Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So paź 31, 2020 1:43 pmUtwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czy Jezus jest wszechwiedzący? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr gru 13, 2017 6:00 am
Posty: 287
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy Jezus jest wszechwiedzący?
Sajmon napisał(a):

Nie.Chrystus mówi, że On JEST zanim Abraham stał się.


Czyli Jezus nauczał wbrew Pismu.
Jak widać, można ciekawych rzeczy nauczyć się na tym forum :-D

Cytuj:
.
Nie kłam.Mojżesz nie miał natury boskiej więc nie był Bogiem-człowiekiem.Stworzenie nie może być Bogiem.


Miał naturę boską.Gdyby było inaczej nie mógłby być nazwany bogiem.To tak samo jak ktoś kto jest nazwany człowiekiem (Jezus) ma naturę ludzką.

Jezus to człowiek i Mojżesz to człowiek
Mojżesz nazwany bogiem i Jezus nazwany bogiem.

Cytuj:
.
Przestań w końcu bredzić.Jeśli dalej będziesz, wbrew faktom twierdzić, że Flp 2:6 nie mówi o preegzystencji Jezusa, to lepiej zakończ dyskusję w tym momencie, bo nie mam czasu ani ochoty na twoje rżnięcie głupa.


Jedynym faktem jaki zauważyłem w Twoich wpisach jest mantra(z Filipian o preegzystencji Jezusa.Tutaj się zgadzam w 100%.

Cytuj:
.
1.Jezus to Bóg- człowiek , a nie "bóg-człowiek" jak to sobie wymyśliłeś.

2.Jezus nie pełnił funkcji boga tylko Bogiem był.


1) Jezus nigdy nie był Bogiem, ponieważ Bóg nie może być poddany Bogu, nie może być mniejszy od Boga, nie może być mniej wiedzący od Boga, itd.Po drugie gdyby było tak jak.piszesz, to Jezus był by drugim Bogiem , co w świetle Pisma jest kłamstwem.

2)Jezus pełnił funkcję Boga jako przedstawiciel Najwyższego, podobnie jak Mojżesz.Bycie Bogiem w przypadku Jezus musiałoby oznaczać posiadanie tych samych atrybutów przez cały czas w tym samym stopniu co Ojciec.A jak wiemy Pismo naucza inaczej, czyli Twoje twierdzenie jest zwyczajnym kłamstwem. :-(

Dwa zdania Sajmonie i dwa kłamstwa. :no:

Cytuj:

2.Jezus nie pełnił funkcji boga tylko Bogiem był.


To proszę wskazać w Piśmie gdzie jest napisane:

Jezus był Bogiem, bądź Jezus jest Bogiem.

Czekam z niecierpliwością. :)

Cytuj:
.
Po pierwsze, Jezus zagwarantował Apostołom i ich następcom nieomylność w sprawach nauczania, kiedy powiedział: "Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi Mną gardzi, lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał"( Łk 10:16) Jeśli Jezus słuchanie Kościoła nazywa słuchaniem siebie, to jest to wystarczającym gwarantem prawdziwości i nieomylności nauki Kościoła.


Kolejne łgarstwo. :no:
Nic w tym tekście nie ma o następcach apostołów.
Wymyślasz sobie co ci ślina na język przyniesie.
Oszczędź sobie wstydu Sajmonie.

Cytuj:
.
Po drugie, Kościół jest "filarem i podporą prawdy" (1 Tym 3:15)


Ale nie Twój, tylko ten pierwszy.
Znowu zaczynasz manipulować?

Cytuj:
. Odrzucasz wszytskie nauki, które przeczą wyznawanym przez ciebie herezjom.


Odrzucam wszystkie Twoje łgarstwa zgodnie zresztą z zasadą listu do Galatów, który mówi, że każdy kto głosi inną ewangelię niech będzie przeklęty.

Cytuj:
.
Jesteś zwykłym kłamcą, i jeżeli dalej będziesz kłamał wbrew Pismu, że Jezus nie jest równy Ojcu, to zakończymy dyskusję, bo z kłamcami nie będę rozmawiał.


Kłamanie, że ktoś jest kłamcą jest podwójnym kłamstwem. :mrgreen:

Cytuj:
.
1. Jest jeden Bóg

2. Bóg Ojciec jest Bogiem.

3. Syn Boży jest Bogiem:


Punkt 1 to prawda
Punkt 2 to prawda
Punkt 3 to kłamstwo.

Właśnie wszyscy mogą się przekonać jakie łgarstwa wypisuje Sajmon

W 1 punkcie napisał, że jest Jeden Bóg, a z punktu 2 i 3 wychodzi że jest 2 Bogów. :no:

Gdyby zastosować słowo "bóg" z małej litery, zgodnie zresztą z konwencją Biblijną mielibyśmy naukę prawdziwą, a tak mamy kolejne kłamstwo. :no:

Cytuj:
.
Z wersetów tych wynika, że Żydzi na pustyni kusili każdą z osób Trójcy Świętej


Zamiast odczytywać Pismo, Sajmon zajmuje się wynikami z tekstu. :wink: Z jednej strony to dobrze, bo widać jak na dłoni jakie absurdy z tego wynikają.

Gdzie jest napisane, że kusili każdą z osób Trójcy Świętej?
Aha właściwie to nie napisałeś, że napisano.To wiele mówi.

Cytuj:
. Jezus jest Bogiem (J 1:1, J 20:28; Rz 9:5; Dz 20:28 itp.)


Jeżeli tak, to mamy dwóch Bogów.Jeżeli bóg to już nie :)

Cytuj:
. Co do Jana 1:18


Logika jest prosta.
Jezus był bogiem dlatego był widzialny.
Gdyby był Bogiem, to byłby po pierwsze Duchem, a po drugie nikt by go nie mógł zobaczyć.

Cytuj:
.
Nie, Pismo nie twierdzi że Mojżesz był Bogiem, ale że został uczyniony jaku bogiem dla faraona.Ty uważasz że Mojżesz jest Bogiem więc musisz wykazać że jest Stwórcą gdyż Bóg nim jest.


W tekście hebrajskim (który posiadam :) ) nie ma żadnego "jaku ani "jakby,"tylko jest wprost napisane, że został uczyniony, (zależnie od przekładu) Bogiem/bogiem.

Cytuj:
.
Żaden błąd, tylko logiczna konsekwencja twojego twierdzenia (zresztą wbrew Pismu), jakoby Mojżesz (stworzenie) był Bogiem.


Logiki to u Ciebie niestety nie ma.

Mojżesz według mnie był bogiem, a nie Bogiem.To tylko w niektórych przekładach widnieje słowo "Bóg" z dużej litery.

Cytuj:
.
Nie ma innych bogów oprócz Boga jedynego:

"Zatem jeśli chodzi o spożywanie pokarmów, które już były bożkom złożone na ofiarę, wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego


To nie wynika z twoich wpisów.
Raz twierdzisz że jest jeden Bóg, a w drugim zdaniu wymieniasz kolejnego:Jezus jest Bogiem i Ojciec też jest Bogiem.

Natomiast wers który przytoczyłeś musi dotyczyć fałszywych bogów, którzy przez pogan uznawani są za Bogów.Gdyby było inaczej, to zarówno Mojżesza, aniołów i sędziów, nie można byłoby nazywać bogami.(elohim)

Cytuj:
.
Poddanie się Jezusa Ojcu, to wyraz miłości Syna do Ojca i polega ono na przekazaniu w darze całej odkupionej i zbawionej ludzkości.


To wyraz miłości i świadomości tego, że Ojciec jest większy niż On.Tak jak Kościół ma słuchać Jezusa, bo to On jest jego głową, tak samo i Jezus musi słuchać Ojca bo to On jest wyższy od Niego.

Cytuj:
.
Jeżeli ktoś jest wszechmocy i wszechwiedzący to nim jest.Nie ma żadnych stopni wszechmocy czy wszechwiedzy, one są absolutne inaczej nie była by to wszechmoc czy wszechwiedza.


No to bądź w końcu konsekwentny i uznaj to, że jeżeli Jezus nie wie tego samego co Ojciec, to nie jest tak jak On wszystko wiedzący.A jeżeli nie pasuje ci taka logika, to zastosuj konwencje do "wszechmocy" taką jaką stosujesz do Boga/bogów, czyli: 0jciec-Wszechmocny/Syn-wszechmocny.Sens leksykalny przedrostka "wszech" tak w jednym, jak i w drugim przypadku będzie zachowany.

Do reszty postaram się odnieś w drugim poście.


Wt sty 23, 2018 6:17 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr gru 13, 2017 6:00 am
Posty: 287
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy Jezus jest wszechwiedzący?
Ciąg dalszy.

Cytuj:
Słowo "stworzył" w tym wersecie w Biblii Tysiąclecia i Biblii Poznańskiej jest przetłumaczone z języka hebrajskiego tylko przypuszczalnie i opatrzone w Biblii Poznańskiej literką "k". Oznacza ona, że w tym miejscu tekst hebrajski jest krytycznie niepewny, stąd jego przekład jest jedynie prawdopodobny. Nie można więc używać tego tekstu jako argumentu.


I co z tego?
Sam używasz argumentów z czapy, a mi tutaj wyjeżdżasz z takim tekstem.

Cytuj:
.
Jezus nigdy nie odniósł tekstu Prz 8:22 do siebie


I nigdy nie twierdził, że Jest równy Bogu Ojcu.

Cytuj:
.
Mądrości z Prz 8:22 nie można interpretować jako osoby Jezusa.


Można jako metaforę - synonim.

Cytuj:
. Obok niej występuje w tej księdze też Roztropność (Prz 8:1, 12, 7:4), Głupota i Pustota (Prz 9:13), rozum i wiedza (Prz 3:19). Kogo autor tekstu którego zacytowałeś, identyfikuje z wyżej wymienionymi?


A to ciekawe

Cytuj:
. Pan stworzył mnie jako pierwociny swojego stworzenia, na początku swych dzieł, z dawna. Przed wiekami byłam ustanowiona, od początków, przed powstaniem świata, Gdy jeszcze nie było morza, zostałam zrodzona, gdy jeszcze nie było źródeł obfitujących w wody. Zanim góry były założone i powstały wzgórza, zostałam zrodzona. … Ja byłam u jego boku mistrzynią, byłam jego rozkoszą dzień w dzień, igrając przed nim przez cały czas” (BW)

Czy chodzi tu o mądrość Boga? Nie, gdyż ona nie mogła zostać stworzona. Jak wiemy Bóg nie miał początku oraz zawsze posiadał mądrość sam w sobie. O kim więc pisał natchniony autor? Jak wynika z tekstu nie chodzi tu także o zwykły przymiot, gdyż cały fragment odnosi się „uosobionej mądrości„, czyli mądrości, której przypisano cechy osoby, która mówi, ma początek, potrafi działać i występuje u boku Boga. Opisana w tym fragmencie mądrość została „stworzona” czy też „zrodzona” więc nie chodzi tu o mądrość nabywaną w drodze nauki czy doświadczenia.


http://blog.antytrynitarianie.pl/madrosc-z-przyslow/Głupota, prostota, rozum i wiedza też są użyte w taki sam sposób?

A co pisał Tertulian?

Cytuj:
. Podobnie o mądrości pisał Tertulian występując przeciwko Prakseaszowi (Księga VI 1.2, str. 42) identyfikujący wyraźnie Mądrość z Synem Bożym (również Tertulian czyni to w innych miejscach):

„Tę władze i właściwość Boskiego umysłu przedstawia się w Piśmie również pod nazwą Mądrości. Cóż bowiem może być mądrzejszego od rozumu albo słowa Boga? Słyszałem więc Mądrość mówiącą o sobie jako uczynionej drugą osobą: Najpierw Bóg stworzył mnie jako początek swych dzieł, zanim stworzył ziemię, zanim rozmieszczone zostały góry; przed wszystkimi wzgórzami mnie zrodził … „


Justyn i Klemens

Cytuj:
. … „

Trzeci tekst wyszedł spod pióra Klemensa Aleksandryjskiego (Księga VII) nawiązującego do Przypowieści 8:30:

„Ponieważ On był Mądrością, ‚w której Suwerenny Bóg się ‚rozkoszował. Ponieważ Syn jest mocą Boga jako będący pradawnym Słowem Ojca przed s tworzeniem wszystkich rzeczy, oraz Jego Mądrością„.

Również Justyn skomentował ten fragment z Przypowieści w Dialogu z Żydem Tryfonem: „Słowo jasno wykazało, że Ojciec tę Latorośl zrodził przed wszystkiemi zgoła stworzeniami; a że zrodzony od rodziciela różni się co do liczby, przyzna chyba każdy”. No jak widać nie każdy.


http://blog.antytrynitarianie.pl/madrosc-z-przyslow/

Sajmon napisał(a):
.
Jeżeli byśmy utożsamiali każdy termin przydzielony Panu Jezusowi z określeniami ze Starego Testamentu, to byśmy doszli do absurdów. Przykładowo Chrystus nazywany jest "światłością" (J 1:9, 8:12), ale nikt nie utożsamia Go ze światłością z Rdz 1:3. O Mądrości w Prz 1:2 napisano, że "Mądrość woła na ulicach, na placach swój głos podnosi; nawołuje na drogach zgiełkliwych, w bramach miejskich przemawia"


Przestań pleść androny.

Tak jak słowo "zamek" może mieć różne znaczenia zależnie od kontekstu, tak samo i mądrość można rozumieć jako przymiot, oraz tak jak w omawianym przypadku uosobienie "Chrystusa'.

Cytuj:
.
Z dosłownej interpretacji słowa "stworzył" w Prz 8:22, jaką proponują cytowany przez ciebie autor, wynikałoby, że Bóg przed stworzeniem Mądrości, wcześniej jej sam nie posiadał.Taka interpretacja kłóci się sama z sobą.


Matko :no:
A co ma piernik do wiatraka?

Dosłowna interpretacja tego wersu dotyczy początku osoby -" mądrośći", a nie przymiotu Boga.Cechy takie jak: moc, sprawiedliwość, miłość i mądrość są w nim bezczasowe.

Cytuj:
.
Po pierwsze, Chrystus nie jest stworzeniem, bo Kol 1:16 uczy, że "w Nim zostało wszystko stworzone i to co w niebiosach, i to co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne". Ap


W nim jako "przez Niego" dotyczy pośredniczenia w dziele stwórczym, bądź też może być rozumiane jako pierwsze źródło sprawcze bytów widzialnych i niewidzialnych.Stworzenie Jezusa dotyczy czasu przed tymi wydarzeniami.Mieszasz chronoligczne porządki.

Cytuj:

Po drugie,Jezus nie mógł być stworzony na początku jak twierdzi cytowany przez ciebie autor bo "Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię"( Rdz 1:1) Myśląc, jak cytowany przez ciebie autor, doszlibyśmy do tego, że Bóg wprowadził w błąd Izraelitów mówiąc im o stwarzaniu.


I znowu to samo.
Ten początek dotyczy stworzenia świata materialnego, dlatego nie może służyć jako dowód przeciw stworzeniu Jezusa.

Objawienie 3:14

. 14 Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz:
To mówi Amen13,
Świadek wierny i prawdomówny,
Początek stworzenia Bożego


Jana 1:1

. Na początku był słowo

. 2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało2.


Pierwszy wers (podobnie jak ten o mądrości ) mówi o początku, czyli o stworzeniu Jezusa, a ten drugi dotyczy i początku Jezusa i stwarzania przez Niego rzeczy materialnych.Mamy więc dwa początki, podobnie jak dwie mądrości.

Cytuj:
.

Błędna interpretacja prowadzi do fałszywego wniosku.Ap 3:14 nie mówi, że Jezus jest stworzeniem, ale, że jest tym, który dał początek każdemu stworzeniu: "Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało" ( J 1:3 1 Kor 8:6, Hbr 1:2,10)


Wniosek prawdziwy masz tutaj:

Jedno nie wyklucza drugiego.
Jezus jako stworzony przez Ojca (Obj 3:14) stwarza byty materialne (1 Kor 8:6)

Cytuj:
.
Po drugie, greckie słowo "arche" oznacza zasadę, pierwszą przyczynę, źródło.Jezus jest w pełni źródłem i Stwórcą wszelkiego stworzenia, a co z kolei doskonale koresponduje z takimi tekstami, jak np.: Kol 1:15,20, J 1:1; 1:3,4 itp.


Jak należy odczytać "arche"?

Masz tutaj dwa wersy:

Jana 5:26

. 26 Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym

Nie ma o czym dyskutować.Ojciec dał życie Synowi, czyli miał On początek!

Potwierdza to ten drugi fragment:

Kol 1:15

.
15 On jest obrazem Boga niewidzialnego -
Pierworodnym wobec każdego stworzenia,


Jezus jest pierworodnym, czyli pierwszym stworzeniem przed wszystkimi innymi.

Cytuj:
. Dlaczego Biblia takiego podkreślenia rangi miałaby używać JEDYNIE do Pana Jezusa? Dlaczego Bóg Ojciec ani Duch Święty nigdzie w Biblii nie zostali nazwani „PIERWORODNYMI WSZELKIEGO STWORZENIA”? Przecież „wszystkie trzy osoby-mają być RÓWNE co do mocy i rangi”!
Biblia zgodnie z ogólnie przyjętym znaczeniem słowa „pierworodny” używa tego słowa do wykazania: kogoś najstarszego w danej rodzinie lub należącego do jakiejś grupy np. „pierworodny Izraela”. Przeanalizuj z Biblią w ręku wszystkie wcześniejsze (niż Kolosan 1:15) występowanie i znaczenie słowa „pierworodny” i sam wyciągnij wnioski.
Podsumowując, podkreślmy: nie chcemy spierać się o słowa: „ zrodzony czy stworzony”. Jeden i drugi zwrot odniesiony do Pana Jezusa wykazuje w sposób jasny i oczywisty, że dogmat o „współodwieczności osób w Trójcy Świętej” jest sprzeczny z naukami Pisma Świętego. Jezus ma bowiem początek i jest zrodzonej natury, w przeciwieństwie do Boga, który nie jest zrodzony i który nigdy początku nie miał.
http://blog.antytrynitarianie.pl/pierworodny


Wt sty 23, 2018 8:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 18948
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Jezus jest wszechwiedzący?
Ciekawe, czy autorzy tego tekstu, który podrzuciłeś na samym końcu, zdają sobie sprawę z faktu, iż czas zaczął płynąć w momencie stworzenia świata...


Wt sty 23, 2018 8:45 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 5724
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Jezus jest wszechwiedzący?
Maxik napisał(a):
Jezus jest pierworodnym, czyli pierwszym stworzeniem przed wszystkimi innymi.


Czytać się już tych pierdół nie da..

Otwórz pierwszy rozdział z Ewangelii wg św. Jana i czytaj, czytaj, czytaj - aż do skutku, aż Ci się lampka zapali.

1
1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało,co się stało .
4 W Nim było życie, a życie było światłością ludzi,
5 a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.
[...]

9 Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi.
10 Na świecie było [Słowo], a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał.
11 Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli.

[...]

14 A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.


Prawdę rzekłszy to nawet dalej nie ma potrzeby czytać, bo reszta to jakby udowodnienie tego co tu zapisano.
Na początku było Słowo
Wszystko przez Nie się stało
A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas

Skąd te pierdoły o tym że Jezus jest pierwszym stworzeniem? Sam siebie stworzył jako pierwszego?? Przez samego Siebie się stał?? Włącz logikę.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt sty 23, 2018 9:51 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr gru 13, 2017 6:00 am
Posty: 287
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy Jezus jest wszechwiedzący?
PeterW napisał(a):
Maxik napisał(a):
Jezus jest pierworodnym, czyli pierwszym stworzeniem przed wszystkimi innymi.


Czytać się już tych pierdół nie da..

Otwórz pierwszy rozdział z Ewangelii wg św. Jana i czytaj, czytaj, czytaj - aż do skutku, aż Ci się lampka zapali.

1
1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało,co się stało .
4 W Nim było życie, a życie było światłością ludzi,
5 a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.
[...]

9 Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi.
10 Na świecie było [Słowo], a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał.
11 Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli.

[...]

14 A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.


Prawdę rzekłszy to nawet dalej nie ma potrzeby czytać, bo reszta to jakby udowodnienie tego co tu zapisano.
Na początku było Słowo
Wszystko przez Nie się stało
A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas

Skąd te pierdoły o tym że Jezus jest pierwszym stworzeniem? Sam siebie stworzył jako pierwszego?? Przez samego Siebie się stał?? Włącz logikę.


Cytujesz wers nie na temat :no:

Ja nie udowadniam stwarzania świata przez Syna Bożego , tylko Syna Bożego przez Ojca.

Jana 5:26

. 26 Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym (BT)

.
Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie.
(BW)

Ojciec dał życie Synowi czyli inaczej, stworzył Go. (Obj 3:14)

Zrodzony, stworzony, jak tego nie nazwiesz, to fakt początku Syna pozostaje nienaruszony.


Wt sty 23, 2018 10:21 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 11761
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Jezus jest wszechwiedzący?
PeterW napisał(a):
Skąd te pierdoły o tym że Jezus jest pierwszym stworzeniem?
Bo tak napisali w Strażnicy prorocy z Brooklynu.
Jak widzisz kolejny Świadek pokazuje, że według niego Biblia kłamie

_________________
„Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych.„ -George Orwell, Folwark zwierzęcy


Wt sty 23, 2018 10:22 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr gru 13, 2017 6:00 am
Posty: 287
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy Jezus jest wszechwiedzący?
Jockey napisał(a):
PeterW napisał(a):
Skąd te pierdoły o tym że Jezus jest pierwszym stworzeniem?
Bo tak napisali w Strażnicy prorocy z Brooklynu.
Jak widzisz kolejny Świadek pokazuje, że według niego Biblia kłamie


Jockeyu weź się do lepiej do nauki Pisma Świętego i nie wypisuj tych pierdół.

I na dodatek bezczelnie kłamiesz, że jestem Świadkiem Jehowy.Doucz się trochę w temacie wyznań antytrynitarnych.


Wt sty 23, 2018 10:29 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 11761
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Jezus jest wszechwiedzący?
Nie interesują mnie sekty, oraz nieuki co nie opanowali programu nauki w szkole podstawowej.
Jak na razie to w tym temacie udowodniono ci manipulacje Słowem.
Chociażby to co napisał PeterW a ty co. A no idziesz w zaparte i wymyślasz jeszcze bardziej pokręcone tłumaczenia.
A co do wyznania to tak się składa, że wiele twoich poglądów zgadza się z tym co wypisują na różnych forach właśnie siewcy kąkolu czyli Świadkowie Jehowi.

_________________
„Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych.„ -George Orwell, Folwark zwierzęcy


Wt sty 23, 2018 11:21 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr gru 13, 2017 6:00 am
Posty: 287
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy Jezus jest wszechwiedzący?
Jockey napisał(a):
Nie interesują mnie sekty, oraz nieuki co nie opanowali programu nauki w szkole podstawowej.
Jak na razie to w tym temacie udowodniono ci manipulacje Słowem.


Obskurantyzm zatacza coraz większe kręgi :)

Jockey nie może znieść tego, że mu się nauka się posypała.I brnie w kolejne ad persony. :no: I na dodatek tak się wykształcił, że nie odróżnia manipulacji od interpretacji.Do podstawówki kolego.A ja sobie poczekam co odpowie Twój kolega PeterW, który nie potrafi nawet odpowiednio dobrać cytatu. Czekam na kolejny blamaż :D


Wt sty 23, 2018 1:33 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 11761
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Jezus jest wszechwiedzący?
Interpretacja a manipulacja to wielka różnica. Widzę ty jej nie dostrzegasz. Czarno na białym masz napisane co napisał Św Jan Apostoł w ewangelii i odwracasz kota ogonem.
Nie możesz zakłamać fragmentu który mówi ze Jezus jest Bogiem który stworzył świat i przez którego wszystko się stało. To co robisz z tym fragmentem to manipulacja czystej wody.
O tekście na który Żydzi zareagowali chęcią ukamienowania za bluźnierstwo ze będąc człowiekiem czyni z siebie Boga tez zareagowałeś manipulacjami. Żydzi chcieli go ukamienować dlatego ze powiedział ze zanim Abraham stał się Ja Jestem. Żydzi zrozumieli a ty nadal manipulujesz tekstem. I kto tu ma braki.
A co do interpretacji Pisma to polecam zdanie św Piotra Apostoła i zarazem pierwszego papieża. Tylko Kościół ma prawo do interpretowania pism natchnionych a na pewno nie ma ich jakiś domorosły Maxik który nawet nie zna języków oryginalnych i nie wie nic o egzegezie biblijnej. Co wielu udowodniło ci na tym forum i w tym temacie. Tak wiec do nauki a nauka doprowadzi cię do całej prawdy o Jezusie Jednorodzanym Bogu który umarł za nas i zmartwychwstał. Czego ci z całego serca życzę. Żebyś odszedł od bajek ludzkich a przyszedł do Jezusa który jest droga prawda i życiem.

_________________
„Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych.„ -George Orwell, Folwark zwierzęcy


Wt sty 23, 2018 2:58 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 5724
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Jezus jest wszechwiedzący?
Maxik napisał(a):
.A ja sobie poczekam co odpowie Twój kolega PeterW, który nie potrafi nawet odpowiednio dobrać cytatu. Czekam na kolejny blamaż :D


No sorry, ale Tobie się wyraźnie coś pozajączkowało - CAŁE PISMO jest jednym Pismem i całe pismo pisze o Prawdzie. Widać że nie pasuje Ci ten tekst - pewnie "Mędrcy" na zebraniu jeszcze nie omówili - ale wtopa..

Najlepiej by ten Janowy prolog wykasować..

Nie da się, a więc wolisz dzielić włos na czworo we fragmentach, które aż tak dobitnie nie brzmią.
Cytuję Ci początek Ewangelii, gdzie WYRAŹNIE napisano że Słowo jest Bogiem i WSZYSTKO PRZEZ NIE SIĘ STAŁO, A BEZ NIEGO NIC SIĘ NIE STAŁO, na dodatek Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.
Jak WSZYSTKO przez Nie się stało, to WSZYSTKO, nie ma "cała reszta przez Nie się stała". Nie ma tam "wszystko oprócz Niego (Słowa)".

"Słowo Było u Boga" - gdzie w tym zdaniu jest że Bóg stworzył Słowo?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt sty 23, 2018 3:26 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr gru 13, 2017 6:00 am
Posty: 287
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy Jezus jest wszechwiedzący?
Jockey napisał(a):
Interpretacja a manipulacja to wielka różnica. Widzę ty jej nie dostrzegasz. Czarno na białym masz napisane co napisał Św Jan Apostoł w ewangelii i odwracasz kota ogonem.
Nie możesz zakłamać fragmentu który mówi ze Jezus jest Bogiem który stworzył świat i przez którego wszystko się stało. To co robisz z tym fragmentem to manipulacja czystej wody..


Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że z perspektywy hermeneutycznej "Słowo" z prologu Jana nie musi się wcale odnosić do Jezusa.Ale skąd masz to niby wiedzieć, skoro nie studiowałeś teologii.Nawet nie wspominałem o tym, bo widzę jak bardzo jesteście przywiązani do swojej wykładni.Staram się jedynie przyjąć wasze założenia i na tej bazie wskazywać odmienne znaczenia tekstu.

Po drugie Zwrot "przez którego jest wszystko" a w szczególności przyimek "przez" może wskazywać na sprawcę czynności (tak jak wy wskazujecie),ale nie musi, ponieważ leksykalna definicja tego terminu dopuszcza również pośrednictwo w wykonywanej czynności.

Taką interpretację jest możliwa w oparciu o wersy z 1 Kor 8:4 i Hebr 1:2

. dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy. ”

Czy Hebr 1:2

.
„Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.


Widać tutaj dosyć wyraźnie, że to Bóg Ojciec jest przyczyną sprawczą, a Syn pośredniczącą.

Tak więc wykładnię "Słowa przez którego się wszystko się stało" można również tłumaczyć jako pośrednią przyczynę sprawczą, natomiast Boga Ojca jako bezpośrednią, czego przykłady stosownych wersów podałem.Tak to już jest, że w teologii nie ma pewników, są natomiast założenia i preferencje do których jedni są bardziej przychylni inni mniej.Nie chce mi się już odnosić do innych Twoich wpisów ponieważ musiałbym się powtórzyć.


Wt sty 23, 2018 3:57 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 5724
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Jezus jest wszechwiedzący?
Maxik napisał(a):
Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że z perspektywy hermeneutycznej "Słowo" z prologu Jana nie musi się wcale odnosić do Jezusa.


No jasne - Jan marnował cenny papirus (to był raczej cenny materiał wtedy) by sobie napisać o Słowie jako o słowie...

14 A Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen łaski i prawdy.


15 Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie». 16 Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce. 17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. 18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył11.


Cytuj:
Ale skąd masz to niby wiedzieć, skoro nie studiowałeś teologii.

Z Twojej strony chyba nie jest to powód do chwalenia się.. Dziecko też mówi "przecież się uczyłem", co nie oznacza automatycznie że się nauczyło, czy zrozumiało.

Cytuj:
Po drugie Zwrot "przez którego jest wszystko" a w szczególności przyimek "przez" może wskazywać na sprawcę czynności (tak jak wy wskazujecie),ale nie musi, ponieważ leksykalna definicja tego terminu dopuszcza również pośrednictwo w wykonywanej czynności.


A nie zastanawiał Cię nigdy po co jest ten zwrot "a bez Niego nic się nie stało co się stało"? Może dla takich geniuszy jak Ty?

Przekład dosłowny: Wszystko dzięki Niemu się stało i bez Niego nie stało się nic, co istnieje.
Uwspółcześniona Biblia Gdańska: Wszystko przez nie się stało, a bez niego nic się nie stało, co się stało.
Biblia Warszawska: Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
Biblia Tysiąclecia: Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.
King James Version: All things <3956> were made <1096> (5633) by <1223> him <846>; and <2532> without <5565> him <846> was <1096> <0> not <3761> any thing <1520> made <1096> (5633) that <3739> was made <1096> (5754).


http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... version/TR

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt sty 23, 2018 6:04 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr gru 13, 2017 6:00 am
Posty: 287
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy Jezus jest wszechwiedzący?
PeterW napisał(a):

No jasne - Jan marnował cenny papirus (to był raczej cenny materiał wtedy) by sobie napisać o Słowie jako o słowie...

[color=#0000FF]14 A Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzy
uje od Ojca,
pełen łaski i prawdy.


Punktem centralnym Janowego prologu nie jest sama idea "Słowa", tylko jego materializacja.(stało się ciałem).Jan nie definiuje kto lub co jest Słowem.Po przesłanki identyfikujące musimy sięgać gdzie indziej.


Logos w języku greckim może oznaczać opowieść, zdanie, myśl racjonalną, rozumność itp.Widać to wyraźnie na przykładzie KS Rodzaju w której Bóg powołuje do istnienia wszelkie stworzenie swoim słowem.Tak więc wola Boża materializuje się poprzez Jego rozum.Taka idea również współistniała z Logosem jako Synem Bożym

Cytuj:
.
Z Twojej strony chyba nie jest to powód do chwalenia się.. Dziecko też mówi "przecież się uczyłem", co nie oznacza automatycznie że się nauczyło, czy zrozumiało.

No jasne, a jakże :)

Tyle że zrozumieć można różnie.A różnie, wcale nie musi oznaczać niezgodnie z intencją autora.Dlatego mamy na przykład różne warianty przekładów oraz różne egzegezy.Sztuką jest wybrać tę, która stara się dotrzeć jak najbliżej pierwotnego znaczenia.

Cytuj:
.
A nie zastanawiał Cię nigdy po co jest ten zwrot "a bez Niego nic się nie stało co się stało"? Może dla takich geniuszy jak Ty?


No przecież pisałem o tym.

.
Jeżeli Ojciec posyła Syna, a ten wykonuje wszystko co zamierzył Ojciec, to bez Niego (Syna) nic się nie stało co się stało.Mamy tutaj zarówno autora inicjatora, czyli Ojca a także Syna jako pośrednika wykonawcę.Ta interpretacja doskonale koreluje z wersami, które zacytowałem w swoim poprzednim poście.
.


Wt sty 23, 2018 7:28 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 11761
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Jezus jest wszechwiedzący?
I oczywiście Maxik zaczyna swój taniec manipulacji
Jak już jesteśmy przy dosłownych tłumaczeniach to werset z J 8, 58 za który Żydzi chcieli Jezusa ukamienować brzmi:
Przekład dosłowny: Wówczas Jezus odpowiedział: Ręczę i zapewniam was, zanim powstał Abraham, Ja jestem.
Biblia Gdańska: Rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Pierwej niż Abraham był, jam jest.
Uwspółcześniona Biblia Gdańska: Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Zanim Abraham był, ja jestem.
Biblia Warszawska: Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.
Biblia Tysiąclecia: Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem.

Tak tylko przypomnę, że w Wj 3 tak właśnie przedstawił się Bóg Mojżeszowi i dlatego Żydzi zareagowali, że chcieli Go ukamienować

_________________
„Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych.„ -George Orwell, Folwark zwierzęcy


Wt sty 23, 2018 7:30 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL