Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn sie 26, 2019 1:06 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Co wypada katolikowi 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Czy katolikowi wypada jeździć takim autkiem?
Boro napisał(a):
Tutaj polecałbym raczej motocykl.

kto życie szanuje ten na motorze nie jeździ

Wt maja 22, 2018 10:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Boro napisał(a):
To chyba dobrze, że Ludzik traktuje swoją wiarę na tyle poważnie, że nie racjonalizuje od razu potrzeby posiadania drogiego samochodu, tylko zastanawia się czy to moralne.

Nie wiem czy się zastanawia Przedstawił jakiś swój pogląd w sprawie, wyjaśnił w związku z czym ma wątpliwości, itp.? Nie. On zadaje jedynie pytania. Na forum jest od roku i formuła jego aktywność przez ten czasie nie uległa zmianie, osobiście nie jestem w stanie pytań Ludzika traktować poważnie. A zważywszy na to że jak twierdzi dobiega do trzydziestki, nawet jeśli w istocie ma aktualnie problem w rodzaju kupić BMK-ę czy nie, to w jego przypadku nie jest on specjalnie istotny. Jakby tu rzec - ma większe.

Wt maja 22, 2018 10:58 pm
Gaduła
Gaduła

Post Ile wydajecie miesięcznie na życie?
Cytuj:
PeterW napisał(a):
Ludzik - Warsiawiak.. Poczytaj trochę o mądrym inwestowaniu pieniędzy, bo jak tak będziesz szastać pieniędzmi, to w skarpetkach tylko wrócisz do domu.. ;-)

Kolega mnie zainspirował do zadania tego pytania.

Napiszcie swoje miesięcznie koszty utrzymania. Moje takie o:

jedzenie 1500zł (powiecie, że dużo ale obczajcie, że butelka wody kosztuje 2 zł, pomidor 1 zł, papryka 2 zł, pół kilo mięsa 10 zł, łosoś 60 zł za kg, jogurt z mkleka owczego aż 4 zł za 150g, a obiad w barze prawie 20zł.)
dach nad głową 2500 zł (powiecie, że dużo, ale spróbujta taniej wynająć w Warszawie w normalnych warunkach
leczenie 1000zł bo NFZ mi nic nie refunduje, lekarza też opłącam prywatnie a mimo to NFZ dlaej karze mi płacić składki pod przymusem
lekcje angielskiego 300 zł
odwiedzanie babci 200zł
amortyzacja autka 1000zł
paliwo 1000 zł
ubranie 100 zł
środki czystości 100 żł

amortyzacja elektroniki, internet i multimedia 300 zł
bilet miejski 180 zł
siłwonia 150 zł
inne wydatki 120 zł

łącznie 8450 zł miesięcznie na 1 osobę.

Jak żyć?

Wt maja 22, 2018 10:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Ile wydajecie miesięcznie na życie?
Ludzik napisał(a):
amortyzacja autka 1000zł

To już sobie sprawiłeś brykę? I teraz naszły cię wątpliwości czy katolik może (rychło w czas) czy chciałeś się tylko pochwalić?
Ludzik napisał(a):
Jak żyć?

Premiera się spytaj.

Wt maja 22, 2018 11:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Po przeczytaniu kolejnego założonego przez Ludzika tematu, musze przyznać Ci rację. Sublimacja potrzeb seksualnych przybiera różne postacie. W jego przypadku zarabianie pieniedzy i chwalenie się nimi.

Wt maja 22, 2018 11:12 pm
Gaduła
Gaduła

Boro nie prowokuj, bo Ludzik za chwilę założy kolejny temat: ile zarabiacie i czy wypada tyle zarabiać katolikowi. :) Na razie chwali się wydatkami, chociaż czy swoimi i czy realnymi to mocno wątpię.

Wt maja 22, 2018 11:29 pm
Gaduła
Gaduła

bergamotka napisał(a):
Ludzik napisał(a):
amortyzacja autka 1000zł

To już sobie sprawiłeś brykę? I teraz naszły cię wątpliwości czy katolik może (rychło w czas) czy chciałeś się tylko pochwalić?

Jakbym miał tamto bmv to używane 3 letnie by mnie koszotwało 1000zl / mies. Teraz nie mam żadnego autka, bo jestem biedakiem.

Śr maja 23, 2018 12:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ludzik napisał(a):
bo jestem biedakiem.

Biedakiem który wydaje na swoje utrzymanie prawie 8.500pln? Biedaka stać na wynajem pokoju / mieszkania za 2.500pln na miesiąc?

Śr maja 23, 2018 12:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Co wypada katolikowi
equuleuss napisał(a):
Biedakiem który wydaje na swoje utrzymanie prawie 8.500pln? Biedaka stać na wynajem pokoju / mieszkania za 2.500pln na miesiąc?

Ale zauważ że na auto którego jeszcze nie ma Ludzik wydaje już 1000 złotych miesięcznie bo tyle wydawałby gdyby je miał -"Jakbym miał tamto bmv to używane 3 letnie by mnie koszotwało 1000zl / mies. Teraz nie mam żadnego autka, bo jestem biedakiem." Więc w tym zestawieniu nabił sztucznie koszty niby swego utrzymania i się z tym nie kryje... Kabaret

Śr maja 23, 2018 12:38 am
Gaduła
Gaduła

equuleuss napisał(a):
Ludzik napisał(a):
bo jestem biedakiem.

to ile Ty wydajesz?

bergamotka napisał(a):
equuleuss napisał(a):

Ale zauważ że na auto którego jeszcze nie ma Ludzik wydaje już 1000 złotych miesięcznie bo tyle wydawałby gdyby je miał -"Jakbym miał tamto bmv to używane 3 letnie by mnie koszotwało 1000zl / mies. Teraz nie mam żadnego autka, bo jestem biedakiem." Więc w tym zestawieniu nabił sztucznie koszty niby swego utrzymania i się z tym nie kryje... Kabaret

hahha nie napisalem ze tyle wydaję, tylko są tkaie koszty mojego życia. A ja żyję poniżej swojego progu kosztów życia. Na angielski też nie chodzę.
A Ty ile wydajesz?

Śr maja 23, 2018 12:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ludzik napisał(a):
A Ty ile wydajesz?

Nie wchodząc w zbędne szczegóły, za 8500 zł to ja sobie nawet wacików nie kupię.

Śr maja 23, 2018 12:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

bergamotka napisał(a):
Ale zauważ że na auto którego jeszcze nie ma Ludzik wydaje już 1000 złotych miesięcznie bo tyle wydawałby gdyby je miał

To ja na takiej zasadzie wydałabym 2.200pln na zestaw farb olejnych.
Miesięcznie wysmarowałabym to na kilka obrazów, lub dwa większe, czyli impreza droższa niż utrzymanie BMW.

Ludzik napisał(a):
to ile Ty wydajesz?

Artystą bez pracy jestem, nie bardzo z czego mam wydawać.

Śr maja 23, 2018 12:58 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Ludzik napisał(a):
Cytuj:
PeterW napisał(a):
Ludzik - Warsiawiak.. Poczytaj trochę o mądrym inwestowaniu pieniędzy, bo jak tak będziesz szastać pieniędzmi, to w skarpetkach tylko wrócisz do domu.. ;-)

Kolega mnie zainspirował do zadania tego pytania.

Napiszcie swoje miesięcznie koszty utrzymania. Moje takie o:

jedzenie 1500zł (powiecie, że dużo ale obczajcie, że butelka wody kosztuje 2 zł, pomidor 1 zł, papryka 2 zł, pół kilo mięsa 10 zł, łosoś 60 zł za kg, jogurt z mkleka owczego aż 4 zł za 150g, a obiad w barze prawie 20zł.)

Jak nie palisz fajek, to tak z 2-3 razy taniej mógłbyś się wyżywić.
Naprawdę kupujesz wodę butelkowaną? Z kranu Ci nie starcza? Powiedz jeszcze że to "źródlana" (często cwaniaki napełniają plastikowe butelki kranówą, a potem odsprzedają z zyskiem). Pół kilo mięsa zjadasz w jeden dzień?? Musisz jadać jogurt z owcy? (no chyba żeś uczulony na krowi). Obiad jakbyś był sprytny to zjadłbyś za połowę..

Cytuj:
(...)

paliwo 1000 zł

Eeee.. że co?? Do tej Warszawy codziennie dojeżdżasz z Częstochowy, czy z Gdańska??

Cytuj:
amortyzacja elektroniki, internet i multimedia 300 zł
[b]bilet miejski 180 zł

300 stówy za internet???
Jak spalasz paliwo za 1000 zł, to po cholerę wydajesz jeszcze na komunikację miejską? No albo i na odwrót - komunikacja miejska, to po co wacha za 1000 zł???

Cytuj:
łącznie 8450 zł miesięcznie na 1 osobę.

Jak żyć?

Strasznie rozpieszczone dzieciątko. Mam znajomą mieszkającą w Wa-wie, która z mężem ma miesięcznie jakieś 2000 zł i się (ciężko, bo ciężko) utrzymują za tę kwotę. Nie ma możliwości więcej zarabiać, bo problemy zdrowotne.

Jeśli tyle wydajesz na życie, to powiem, że żyjesz nieroztropnie. Ja będąc na Twoim miejscu (będąc samotnym 30-to latkiem) połowę zarobków bym zainwestował w coś (na czarną godzinę - wyobraź sobie że pewnego pięknego dnia szef da Ci kopa w tyłek), a za drugą połowę żyłbym na pełnym luzie. 8,5 tysiąca wydatków miesięcznych??? Porąbało Cię???? ;-)

Śr maja 23, 2018 7:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Coś mi się zdaje, że Ludzik znowu trolluje...

Śr maja 23, 2018 7:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

PeterW napisał(a):
8,5 tysiąca wydatków miesięcznych??? Porąbało Cię????

Ludzik napisał(a):
hahha nie napisalem ze tyle wydaję, tylko są tkaie koszty mojego życia. A ja żyję poniżej swojego progu kosztów życia.

To trochę skomplikowane. Okazuje się że Ludzik choć pisze niby o kosztach swojego utrzymania, a nas pyta o nasze wydatki, to wskazywanej przez siebie kwoty 8500zł w istocie nie wydatkuje. To jest jakby kwota którą by wydawał - gdyby ją miał - na utrzymanie siebie i BMW - gdyby je miał. Krótko mówiąc -
Yarpen Zirgin napisał(a):
Coś mi się zdaje, że Ludzik znowu trolluje...

Śr maja 23, 2018 8:32 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona