Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 01, 2020 11:36 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna strona
 Pismo Święte o chrzcie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pismo Święte o chrzcie
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
"Zapomniałeś" o trzecim przypadku:

A tu to już mamy Twoją interpretację/nadinterpretację - i to bezpodstawną.
Lidia uwierzyła i została ochrzczona.
Już widzę jej rodzinę, która wierzy w różnych pogańskich bogów jak od razu chętnie daje się w ciemno ochrzcić nie wiedząc o co chodzi. :D

Przytoczyłem Ci stosowny fragment Biblii, ale go wyciąłeś. Zrobię to jeszcze raz i pogrubię stosowne miejsce, w którym jest mowa o ochrzczeniu jej z całym domem:

Dz 16,13-15
13. W szabat wyszliśmy za bramę nad rzekę, gdzie - jak sądziliśmy - było miejsce modlitwy. I usiadłszy rozmawialiśmy z kobietami, które się zeszły.
14. Przysłuchiwała się nam też pewna "bojąca się Boga" kobieta z miasta Tiatyry imieniem Lidia, która sprzedawała purpurę. Pan otworzył jej serce, tak że uważnie słuchała słów Pawła.
15. Kiedy została ochrzczona razem ze swym domem, poprosiła nas:
Jeżeli uważacie mnie za wierną Panu - powiedziała - to przyjdźcie do mego domu i zamieszkajcie w nim! I wymogła to na nas.
(BT)

Przestań zaprzeczać faktom, Gregorze, i świadectwu Apostoła Pogan zapisanemu w Biblii.

Pt lut 10, 2017 7:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Jeśli ty nawet nie wiesz czym jest łaska, to o czym my tu gadamy... :roll:
A jakie jest Twoja wykładnia czym jest łaska? Chętnie się dowiem.
Po co ci moja wykładnia jeśli jej nie przyjmujesz(nie wierzysz)...? W Biblii masz napisane czym jest łaska i od kogo pochodzi
„Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.” (Efez 2:8,9; BW)
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Doucz się najpierw czym jest łaska...potem się wypowiadaj nt tego czy jest biblijną nauką twierdzenie, że przez chrzest udzielana jest boska łaska...

A gdzie w Biblii jest napisane, że przez chrzest udzielana jest jakakolwiek łaska?
No proszę cię...nie ośmieszaj się takimi tekstami...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Skoro tak, to na podstawie czego niemowlę rodzi się z naturą upadłego(oddalonego od rajskiej rzeczywistości relacji z Bogie) Adama...?
Na podstawie duchowych konsekwencji grzechu z Edenu, obejmujących wszystkich ludzi.
No właśnie...skoro duchowe konsekwencje czynu jednego człowieka(Adama) sprowadziły na każdego poczynającego się nie z własnej woli w stanie oddalenie od Boga(źródła życia), to na jakiej podstawie(pomijajac twoje widzimisię) twierdzisz, że przez sakrament chrztu, nie zostaje udzielona uzdrawiającą łaska(niezasłużony dar, przywracający dziecku stan świętości/przystępu do Boga), będąca owocem/konsekwencją czynu/Ofiary Drugiego Adama/Chrystusa...? Toż skoro błędna decyzja powodowana niewiarą jednego człowieka(prarodzica Adama) mogła sprowadzić stan(grzeszność) na jego potomstwo bez jego świadomego udziału, to dobra decyzja drugiego człowieka(też rodzica), powodowana wiarą w owoce Ofiary Chrystusa, może przywrócić jego potomstwu na powrót stan świętości gdyż taka jest wola Boga i o tym możemy przeczytać w Biblii, tzn że wiara(pragnienie) jednego człowieka, może być impulsem do uzdrawiającego działania Boga względem drugiego człowieka...

Pt lut 10, 2017 9:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Gregor, Chrzest jest poswieceniem danej osoby Bogu i w przypadku dzieci jest obowiazkiem rodzicow przygotowanie dziecka do tego, by w przyszlosci moglo oddac sie Bogu.

Do tego nie trzeba chrztu tylko świadectwa wiary składanego przez rodziców swoim życiem i nauczaniem. Dziecko gdy dorośnie to i tak podejmie autonomiczną decyzję co do swojej drogi życiowej.
sapper napisał(a):
Chrzest doroslego jest osobistym przyjeciem wiary i Boga, a chrzest niemowlecia jest wzieciem na siebie odpowiedzialnosci za jego nauczanie w wierze jako czlonka rodziny.

Nie taka jest istota chrztu - przynajmniej tego biblijnego.
sapper napisał(a):
Dalej nie bede tlumaczyl bo wyszedl bym poza oficjalny tekst Biblii.

Już wyszedłeś - szkoda. :(
Przytoczyłem Ci stosowny fragment Biblii, ale go wyciąłeś. Zrobię to jeszcze raz i pogrubię stosowne miejsce, w którym jest mowa o ochrzczeniu jej z całym domem:

Nic nie wyciąłem. Wiadomo do jakiego fragmentu się odnosiłem.
Po prostu nie bierzesz całości nauczania o chrzcie.

Gdybyś przyjął do wiadomości te dwa fragmenty [Dz.10.17-47 i Dz. 16.30-34] to zrozumiałbyś swój fragment w prawidłowym - apostolskim kontekście.
A tak potwierdzasz tylko fakt pojawienia się bardzo szybko w Kościele błędnej nauki i nienawróconych "chrześcijan", którzy zostali ochrzczeni i tylko tyle, którym kazano wierzyć, że polanie wodą wszystko za nich załatwi i uczyni ich dziećmi Bożymi.
Do czego to prowadzi to mamy doskonały przykład choćby w Meksyku.

W wielu regionach Meksyku mamy do czynienia z połączeniem chrześcijaństwa z religiami pogańskimi/prehiszpańskimi.
- W Nowy Rok wielu Meksykanów wspina się na Piramidę Słońca w Teotihuacan prosząc Boga Słońca o życiodajną energię.
- W stanie Chiapas szamańskie rytuały lecznicze i religijne odbywają się w katolickich kościołach przy akompaniamencie świec, kadzideł, jajek, kogutów.
I to wszystko robią ochrzczeni "chrześcijanie" przy aprobacie Twojego kościoła.
To pokazuje, że bez wiary w Ewangelię chrzest jest jałowy - bez znaczenia.
Może czas to przemyśleć Yarpen?

Pt lut 10, 2017 4:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Gregor, Ty tak powaznie nie boisz sie osadzac ludzi Kosciola.

Nie osądzam ludzi tylko nauczanie, które propagowali.

Jak Ty tak mozesz klamac - wyraznie napisales "Ci inni z "pierwszych wieków".
To po to sw. Szczepan i tysiace meczennikow pierwszych wiekow oddawali zycie aby szerzyc zreby Nowej Nauki aby jacys wynalazcy po dwudziestu wiekach uwazali, ze oni lepiej rozumieja o co w tym wszystkim chodzi. Wyraznie przy tym klamiac i zwodzac innych pieknymi slowkami.

Pt lut 10, 2017 5:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Po co ci moja wykładnia jeśli jej nie przyjmujesz(nie wierzysz)...? W Biblii masz napisane czym jest łaska i od kogo pochodzi
„Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.” (Efez 2:8,9; BW)

Ten fragment nie mówi czym jest łaska tylko, że na jej podstawie człowiek jest zbawiany.
A więc czym jest łaska wg Ciebie?
sahcim napisał(a):
Gregor:A gdzie w Biblii jest napisane, że przez chrzest udzielana jest jakakolwiek łaska?

Mam dystans do siebie, więc nic nie szkodzi - wskaż proszę taki fragment, który mówi o udzielanej łasce przez chrzest.
sahcim napisał(a):
No właśnie...skoro duchowe konsekwencje czynu jednego człowieka(Adama) sprowadziły na każdego poczynającego się nie z własnej woli w stanie oddalenie od Boga(źródła życia), to na jakiej podstawie(pomijajac twoje widzimisię) twierdzisz, że przez sakrament chrztu, nie zostaje udzielona uzdrawiającą łaska(niezasłużony dar, przywracający dziecku stan świętości/przystępu do Boga), będąca owocem/konsekwencją czynu/Ofiary Drugiego Adama/Chrystusa...?

Prawie się zgubiłem w tym wywodzie. :)
Dlatego, że grzech ma naturę duchową i jest gładzony w sposób duchowy.
Biblia mówi, ze grzech jest gładzony przez krew Jezusa. Została ona wylana jako przebłaganie za grzechy w niebie i nieustannie oczyszcza z grzechów - poczytaj Hebr. lub I Jana.

Dlatego chrzest/woda nie ma tej mocy, która została mu przypisana w Twoim kościele. To właśnie jest magia obrzędu - realnie zaś każdy kto nie uwierzył Ewangelii - dorosły/dziecko, po chrzcie jest w tym samym upadłym stanie duchowym jak bez chrztu.
sahcim napisał(a):
Toż skoro błędna decyzja powodowana niewiarą jednego człowieka(prarodzica Adama) mogła sprowadzić stan(grzeszność) na jego potomstwo bez jego świadomego udziału, to dobra decyzja drugiego człowieka(też rodzica), powodowana wiarą w owoce Ofiary Chrystusa, może przywrócić jego potomstwu na powrót stan świętości gdyż taka jest wola Boga i o tym możemy przeczytać w Biblii, tzn że wiara(pragnienie) jednego człowieka, może być impulsem do uzdrawiającego działania Boga względem drugiego człowieka...

Nic podobnego. To nie wiara drugiego człowieka ma wpływ na zbawienie tylko innego - to takie pobożne życzenie "z sufitu". Biblia mówi, że mocą do zbawienia jest wiara w Ewangelię, bo na tej podstawie Bóg usprawiedliwia. W przypadku dzieci Bóg usprawiedliwia do czasu życia w nieświadomości.

Poza tym Bóg nie ulega wpływom ludzkim i nie ulega żadnym impulsom.
Coraz większe bajki opowiadasz. 8O

Biblia na ten temat jasno mówi [Rzym. 9.15-16]:15. Mówi bowiem do Mojżesza: Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, a zlituję się, nad kim się zlituję.
16. A zatem nie zależy to od woli człowieka ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego.

Przemyśl ten fragment.

Pt lut 10, 2017 6:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
W przypadku dzieci Bóg usprawiedliwia do czasu życia w nieświadomości.

Na podstawie???

Pt lut 10, 2017 6:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):

Ci inni, którzy głosili błędną naukę - dla mnie jest bez znaczenia kim byli.
Ciekawe, że nie zwrócisz takiej samej uwagi Barneyowi, który mówi tak samo tylko o ludziach z XVI w.- co nie masz odwagi, boisz się, czy jesteś stronniczy?
robaczek2 napisał(a):
To po to sw. Szczepan i tysiace meczennikow pierwszych wiekow oddawali zycie aby szerzyc zreby Nowej Nauki...

Szczepan akurat znał prawdę i umarł za Prawdę.
Bardzo szybko jednak Prawda została zastąpioną "Nową Nauką", która ją odrzuciła
robaczek2 napisał(a):
...aby jacys wynalazcy po dwudziestu wiekach uwazali, ze oni lepiej rozumieja o co w tym wszystkim chodzi.

Wiesz dla Boga tysiąc lat jest jak jeden dzień, więc Twoje 20 wieków to niewiele. A poza tym długość nauczania o czymś nie świadczy o prawdziwości nauki - nie wiedziałeś? ;)

Pt lut 10, 2017 6:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Na podstawie???

Biblii oczywiście.
[Rzym. 7.8-9]: 8. Lecz grzech przez przykazanie otrzymał bodziec i wzbudził we mnie wszelką pożądliwość, bo bez zakonu grzech jest martwy.
9 I ja żyłem niegdyś bez zakonu, lecz gdy przyszło przykazanie, grzech ożył.

Bez świadomości Bożych praw/przykazań ( wystarczy przykazanie miłości) Bóg nie poczytuje im grzechów - grzechy są martwe.
Dzieci są w tym błogosławione.

Pt lut 10, 2017 6:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
robaczek2 napisał(a):

Ci inni, którzy głosili błędną naukę - dla mnie jest bez znaczenia kim byli.

Bardzo szybko jednak Prawda została zastąpioną "Nową Nauką", która ją odrzuciła

Oskarzasz ludzi. Nawet jezeli nie wymieniasz ich. W tym watku wszystkich ktorzy wprowadzili wspolczesna formule Chrztu Sw i ja kontynuuja.

Drugie zdanie juz lepsze - zostala zastapiona - bez oskarzania.
Ale nielogiczne - ot tak sobie sama z siebie zostala zastapiona i nikt nie mial na to wplywu.

Jezeli chodzi o ludzi w Meksyku - calkowicie masz racje. Mozesz mnie potepiac ze omijam czarne koty ale....
Czy znasz kogos idealnego? A moze to Ty?

Pt lut 10, 2017 6:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Ten fragment nie mówi czym jest łaska tylko, że na jej podstawie człowiek jest zbawiany.
Masz jakiś problem z oczami, czy zignorowałeś drugą podkreśloną część...?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gregor:A gdzie w Biblii jest napisane, że przez chrzest udzielana jest jakakolwiek łaska?

Mam dystans do siebie, więc nic nie szkodzi - wskaż proszę taki fragment, który mówi o udzielanej łasce przez chrzest.
Sam o tym piszesz nawet nie wiedząc... :no:
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No właśnie...skoro duchowe konsekwencje czynu jednego człowieka(Adama) sprowadziły na każdego poczynającego się nie z własnej woli w stanie oddalenie od Boga(źródła życia), to na jakiej podstawie(pomijajac twoje widzimisię) twierdzisz, że przez sakrament chrztu, nie zostaje udzielona uzdrawiającą łaska(niezasłużony dar, przywracający dziecku stan świętości/przystępu do Boga), będąca owocem/konsekwencją czynu/Ofiary Drugiego Adama/Chrystusa...?

Prawie się zgubiłem w tym wywodzie. :)
Dlatego, że grzech ma naturę duchową i jest gładzony w sposób duchowy.
No i gdzie tu sprzeczność skoro KK naucza, że woda chrzcielna jest widzialnym znakiem duchowej rzeczywistości oczyszczenia we Krwi :D
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Toż skoro błędna decyzja powodowana niewiarą jednego człowieka(prarodzica Adama) mogła sprowadzić stan(grzeszność) na jego potomstwo bez jego świadomego udziału, to dobra decyzja drugiego człowieka(też rodzica), powodowana wiarą w owoce Ofiary Chrystusa, może przywrócić jego potomstwu na powrót stan świętości gdyż taka jest wola Boga i o tym możemy przeczytać w Biblii, tzn że wiara(pragnienie) jednego człowieka, może być impulsem do uzdrawiającego działania Boga względem drugiego człowieka...

Nic podobnego. To nie wiara drugiego człowieka ma wpływ na zbawienie tylko innego - to takie pobożne życzenie "z sufitu".
To twoje zdanie...Apostoł Paweł uważa inaczej: Bo inaczej czegoż dokonają ci, co się chrzczą za zmarłych? Jeżeli umarli w ogóle nie zmartwychwstają, to czemuż za nich chrzest przyjmują? 1Kor 15:29

Pt lut 10, 2017 7:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Na podstawie???

Biblii oczywiście.
[Rzym. 7.8-9]: 8. Lecz grzech przez przykazanie otrzymał bodziec i wzbudził we mnie wszelką pożądliwość, bo bez zakonu grzech jest martwy.
9 I ja żyłem niegdyś bez zakonu, lecz gdy przyszło przykazanie, grzech ożył.

Bez świadomości Bożych praw/przykazań ( wystarczy przykazanie miłości) Bóg nie poczytuje im grzechów - grzechy są martwe.
Dzieci są w tym błogosławione.

Nie za bardzo widze, gdzie tu jest mowa o dzieciach. To o Pawle.

Pt lut 10, 2017 8:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Nic nie wyciąłem. Wiadomo do jakiego fragmentu się odnosiłem.

Odnosiłeś? Nie kłam. Zanegowałeś to, co przekazał św. Paweł, a nie odnosiłeś się do tego fragmentu. I, niestety, dalej to robisz.

Cytuj:
Po prostu nie bierzesz całości nauczania o chrzcie.

Ależ biorę całość, ale nauczania apostolskiego na ten temat, a nie twoje wymysły. Zaś częścią tej całości jest fragment, który przytoczyłem, a który opowiada o chrzcie rodziny na podstawie wiary jednego z jej członków. :D

Cytuj:
Gdybyś przyjął do wiadomości te dwa fragmenty [Dz.10.17-47 i Dz. 16.30-34] to zrozumiałbyś swój fragment w prawidłowym - apostolskim kontekście.

Te fragmenty w żaden sposób nie zmieniają tego, co mamy zapisane w Dz 16,13-15. Nadal pozostaje to opis chrztu rodziny Lidii na podstawie jej wiary. :)

Cytuj:
A tak potwierdzasz tylko fakt pojawienia się bardzo szybko w Kościele błędnej nauki i nienawróconych "chrześcijan", którzy zostali ochrzczeni i tylko tyle, którym kazano wierzyć, że polanie wodą wszystko za nich załatwi i uczyni ich dziećmi Bożymi.

Zaś świadectwo Dziejów Apostolskich pokazuje, że "ojcem" tej praktyki jest... św. Paweł. :D

Aha... Wbrew temu, co sobie wymyśliłeś, to nie "polanie wodą" czyni człowieka dzieckiem Bożym, tylko Chrystus, który działa w sakramencie chrztu.

Resztę pomijam, bo niczego nie wnosi do tematu.

Pt lut 10, 2017 10:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ależ biorę całość, ale nauczania apostolskiego na ten temat, a nie twoje wymysły. Zaś częścią tej całości jest fragment, który przytoczyłem, a który opowiada o chrzcie rodziny na podstawie wiary jednego z jej członków

Uczepiłeś się jednego fragmentu i na jego podstawie usiłujesz dowodzić, że Ap. Paweł chrzcił ludzi niewierzących. Jeśli by tak było to postępowałby wbrew praktyce apostolskiej i nauczaniu Jezusa, co oczywiście nie miało miejsca bo Ap. Paweł postępował tak samo jak inni.

Tylko trzeba to przyjąć do wiadomości i się z tym pogodzić, a nie z uporem lepszej sprawy bronić niebiblijnej teologii.
Twój wybór, ale owoce tego nauczania i takich praktyk widać jak na dłoni - choćby w Meksyku.
To są fakty, którym nie możesz zaprzeczyć.
Aha... Wbrew temu, co sobie wymyśliłeś, to nie "polanie wodą" czyni człowieka dzieckiem Bożym, tylko Chrystus, który działa w sakramencie chrztu.

U Was Jezus działa we wszystkich sakramentach tylko jakoś nie zmieniają one faktu, że żyjecie w niepewności co do Waszej wieczności.
Bardzo słabo. :dokitu:

So lut 11, 2017 1:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Oskarzasz ludzi. Nawet jezeli nie wymieniasz ich. W tym watku wszystkich ktorzy wprowadzili wspolczesna formule Chrztu Sw i ja kontynuuja.

Ludzi osadzi Bóg. Ja wypowiadam się na temat nauki, którą głoszą.
Naucz się rozróżniać jedno od drugiego.
robaczek2 napisał(a):
Mozesz mnie potepiac ze omijam czarne koty ale....

Nie zamierzam Cię potępiać, bo nic mi do Twojego życia.
Albo jesteś wierzący i ufasz Bogu, że mam moc chronić Cię w życiu, albo pokładasz ufność w magicznych przesądach.
robaczek2 napisał(a):

W tym fragmencie [Rzym. 7.8-9] Ap. Paweł podaje duchową zasadę dotyczącą grzechu i jego świadomości na swoim przykładzie, ale ona dotyczy wszystkich ludzi, bo w oczach Boga wszyscy zgrzeszyli.
Dlatego odnosi się ona również do dzieci.

So lut 11, 2017 1:32 pm
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
.
robaczek2 napisał(a):

W tym fragmencie [Rzym. 7.8-9] Ap. Paweł podaje duchową zasadę dotyczącą grzechu i jego świadomości na swoim przykładzie, ale ona dotyczy wszystkich ludzi, bo w oczach Boga wszyscy zgrzeszyli.
Dlatego odnosi się ona również do dzieci.

No widzisz, zaczynasz powoli zalapywac o co chodzi z Chrztem dzieci.
Teraz dodaj tu grzech pierworodny.

Tak przy okazji, to jak rozumiesz z tekstu Ap. Pawla slowo, prawo, grzech i smierc?
Bo jak widze to wielu tego nie rozumie i czyta jak im sie podoba.

So lut 11, 2017 2:00 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna strona