Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 22, 2019 9:43 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Prośba o odpowiedź na pytania dotyczące wiary 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Prośba o odpowiedź na pytania dotyczące wiary
Czesc.

Jestem nowym użytkownikiem, zarejestrowalem sie gdyz chcialbym uzyskac odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Byłem już na tym forum w tematach związanych ze spirytyzmem (Kardec - "Księga Duchów";potem znalazłem przykład nawrócenia Ojca Josepha Marie Verlinde). Mozna powiedziec, ze wlasnie miedzy innymi przez to forum nastąpiło moje ponowne nawrócenie. Pierwsze nastąpiło trochę wcześniej, po dość dużych doświadczeniach życiowych, ale potem skierowali się (przez przypadek w zasadzie) na tematy związane z ezoteryką, spirytyzmem.
Szukałem odpowiedzi na pytanie co się dzieje z człowiekiem po śmierci. I tak przez wiare chrzescijanska, potem ezoterykę i spirytyzm (tylko czytanie, nie praktykowanie) wróciłem ponownie do wiary chrześcijańskiej. Bylem, za namowa mojej cioci, na mszy o uzdrowienie duszy i ciala podczas ktorej, po zakończeniu mszy, podszedłem do osób przy ołtarzu (animatorów), którzy modląc się w moich intencjach po pewnym
czasie spytali czy mialem cos wspólnego z ezoteryką. Można powiedzieć, że jest to jakby moje Świadectwo (nie mogli wiedzieć, że miałem cokolwiek wspólnego z egzoteryka, spirytyzmem) na istnienie Bog/Jezusa. Animatorzy poprosili abym więcej nie wątpił, uwierzyl w Jezusa, spalil wszystkie ksiazki i pozamykal portale zwiazane z egzoteryka, spirytyzmem.

Pomimo ww. doświadczeń (Świadectwa) moja wiara jest jeszcze chwiejna i slaba i zdarzaja mi sie jeszcze chwile słabości/wątpliwości.
Zwłaszcza, że obracam sie w srodowisku ludzi (zona, najbliższa rodzina od strony żony) negatywnie nastawionych do Kościoła, którzy często wyszydzają mnie i moja wiare. Nie ukrywam, że często jestem jeden w opozycji do reszty rodziny dostając latkę, kogoś kto zawsze musi być przeciw reszcie/większości.

Jestem osoba wykształcona (mgr inż.) z dobra praca i zarobkami a bycie katolikiem w towarzystwie podobnych osob czesto postrzegane jest jako ciemnogrod (nikomu nie uwlaczajac, mam na mysli czesto ogolny obraz katolika z mediow pojawiajacy sie przy okazji kontrowersyjnych
tematów społeczno-religijno-ekonomicznych - mam nadzieje, ze rozumiecie do czego zmierzam)

Mimo wszystko ciezko mi uwierzyc, ze osoby takie jak Jan Paweł II bądź Maksymilian Kolbe poświęciły swoje życie (w przenośni jaki i doslownie) w imie idei w które nie wierzyli.

Dlatego też poniżej chcialbym zadac pare pytan. Możliwe, że wcześniej pojawiały się podobne, mimo wszystko liczę że znajdą się osoby, które poswieca swoj czas na odpowiedzi.

Oto poniższe pytania:

1) Czy zastanawialiście się, która religia (wiara) jest prawdziwa? Z racji wykonywanego zawodu miałem okazję być w wielu miejscach na świecie. Poznałem muzułmanów, hindusów, buddystów (religie wschodu),
protestantów, prawosławnych. Większość z ww. osób przekonana była odnośnie swojej religii/racji aczkolwiek z wyrozumieniem patrzyli na osoby innego wyznania (w tym mnie). Czy zastanawialiście się co by się jakby wasza wiara wyglądała gdybyście urodzili się w innym kraju np. Kuwejt, Arabia Saudyjska, Indie, Chiny, Japonia i bylibyście wychowywani w zupełnie innej kulturze. Czy byłoby coś co skłoniłoby Was do przejścia, zmiane religii na chrzescijanstwo, wiare w którą obecnie wierzycie? Przypuszczam, że inne religie również mają powody by wierzyć (cuda, świadectwa, szatan) i mogliby spróbować wejść w polemikę z ludźmi z wiary chrześcijańskiej. W jaki sposób udowodnili byście, ze sie myla, że to wiara chrześcijańska (w Jezusa) jest ta wiara prawdziwa ?
Jak wygląda sprawa zbawienia ludzi, który urodzili się w innych krajach gdzie chrześcijaństwo jeszcze nie dotarło (o ile zakładamy, że jest to "słuszna/prawdziwa" religia) - czy tacy ludzie przez to, że nie mogli przyjąć chrztu i innych Sakramentów nie będą zbawieni?

2) Czy moglibyście mi wytłumaczyć dlaczego często tzw. 'ludzie sukcesu' odchodzą od Kościoła. 'Ludzie sukcesu' mam na myśli ludzi bogatych, wykształconych. Dlaczego do Kościoła przychodzą głównie ludzie słabo wykształceni, bez sukcesów życiowych (dobrej pracy, pieniędzy). Dlaczego nie jest tak, ze w Kosciele swoje świadectwo dają osoby dzięki którym wiara w Jezusa pomaga odnieść sukces (otworzyć firmę, zwiększyć zyski itp.). Dlaczego bardzo często do Kościoła przychodzą ludzie którzy dotknęli dna ? ( rozumiem, nie mają już gdzie iść)

3) Czy moglibyście mi wytłumaczyć dlaczego ludzie wraz ze wzrostem inteligencji/wykształcenia odwracają się od Kościoła/wiary/Boga i zostają ateistami ?

4) Pytanie odnośnie wolnej woli. Bóg dał człowiekowi wolna wolę, jednakże odmawiając modlitwę: "Ojcze nasz..." powtarzamy -'bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi'. Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie, rozwinięcie tematu?

5) Pytanie dotyczące pieniędzy. Czy jest w zgodzie z nauka Kosciola (wiary chrześcijańskiej) byc bogatym? Czy dążąc do zdobycia pieniędzy gdzie jest to dzisiaj często na granicy oszustwa (marketing, wzrost sprzedaży) jest grzechem ? CZy zatrudniając osoby aby pracowały dla/na mnie jest moralne ? (z jednej strony daje pracę, z drugiej można stwierdzić, że te osoby wyzyskuje skoro z ich pracy czerpie zysk). Prosze o odpowiedź.

6) Odmawiając modlitwę "Wierzę w Boga..." mówimy 'wierzę w ciała zmartwychwstanie'. Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie? Zakładając, że Ziemia ma x mln lat jak wszyscy ludzie zmieściliby się na Ziemi / Niebie po skończeniu Świata ?

7) Na koniec chyba najtrudniejsze pytanie/wątpliwość - czy to nie jest tak, że ludzie "wymyślają"/tworzą sobie religie, żeby wytłumaczyć sobie, że śmierć przyjdzie nieubłaganie. Człowiek jako istota rozumna ma tego świadomość i trudno mu się pogodzić z tym, że po śmierci nic nie ma. Czy to nie jest tak, że człowiek za własne niepowodzenia, błędy woli winić kogoś innego ('Boga') ? W zasadzie to chyba nie ma kultury, która by nie miała swojej religii/wierzeń ? Czy religia nie jest jakimś wytłumaczeniem niesprawiedliwości na świecie, chorób, nieszczęść - mam na myśli, że łatwiej jest wierzyć, że teraz jest mi ciężko ale po śmierci dostanę swoją nagrodę w niebie niż stwierdzić, że jestem chory, pozostało mi 3 lata życia w cierpieniu podczas gdy moi koledzy są szczęśliwi, zdrowi, mają rodzinę,
spełniają się zawodowo?

Będę wdzięczny za odpowiedzi na ww.pytania. Jakbyscie zasugerowali jakas literature, portal, artykuły to równie prosze o namiary.

Pozdrawiam

Krzysiek

Wt maja 22, 2018 3:58 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Prośba o odpowiedź na pytania dotyczące wiary
Rozmowy dotyczące pierwszego pytania proszę od razu przekierowywać tu, bo będę mieć problemy, jeśli połączycie z kolejnym. Krzyśka proszę jednocześnie o zapoznanie się ze wskazanym wątkiem, bo być może odpowiedzi już tam zamieszczono i nalezy jedynie coś doprecyzować.

Odnośnie wolnej woli Boga i czlowieka mamy już gotowce na forum. Poza tym toczy się rozmowa w akurat otawrtym wątku Wolna wola. Proponuję tam przekierować odpowiedzi na pytania związane z wolną wolą.

Pytań we wstepniaku jest zbyt dużo, stad zachodzi potrzeba ukierunkowania tematycznego.

Wt maja 22, 2018 7:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
5) Pytanie dotyczące pieniędzy. Czy jest w zgodzie z nauka Kosciola (wiary chrześcijańskiej) byc bogatym? Czy dążąc do zdobycia pieniędzy gdzie jest to dzisiaj często na granicy oszustwa (marketing, wzrost sprzedaży) jest grzechem ?

To zależy jaki marketing, czy dajemy potrzebną informację czy też łapiemy klientów na coś, co potem będą żałowali, granica jest cienka.

Cytuj:
CZy zatrudniając osoby aby pracowały dla/na mnie jest moralne ? (z jednej strony daje pracę, z drugiej można stwierdzić, że te osoby wyzyskuje skoro z ich pracy czerpie zysk). Prosze o odpowiedź.

Wprost przeciwnie, nie każdy potrafi zorganizować sobie od podstaw pracę, dajemy ludziom zatrudnienie. Jeśli chodzi o wyzysk - powinniśmy zarzucić marksistowskie myślenie o "wartości dodanej" według której jakikolwiek zarobek pracodawcy jest kradzieżą.

Wt maja 22, 2018 7:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Generalnie ze sprawą wątpliwości w wierze, oraz samej wiary jest tak. Są one wynikiem słabej kondycji człowieka, głównie duchowej. W miarę jak ta kondycja się poprawia, zmniejsza się zapotrzebowanie na umacnianie tej kondycji. Czyli mniej dana osoba praktykuje wiarę, no bo daje radę. Dlatego spostrzegasz, że wraz z wykształceniem mniej ludzi przyznaje się do silnej wiary, czasem nawet ją lekcewarzą. Wykształcenie daje bowiem silne oparcie w jakimś kierunku. Zwykle też dobrze płatną pracę i status społeczny. Czyli mają to o co inni zabiegają. Ci inni dopiero chcą się umocnić oprzeć na czymś mocnym trwałym.
Tak że powodów przyczynków do wiary jest trochę.
Tetaz jest taki niuans z wiarą związany. Gdy się ma komuś dobrze, to niechcący odpuszcza sobie ten człowiek, w swej wierze. Tyle że to jest błąd. Bo odpuściwszy sobie w wierze, nie zauwarzamy jak ubywa nam sił. Zwłaszcza duchowej aktywności, mówimy o mądrości. Spostrzegamy to dopiero jak zaczyna nam się źle wieźć, to już zwykle jest za puźno. Bo z wiekiem sił ubyło i odbudować tych strat już raczej nie można.
Następuje więc powrót do silnej wiary, tak to się toczy. Ludzie radząc sobie w życiu wszyscy, nie potrzebowali by wiary w ogóle.
Z kolei to nieradzenie sobie ma charakter falowania, raz się pojawia i znika. Stymulując więc nawet konieczność wiary. No i nie ma aż tak wielu, radzących sobie bez wiary znakomicie. Bowiem kondycja nawet dobrze wykształconego człowieka jest zmienna. Inna sprawa to to że. Żyjąc aktywnie wiarą poznajemy swe wzajemne słabości. To pozwala unikać robienia innym przykrości, więc konfliktów. Bo na zewnątrz człowieka najczęściej trudno widzieć jaką ma kondycję. A wymagając coś ponad jego siły, żądamy niemożliwego.
Więc sądząc po sobie nawet ktoś wykształcony, jest po prostu tyranem w wielu przypadkach.
Z każdego z tych powodów, trudno nie kierować się pomocą wiary. No a która wiara, to z kolei zwykle uwarunkowania społeczne sprawiają to że klamka zapadła.

Ja bym tu podpowiadał że będąc w danej wierze, nie zamykając się na ludzi innej wiary. Po prostu jesteśmy z nimi w łaczności. Bo widzimy ich postępy czy upadki. Których oni sami nie zobaczą. Także oni widzą nasze. Jest obopulna wymiana. Dążąc do jednej jedynej wiary wszystkich, możemy podciąć sobie gałąź na której siedzimy. No bo kto nas upomni jak zbłądzimy? To nie jest tak że najlepsza wiedza chroni od wszystkiego. A spojżenie z boku często jest bezcenne. Więc przytulajmy się do siebie w swych zmaganiach z wiarą. To pomorze nam lepiej żyć. Oczywiście unikajmy takich wersji wiary, gdzie radykalizm siły, forsuje sposoby bycia. Bo radykalizm rodzi radykalizm. Którego szczytowym osiągnięciem jest unicestwianie problemów, z zabijaniem na czele.

Wt maja 22, 2018 10:25 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ajeśli chodzi o bogactwa. One nie są sprzeczne z wiarą. Tylko że bogactwo, to owoc pracy wielu. Bo w społecznościach tak to jest że. Żaden bogaty nie może powiedzieć, że wszystko tylko sobie zawdzięcza. Nawet tylko sprzedając towary. Bo bez odpowiedzi, w postaci na chęci zakupu przez innych, nie stał by się bogaty. A jeśli tak, to na nim spoczywa większy obowiązek, by nie tylko przejeść to co ma. Lecz coś z tego co ma przeznaczyć na to co może być wsparciem dla innych. A to wcale nie jest aż takie łatwe. Dlatego jest napisane że - nie łatwo jest bogatemu wejść do królestwa niebieskiego. Poza tym oskubany z pieniędzy kupujący, już niczego więcej nie kupi. To kolejny dylemat bogatych, na ich barkach złożony. To są niuanse bycia bogatym nie wszystkie, ale dla przykładu.
A nieuczciwość marketingowa jest przewinieniem i błędem zarazem. Bo powoduje utratę zaufania, a nie łatwo się go buduje. Dobry marketing widzi luki niewykorzystanych możliwości u klienta. I tam składa propozycję, oczywiście realne. Nie bo ja mam to ty masz to kupić, a jeszcze że to co mam jest najlepszym wyborem. Bo to ma być najlepsza oferta, a nie wypychanie nieudanych swoich zamówień, szukając jelenia.
To tak do zobrazowania większych wymogów, że to mają te biblijne upomnienia rację praktycznego bytu.

Wt maja 22, 2018 10:49 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję merss za cenne wskazówki, to jest mój pierwszy post więc jeszcze mogę popełniać błędy; bardzo dobrze, że czuwasz nad prawidłową organizacją forum.
Odnośnie pierwszego pytania, dotyczącego która religia jest prawdziwa, jak najbardziej zapoznam się ze wskazanym wątkiem. Możliwe, że będą tam już zawarte odpowiedzi na moje wątpliwości. Jeżeli nie, to włączę się pod podanym linkiem do dyskusji.

Jeśli chodzi o wolną wolę, tak jak zasugerowałaś, będę szukać gotowców na forum, ewentualnie dodam pytanie na otwartym wątku 'Wolna wola'.

Dziękuję za cenne wskazówki i rady.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi i proszę o więcej.

Pozdrawiam

Krzysiek

Wt maja 22, 2018 1:11 pm
Odpowiedz z cytatem
Krzysiektede napisał(a):
Odmawiając modlitwę "Wierzę w Boga..." mówimy 'wierzę w ciała zmartwychwstanie'. Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie? Zakładając, że Ziemia ma x mln lat jak wszyscy ludzie zmieściliby się na Ziemi / Niebie po skończeniu Świata?

Ja tylko po krótce. Bo ni ma czasu
"Wierzę w Boga Ojca..." to nie modlitwa tylko Credo. A co do ciał. Maryja czy Eliasz zostali zabrania wraz z ciałem do nieba czyli wers z credo "Wierzę w ciała zmartwychsatnie" został wypełniony i nie możemy znaleźć ich kości

Co do pierwszego pytania. To choćby taki Buddyzm jest z gruntu bez sensu. Nie uwzględnia czynnika transcendentnego a wierzy w reinkarnację. Ciekawe jak to jest możliwe? Poza tym gdyby każdy się reinkarnował zabrakło by w końcu ludzi bo stało by się zwierzętami

Cytuj:
Czy religia nie jest jakimś wytłumaczeniem niesprawiedliwości na świecie,

Oczywiście że tak. Poza tym religia jest uwarunkowana biologicznie. Człowiek ma geny odpowiedzialne za religijność

Wt maja 22, 2018 1:32 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
krzysztoftede napisał(a):
Czesc.

2) Czy moglibyście mi wytłumaczyć dlaczego często tzw. 'ludzie sukcesu' odchodzą od Kościoła. 'Ludzie sukcesu' mam na myśli ludzi bogatych, wykształconych. Dlaczego do Kościoła przychodzą głównie ludzie słabo wykształceni, bez sukcesów życiowych (dobrej pracy, pieniędzy). Dlaczego nie jest tak, ze w Kosciele swoje świadectwo dają osoby dzięki którym wiara w Jezusa pomaga odnieść sukces (otworzyć firmę, zwiększyć zyski itp.). Dlaczego bardzo często do Kościoła przychodzą ludzie którzy dotknęli dna ? ( rozumiem, nie mają już gdzie iść)

3) Czy moglibyście mi wytłumaczyć dlaczego ludzie wraz ze wzrostem inteligencji/wykształcenia odwracają się od Kościoła/wiary/Boga i zostają ateistami ?

To zostało przewidziane w Biblii..
Może coś wyjaśnią te cytaty z 1 Listu do Koryntian:

18 Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia.
19 Napisane jest bowiem:
Wytracę mądrość mędrców,
a przebiegłość przebiegłych zniweczę.
20 Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?
21 Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, podobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących.

i kawałek dalej:

26 Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Niewielu tam mędrców według oceny ludzkiej, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych.
27 Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć;
28 i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest, wyróżnił Bóg, by to co jest, unicestwić,
29 tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga.

Wt maja 22, 2018 9:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem czy znasz angielski, ale ta animacja może pomóc w odnalezieniu kilku odpowiedzi na Twoje pytania:

https://www.youtube.com/watch?v=VIuX1pO70UA

Chrześcijaństwo jest WSZYSTKIM, jest PRAWDĄ.

Z Bogiem!

Śr maja 23, 2018 5:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
2) Czy moglibyście mi wytłumaczyć dlaczego często tzw. 'ludzie sukcesu' odchodzą od Kościoła. 'Ludzie sukcesu' mam na myśli ludzi bogatych, wykształconych. Dlaczego do Kościoła przychodzą głównie ludzie słabo wykształceni, bez sukcesów życiowych (dobrej pracy, pieniędzy). Dlaczego nie jest tak, ze w Kosciele swoje świadectwo dają osoby dzięki którym wiara w Jezusa pomaga odnieść sukces (otworzyć firmę, zwiększyć zyski itp.). )

Zdarza się, że ludzie sukcesu odchodzą ponieważ stawiaja pieniądze w miejscu Pana Boga.

Pytanie dotyczące pieniędzy. Czy jest w zgodzie z nauka Kosciola (wiary chrześcijańskiej) byc bogatym? Czy dążąc do zdobycia pieniędzy gdzie jest to dzisiaj często na granicy oszustwa (marketing, wzrost sprzedaży) jest grzechem ? CZy zatrudniając osoby aby pracowały dla/na mnie jest moralne ? (z jednej strony daje pracę, z drugiej można stwierdzić, że te osoby wyzyskuje skoro z ich pracy czerpie zysk). Prosze o odpowiedź.
.

