Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2019 6:54 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna strona
 Pismo Święte o chrzcie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pismo Święte o chrzcie
robaczek2 napisał(a):
Tez tak myslalem Gregor, ale Barney mnie przekonal.

Nie wiem do czego Barney Cię przekonał, ale mnie jego argumentacje nie przekonują.
robaczek2 napisał(a):
Co innego postep naukowo-techniczny a co innego historia.

Ja bardziej zwróciłem uwagę na historię postępu .
robaczek2 napisał(a):
Czy umiesz poslugiwac sie suwakiem logarytmicznym?

Chyba używałem go w szkole średniej .

Śr lut 08, 2017 4:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Chyba używałem go w szkole średniej .

Zapytaj kogos kto zdaje w tym roku mature.

Śr lut 08, 2017 5:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
O ile dobrze pamiętam mówiłeś, że będą zbawione ale na innej podstawie niż wiara, co kłóci się z tym iż Bóg usprawiedliwia/zbawia każdego tylko na podstawie jego wiary...

Nie ma tu żadnej sprzeczności. Bóg usprawiedliwia/zbawia ludzi, którzy świadomi swej grzeszności nawracają się i wyznają Jezusa jako swojego zbawiciela.
Aby być świadomym swojej grzeszności musi w człowieku funkcjonować moralność. U dzieci moralność zaczyna się kształtować dopiero od ok. 7 roku życia i rozwija się do ok. 15-17 roku życia.
Dlatego podstawa do zbawienia jest inna.
sahcim napisał(a):
A to wg ciebie przez chrzest nie działa łaska uzdrawiająca...?

Bóg uzdrawia swoją mocą, a nie "mocą" obrzędu.
sahcim napisał(a):
Boisz się odpowiedzieć na to pytanie czy co, że stosujesz takie dziecinne uniki...?

Nie boje się, bo odpowiedź jest oczywista i dlatego dziwi mnie to pytanie. Chyba, że kryje ono w sobie jakiś podstęp. :mrgreen:

Ale ok. przypomnijmy je:
sahcim napisał(a):
A co z upadłą(grzeszną) naturą...czy dzieci dziedziczą grzeszną naturę po rodzicach czy nie...?

Wszyscy ludzie( czyli dzieci też) dziedziczą grzeszną naturę po Adamie.

Śr lut 08, 2017 5:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Jaaasne.
Chrześcijanie nauczani przez apostołów nie wiedzieli jak to ma być - dopiero szesnaście stuleci później anabaptyści znaleźli to w Biblii i stwierdzili że wszyscy dotąd się mylili..

Lepiej późno niż wcale. :mrgreen:
Ci, którzy zaczęli wymyślać swoje nauki chrzcielne odwrócili się o Pisma, więc zapomnieli co tam jest napisane w tym temacie.
Jaaasne. Odwrócili się - zanim jeszcze określili co w ogóle jest Nowym Testamentem a co nie. A potem tacy "odwróceni" ustalili kanon Nowego Testamentu.
Cytuj:
To, że przez 16 stuleci (ach ta magia liczb) propagowano jakąś naukę niczego nie dowodzi.
Przeciwnie - dowodzi, ponieważ tak nauczano od chwili, kiedy w ogóle powstał przedmiot nauczania.
Cytuj:
Tak samo było z geocentryzmem i co? - po wielu stuleciach okazało się, że to lipa.
Wyjątkowo absurdalne porównanie.

Śr lut 08, 2017 6:20 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Jaaasne. Odwrócili się - zanim jeszcze określili co w ogóle jest Nowym Testamentem a co nie. A potem tacy "odwróceni" ustalili kanon Nowego Testamentu.

Odwrócenie się nie ma związku z czasem określenia kanonu NT.
Już za czasów apostołów wielu nie wytrzymywało próby wiary i odchodzili głosząc swoje nauki i ewangelie. Ap Paweł i inni pisali o tym do chrześcijan w swoich listach.
Ustalenie kanonu NT nie było gwarancją, że inni nie będą przekręcać nauki Pisma. Na przestrzeni 2000 lat widać to wyraźnie.
Barney napisał(a):
Przeciwnie - dowodzi, ponieważ tak nauczano od chwili, kiedy w ogóle powstał przedmiot nauczania.

Jak nauczano od początku mamy opisane w NT i pokazane jak to praktykowali apostołowie i prawdziwie pierwsi chrześcijanie.
Potem to już mamy wymyśloną naukę i praktykę w oderwaniu od Pisma.
Barney napisał(a):
Cytuj:Gregor:Tak samo było z geocentryzmem i co? - po wielu stuleciach okazało się, że to lipa.
Barney:Wyjątkowo absurdalne porównanie.

Ale bardzo trafne i dostosowane do argumentacji, jakoby długość głoszenia jakichkolwiek nauk była wyznacznikiem ich prawdziwości. :no:

Śr lut 08, 2017 7:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Potem to już mamy wymyśloną naukę i praktykę w oderwaniu od Pisma.

Slusznie. Wymyslaja sobie rozni tfurcy.

Śr lut 08, 2017 7:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
O ile dobrze pamiętam mówiłeś, że będą zbawione ale na innej podstawie niż wiara, co kłóci się z tym iż Bóg usprawiedliwia/zbawia każdego tylko na podstawie jego wiary...
Nie ma tu żadnej sprzeczności.
Jak to nie ma sprzeczności skoro wyżej napisałeś, że(cyt):
"Jednak Biblia jasno stwierdza, że Bóg usprawiedliwia/zbawia każdego na podstawie jego wiary."
a teraz piszesz, że w przypadku umierających dzieci podstawę do zbawienia nie stanowi to samo co wobec każdego...
Masz problemy z logicznym myśleniem(kojarzeniem), czy co...?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
A to wg ciebie przez chrzest nie działa łaska uzdrawiająca...?
Bóg uzdrawia swoją mocą, a nie "mocą" obrzędu.
Po pierwsze, wskaż mi gdzie ja napisałem, że przez chrzest działa jakaś inna moc niż uzdrawiająca łaska samego Boga...? I po drugie skoro już wiadomym ci jest, że przez chrzest udzielany jest ów boski dar(łaska) uzdrawiający człowieka ze stanu w jakim się znajduje, to na jakiej podstawie twierdzisz, że potrzebujący uzdrowienia musi być świadomy swojego stanu aby być mocą Bożej łaski uzdrowiony...?
Gragor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Boisz się odpowiedzieć na to pytanie czy co, że stosujesz takie dziecinne uniki...?
Nie boje się, bo odpowiedź jest oczywista i dlatego dziwi mnie to pytanie.
Mnie wiele rzeczy, które piszesz, dziwi ale gdy pytasz, to odpowiadam, a nie stosuje tego typu zagrywki jak ty...
Cytuj:
Wszyscy ludzie( czyli dzieci też) dziedziczą grzeszną naturę po Adamie.
No proszę...
Jak widzisz brak świadomości nie przeszkadza w niczym aby rodzące się niemowlę znalazło się w stanie, w jakim znalazł się Adam po świadomym zgrzeszeniu, tzn w stanie oddalenia od Boga(grzeszności), zatem wytłumacz mi na jakiej podstawie ów stan nieświadomości dziecka miałby przeszkadzać temuż dziecku w dostępie do wysłużonego ofiarą Chrystusa(Drugiego Adama) daru/łaski, dzięki któremu dziecko to może być uzdrowione ze stanu grzeszności(oddalenia od Boga) w jakim się znalazło z winy rodziców...?

Śr lut 08, 2017 10:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):

Odwrócenie się nie ma związku z czasem określenia kanonu NT.
Już za czasów apostołów wielu nie wytrzymywało próby wiary i odchodzili głosząc swoje nauki i ewangelie. Ap Paweł i inni pisali o tym do chrześcijan w swoich listach.
O czym Ty bredzisz, Gregor?
Chrzczenie dzieci to nie nauka "wielu" tylko WSZYSTKICH chrześcijan pierwszych wieków. Wątpię czy znajdziesz jakiegokolwiek autora wśród pierwszych chrześcijan, który twierdzi, jakoby taki chrzest był bezskuteczny.
Jeśli WSZYSCY odeszli, to kto zatwierdził kanon w imieniu Boga?

Cytuj:
Barney napisał(a):

Jak nauczano od początku mamy opisane w NT i pokazane jak to praktykowali apostołowie i prawdziwie pierwsi chrześcijanie.
Nie ma w Piśmie ANI SŁOWA potwierdzającego Twoje i "Twojopodobne hipotezy".
Przeciwnie - Paweł wprost pisze o chrzcie jako o "Jezusowym obrzezaniu" (przypominam - obrzezywano 8 dnia), Piotr wygłasza kazanie w którym każe się ochrzcić bo obietnica jest "dla was i dla dzieci waszych", a w innym miejscach czytamy o chrztach "całego domu".
Więc nie opowiadaj mi bajek, że NT potwierdza wasze XVI wieczne wymysły.

Cytuj:
Barney napisał(a):
Cytuj:Gregor:Tak samo było z geocentryzmem i co? - po wielu stuleciach okazało się, że to lipa.
Barney:Wyjątkowo absurdalne porównanie.

Ale bardzo trafne i dostosowane do argumentacji, jakoby długość głoszenia jakichkolwiek nauk była wyznacznikiem ich prawdziwości. :no:
Nie.
Nauka o chrzcie została zapoczątkowana około roku 30 n.e. - i odtąd była konsekwentnie nauczana dokładnie tak, jak to się dziś dzieje w Kościele katolickim (ale i np. w prawosławiu i w ogóle w kościołach pochodzących od czasów Chrystusa).
Natomiast heliocentryzm nie miał w historii miejsca w którym był prawdziwy - jest to wiedza zdobywana przez ludzkość, a nie przekazywana.

Przywoływanie podobnego "argumentu" świadczy o Twojej złej woli - przedkładaniu erystyki nad prawdę.

Śr lut 08, 2017 11:32 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
"Jednak Biblia jasno stwierdza, że Bóg usprawiedliwia/zbawia każdego na podstawie jego wiary."
a teraz piszesz, że w przypadku umierających dzieci podstawę do zbawienia nie stanowi to samo co wobec każdego...

Ponieważ chrzest dzieci jest bez znaczenia, więc pisząc 'każdy' mam zawsze na myśli osoby, które są w stanie dokonać świadomego wyboru.
sahcim napisał(a):
Po pierwsze, wskaż mi gdzie ja napisałem, że przez chrzest działa jakaś inna moc niż uzdrawiająca łaska samego Boga...?

To jest właśnie przykład wiary w magię obrzędu. Obrzęd jest 'kanałęm" przez który coś ma działać np. łaska - cokolwiek to oznacza. To jest zwyczajnie wierzenie okultystyczne. - bez urazy.
Bóg nie potrzebuje katalizatorów, aby obdarzyć kogoś jakąkolwiek łaską, gdyż nie jest okultystą i nie stosuje magii.
sahcim napisał(a):
I po drugie skoro już wiadomym ci jest, że przez chrzest udzielany jest ów boski dar(łaska) uzdrawiający człowieka ze stanu w jakim się znajduje, to na jakiej podstawie twierdzisz, że potrzebujący uzdrowienia musi być świadomy swojego stanu aby być mocą Bożej łaski uzdrowiony...?

Nic mi nie wiadomo, aby coś/łaska byłą udzielana przez chrzest - to niebiblijna nauka.
A o jakim uzdrowieniu mówisz: fizycznym, czy duchowym?
Jeśli chodzi o duchowe uzdrowienia - mało tego - o duchowe zmartwychwstanie, to dzieje się to w sferze duchowej gdy człowiek jest zanurzany w śmierć Chrystusa, a nie w wodę nie mówiąc już o polaniu wodą.
sahcim napisał(a):
Jak widzisz brak świadomości nie przeszkadza w niczym aby rodzące się niemowlę znalazło się w stanie, w jakim znalazł się Adam po świadomym zgrzeszeniu, tzn w stanie oddalenia od Boga(grzeszności), zatem wytłumacz mi na jakiej podstawie ów stan nieświadomości dziecka miałby przeszkadzać temuż dziecku w dostępie do wysłużonego ofiarą Chrystusa(Drugiego Adama) daru/łaski, dzięki któremu dziecko to może być uzdrowione ze stanu grzeszności(oddalenia od Boga) w jakim się znalazło z winy rodziców...?

Już pisałem. Chrzest dzieci nie ma znaczenia dla ich duchowej sytuacji.
Bóg jest sprawiedliwy i nie osądza nikogo za coś czego człowiek nie jest świadomy. W związku z tym Bóg nie poczytuje im tej grzesznej natury aż do czasu kiedy:
1. mogą rozróżniać dobro o zła i są świadome swej grzeszności
2. umierają jako dzieci i są zbawiane w oparciu o oczyszczenie krwią Jezusa.
Biblia mówi, że Bóg nie ma upodobania w śmierci grzesznika, więc tym bardziej nie ma upodobania w śmierci dzieci, choć posiadają skażoną naturę duchową i cielesną.
Na podstawie swojego miłosierdzia przywraca je do duchowego życia mocą oczyszczającej krwi Jezusa, ale to już nie dzieje się na Ziemi.

Cz lut 09, 2017 8:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
O czym Ty bredzisz, Gregor?
Chrzczenie dzieci to nie nauka "wielu" tylko WSZYSTKICH chrześcijan pierwszych wieków. Wątpię czy znajdziesz jakiegokolwiek autora wśród pierwszych chrześcijan, który twierdzi, jakoby taki chrzest był bezskuteczny.

Pierwsi chrześcijanie to ci opisani w NT.
Ci inni z "pierwszych wieków" jak widać szybko odpadli od zdrowego nauczania i zaczęli praktykować swoje mądrości.
Jeśli wzorujesz się na ni to współczuję - i proponuję wzorować się na świadectwie Biblii.
Barney napisał(a):
Nie ma w Piśmie ANI SŁOWA potwierdzającego Twoje i "Twojopodobne hipotezy".Piotr wygłasza kazanie w którym każe się ochrzcić bo obietnica jest "dla was i dla dzieci waszych", a w innym miejscach czytamy o chrztach "całego domu".

No to właśnie przeczytaj sobie Dz. Ap., to zrozumiesz kontekst w jaki pisał Ap.Paweł czy Ap. Piotr.

Jak wyglądało postępowanie zgodne z takim nauczaniem to możemy zobaczyć w Dz.Ap.
Mamy dwa doskonałe przykłady, gdzie zostały ochrzczone całe domy.
1. Korneliusz i jego domownicy + krewni i przyjaciele [Dz. 10.17-47]
2. Strażnik z więzienia i jego dom [Dz.Ap. 16.30-34]

W obu przypadkach scenariusz jest taki sam:
1. zwiastowanie Ewangelii niewierzącym
2. uwierzenie w przesłanie Ewangelii przez słuchających
3. chrzest ludzi, będących od tej pory nawróconymi i wierzącymi

To jest biblijna praktyka zgodna ze słowami Jezusa: "kto uwierzy i ochrzczony zostanie...", którą stosowali apostołowie i to powinno być wzorcem postępowania.
Tyko Twoja nauka jest z tym niezgodna i masz problem.
Barney napisał(a):
Nauka o chrzcie została zapoczątkowana około roku 30 n.e. - i odtąd była konsekwentnie nauczana dokładnie tak, jak to się dziś dzieje w Kościele katolickim (ale i np. w prawosławiu i w ogóle w kościołach pochodzących od czasów Chrystusa).

Jak ewidentnie widać KRK i inne odeszły od nauczania apostolskiego/biblijnego - wystarczy przeczytać NT.
To co piszesz to zaklinanie rzeczywistości i niechęć do stanięcia z faktami twarzą w twarz.
Jeśli fakty biblijne nie pasują do teologii to tym gorzej dla faktów. :mrgreen:

Cz lut 09, 2017 9:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Ci inni z "pierwszych wieków" jak widać szybko odpadli od zdrowego nauczania i zaczęli praktykować swoje mądrości.

Zawyrokowal Gregor.
Biedni wszyscy Swieci Kosciola. Poczynajac od Sw Ireneusza a konczac na sw. Janie Pawle II Wielkim.
Gregor, Ty tak powaznie nie boisz sie osadzac ludzi Kosciola.

Cz lut 09, 2017 9:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Nie ma w Piśmie ANI SŁOWA potwierdzającego Twoje i "Twojopodobne hipotezy".Piotr wygłasza kazanie w którym każe się ochrzcić bo obietnica jest "dla was i dla dzieci waszych", a w innym miejscach czytamy o chrztach "całego domu".

No to właśnie przeczytaj sobie Dz. Ap., to zrozumiesz kontekst w jaki pisał Ap.Paweł czy Ap. Piotr.

Jak wyglądało postępowanie zgodne z takim nauczaniem to możemy zobaczyć w Dz.Ap.
Mamy dwa doskonałe przykłady, gdzie zostały ochrzczone całe domy.
1. Korneliusz i jego domownicy + krewni i przyjaciele [Dz. 10.17-47]
2. Strażnik z więzienia i jego dom [Dz.Ap. 16.30-34]

W obu przypadkach scenariusz jest taki sam:
1. zwiastowanie Ewangelii niewierzącym
2. uwierzenie w przesłanie Ewangelii przez słuchających
3. chrzest ludzi, będących od tej pory nawróconymi i wierzącymi

To jest biblijna praktyka zgodna ze słowami Jezusa: "kto uwierzy i ochrzczony zostanie...", którą stosowali apostołowie i to powinno być wzorcem postępowania.

"Zapomniałeś" o trzecim przypadku:

Dz 16,13-15
13. W szabat wyszliśmy za bramę nad rzekę, gdzie - jak sądziliśmy - było miejsce modlitwy. I usiadłszy rozmawialiśmy z kobietami, które się zeszły.
14. Przysłuchiwała się nam też pewna "bojąca się Boga" kobieta z miasta Tiatyry imieniem Lidia, która sprzedawała purpurę. Pan otworzył jej serce, tak że uważnie słuchała słów Pawła.
15. Kiedy została ochrzczona razem ze swym domem, poprosiła nas: Jeżeli uważacie mnie za wierną Panu - powiedziała - to przyjdźcie do mego domu i zamieszkajcie w nim! I wymogła to na nas.
(BT)

Jak widzisz, tutaj Ewangelię głoszono wyłącznie Lidii, a ochrzczony został cały dom na tej podstawie. To zaś przeczy Twojej tezie, że "wzorcem postępowania" jest kolejność: "głoszenie, uwierzenie, chrzest". Może być, jak widać na przykładzie domowników tej kobiety, kolejność: chrzest, głoszenie, uwierzenie. :)

Cz lut 09, 2017 9:56 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Ponieważ chrzest dzieci jest bez znaczenia, więc pisząc 'każdy' mam zawsze na myśli osoby, które są w stanie dokonać świadomego wyboru.
To, co ty masz na myśli nie wiele wnosi w przypadku twojego twierdzenia, że to "Biblia jasno stwierdza, że Bóg usprawiedliwia/zbawia każdego na podstawie jego wiary" biorąc także pod uwagę, że w innej wypowiedzi stwierdzasz(chyba również na podstawie twojej interpretacji Biblii), że podstawa do zbawienia nieochrzczonych dzieci, które zmarły jest inna niż wiara... :D ;)
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Po pierwsze, wskaż mi gdzie ja napisałem, że przez chrzest działa jakaś inna moc niż uzdrawiająca łaska samego Boga...?
To jest właśnie przykład wiary w magię obrzędu.
Znowu stosujesz taktykę ucieczki...prosiłem cię, żebyś wskazał mi to, co mi zarzuciłeś wcześniej...
Cytuj:
Obrzęd jest 'kanałęm" przez który coś ma działać np. łaska - cokolwiek to oznacza.
Jeśli ty nawet nie wiesz czym jest łaska, to o czym my tu gadamy... :roll:
Cytuj:
To jest zwyczajnie wierzenie okultystyczne. - bez urazy.
Zwyczajnie, to ty nie wiesz o czym mówisz...dokształć się czym jest okultyzm i czy stosowanie okultystycznych praktyk/obrzędów nie ma (jak twierdzisz) wpływu na człowieka...
Cytuj:
Bóg nie potrzebuje katalizatorów, aby obdarzyć kogoś jakąkolwiek łaską
Skoro nie wiesz czym jest łaska, to skąd wiesz...?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
I po drugie skoro już wiadomym ci jest, że przez chrzest udzielany jest ów boski dar(łaska) uzdrawiający człowieka ze stanu w jakim się znajduje, to na jakiej podstawie twierdzisz, że potrzebujący uzdrowienia musi być świadomy swojego stanu aby być mocą Bożej łaski uzdrowiony...?

Nic mi nie wiadomo, aby coś/łaska byłą udzielana przez chrzest - to niebiblijna nauka.
Doucz się najpierw czym jest łaska...potem się wypowiadaj nt tego czy jest biblijną nauką twierdzenie, że przez chrzest udzielana jest boska łaska...
Cytuj:
A o jakim uzdrowieniu mówisz: fizycznym, czy duchowym?
Mówię o uzdrowieniu grzesznej natury człowieka...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Już pisałem. Chrzest dzieci nie ma znaczenia dla ich duchowej sytuacji.
To, że już tak pisałeś nt chrztu dzieci nie oznacza, że ten wg ciebie okultystyczny obrzęd, nie ma wpływu/znaczenia na poddawane temuż obrzędowi dzieci...
Cytuj:
Bóg jest sprawiedliwy i nie osądza nikogo za coś czego człowiek nie jest świadomy.
Skoro tak, to na podstawie czego niemowlę rodzi się z naturą upadłego(oddalonego od rajskiej rzeczywistości relacji z Bogie) Adama...? ]

Cz lut 09, 2017 10:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Gregor, Ty tak powaznie nie boisz sie osadzac ludzi Kosciola.

Nie osądzam ludzi tylko nauczanie, które propagowali.
Yarpen Zirgin napisał(a):
"Zapomniałeś" o trzecim przypadku:

A tu to już mamy Twoją interpretację/nadinterpretację - i to bezpodstawną.
Lidia uwierzyła i została ochrzczona.
Już widzę jej rodzinę, która wierzy w różnych pogańskich bogów jak od razu chętnie daje się w ciemno ochrzcić nie wiedząc o co chodzi. :D
sahcim napisał(a):
Jeśli ty nawet nie wiesz czym jest łaska, to o czym my tu gadamy... :roll:

A jakie jest Twoja wykładnia czym jest łaska? Chętnie się dowiem. ;)
sahcim napisał(a):
Doucz się najpierw czym jest łaska...potem się wypowiadaj nt tego czy jest biblijną nauką twierdzenie, że przez chrzest udzielana jest boska łaska...

A gdzie w Biblii jest napisane, że przez chrzest udzielana jest jakakolwiek łaska?
sahcim napisał(a):
Skoro tak, to na podstawie czego niemowlę rodzi się z naturą upadłego(oddalonego od rajskiej rzeczywistości relacji z Bogie) Adama...? ]

Na podstawie duchowych konsekwencji grzechu z Edenu, obejmujących wszystkich ludzi.

Pt lut 10, 2017 1:51 am
Odpowiedz z cytatem
Gregor, Chrzest jest poswieceniem danej osoby Bogu i w przypadku dzieci jest obowiazkiem rodzicow przygotowanie dziecka do tego, by w przyszlosci moglo oddac sie Bogu. By mialo chocby podstawy nauki Jezusa, ktore pomoga mu w dojzalym wyborze miedzy dobrem a zlem.
To uwidacznia sie w postawie tych tzw. nowo narodzonych, bo ci co nie maja dobrego przygotowania, blednie rozumieja Prawdy Boze i przez to bladza wybierajac inne, czesto poganskie wiary i odchodza od Kosciola.
Bog sie o nich upomina, dajac im rozne znaki, ktore oni odbieraja na opak i mamy skutki jakie sam widzisz. Wybieraja poganskie wierzenia, lub jakies odlamy,samozwancze koscioly itp. bo nie maja przygotowania ktore powinni im rodzice (glowy rodziny Katolickiej ) zapewnic.
Ciagnie sie to pozniej z pokolenia na pokolenie, a ci ktorym wypaczono sprawiedliwosc odchodza kompletnie od jakiejkolwiek wiary.
Chrzest doroslego jest osobistym przyjeciem wiary i Boga, a chrzest niemowlecia jest wzieciem na siebie odpowiedzialnosci za jego nauczanie w wierze jako czlonka rodziny.
Dalej nie bede tlumaczyl bo wyszedl bym poza oficjalny tekst Biblii.

Pt lut 10, 2017 2:33 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna strona