Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 19, 2020 9:27 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Następna strona
 Eucharystia - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
Barney napisał(a):
Nie masz już argumentów na temat Eucharystii, ze zmieniasz temat?

To dalej jest w temacie. Patrzę całościowo. Również na skutki spożywania fałszywego pokarmu, a są one tragiczne.

1. Widzę, że nie chcesz przyjąć do wiadomości, że w czasie wieczerzy paschalnej nadal obowiązywało Prawo Mojżeszowe - Jezus go nie zniósł. Wieczerza paschalna odbyła się wg przepisów Prawa.
2. Jezus posłużył się prostą symboliką i mówił do prostych ludzi. Było to tak oczywiste dla uczniów, że nikt nie miał wątpliwości, że w kielichu znajduje się tylko wino, a chleb jest tylko chlebem.

3.Jego krew została dopiero przelana podczas Jego męki i ukrzyżowania, a nie przy stole. Oczywiście pewnie pojawiła się w sposób eucharystyczny-magiczny.

Odrzucenie Prawdy i brak duchowego poznania roli ciała i krwi Jezusa doprowadziło w końcu do teorii przemiany, która pojawiła się w IX. i została uznana przez KRK w XIII w.
Jest ona kopią pogański wierzeń od czasu starożytnego Egiptu. Teofagia była znana w wielu przedchrześcijański religiach.
KRK oczywiście zaprzecza i każe wierzyć, że ta nauka była głoszona przez Jezusa i apostołów, co jest po prostu kłamstwem.

Pamiętaj, że ciało Jezusa było przeznaczone na to, aby Bóg złożył na nie wszystkie grzechy świata. W chwili gdy On zawisł na krzyżu stało się to co opisuje Biblia [Gal.3.13]: Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie,

Jeśli spożywasz to ciało, to spożywasz ciało, które Bóg przeklął gdy złożył na nie grzechy. To ciało nie zawiera w sobie życia tylko przekleństwo, grzech i śmierć.
Dlatego żyjesz w ciągłej niepewności co do swojej przyszłości i nie ma w Tobie pewności zbawienia, którą daje prawdziwe życie w Jezusie Chrystusie.

Wiesz, jestem w tej sytuacji, że poznałem zarówno pokarm eucharystyczny, które nie daje życia jak i prawdziwy pokarm dający życie wieczne, więc po prostu znam różnicę między nimi.

Czym Ty się chcesz karmić Twój wybór.

N mar 06, 2016 4:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
1. Widzę, że nie chcesz przyjąć do wiadomości, że w czasie wieczerzy paschalnej nadal obowiązywało Prawo Mojżeszowe - Jezus go nie zniósł. Wieczerza paschalna odbyła się wg przepisów Prawa.
2. Jezus posłużył się prostą symboliką i mówił do prostych ludzi. Było to tak oczywiste dla uczniów, że nikt nie miał wątpliwości, że w kielichu znajduje się tylko wino, a chleb jest tylko chlebem.

Oczywiście że nie zniósł. Za to nie dokończył!
Ostatni kielich dopełnił na Krzyżu! - dopełnienie.
I powstał Nowy Przymierz - ten z Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa.
Czytałeś ten post Barney'a w całości?

Na marginesie dzięki za wytłumaczenie Paschy - osobiście nie miałem pojęcia jak wyglądał dawniej za to miałem jakiś taki obraz w przybliżeniu (niezabardzo)... Piękny post!

N mar 06, 2016 5:20 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Wiesz, jestem w tej sytuacji, że poznałem zarówno pokarm eucharystyczny, które nie daje życia jak i prawdziwy pokarm dający życie wieczne, więc po prostu znam różnicę między nimi.

To co jest tym prawdziwym pokarmem?

N mar 06, 2016 5:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hades napisał(a):
Na marginesie dzięki za wytłumaczenie Paschy - osobiście nie miałem pojęcia jak wyglądał dawniej za to miałem jakiś taki obraz w przybliżeniu (niezabardzo)... Piękny post!

To raczej podziękowania dla Barney`a.

Na pewno długi i przy okazji mijający się z prawdą - prosty przykład:

Barney napisał(a):
Jezus nie zapomniał o IV kielichu „Kielichu Spełnienia”. Spełnił On, dokończył Ostatnią Wieczerzę na krzyżu.

Ale Biblia mówi zupełnie coś innego [Łk.22.20]: Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy

Krzyż był po wieczerzy, a nie na jej końcu.

Tak to przekłamując prawdę biblijną kolega Barney tłumaczy Pismo.

N mar 06, 2016 5:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sugerujesz że powinni ostatnią wieczerzę dokonać pod krzyżem?
Nie sądzę żeby rzymianie na to pozwolili. Nie wspominając o tym że uczniowie pouciekali i zapierali się Jezusa ...

N mar 06, 2016 6:04 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Biblia mówi, że wieczerza zakończyła się w domu, a nie taj jak twierdzi Barney na krzyżu.

1. po wieczerzy kielich Jezus rozdał przy stole
2. po wieczerz wyszli uczniowie z Jezusem do ogrodu Getsemane
3. po wieczerzy Jezus został ukrzyżowany

Barney przekłamuje prawdę, bo musi jakoś nagiąć Pismo do teologii KRK.

N mar 06, 2016 6:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie nagina!
żeby pojąc sens Ostatniej Wieczerzy musisz najpierw zapoznać się z Paschą.
Na czym polegała i jaką miała kolejność. Tylko wtedy zauważysz co Barney cytuje i do czego zmierza.
Nie rozumiesz chyba - przeczytaj jego ostatni post od momentu Kielichów (uważnie).

N mar 06, 2016 6:28 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Powtórzę pytanie do Gregora, bo zaciekawiła jego wiedza.
Co jest tym prawdziwym pokarmem, który poznałeś?

N mar 06, 2016 6:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Jeśli spożywasz to ciało, to spożywasz ciało, które Bóg przeklął gdy złożył na nie grzechy. To ciało nie zawiera w sobie życia tylko przekleństwo, grzech i śmierć
Według tej "logiki" nie należy oddawać swego życia Jezusowi, skoro jest On "grzechem" (2Kor 5:21 bt5 "On to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu")
Daj spokój. Takie "kręcenie Biblią" żeby koniecznie wyczytać z niej z góry ustaloną tezę do niczego nie prowadzi. Staraj się z Niej czerpać wiedzę o Bogu, a nie ją do Niej wkładać.

Mnóstwa Twoich tez na temat "fałszywości" itd nie komentuję - jak mówili starożytni "twierdzenie bez dowodu można odrzucić bez powodu".

N mar 06, 2016 11:30 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli nie jesteśmy pewni, jak rozumieć Biblię, poszukajmy u tych co słuchali apostołów (a potem ich uczniów i ich uczniów) - we wczesnym Kościele (choć nie wie, jak można nie rozumieć, czytając "Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej" (1 Kor 11,27).

Świadectw wczesnochrześcijańskich są setki (dosłownie - polecam wybór "Eucharystia pierwszych chrzescijan" na allegro już od 7 zł - wspaniała pozycja).
Ja zacytuję tylko nieliczne.

Didache, czyli nauka dwunastu apostołów (koniec I wieku):
Niech nikt nie je ani nie pije z waszej Eucharystii oprócz tych, co zostali ochrzczeni w imię Pana, gdyż to właśnie miał Pan na myśli mówiąc: „Nie dawajcie psom tego, co święte”.

Św.Ignacy Antiocheński (30-107):
Nie znajduję już żadnej przyjemności ani w zniszczalnym pokarmie, ani w rozkoszach tego życia, łaknę tylko Chleba Bożego, to jest Ciała Jezusa Chrystusa – tego Ciała, które wzięło początek z pokolenia Dawidowego – a jako napoju pragnę Krwi Jego, to jest czystej, nieprzemijającej miłości/List do Rzymian/

(…) w łasce Jego imienia każdy z was i wszyscy razem gromadzicie się w jednej wierze i w Jezusie Chrystusie z rodu Dawida według ciała, Synu Bożym, by słuchać biskupa i kapłanów w nienaruszonym posłuszeństwie, łamiąc jeden chleb, który jest pokarmem nieśmiertelności, lekarstwem pozwalającym nam nie umierać, lecz żyć wiecznie w Chrystusie Jezusie./Do Efezjan/

Zwróćcie uwagę jak bardzo ci co mają odmienne zdanie o przychodzącej do nas łasce Jezusa Chrystusa, przeciwni są myśli Bożej. (…) Powstrzymują się od Eucharystii i modlitwy, gdyż nie wierzą, że Eucharystia jest Ciałem naszego Pana, Ciałem, które cierpiało za nasze grzechy i które Ojciec w swojej dobroci wskrzesił. Tak więc ci, co odmawiają daru Boga, umierają wśród swoich dysput./Do Smyrnian/

"„Jedno bowiem jest Ciało Pana naszego Jezusa Chrystusa i jeden kielich, by nas zjednoczyć z Krwią Jego, jeden ołtarz, jak też jeden biskup…”"/Do Filadelfian/

Św. Ireneusz w znanym tekście Adversus haereses (Przeciw heretykom) pisał:
Skoro więc napój zmieszany w kielichu i zwyczajny chleb, otrzymując Słowo Boga, staje się Eucharystią, ciałem Chrystusa, dzięki któremu wzrasta i utrzymuje się substancja ciała naszego, to jakże /gnostycy/ mogą twierdzić, że ciało nie jest zdolne przyjąć daru Bożego, tj. życia wiecznego, skoro karmi się ciałem i krwią Pana i jest jego członkiem (…)

Hipolit Rzymski
Wszyscy też powinni uważać, by nie kosztował z Eucharystii ktoś niewierzący, oraz by jej nie tknęła mysz czy jakieś inne zwierza, lub aby nie upadła na ziemię jej cząstka i nie zginęła; jest to bowiem Ciało Chrystusowe, które może spożywać tylko wierzący.

świadectwo św. Justyna męczennika (zm. 165) pochodzące z jego Apologii chrześcijan pisanej do pogańskiego cesarza Antoninusa Piusa (138–161). Święty, odwołując się do Mt 26,28 i Łk 22,19, pisze:
A oto pokarm ten zowie się u nas Eucharystia, i nikt w nim udziału brać nie może, tylko ten, który wierzy w to, czego uczymy, kto wziął kąpiel na odpuszczenie grzechów i na odrodzenie, i tak żyje, jak Chrystus podał. Nie używamy bowiem tego pokarmu jak zwykłego chleba albo zwykłego napoju. Nie, jak za sprawą Słowa Bożego wcielony nasz Zbawiciel Jezus Chrystus przybrał i ciało, i krew dla naszego zbawienia, tak samo pokarm, co się stał Eucharystią przez przez modlitwę Jego własnego słowa, odżywia przez przemienienie krew i ciało nasze. Ten pokarm jest, taką mamy naukę, ciałem i krwią tego właśnie wcielonego Jezusa. Apostołowie bowiem w napisanych przez siebie Pamiętnikach zwanych Ewangeliami, podali nam, że takie otrzymali przykazanie. Jezus wziął Chleb, dzięki składał i mówił: „To czyńcie na pamiątkę Moją, To jest Ciało Moje” I podobnie wziął kielich, dzięki składał i mówił: „To jest Krew Moja”. I rozdawał im tylko samym (…).
Tedy czyta się Pamiętniki Apostolskie albo Pisma Prorockie, póki czas na to pozwala. Potem, gdy lektor skończy, przełożony daje żywym słowem upomnienie i zachętę do naśladowania tych nauk znakomitych. Następnie wszyscy z miejsc powstajemy i modlimy się. Po czym, jak się już powiedziało, gdy modlitwa się kończy, przynoszą chleb oraz wino i wodę, a przełożony zanosi modlitwy tudzież dziękczynienie, ile tylko może, lud zaś z radością odpowiada „Amen”. Wreszcie następuje rozdawanie i rozdzielanie wszystkim tego, co się stało Eucharystią (…).

Bardzo podoba mi się katecheza św.Cyryla, który w pouczeniu dla katechumenów tak pisał:
Podstaw dłoń lewą pod prawą gdyż masz przyjąć Króla. Do wklęsłej ręki przyjmij Ciało Chrystusa i powiedz: Amen. Uświęć też ostrożnie swoje oczy przez zetknięcie ich ze świętym Ciałem, bacząc, byś zeń nic nie uronił. To bowiem, co by spadło na ziemię, byłoby utratą jakby części twych członków. Bo czyż nie niósłbyś z największą uwagą złotych ziarenek, by ci żadne nie zginęło i byś nie poniósł szkody? Tym bardziej zatem winieneś uważać, żebyś nawet okruszyny nie zgubił z tego, co jest o wiele droższe od złota i innych szlachetnych kamieni (Katecheza 23,21). (…) Ponieważ przyjmujesz Komunię świętą powinieneś ciało swoje przemieniać w tron dla Króla niebios! Inaczej mówiąc, masz się upodabniać do cherubinów, o których Pismo Święte tyle razy powiada, że stanowią oni tron Boży: „Błogosławiony jesteś, Boże, co na Cherubach zasiadasz, pełen chwały i wywyższony na wieki!”.
Jak bowiem chleb eucharystyczny po wezwaniu Ducha Świętego nie jest już tylko chlebem, lecz ciałem Chrystusa .
Już to pouczenie błogosławionego Pawła wystarczy zupełnie, aby wzbudzić w was wiarę w Boskie tajemnice. Zaszczyceni nimi uczestniczycie w Ciele i Krwi Chrystusa. Powiedział bowiem, jak to czytaliśmy przed chwilą: W nocy, w której został zdradzony, wziął Pan Jezus chleb, a dzięki uczyniwszy łamał go, dał uczniom swoim i rzekł: „Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje”. Wziąwszy też kielich, dzięki uczyniwszy, powiedział: „Bierzcie i pijcie, to jest Krew moja”. Skoro wyraził się o chlebie: „To jest Ciało moje”, któż będzie się wahał: „To jest krew moja”, któż zwątpi i powie, że to nie jest Krew Jego.
W Kanie Galilejskiej przemienił Chrystus wodę w wino; czyż więc nie będziemy wierzyć, iż wino w Krew przemienił? Cudu tego dokonał na doczesnych godach; czyż wiec nie przyjmiemy, iż tym bardziej, synom duchowego łoża swe Ciało i Krew dał na pożywienie?
A zatem z całym przekonaniem uważajmy to za Ciało i Krew Chrystusa!
Pod postacią chleba dane ci jest Ciało, pod postacią wina dana ci jest Krew. Gdy tedy przyjmujesz Ciało i Krew Chrystusa, w Ciele i Krwi Jego uczestniczysz. Stajemy się nosicielami Chrystusa, gdyż jego Ciało i Krew są dane naszym członkom. Według błogosławionego Piotra „uczestniczymy w naturze Bożej” (…).
Nie patrz więc na chleb i kielich jak na czysto ziemskie rzeczy, są one bowiem Ciałem i Krwią – jak Pan zapewnił. Chociażby ci to mówiły zmysły, niechaj cię jednak utwierdza wiara. Nie osądzaj rzeczy ze smaku, lecz przyjmuj wiarą, a nie wątp, iż otrzymałeś dar Ciała i Krwi Chrystusa
/za Jan Drabina, Pięć pierwszych wieków Chrześcijaństwa – wybór tekstów źrodłowych/

N mar 06, 2016 11:57 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lekarstwo napisał(a):
Powtórzę pytanie do Gregora, bo zaciekawiła jego wiedza.Co jest tym prawdziwym pokarmem, który poznałeś?

Sorki nie miałem możliwości wcześniej odpowiedzieć.

Niniejszym odpowiadam.

Prawdziwy pokarm, który daje życie i pochodzi od Boga jest zgodny z Jego naturą. Bóg jest duchem i jego pokarm ma również naturę duchową i skierowany jest do naszego ducha. Ma moc odrodzić nas duchowo i dać nam życie wieczne.

Już Izrael podczas swej wędrówki po pustyni karmił się tym duchowym pokarmem [I Kor.10.3-4]:
3 I wszyscy ten sam pokarm duchowy jedli,
4. I wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus.

Bóg się nie zmienia i jego pokarm również ma niezmienną naturę duchową [Hebr.13.8]: Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki

Cała wypowiedź Jezusa o karmieniu się Jego ciałem i krwią została błędnie zrozumiana przez Żydów tylko z jednego powodu - odczytali ją dosłownie.
Byli zgorszeni, bo Prawo wyraźnie zabraniało im spożywania jakiejkolwiek krwi [III Mojż.17.10-14].

Twierdzenie, że trzeba dosłownie spożywać ciało i pić krew Jezusa jest sprzeczne z całą Biblią i jest kopią pogańskich wierzeń różnych religii przedchrześcijańskich (Teofagia).
Ciało Jezusa posłużyło Bogu do osądzenia naszych grzechów, a jego krew do naszego usprawiedliwienia i oczyszczenia. I ta krew jest teraz w świątyni w Niebie jako przebłaganie wieczne za nasze grzechy.
Grzech ma naturę duchową i jego zgładzenie odbywa się w sferze duchowej, a nie fizycznej poprzez jej picie.

Ale co ciekawe po całej tej wypowiedzi Jezus mówi zupełnie coś przeciwnego [Jan.6.63]: Duch ożywia. Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem

Jak więc rozumieć słowa [Jan 6.51.]: Ja jestem chlebem żywota, który z nieba zstąpił
Dwa fakty:
1.Jezus wyparł się swojej naturalnej postaci i przyszedł na ziemię
2. Przyjął ciało człowieka, które nie wynikało z Jego natury
Skoro przyszedł z nieba, to zobaczmy w jakiej postaci tam przebywał
[Jan.1.1-2,4]: 1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
2. Ono było na początku u Boga.
4. W nim było życie, a życie było światłością ludzi.

To jest prawdziwy chleb, który zstąpił z nieba i w Nim jest życie - Słowo Boże - Jezus Chrystus.
Dlatego Jezus powiedział[Mt.4.4]: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.
Jezus powiedział dokładnie to samo co Bóg powiedział do Izraela [V Mojż.8.3]
To pokazuje, że pokarm jest ten sam i Bóg w tym względzie niczego nie zmienił, a Biblia to potwierdza [Ps.33.11]: Plan Pana trwa na wieki, Zamysły serca jego z pokolenia w pokolenie.

Biblia wyraźnie wskazuje na Słowo jako duchowy pokarm życia:
[Dz.Ap.5.20]:Idźcie, a wystąpiwszy, głoście ludowi w świątyni wszystkie te słowa, które darzą życiem.
[Jak.1.21]: Przeto odrzućcie wszelki brud i nadmiar złości i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo, które może zbawić dusze wasze.

Jeśli doświadczyłeś nowego narodzenia z Ducha, o czym mówił Jezus [Jan.3.6]:Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest;
to potrzebujesz duchowego pokarmu dla duchowego życia.

Ten pokarm nie jest monotematyczny jak chleb eucharystyczny, ale jest zróżnicowany i dostosowany do poziomu Twojego wzrostu duchowego.
Po nowym narodzeniu jesteś jak niemowlę w Chrystusie.
Czytamy o tym w [I Piotr.2.2]: Jako nowonarodzone niemowlęta, zapragnijcie nie sfałszowanego duchowego mleka, abyście przez nie wzrastali ku zbawieniu.
[Hebr.5.13]: Każdy bowiem, który się karmi mlekiem, nie pojmuje jeszcze nauki o sprawiedliwości, bo jest niemowlęciem;

Gdy wzrastasz duchowo i dojrzewasz, przychodzi czas na inny duchowy pokarm - bardziej treściwy [Hebr.5.14]:Pokarm zaś stały jest dla dorosłych, którzy przez długie używanie mają władze poznawcze wyćwiczone do rozróżniania dobrego i złego.

Jeśli jako nowonarodzony chrześcijanin zakosztujesz takiego duchowego chleba, którym jest Jezus Chrystus - Słowo życia, to nie będziesz już pragnął innego, o czym mówił Jezus [Jan.6.35]: Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie.

Ten duchowy chleb jest doskonały, gdyż jest wieczny i nie przemijający [I Piotr.1.25]: Ale Słowo Pana trwa na wieki.
Dlatego biblia zachęca chrześcijan [Kol.3.16]: Słowo Chrystusowe niech mieszka w was obficie.
To ma być nasz duchowy chleb powszedni.

I jeszcze kwestia duchowego napoju.
Jezus powiedział [Jan.4.14]: Ale kto napije się wody, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku żywotowi wiecznemu.
Czym jest ta woda Biblia wyjaśnia [Jan.7.39]: A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli

To jest kompletny pokarm duchowy: Słowo i Duch św.

Pokarm eucharystyczny jest niedoskonały - nietrwały i przemijający. Jezus eucharystyczny jest w nim obecny tylko do czasu - kiedy trwa postać eucharystyczna pokarmu, a potem znika. Nie nasyca Was i musicie ciągle go przyjmować.

Prawdziwy Boży, doskonały pokarm duchowy (Słowo i Duch Św. - Duch Chrystusowy) doskonale nasyca naszego ducha i jest w nas na wieki.

Pn mar 07, 2016 12:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Według tej "logiki" nie należy oddawać swego życia Jezusowi, skoro jest On "grzechem" (2Kor 5:21 bt5 "On to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu")

Chyba zapomniałeś, że Jezus stał się za nas grzechem tylko na krótki czas.
Gdy ofiara krzyża się zakończyła - została przyjęta przez Boga i zadośćuczyniła wymaganiom Bożej sprawiedliwości, to nastąpiło zmartwychwstanie.
Żyjemy w rzeczywistości zmartwychwstania.
Jezus Chrystus żyje na wieki wieków i Jemu oddajemy nasze życie.

Ofiara Jezusa zakończyła się na krzyżu 2000 lat temu, a wieczną rzeczywistością jest rzeczywistość zmartwychwstania o czym mówił sam Jezus [Obj.1.18]: Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła

Ja żyję w rzeczywistości zmartwychwstania bo zmartwychwstały Jezus Chrystus odrodził mnie i obdarzył życiem wiecznym.

Pn mar 07, 2016 2:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Chyba zapomniałeś, że Jezus stał się za nas grzechem tylko na krótki czas.
Gdy ofiara krzyża się zakończyła - została przyjęta przez Boga i zadośćuczyniła wymaganiom Bożej sprawiedliwości, to nastąpiło zmartwychwstanie.
Żyjemy w rzeczywistości zmartwychwstania.
Jezus Chrystus żyje na wieki wieków i Jemu oddajemy nasze życie.

w sumie to sam do siebie ten zarzut powinieneś skierować ;) bo skoro Jezus stał się grzechem tylko na krótki czas - to Twój zarzut o spożywaniu grzesznego Jezusa jest wadliwy, wygląda na to że zaplątałeś się w zeznaniach... ;)
a jeżeli Jezus żyje na wieki wieków (i to z ciałem!! :) ) i Jemu oddajemy nasze życie - to znowu przeczysz swojej własnej argumentacji...

Pn mar 07, 2016 4:15 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor - to słowo to Biblia (mądrość - Słowo Boże) przekazywana nam z góry z pokolenia na pokolenie. Tą nauką trzeba nam się karmić.
Natomiast byłoby czynem wręcz bezczelnym obalać eucharystię.

Nie tylko jako symbol Nowego Przymierza więc nie byle jaki, również pamiątkę (aby przypominać nam co tydzień sedno naszej wiary), również po to aby osobiście się oczyścić i bezgrzesznie czynić to co czynił kiedyś sam Jezus Chrystus podczas swojej ostatniej na ziemi Paschy.

Widać jak na dłoni że spór dotyczy tego: czy jest przeistoczenie czy go nie ma.

Dla mnie nie ma to w istocie znaczenia (jeśli wierzysz tak jest, jeśli nie to nie).
Trzeba karmić się słowem i ciałem! Nie jednym albo (lub) drugim.

Pn mar 07, 2016 5:30 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja na pytanie "Co jest prawdziwym pokarmem" odpowiem krótko, za to bez naciągania Biblii:
"Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.
Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. "
/J 6, 54-56/

Pn mar 07, 2016 7:57 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Następna strona