To akurat dla mnie jest proste; daj pracę innym, ale uczciwie ich wynagradzaj. Dodaj też nagrody, premie, urlop i nie tylko. Wprowadź w fundusz socjalny- to bardzo rzadkie w prywatnych firmach. Pomóż, kiedy będą w potrzebie, nie tylko materialnej. Szanuj ich i traktuj z miłością.
Pan Jezus to jasno określił rozmawiając z celnikiem i bogatym młodzieńcem. W końu każdy daje komuś pracę, albo bywa czyimś klijentem.

Śr maja 23, 2018 12:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odnosnie pkt 1 - nie znam innego wyznania ktore tak przekonujaco mowilo by o Zmartwychwstaniu. Jezeli to okazalo sie mozliwe to znaczy ze nas tez to czeka. Odnosnie muzulmanow - juz tutaj gdziesz cytowalem wypowiedz wysoko postawionego muzulmanina: "wy chrzescijanie wyznajecie prawdziwego boga ale nie macie wiary, my wyznajemy falszywego boga ale mamy wiare"

Śr maja 23, 2018 2:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
"wy chrzescijanie wyznajecie prawdziwego boga ale nie macie wiary, my wyznajemy falszywego boga ale mamy wiare"

A ja strasznie nie lubię takich uogólnień, widać ten muzułmanin nigdy o TYM nie słyszał (i innych):

Obrazek

albo:

Obrazek

Bo tak właśnie "rodzą" się (powyżej) nasi przyszli Kolbe.

Więc takie wypowiedzi "wysoko postawionych" są kłamstwem i fałszem.

Śr maja 23, 2018 2:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Leszcz napisał(a):
robaczek2 napisał(a):

A ja strasznie nie lubię takich uogólnień, widać ten muzułmanin nigdy o TYM nie słyszał (i innych)
Więc takie wypowiedzi "wysoko postawionych" są kłamstwem i fałszem.

Ja tylko zacytowalem to co moj przyjaciel nalezacy do Ormianskiego Kosciola Apostolskiego slyszal od swojego przyjaciela - muzulmanina wywodzacego sie z lini proroka Mahometa (stad wysoko postawiony) 30 lat temu w Iraku. To byly czasy gdy chrzescijanie byli tam we wzglednie dobrych stosunkach z muzulmanami. Nie wymagaj od niekatolikow aby slyszeli o sw. Maksymilianie.

Śr maja 23, 2018 5:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
1) Czy zastanawialiście się...

Tak, zastanawiałem się... i nie tylko ja ;).

Odpowiedzią na to pytanie jest PRAWDA. Człowiek ma możliwość poznania PRAWDY. Każdy człowiek. To, że rodzimy się w różnym środowisku nadal nie neguje tego, że każdy może poznać PRAWDĘ. Czy pozna ją w pełni przed końcem swojego życia? Pewnie nie, ale to już Bóg będzie sądził na ile tej prawdy ten dany człowiek szukał.

Jak znaleźć PRAWDĘ? Jak znajdziesz to będziesz wiedział.

Cytuj:
2) Czy moglibyście mi wytłumaczyć dlaczego często tzw. 'ludzie sukcesu'....

Czy Trump ze swoimi 4 miliardami dolarów jest "człowiekiem sukcesu"? Jego wypowiedzi są często lepsze jak kazania księży na Mszy, gdy On mówi o Bogu. Ja osobiście znam kilku milionerów którzy kilka kościołów, szkół katolickich itd wybudowali "ze swoich". To Ci co na Mszę w Niedziele Porche przyjeżdzają. Tak, tak są tacy... Tobie się wydaje, że te instytucje charytatywne i projekty to z czego są finansowane? Z mojej złotówki?

Kościół to szpital.

Cytuj:

Możesz jakieś dane na tą zależność wskazać? Ja znam cała masę doktorów itd. którzy są Katolami. Ateizm nie jest wyrazem inteligencji, wręcz przeciwnie.

Cytuj:
4) Pytanie odnośnie wolnej woli. Bóg dał człowiekowi wolna wolę, jednakże odmawiając modlitwę: "Ojcze nasz..." powtarzamy -'bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi'. Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie, rozwinięcie tematu?

Człowiekowi najlepiej "opłaca" się w życiu wypełniać Wole Bożą a nie własną.

Cytuj:
5) Pytanie dotyczące pieniędzy. Czy jest w zgodzie z nauka Kosciola (wiary chrześcijańskiej) byc bogatym? Czy dążąc do zdobycia pieniędzy gdzie jest to dzisiaj często na granicy oszustwa (marketing, wzrost sprzedaży) jest grzechem ? CZy zatrudniając osoby aby pracowały dla/na mnie jest moralne ? (z jednej strony daje pracę, z drugiej można stwierdzić, że te osoby wyzyskuje skoro z ich pracy czerpie zysk). Prosze o odpowiedź.

Jak najbardziej, im więcej masz tym więcej masz się z kimś podzielić. Możesz składać ofiary (jak już wyżej pisałem), ale również tworzysz miejsca pracy dla tych co sobie sami nie mogę stworzyć a dobrze pracują. Np. taki Trump ma 4 miliardy i zatrudnia TYSIĄCE (dziesiątki tysięcy!) osób. Przez to, że tworzy miejsca pracy dla nich utrzymuje ich rodziny itd. itd.

To czy wyzyskujesz czy nie to jest już TWÓJ wybór, nie każdy bogaty wyzyskuje. Nie każdy biedny jest uczciwy a i nie każdy biedny jest złodziejem i pijakiem...

Cytuj:
6) Odmawiając modlitwę "Wierzę w Boga..." .

Polecam Katechizm i temat o tzw. Nowej Ziemi.

Cytuj:
7) Na koniec chyba najtrudniejsze pytanie/wątpliwość - czy to nie jest tak, że ludzie "wymyślają"/tworzą sobie religie, żeby wytłumaczyć sobie, że śmierć przyjdzie nieubłaganie. Człowiek jako istota rozumna ma tego świadomość i trudno mu się pogodzić z tym, że po śmierci nic nie ma. Czy to nie jest tak, że człowiek za własne niepowodzenia, błędy woli winić kogoś innego ('Boga') ? W zasadzie to chyba nie ma kultury, która by nie miała swojej religii/wierzeń ? Czy religia nie jest jakimś wytłumaczeniem niesprawiedliwości na świecie, chorób, nieszczęść - mam na myśli, że łatwiej jest wierzyć, że teraz jest mi ciężko ale po śmierci dostanę swoją nagrodę w niebie niż stwierdzić, że jestem chory, pozostało mi 3 lata życia w cierpieniu podczas gdy moi koledzy są szczęśliwi, zdrowi, mają rodzinę,
spełniają się zawodowo?

Jako istota rozumna, stwierdzam, że mnie nie było a jestem. Rownież stwierdzam, że nie jestem jedynie kupą rąk, nóg... ciała i włosów. Jest coś co mnie animuje. Niebo nie jest nagrodą za dobre życie. Do nieba nie idzie się tylko dlatego, że się dobrze żyło.

Polecam to https://www.youtube.com/user/JordanPetersonVideos

Facet jest agnostykiem. Włącz sobie automatyczne tłumaczenie i jakoś to będzie...

Śr maja 23, 2018 5:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Ja tylko zacytowalem to co moj przyjaciel nalezacy do Ormianskiego Kosciola Apostolskiego slyszal od swojego przyjaciela - muzulmanina wywodzacego sie z lini proroka Mahometa (stad wysoko postawiony) 30 lat temu w Iraku.

Pytanie: Dlaczego ktoś jest muzułmaninem i wie że wierzy w fałszywego Boga? Trochę to absurdalne.
Cytuj:
To byly czasy gdy chrzescijanie byli tam we wzglednie dobrych stosunkach z muzulmanami. Nie wymagaj od niekatolikow aby slyszeli o sw. Maksymilianie.

To jest PRZYKŁAD. Co ten muzułmanin nie słyszał o.... nawet jednym z 10000+ Katolickich Świętych? Serio? To czego go uczył Twój przyjaciel Ormianin? Nie jest wstanie zademonstrować czym jest WIARA w KK? Czy ten muzułmanin nie WIDZIAŁ wiary Twojego przyjaciela? To jak on żyje...

Śr maja 23, 2018 5:39 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona