Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 05, 2020 7:58 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 PKB a stan portfela polaków 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio Maryja TV Trwam ND
Jozek napisał(a):
W naszej historii już nie raz bywało i tak ,że imigranci mieli przemożny wpływ na losy naszego kraju.

O, i za to bym się napił. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... &_ticrsn=3

Pt sty 01, 2016 11:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Ja napisałem o tym ,że wiem co czują ludzie będąc po za domem i żeby ich z taką łatwą surowością nie oceniać.

Nie krytykuję emigrantów, a konkretna osobę.
Cytuj:
Wiesz przecież ,że nawet jeśli się czujemy niesprawiedliwie skrzywdzeni ,to przecież nie mamy już większego prawa do tego ,aby w podzięce niesprawiedliwie krzywdzić.

Niesprawiedliwie krzywdzić i owszem, ale czasem ostra riposta powoduje, że ktoś zreflektuje sie nas swoją postawą, albo na drugi raz dwa razy sie zastanowi, zanim oskarży niesprawiedliwie.
Cytuj:
To są takie intymne sprawy ,które wymagają niebywałej delikatności bo dotykają tych spraw ,które są dla nas bardzo cenne i które kochamy.

Nie każde lekarstwo jest słodkie, zwłaszcza, że choroba jest na własne życzenie.
Cytuj:
Nie umiem zrozumieć pewnych naszych wyborów na polityków ,którzy w dziedzinie etycznej popierają ewidentnie sprzeczne z nauką Kościoła ustawy.

Bez obaw, nie głosuje na takich, którzy są za in vitro czy aborcja i mają szansę to przepchnąć.
Cytuj:
Jestem troche otępiały i nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie z tego linku.Chodzi o śp Barbarę Blidę ?

Nie o Blidę, a o obecną ustawę umożliwiającą podsłuchiwanie każdego bez zgody sądu. Sprawa śp. Blidy choć kontrowersyjna, to dla mnie jest zamknięta.
Jozek napisał(a):
.Uważam ,że patriotyzm jest zawsze tam ,gdzie jest prawda.Także i racja jest po stronie tego ,kto ją mówi.Sztuką jest więc umiejętność jej wyartykułowania.

Otóż to, otóż to. Stąd moja byc może ciut agresywna riposta.
Batkonto napisał(a):

Imigrantom...., tu mówimy o emigrantach :P

Pt sty 01, 2016 11:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
(ale ty szybko piszesz ,ja nie zdążyłem tego napisać , a ty już odpisałaś :P )

Małgoś ja z reguły nie czytam szczegółowo dialogów ,ale ze względu na wasz niekończący się spór przeczytałem.Wiem ,że być może moja opinia ze względu na moją pisowską przychylność może być mało istotna dla Ciebie ,ale może to co napiszę będzie w jakiś sposób pomocne w dalszej dyskusji.

Małgosia napisał(a):
Derayes napisał(a):
w czym prym wiodą Żydzi, tak sie składa.

Żydówką też już byłam w Twojej ocenie, a przynajmniej zarzucałeś mi żydowskie korzenie. Książkowy antysemityzm i ocena poprzez pryzmat przodków. Skąd my to znamy? Kto wyciągał dziadka z Wermachtu jako argument przeciw? To jest chore. Ocenia się postępowanie konkretnej osoby. Niech każdy zajrzy w życiorysy swoich przodków.

Derayes nie przyrównał Ciebie w tej wypowiedzi do żydówki ,ani nawet nie miał takiego zamiaru.Uważam ,że w żaden sposób nie chciał Ci uchybić.Co do sprawy "polskich obozów zagłady" ,to istotnie owe zakłamanie nie leżało w interesie żydów ,tylko Niemców.Przy odrobinie dobrej woli ,całość zrozumiałem w taki sposób ,iż są tu i teraz na świecie grupy osób ,państw czy narodowości ,którym zależy na tym aby nasz kraj osłabić na arenie międzynarodowej.I to są fakty.W tym wypadku chodzi o oczernienie ,ale nie należy tego ograniczać tylko i wyłącznie do tego.Pamiętamy z Biblii ,żaden kraj wewnętrznie skłócony się nie ostoi ?
Jeżeli miał bym podawać cokolwiek w wątpliwość ,to owo sformułowanie "żydzi" i nie dlatego bo bezkrytycznie ufam w nasze bezpieczeństwo i brak zagrożeń ,ale dlatego bo takie grupy nacisku i wpływów jest bardzo ciężko rozpoznać.Dosadnie mówiąc ,trzeba by zajrzeć w majtki Panu Michnikowi ,żeby w 100% określić iż należy on ,akurat do żydowskiego spisku.Co nie znaczy ,że do jakiegoś nie należy.Nie mniej jednak pisząc dalej

Cytuj:
Komunisci lansowali fałszywy patriotyzm polegający na uznaniu PRL pod przywództwem ZSRR za suwerenny wolny kraj.

Derayes mądrze wskazuje na historię ,jako na tę która weryfikuje prawdę.Takie przypadki się już zdarzały ,więc nie jest to do końca wyssana z palca hipoteza.Czemu nie mieli byśmy zachować się ostrożnie i mądrze ,tym bardziej że jesteśmy jedynym chyba na świecie narodem ,którego historia tak bardzo i wszechstronnie doświadczyła ?

Reszty nie komentuje ,bo mi chodziło tylko o to ,żeby pojawiła się chęć dobrej woli ,która jest bardzo potrzebna w dyskusji ,bo prowadzi do zrozumienia.Jeśli jej nie ma ,lepiej wcale nie dyskutować.To będzie prowadziło do jeszcze większych uraz i nieporozumień.Spróbujcie się wzajemnie zrozumieć.Na razie ta dyskusja, polega na pogłębianiu okopów i ostrzeniu palów do ewentualnej obrony i najazdu przeciwnika.

Pt sty 01, 2016 11:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
(ale ty szybko piszesz ,ja nie zdążyłem tego napisać , a ty już odpisałaś )

No cóż, nauka pisania na maszynie wieki temu nie poszła w las :D. Dlatego natrzaskałam już tyle postów, chociaz nie siedzę bez przerwy przy kompie :P
Cytuj:
Derayes nie przyrównał Ciebie w tej wypowiedzi do żydówki ,ani nawet nie miał takiego zamiaru.

Tu nie, ale gdzie indziej tak i nieważne gdzie. Tu mówił o Żydach w wiadomy sposób i w wiadomym celu. Stąd moje zapytanie o Korczaka.
Cytuj:
Dosadnie mówiąc ,trzeba by zajrzeć w majtki Panu Michnikowi ,żeby w 100% określić iż należy on ,akurat do żydowskiego spisku

Otóż to. I nie chodzi mi teraz o Michnika, ale wkurza mnie jak ktoś mówi, że całe zło na świecie to przez Zydów (moze nie dosłownie, ale wszędzie tam, gdzie cos nie tak, to w rządzie są Żydzi). Jestes znyt młody i pewnie tego nie pamietasz, ale w czasach komuny tez mówiło sie, że cała wierchuszka to Zydzi.

Cytuj:
Derayes mądrze wskazuje na historię ,jako na tę która weryfikuje prawdę.

Tylko, że to ma się jak pięść do oka do tematu. Zasłona dymna i nic więcej.
Cytuj:
Jeśli jej nie ma ,lepiej wcale nie dyskutować.

100% racji, dlatego dyskusje z Derayesem zakończyłam, bo wciąż wraca do tego samego.

So sty 02, 2016 12:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Myślałem, że jak PIS dojdzie do władzy to zmienią prezesa Radia Maryja ;).

So sty 02, 2016 1:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Batkonto – patrzę tak na Twoje jakże liczne wpisy i co widzę?
Ano inteligentnego i oczytanego faceta z ewidentnym darem słowa, który to niestety przymiotów owych używa w celu epatowania sarkazmem, prowokowania, podpuszczania ludzi np. podając nieprawdziwe informacje o swoim, rzekomo zagranicznym, pochodzeniu (a to Rosjanin, a to Bułgar itp.), ciesząc się że ktoś się na to kupił.
Forum katolickie służyc winno do bardziej szlachetnych celów a i rozrywki na wyższym poziomie niźli akcje stanowczo bliższe Urbanowi czy Wojewódzkiemu.
Co jeszcze widzę, ano zamiłowanie do nihilizmu w filmie i ponurych piosenek, jakby chrześcijanstwo, nawet prawoskrętne, miało ku temu skłaniac. Katharsis to raczej nie tam.
Widzę też ‘wszystkowiedzenie’ czy tam ‘lepiejwiedzenie’ oraz to co nazywam ‘syndromem ostatniego słowa’, czytaj ‘odszczeknę się aby mój post był ostatnim w dyskusji’. A po co to, ano nic tylko ego się widac maniakalnie o dowartosciowanie upomina.

No a już założony przez Cię wątek pt. ‘Dylemat kału’ toc tragedia, apogeum jakoweś. Ze też merss w ogóle jeszcze z tym polemizowała.......

viewtopic.php?f=10&t=26206

Spomiędzy wierszy Twej twórczości wyziera zaś ból istnienia, i mnie nieobcy ale dalibóg, dałbyś pokój wyrażaniu tego w taki sposób. Mój błąd że wziąłem na poważnie to co tu pisujesz. Jakkolwiek na PW pokazałeś bardziej ludzką twarz, może idź raczej tą drogą.

So sty 02, 2016 9:11 am
Odpowiedz z cytatem
Derayes napisał(a):
Batkonto – patrzę tak na Twoje jakże liczne wpisy i co widzę?
Ano inteligentnego i oczytanego faceta z ewidentnym darem słowa,

Szantaż, mający na celu wytrącenie adwersarza z równowagi i próbę zdobycia jego sympatii, aby

Derayes napisał(a):
który to niestety przymiotów owych używa w celu epatowania sarkazmem, prowokowania, podpuszczania ludzi np. podając nieprawdziwe informacje o swoim, rzekomo zagranicznym, pochodzeniu (a to Rosjanin, a to Bułgar itp.), ciesząc się że ktoś się na to kupił.

chwilę potem zaatakować kalumnią, mającą wpędzić go w nieuzasadnione wyrzuty sumienia, poprzez przesunięcie jego wypowiedzi z pola semantycznego żartu na pole faktografii.

Derayes napisał(a):
Forum katolickie służyc winno do bardziej szlachetnych celów a i rozrywki na wyższym poziomie niźli akcje stanowczo bliższe Urbanowi czy Wojewódzkiemu.

Zabieg mający na celu dyskredytację poprzez porównanie do kontrowersyjnego prowadzącego (Wojewódzki) i już jednoznacznego cynika (Urban).

Derayes napisał(a):
Co jeszcze widzę, ano zamiłowanie do nihilizmu w filmie i ponurych piosenek, jakby chrześcijanstwo, nawet prawoskrętne, miało ku temu skłaniac. Katharsis to raczej nie tam.

Pozatematyczny sposób argumentacji, odnoszący się do upodobań adwersarza, które stawia się na drodze kolizji z innym pozatematycznym stwierdzeniem, ażeby szybko prześliznąć się nad trasą wywodu i nakręcić ujęcie samego zderzenia.

Derayes napisał(a):
Widzę też ‘wszystkowiedzenie’ czy tam ‘lepiejwiedzenie’ oraz to co nazywam ‘syndromem ostatniego słowa’, czytaj ‘odszczeknę się aby mój post był ostatnim w dyskusji’. A po co to, ano nic tylko ego się widac maniakalnie o dowartosciowanie upomina.

Chwyt manipulacyjny, starający się ukazać słabą kondycję psychiczną adwersarza w celach dyskredytacyjnych oraz zapowiada położenie blokady na odpowiedź poprzez ukazanie kontrargumentacji jako pozamerytorycznej dyskusji.

Derayes napisał(a):
No a już założony przez Cię wątek pt. ‘Dylemat kału’ toc tragedia, apogeum jakoweś. Ze też merss w ogóle jeszcze z tym polemizowała.......

http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 10&t=26206

Kolejny chwyt, mający na celu dyskredytację poprzez pokazanie zdarzenia spoza dyskusji i wprowadzenie go na tory aktualnego problemu.

Derayes napisał(a):
Spomiędzy wierszy Twej twórczości wyziera zaś ból istnienia, i mnie nieobcy ale dalibóg, dałbyś pokój wyrażaniu tego w taki sposób. Mój błąd że wziąłem na poważnie to co tu pisujesz. Jakkolwiek na PW pokazałeś bardziej ludzką twarz, może idź raczej tą drogą.

I piękna klamra boleści, która na wszelki wypadek powinna zabezpieczyć przed ewentualną odpowiedzią adwersarza poprzez wciągnięcie go w pole emocjonalne, z którego uwolnienie się będzie związane z wejściem w niekomfortową dla interlokutora sytuację psychiczno-emocjonalną.

Aczkolwiek dziękuję za miłe słowa. :wink:

PS Żeby nie było - i ja robię podobne numery, zwykle jednak staram się choć w jednym zdaniu odnieść do tematu.

So sty 02, 2016 12:45 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
Ja tego nie neguję, ale nie mów, ze tylko ten czynnik to spowodował. W moim 8 tys. miasteczku powstały miejsca pracy dzie ki wybudowaniu: Tesco, Dino, PoloMarketu, Pepco, Media Expert. Niewiele, zgoda, ale w okolicznej (20 km) Wrześni pobudowano filię Wolkswagena, która zatrudni juz w tym roku 3 tys, osób, rozbudowana została fabryka w Gnieźnie Velux, która zwiększa zatrudnienie dzięki temu (działa od 15 lat). Nie chce mi się wymieniać więcej, ale większość wcześniej pracująca w Irlandii wróciła i znalazła tam zatrudnienie. To tylko moje podwórko.

Ależ ja nie twierdziłem że tylko ten jeden czynnik to spowodował.Jednakże emigracja ponad 2 mln ludzi niewątpliwie musiała mieć wpływ na takie statystyki.
Polska się rozwija to prawda ale o wiele za wolno i pamiętam jeszcze jak to w latach dziewięćdziesiątych niejaki Balcerowicz zachęcał społeczeństwo do wyrzeczeń i konieczności zaciskania paska
i jak to w ciągu lat kilkunastu zachód dogonimy,a prawda jest taka że nawet jesteśmy za plecami
Słowacji i krajami nadbałtyckimi.Pracujemy o wiele więcej, wydajniej a śmietankę zbiera ktoś inny.
Fajnie że w Twoim regionie powstało tyle marketów,ale podejrzewam że ludzie tam zatrudnieni
z trudem wiążą koniec z końcem zadowalając się minimalną pensją :)
Jakoś trochę nie rozumiem tej propagandy sukcesu poprzednich rządów ponieważ zadłużenie naszego kraju rośnie a rząd żeby ratować budżet musiał skorzystać z naszych środków zgromadzonych w funduszach OFE.Wszystko oczywiście zgodnie z orzeczeniem ''niezależnego'' Trybunału Konstytucyjnego. :)
Więc zgodnie z konstytucją i zgodnie zprawem.

So sty 02, 2016 2:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sylvian napisał(a):

Ależ ja nie twierdziłem że tylko ten jeden czynnik to spowodował.Jednakże emigracja ponad 2 mln ludzi niewątpliwie musiała mieć wpływ na takie statystyki.
Polska się rozwija to prawda ale o wiele za wolno i pamiętam jeszcze jak to w latach dziewięćdziesiątych niejaki Balcerowicz zachęcał społeczeństwo do wyrzeczeń i konieczności zaciskania paska
i jak to w ciągu lat kilkunastu zachód dogonimy,a prawda jest taka że nawet jesteśmy za plecami
Słowacji i krajami nadbałtyckimi.Pracujemy o wiele więcej, wydajniej a śmietankę zbiera ktoś inny.
Fajnie że w Twoim regionie powstało tyle marketów,ale podejrzewam że ludzie tam zatrudnieni
z trudem wiążą koniec z końcem zadowalając się minimalną pensją :)
Jakoś trochę nie rozumiem tej propagandy sukcesu poprzednich rządów ponieważ zadłużenie naszego kraju rośnie a rząd żeby ratować budżet musiał skorzystać z naszych środków zgromadzonych w funduszach OFE.Wszystko oczywiście zgodnie z orzeczeniem ''niezależnego'' Trybunału Konstytucyjnego. :)
Więc zgodnie z konstytucją i zgodnie zprawem.

Niezwykle liczne wpisy Małgosi i polemika z nimi wytwarza wrażenie że Małgos jest więcej a onaż tu tylko jedna plus dwóch podobnych w poglądach 'katolików w łącznosci z Papieżem' plus jeden prawoskrętny, który ma z tego sporo uciechy.

Reasumując- cieniutko z tą liczebnoscią oszołomów i całe szczęscie.

Derayes przypuszczał, że niechęć do PiSu, gloryfikowanie PO, relatywizowanie wyczynów komuny, mylenie ignorancji historycznej oraz naiwnosci chocby w kwestii uchodźców z 'bezstronnoscią' i 'wznoszeniem ponad schematy', pomawianie o ksenofobię i antysemityzm przy próbie krytyki to specjalnosć komuchów, lemingów czy liberałów ale nie ludzi wierzących a tu proszę.......

Ale ich raptem troje, w porywach czworo.

Nie jest źle. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

So sty 02, 2016 3:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: PKB a stan portfela polaków
Derayes napisał(a):
Niezwykle liczne wpisy Małgosi i polemika z nimi wytwarza wrażenie że Małgos jest więcej a onaż tu tylko jedna plus dwóch podobnych w poglądach 'katolików w łącznosci z Papieżem' plus jeden prawoskrętny, który ma z tego sporo uciechy.

Z powodu powyższego, co podkreśliłam, zgłaszam ten post do moderacji.

So sty 02, 2016 3:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@Jozek
Nadal będziesz wynosił na piedestał Derayesa? Oto jakim szacunkiem darzy on innych:
viewtopic.php?p=1019585#p1019585

So sty 02, 2016 3:32 pm
Odpowiedz z cytatem
Derayes napisał(a):
prawoskrętny[...], oszołomów, [...], ignorancji[...], komuchów, lemingów czy liberałów [...]

Trzy zdania i dwa równoważniki zdań mieszczące w sumie sześć inwektyw - liczę również "liberał", podobnie jak za obelgę uznałbym "profesor", gdyby powiedział do mnie tak menel pod kioskiem (a że ta wypowiedź wieje na milę takim, czy innym alkoholizmem, to sumujemy z resztą).

Co daje nam średnio 1,2 inwektywy na wypowiedź prostą, przy założeniu odrębności równoważników i zdań. Przy sumowaniu w jedno są 2 inwektywy na wypowiedź złożoną.

So sty 02, 2016 3:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Derayes napisał(a):

Derayes przypuszczał, że niechęć do PiSu, gloryfikowanie PO, relatywizowanie wyczynów komuny, mylenie ignorancji historycznej oraz naiwnosci chocby w kwestii uchodźców z 'bezstronnoscią' i 'wznoszeniem ponad schematy', pomawianie o ksenofobię i antysemityzm przy próbie krytyki to specjalnosć komuchów, lemingów czy liberałów ale nie ludzi wierzących a tu proszę.......

Ot, powiedział co wiedział. Naubliżać od ignorantów, lemingów i komuchów. Tyle tylko potrafisz? Wyjechać i pracować na PKB obcego kraju, ale mądrzyć się i wypowiadać za tych co pozostali... ech.... szkoda słów.

So sty 02, 2016 8:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kolor napisał(a):

Ot, powiedział co wiedział. Naubliżać od ignorantów, lemingów i komuchów. Tyle tylko potrafisz? Wyjechać i pracować na PKB obcego kraju, ale mądrzyć się i wypowiadać za tych co pozostali... ech.... szkoda słów.

Pamiętaj, że wszelka krytyka będzie przyjęta tylko i wyłącznie wtedy, kiedy będzie konstruktywna. Pozdrawiam

So sty 02, 2016 9:28 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
kolor napisał(a):
Derayes napisał(a):

A tutaj Małgosiu masz właśnie odpowiedź pełną pogardy twojej ekipy. Jakoś nie zauważyłem, żebyś post kolora zgłosiła z taką samą stanowczością. Post oczywiście nie zawiera pogardy do emigracji. Pewnie by mi to umknęło gdy ktoś inny nie zgłosił. Więc kolor uważaj bo tutaj też zastosowałeś ad personam. Dokładnie to co zarzucasz Derayesowi.

N sty 03, 2016 9:33 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona