg).
W czyje zatem nauczanie wierzyć - sama2 czy biskupa?
(pytanie pomocnicze: która z tych dwu osób ma oficjalne prawo do autorytatywnego wyrażania zdania Kościola, Twoim zdaniem, Samie? ;) )

No, biskup może na sama2 nie starczyć, może w takim razie zmierzy się z nim święty papież Jan Paweł II, który pisał, iż Chrystus "uprawnia i zobowiązuje świeckich do tego, by z wiarą przyjęli Ewangelię i głosili ją słowem i czynem(...) "/ (Jan Paweł II Christifideles laici)

Cytuj:
Nawet ,jak wspomnialem, imprimatur na napisana ksiazke, nie daje uprawnien nauczycielskich, bo jest to jedynie zgoda na druk ksiazki ktorej tresc nie jest sprzeczna z Nauczaniem Kosciola, nic poza tym.
Najśmieszniejsze, że autor tej książki nigdy nie twierdził, że ma jakieś "uprawnienia nauczycielskie" mimo że drugi raz już do tego wracasz ;)
===========================================
Zostawmy te bzdury i wróćmy do miejsca, w którym zacząłeś odwracać uwagę; biorąc pod uwagę tezę jaką wygłosiłeś:
sam2 napisał(a):

odpowiedz na proste pytanie Yarpena:
Yarpen napisał(a):

Pn sie 05, 2019 9:32 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odpowiem ci na jedno w sumie konkretne i logiczne pytanie.
Ja nigdy nie twierdzilem ze wiem lepiej od Kosciola.
Niemniej gloszenie Ewangelii nie jest tym samym co tlumaczenie podstaw wiary i opiera sie przede wszystkim na powtorzeniu slow zawartych w Ewangelich, bez ich interpretacji.
Jesli nie docieraja one do danej osoby, nic nie mozesz zrobic, poza pozostawieniem jej w spokoju innaczej naruszasz podstawowe Nauczanie Jezusa i tym samym Kosciola i zachowanie-postepowanie Chrzescijanina.
To Duch Swiety nawraca, nie ludzie. Chocbys na uszach stawal to nic nie da jesli Duch Sw. nie oswieci danej osoby.
Poza tym, jesli zbyt wiele osob nie rozumie twojego gloszenia Ewangelii to tez moze znaczyc ze blad jest po twojej stronie, a nie tylko tych ktorzy nie rozumieja.
Pycha jest najgorszym doradca.
Zwroc chocby uwage na to co znasz szerzej niz inni z tego forum, o czym pisalem.
Ty przyjales to jako nauczanie, a ja po prostu chcialem poddac krytyce to co widzialem i czego sie dowiedzialem.
Ty zrobiles z tego to samo co faszysci ze sfastyka nie zadajac sbie nawet najmniejszego trudu zrozumienia o czym pisze.
Swiadcza o tym twoje odpowiedzi, a proby ich poprawienia wykozystales by jeszcze bardziej utrwalic znaczenie tego o czym pisalem jak faszysci utrwalili w mentalnosci ludzi znaczenie sfastyki.
Co bys teraz powiedzial jesli okazalo by sie ze choc jeden fragment o ktorym pisalem jest prawda, a ty zrobiles z tego sfastyke.
Jak bedziesz sie czul gdy wyjdzie na jaw ze z ktorejs prawdy Bozej zrobiles posmiewisko.
Mi nie jestes w stanie nic zrobic, ani osmieszyc, ani nawet dotknac, ale zastanow sie co robisz ze slowami ktore tu na forum padaja.
To jeszcze bylo by pol biedy, ale jak dowiesz sie ile dusz poslales do piekla to tego nie zniesiesz.
Nie moja w tym glowa i nie mi kogokolwiek oskarzac, pisze to jedynie bys sie zastanowil czy wszystko co robisz, robisz dla Boga, bo zle pojeta ambicja bywa gorsza od faszyzmu.

Pn sie 05, 2019 9:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Poddaje pod rozwagę moderacji potrzebę uporządkowania tego wątku - moim zdaniem od ostatnie wpisy są personalnym offtopem ani zrozumiałym ani interesującym dla postronnych.

Pn sie 05, 2019 9:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Moze wygladac to na personalne wycieczki, ale bez nich nie mogl bym tego wyjasnic.
To jeszcze nie koniec i mam nadzieje ze Marek i Yarpen pomoga mi doprowadzic do konca watek ktory zaczalem.

Jeśli nie masz argumentów poza personalnymi podjazdami to o czym niby świadczy?

Pn sie 05, 2019 10:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
sam2 napisał(a):
Moze wygladac to na personalne wycieczki, ale bez nich nie mogl bym tego wyjasnic.
To jeszcze nie koniec i mam nadzieje ze Marek i Yarpen pomoga mi doprowadzic do konca watek ktory zaczalem.

Jeśli nie masz argumentów poza personalnymi podjazdami to o czym niby świadczy?

Poczekaj do konca, wytrwaj. ;)

Pn sie 05, 2019 10:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Poczekaj do konca, wytrwaj.

Szczerze mówiąc to nadal ufam że moderacja pomoże ci zakończyć szybciej skoro sam nie potrafisz.

Pn sie 05, 2019 10:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
sam2 napisał(a):
Poczekaj do konca, wytrwaj.

Szczerze mówiąc to nadal ufam że moderacja pomoże ci zakończyć szybciej skoro sam nie potrafisz.

Potrafie, i moge wyjasnic dokladnie to o co pytal Yarpen. zreszta juz sporo wyjasnilem.
Chce jedynie uniknac niepotrzebnych szkod jakie moga wystapic i wdzieczny bym byl Yarpenowi i Markowi jesli pomogli by "bezkrwawo " dokonczyc temat z ich pozytywnym udzialem i pomoca.

Pn sie 05, 2019 10:28 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona