Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lip 03, 2020 4:57 pm

Demoniczne Gry 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Demoniczne Gry
Cześć wszystkim. Zajmuję się projektowaniem i tworzeniem gier.

Wielokrotnie spotkałem się z stwierdzeniem o złej sile, która tkwi w grach. Rozumiem pewien strach u niektórych osób, które nie mają styczności z grami i ich nie rozumieją. Bliźniacza sytuacja miała miejsce się przy powstawaniu fotografii czy filmu.

Chciałbym w tym wątku wysłuchać waszych opinii oraz w miarę możliwości odpowiedzieć na pytania związane z grami i ich niebezpieczeństwami.

Skoro tutaj już jestem chciałbym powiedzieć kilka słów o grach komputerowych. Gra jest to kolejny środek przekazu, w której w zależności od gatunku, prowadzimy bohatera przez świat przygód, zajmujemy się budową miast lub krajów, możemy siąść za kierowników samochodu, kierować poczynaniami zabójcy. Wszystko to są scenariusze i możliwości, które są ograniczone tym co zaprojektują twórcy danej gry.

Uprzedzając pytanie, czy moralne jest zabijanie postaci w grach? Moja odpowiedź brzmi, jest to tak samo moralne jak dobrowolne pójście do kina na film, w którym jest przemoc i śmierć.

Oczywiście, brutalne gry nie sprzyjają wychowaniu dzieci, tak samo jak brutalne filmy. Dlatego są ograniczenia wiekowe na oba środki przekazu.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Pn cze 29, 2020 12:12 pm