Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 22, 2019 4:24 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Co wypada katolikowi 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Ile wydajecie miesięcznie na życie?
Ludzik napisał(a):
bergamotka napisał(a):
Ludzik napisał(a):
amortyzacja autka 1000zł

To już sobie sprawiłeś brykę? I teraz naszły cię wątpliwości czy katolik może (rychło w czas) czy chciałeś się tylko pochwalić?

Jakbym miał tamto bmv to używane 3 letnie by mnie koszotwało 1000zl / mies. Teraz nie mam żadnego autka, bo jestem biedakiem.

Spróbowałbyś za to utrzymać miesięcznie siedmioosobową rodzinę, w tym pięcioro dzieci w czasie, kiedy nie było jeszcze 500 plus, "biedaku".

Śr maja 23, 2018 3:48 pm
Gaduła
Gaduła

bergamotka napisał(a):
Ludzik napisał(a):
A Ty ile wydajesz?

Nie wchodząc w zbędne szczegóły, za 8500 zł to ja sobie nawet wacików nie kupię.

Jak żyć?

equuleuss napisał(a):
bergamotka napisał(a):
Ale zauważ że na auto którego jeszcze nie ma Ludzik wydaje już 1000 złotych miesięcznie bo tyle wydawałby gdyby je miał

To ja na takiej zasadzie wydałabym 2.200pln na zestaw farb olejnych.
Miesięcznie wysmarowałabym to na kilka obrazów, lub dwa większe, czyli impreza droższa niż utrzymanie BMW.

Ludzik napisał(a):
to ile Ty wydajesz?

Artystą bez pracy jestem, nie bardzo z czego mam wydawać.

no, ale coś jesz...

PeterW napisał(a):
Naprawdę kupujesz wodę butelkowaną? Z kranu Ci nie starcza?

pijesz kranówkę? Ja bym się nie odważył... A ugotowanie wody to też koszt + mycie czajnika + mycie kubka + amortyzacja czajnika.

PeterW napisał(a):
Pół kilo mięsa zjadasz w jeden dzień??

tak, bo jestem strasznie chudy i jak jem pół kilo to przynajmniej mam jakieś mięśnie i dobrze wyglądam.
PeterW napisał(a):
Musisz jadać jogurt z owcy?

z tym żartowałem, wczoraj kupiłem 1 na spróbowanie. ;) Zdecydowanie lepszy jogurt z koziego mleka niż owczego. Owcze podobne do krowiego.
PeterW napisał(a):

Obiad jakbyś był sprytny to zjadłbyś za połowę..

w celu optymalizacji kosztu obiadu musiałbym mieć żonę, żeby mi ugotowała.
Cytuj:
Cytuj:
(...)

paliwo 1000 zł

Eeee.. że co?? Do tej Warszawy codziennie dojeżdżasz z Częstochowy, czy z Gdańska??

licząc 2000 km miesięcznie to tyle wychodzi. Benzyna 5 zł czyli za 1000zł masz 200 litrów. Żeby zużyć 200 litrów przez 2000 km wystarczy, że samochód będzie palił średnio 10 litrów na 100 km.

PeterW napisał(a):
Cytuj:
amortyzacja elektroniki, internet i multimedia 300 zł
[b]bilet miejski 180 zł

300 stówy za internet???

50zł za internet, 250zł to amortyzacja elektroniki... no np. co 5 lat trzeba kupić nowy telefon czy nowy komputer noto podzieliłem wartość elektroniki przez 60 miesiecy i mniej wiecej wyjdzie 250zł/mies.
PeterW napisał(a):
Jak spalasz paliwo za 1000 zł, to po cholerę wydajesz jeszcze na komunikację miejską? No albo i na odwrót - komunikacja miejska, to po co wacha za 1000 zł???

bo jak chcesz się dostać do centrum to autem będziesz 30 min. krążył w poszukiwaniu miejsca parkingowego a i tak znajdizesz tylko płatne. Poza tym jak jest deszcz to przeciez nie bede jechał autkiem i go brudził. Szanujmy lakier i dywaniki.
W Warszawie komunikacja miejska to jest jakiś żart. Często trzeba machać do kierowcy by się zatrzymał. Busy i tramwaje zwykle bez klimatyzacji, taka duchota, że dosłownie mi młodemu robi się duszno i czuję, że zaraz zemdleję. Poza tym z Woli na Targówek bus jedzie półtorej godziny, bo wszyscy mu się w centrum wciskają przed maskę, a on biedaczyna nie może.

PeterW napisał(a):
połowę zarobków bym zainwestował w coś (na czarną godzinę - wyobraź sobie że pewnego pięknego dnia szef da Ci kopa w tyłek), a za drugą połowę żyłbym na pełnym luzie.

W Biblii jest napisane, by nie troszczyć się co będzie jutro. Trzeba umieć cierpieć biedę i opływać w bogactwo jak św. Paweł. ;)

Śr maja 23, 2018 6:33 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Ludzik napisał(a):

PeterW napisał(a):
Naprawdę kupujesz wodę butelkowaną? Z kranu Ci nie starcza?

pijesz kranówkę? Ja bym się nie odważył...

Strachliwy jesteś..Do tego dajesz zarabiać cwaniakom.. Poczytaj sobie

Cytuj:
PeterW napisał(a):
Pół kilo mięsa zjadasz w jeden dzień??

tak, bo jestem strasznie chudy i jak jem pół kilo to przynajmniej mam jakieś mięśnie i dobrze wyglądam.

Tylko potem nie narzekaj na podagrę..

Cytuj:
PeterW napisał(a):

Naucz się - to nie jest takie skomplikowane.
Ale oczywiście, zapomniałem, że jak zabierasz się do palenia książki to straż przyjeżdża na sygnale. Przy próbie ugotowania czegoś przyjechały by wszystkie wozy bojowe jakie są w Warszawie.. :P

Cytuj:
50zł za internet, 250zł to amortyzacja elektroniki... no np. co 5 lat trzeba kupić nowy telefon czy nowy komputer noto podzieliłem wartość elektroniki

Trzeba? Na prawdę trzeba?

Cytuj:
PeterW napisał(a):
połowę zarobków bym zainwestował w coś (na czarną godzinę - wyobraź sobie że pewnego pięknego dnia szef da Ci kopa w tyłek), a za drugą połowę żyłbym na pełnym luzie.

W Biblii jest napisane, by nie troszczyć się co będzie jutro. Trzeba umieć cierpieć biedę i opływać w bogactwo jak św. Paweł. ;)

Oczywiście interpretacja od czapy. To co Ci się marzy to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Wyobraź sobie że to chleb - dla wielu ubogich, który codziennie wywalasz do śmietnika.

Śr maja 23, 2018 8:35 pm
Gaduła
Gaduła

PeterW napisał(a):
PeterW napisał(a):

Naucz się - to nie jest takie skomplikowane.[/quote]

chłopie, gdzie, jakie gotowanie, ja wyłażę z domu o 8 a wracam o 21, i tak dzień w dzień.
Ciężko tyram, by mieć co do garnka włożyć.

Aha, zapomniałem jeszcze o wakacjach - odkładnie na wakacje 1000zł / mies.

Moje koszty życia to 9500 zł/ mies. JAK ŻYĆ?

PeterW napisał(a):
To co Ci się marzy to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Wyobraź sobie że to chleb - dla wielu ubogich, który codziennie wywalasz do śmietnika.

w Polsce nie ma takich ubogich co nie mają na chleb. Raz jeden bezdomny pouczał drugiego bezdomnego w tramwaju, że musiałby się przytrafić cud, żeby on nie miał co jeść. Pan Bóg wszystkich karmi.

Śr maja 23, 2018 9:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Co wypada katolikowi
Chrystus urodził się w biedzie i zmarł w biedzie. Spróbujcie ten prosty fakt przeskoczyć talmudyczną argumentacją.

Śr maja 23, 2018 9:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ludzik napisał(a):

Spadaj trollu. 7 lat temu musiałem z żoną przeżyć w Warszawie za ok. 2700 zł miesięcznie, a z tej kwoty opłacić mieszkanie, media, bilety itd. za łączną kwotę ponad 1700 zł...

Śr maja 23, 2018 9:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ludzik napisał(a):
Aha, zapomniałem jeszcze o wakacjach - odkładnie na wakacje 1000zł / mies.

Oh, kierunki zatem bardziej egzotyczne, jak miło. Zapominałeś jeszcze o feriach zimowych, wycieczkach jednodniowych, okazjonalnych wyjściach typu kino, pizza, kosztach organizacji własnych urodzin oraz udziału w urodzinach znajomych, wycieczkach i imprezach klasowych, kosztach zakupu zabawek stosownych do wieku... Gapa ze mnie, jeszcze koszty prezentów gwiazdkowych. A swój pokój masz już stosownie do wieku urządzony? Pomyśl może o tym.
Ludzik napisał(a):

Patrząc jak skrzętnie liczysz koszty swojego utrzymania co wskazuje na pewne wyrobienie w problematyce alimentacji stawiam że liczysz że na twoje dramatyczne pytanie w końcu odpowie jakiś chętny by na ciebie i BMW łożyć dobrowolnie. :lol:

Śr maja 23, 2018 9:30 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

bergamotka napisał(a):
Patrząc jak skrzętnie liczysz koszty swojego utrzymania co wskazuje na pewne wyrobienie w problematyce alimentacji stawiam że liczysz że na twoje dramatyczne pytanie w końcu odpowie jakiś chętny by na ciebie i BMW łożyć dobrowolnie. :lol:

Jakiś? Chyba jakaś..

Śr maja 23, 2018 9:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

PeterW napisał(a):
Jakiś? Chyba jakaś..

Sądzisz że Ludzik chce upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu i pozyskać też tą żonę coby mu gotowała? Jak teraz tak myślę, to bardzo prawdopodobne.. A mnie i equuleuss pytał ile wydajemy, sądzisz że powinnyśmy się obawiać? :| :x

Śr maja 23, 2018 9:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Nooo..

Śr maja 23, 2018 10:04 pm
Gaduła
Gaduła

Wespecjan napisał(a):
Chrystus urodził się w biedzie i zmarł w biedzie. Spróbujcie ten prosty fakt przeskoczyć talmudyczną argumentacją.

przecież Pan Jezus hulał i bawił się na bogatości. Mówili na niego żarłok i pijak.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Ludzik napisał(a):

Spadaj trollu. 7 lat temu musiałem z żoną przeżyć w Warszawie za ok. 2700 zł miesięcznie, a z tej kwoty opłacić mieszkanie, media, bilety itd. za łączną kwotę ponad 1700 zł...

i po co mnie wyzywasz?
7 lat temu to ja musiałem się utrzymać za 1600 zł/mies., a na leki wydawałem 600zł/mies. Po opłaceniu pokoju zostawało mi ok 400zł. Jadłem sam ryż i pomidory przez cały miesiąc.

Śr maja 23, 2018 10:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

PeterW napisał(a):
Nooo..

No to Ludzik, jakby co to w istocie nie kryłam że szastam pieniędzmi. Ale jednak nie aż tak by na ciebie i twoje BMW łożyć.

Śr maja 23, 2018 10:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Ludzik napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

przecież Pan Jezus hulał i bawił się na bogatości. Mówili na niego żarłok i pijak.

Ludzie powiedzą ci wszystko, nawet że mocą Belzebuba czynił cuda.
Fakty są takie, że zszedł nie mając domu, żony, przedsiębiorstwa, miał tylko ubranie. Środki materialne mężczyźnie są nie tyle potrzebne do przeżycia i zbawienia, co zaimponować kobiecie i utrzymać rodzinę, czyli do spraw przyziemnych.

Śr maja 23, 2018 10:18 pm
Gaduła
Gaduła

Wespecjan napisał(a):
Ludzik napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Ludzie powiedzą ci wszystko, nawet że mocą Belzebuba czynił cuda.
Fakty są takie, że zszedł nie mając domu, żony, przedsiębiorstwa, miał tylko ubranie. Środki materialne mężczyźnie są nie tyle potrzebne do przeżycia i zbawienia, co zaimponować kobiecie i utrzymać rodzinę, czyli do spraw przyziemnych.

nie miał nic, ale żył jakby miał wszystko. Ludzie mu dawali. Judasz był skarbnikiem i kradł.
Pan Jezus jak mógł to ucztował na bogatości. A jak trzeba było to pościł.

Śr maja 23, 2018 10:24 pm
Gaduła
Gaduła

Wszystkim niedowiarkom co do mojej wysokiej majętności przedstawiam dowód:

Obrazek

Cz maja 24, 2018 12:26 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona