Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 15, 2019 11:07 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Co muszę zrobić aby Bóg dokonał cudu i mnie uzdrowił? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co muszę zrobić aby Bóg dokonał cudu i mnie uzdrowił?
Masz piekną cechę. Nie oszukujesz sam siebie, próbujesz dochodzić istoty spraw. Prosisz i przyjmujesz pomoc. W rozwoju duchowym widzę maszerowanie w górę, to są owoce szczerości wobec siebie. I nie jest to tekst dla Andy'ego, bo dla niego napisany jest niewidzialnym atramentem. :)

Bóg uzdrawia na tyle na ile człowiek jest gotów tę pomoc przyjąć a nie żyje w iluzji o sobie.

Wt maja 15, 2018 1:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Ja mogę normalnie funkcjonować, choć ostatnio pisałem zbyt dużo zwłaszcza na forum Wiara, często napastliwie. Poprosiłem tam o 20-dniowego bana.

Pamiętam że pisałeś tam także o stanach anhedonii, braku motywacji, mnie też to dopada, anhedonia, problemy z motywacją, koncentracją, zdarzają się też sekundowe lub kilkusekundowe stany jakby katatonii, osłupienie, zamknięcie, zatrzymanie, odpłynięcie poza realny świat jaby w inny równoległy wymiar.

To jest niewidoczne dla innych, ale odczuwalne dla mnie, tak więc nadal może sprawiać wrażenie że jest wszystko ok, jednak sympotomy choroby są i będą obecne już do końca. Nie mogę prowadzić samochodu, to znaczy mogłabym, ale zdecydowanie nie powinnam.

Wt maja 15, 2018 1:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Schizofrenia to jest worek, w który pakuje się wiele chorób, dziś określanych wspólną terminologią. Pacjenci w stabilnym stanie psychicznym ocenianym jako pomyślna remisja objawowa mogą brać udział w intensywnych zajęciach rehabilitacyjno-terapeutycznych i funkcjonować społeczne na poziomie bliskim osobom zdrowym, czasem nawet nie dostrzega się rożnic w badaniach niektórych aspeków tego funkcjonowania.

Jako nasi użytkownicy niczym się nie róznią i gdyby sami o tym nie zakomunikowali, nie byłoaby choroba dostrzegalna. Chorzy w gorszym stanie sprawiaja nam problem, przede wszystkim zaśmiecają forum i zachodzi potrzeba interweniowania.

Wt maja 15, 2018 1:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Pamiętam że pisałeś tam także o stanach anhedonii, braku motywacji, mnie też to dopada, anhedonia, problemy z motywacją,

Już od dawna nie mam. To były na tych paskudnych lekach.

Wt maja 15, 2018 2:43 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Żeby Bóg Cię uzdrowił, musisz zacząć żyć bez grzechu, a wówczas Wola Boża sama da Ci zdrowie i inne wspaniałości, które są dla człowieka przeznaczone.

Śr maja 16, 2018 8:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sand9999 napisał(a):
Żeby Bóg Cię uzdrowił, musisz zacząć żyć bez grzechu, a wówczas Wola Boża sama da Ci zdrowie i inne wspaniałości, które są dla człowieka przeznaczone.

Przede wszystkim, niemożliwym jest aby człowiek był całkowicie bez grzechu bo nikt nie jest, bez grzechu na tej ziemi był tylko Jezus - Bóg - Człowiek i ze stworzeń Jego Matka Maryja. Do końca życia człowiek będzie zmagał się z grzeszną naturą, możemy starać się aby nie popełniać ciężkich grzechów.

Druga rzecz, święci żyli starając się nie grzeszyć nawet najlżejszym grzechem a cierpieli bardzo wiele, chorowali i umierali, czasem w młodym wieku.

Śr maja 16, 2018 9:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
A propos uzdrowienia - trochę może niełatwy materiał, ale sporo informacji http://www.vatican.va/roman_curia/congr ... ne_pl.html

W powyższym dokumencie można przeczytać:
Cytuj:
Podczas publicznej działalności Jezusa wielu chorych zwracało się do Niego, czy to osobiście, czy za pośrednictwem przyjaciół lub krewnych, prosząc o przywrócenie zdrowia. Pan wysłuchuje te prośby, a Ewangelie nie zawierają ani jednego śladu niezadowolenia z tego rodzaju modlitwy. Jedynym zarzutem Chrystusa brak wiary: „Jeśli możesz? Wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy” (Mk 9,23; por. Mk 6,5-6; J 4,48).

Czyli i tutaj dostrzega się, że wiara jest bardzo ważna. Czy wiemy, jaka to ma być wiara i potrafimy w sobie wzbudzić wiarę, o której mowa? Odsłuchałam wypowiedzi z kanału Dotyk Boga (Co to jest WIARA?) poświęconej temu zagadnieniu. Opiera się ona na dwóch fragmentach z Pisma Świętego:
Hbr 11, 1
1 Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy.

i
1J 5, 14-15
14 Ufność, którą w Nim pokładamy,
polega na przekonaniu,
że wysłuchuje On
wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą.
15 A jeśli wiemy, że wysłuchuje wszystkich naszych próśb,
pewni jesteśmy również posiadania tego, o cośmy Go prosili.

Może ktoś byłby zainteresowany odsłuchaniem wypowiedzi i podzieleniem się przemyśleniami lub doświadczeniem? Czy wiecie, że macie taką wiarę, lub pracujecie, żeby taką wiarę osiągnąć?

Cz maja 17, 2018 2:16 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Żeby Bóg Cię uzdrowił i dokonał cudu, musisz odzyskać łaskę zdrowia psychicznego, którą utraciłeś i którą Bóg powierzył lekarzom (tak jak ja)... Miałem łaskę zdrowia psychicznego, ale niewłaściwie ją wykorzystywałeś... Bo trzeba w pewnych sytuacjach wykazywać się zdrowiem psychicznym nie mając woli własnej... wolę własną pozwala mi wygasić modlitwa "24 Godziny Męki" Luisy Piccarrety, którą znalazłem w internecie, a nawet pdf jest...

So maja 19, 2018 5:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sand9999 napisał(a):
Żeby Bóg Cię uzdrowił i dokonał cudu, musisz odzyskać łaskę zdrowia psychicznego, którą utraciłeś i którą Bóg powierzył lekarzom (tak jak ja)

Ma sam się najpierw uzdrowić aby Bóg dokonał cudu i go uzdrowił? Łaska zdrowia psychicznego, czyli sugerujesz że osoby chore psychicznie są pozbawione tej łaski i nie zasługują na nią?

Cytuj:
Bo trzeba w pewnych sytuacjach wykazywać się zdrowiem psychicznym nie mając woli własnej...

Co przez to rozumiesz?

Cytuj:
Miałem łaskę zdrowia psychicznego, ale niewłaściwie ją wykorzystywałeś

To oznacza że widocznie nie byłeś zdrowy, mogłeś mieć przejściowy stan poprawy, remisji, ale choroba powraca, bowiem jest nieuleczalna.

So maja 19, 2018 9:16 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Pamiętam że pisałeś tam także o stanach anhedonii, braku motywacji, mnie też to dopada, anhedonia, problemy z motywacją,

Już od dawna nie mam. To były na tych paskudnych lekach.

Czy obecnie bierzesz leki (sorry, jeśli gdzieś o tym pisałeś)?
Wiesz, że skutki uboczne leków często przechodzą po pewnym czasie ich brania?
Ja jestem po lekach bardzo senny rano, pomaga mi wtedy kawa.

So maja 19, 2018 10:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Anhedonię miałem po tamtych lekach. Teraz od dwóch lat dobre samopoczucie, tylko pewne wahania gdzieś od tygodnia: zaczęło się jednodniowym podwyższeniem nastroju, potem od środy pod wpływem nerwów paranoja.
Środa,Czwartek najgorsze, dziś zupełnie inaczej, przechodzi mi. Ale będę musiał umówić się wcześniej po leki niż miałem dopiero 10 lipca.

So maja 19, 2018 1:21 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Przykro mi czytać o Twoich ostatnich problemach. Mam nadzieję, że remisja Ci wróci.

So maja 19, 2018 1:43 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
z laska zdrowia psychicznego jest jak z laska zdrowia fizycznego, chodzac po kamieniach ryzykuje sie zlamaniem nogi. psychicznie zyc jest trudniej, bo nie zawsze ma sie swiadomosc "chodzenia po kamieniach". Jest jeszcze gorzej, bo jak sie polamie cos w psychice, to mozna w swojej glupocie dalej "chodzic po kamieniach", co pogarsza sytuacje tak dalece, ze czeka dlugie leczenie. Moja zona modlila sie pare razy nowenna pompejanska za mnie i po paru latach od tej modlitwy mam inne leki, staram sie nie przeciazac psychiki, pracuje, nie mam mysli samobojczych, a mialem je rok czasu, nawiazuje normalne rozmowy z nieznajomymi. Jest to wielki sukces, ale mi sie marzy niebranie lekow. Gdybym na chwile obecna byl uzdrowiony, to nie bylbym w stanie poprawnie funkcjonowac, gdyz moja poprawa zdrowia nie stala sie jeszcze nawykiem. Sumujac, aby byc zdrowym, trzeba wykonywac wole Boza, a Bog wtedy spelni kazda prosbe, nawet o cud. Jeszcze jedno... ostatni wpisalem w przegladarke haslo "zdrowie psychiczne Jezusa" i naczytalem sie o strasznosciach, o ktorych kazdy moze sie dowiedziec. W moim obecnym przekonaniu bycie zdrowym psychicznie polega na wierze w Jezusa zdrowego psychicznie, bronieniu Go przed ludzmi

N cze 03, 2018 4:13 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jest to wielki sukces, ale mi sie marzy niebranie lekow.

Dlaczego? Co tak złego jest w braniu leków, że masz chęć z nich zrezygnować?

N cze 03, 2018 11:46 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
w braniu lekow jest taki minus, ze bierze sie je, bo sie choruje psychicznie, co jest cierpieniem. mi sie marzy, zeby byc zdrowym, zeby juz nie doswiadczac tego cierpienia. moge oczywiscie swoje bole ofiarowac za grzesznikow i niniejszym to czynie. zdrowie psychiczne to pewnego rodzaju wolnosc, swoboda w dzialaniu. rozumiem, ze kiedy Jezus podcza Meki cierpial, to nie czul wolnosci, swobody w dzialaniu. Chcialbym tez tak przecierpiec przez 24 godziny ipotem juz nie cierpiec. no ale coz cierpienia sie nie wybiera, cierpienie spada na czlowieka i albo go uswieci albo zezli jeszcze bardziej. wolalbym, zeby mni cierpienie uswiecilo

Pn cze 04, 2018 11:30 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona