Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 15, 2019 1:46 pm

Co Jezus ma na myśli w piśmie świętym? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Co Jezus ma na myśli w piśmie świętym?
W piśmie świętym Jezus mówi do kogoś coś takiego "modlicie się a nie otrzymujecie, nie otrzymujecie bo źle się modlicie", potem mówi że się modlą dla zaspokojenia swoich rządz... Co miał Jezus na myśli, jak się powinno modlić nie dla zaspokojenia swoich rządz tylko dla zaspokojenia prawdziwych pragnień?

Pt lip 27, 2018 12:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Jezus ma na myśli w piśmie świętym?
Modlitwa niewłaściwa to taka, nie mam czegoś to Boże mi to daj. Mam mało daj mi tego więcej.
Właściwa modlitwa to. Boże dopomóż mi bym dał radę to czy to uczynić, by móc uzyskać to czego oczekuję.
Boga w takich sytuacjach prosimy o wspomaganie naszych działań, o siły, o dobego człowieka na naszej drodze. Same efekty końcowe wtedy się przybliżą niespostrzeżenie.
Tu Jezus piętnował postawę modlitw typu daj mi gotowca. A promował takie w których człowiek działa i prosi o pomoc, by te działania doprowadzoć do finału. No bo są przeszkody. Gdy nie ma przeszkód to modlić się można o to, by one się nie pojawiły. A nie by mi się wydarzył cud i samo się wszystko łatwo wykonało, bądź porozwązywało. A ja tylko z tego będę korzystał. Zwłaszcza takie prośby, jak daj mi zabierając innemu coś są naganne. Albo ktoś coś ma, to ja tego też chcę, no bo jest mi z tym źle. Lecz nie jest to coś dla mnie konieczne, co najwyżej jest zachcianką.
Są to patametry modlitw określające prawdziwe pragnienia, bądź tylko zachcianki. Oczywiście niektóre.

Pt lip 27, 2018 7:42 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Jezus ma na myśli w piśmie świętym?
f.kos napisał(a):
W piśmie świętym Jezus mówi do kogoś coś takiego "modlicie się a nie otrzymujecie, nie otrzymujecie bo źle się modlicie", potem mówi że się modlą dla zaspokojenia swoich rządz... Co miał Jezus na myśli, jak się powinno modlić nie dla zaspokojenia swoich rządz tylko dla zaspokojenia prawdziwych pragnień?

Akurat tych słów nie wypowiedział Jezus a św Jakub w swoim liście. Wiec nie wiadomo co Jezus miał na myśli
Jk 4,1
Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami? Nie skądinąd, tylko z waszych żądz, które walczą w członkach waszych. 2 Pożądacie, a nie macie, żywicie morderczą zazdrość, a nie możecie osiągnąć. Prowadzicie walki i kłótnie, a nic nie posiadacie, gdyż się nie modlicie. 3 Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz. 4 Cudzołożnicy, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Jeżeli więc ktoś zamierzałby być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga. 5 A może utrzymujecie, że na próżno Pismo mówi: Zazdrośnie pożąda On ducha, którego w nas utwierdził? 6 Daje zaś tym większą łaskę: Dlatego mówi: Bóg sprzeciwia się pysznym, pokornym zaś daje łaskę. 7 Bądźcie więc poddani Bogu, przeciwstawiajcie się natomiast diabłu, a ucieknie od was. 8 Przystąpcie bliżej do Boga, to i On zbliży się do was. Oczyśćcie ręce, grzesznicy, uświęćcie serca, ludzie chwiejni! 9 Uznajcie waszą nędzę, smućcie się i płaczcie! Śmiech wasz niech się obróci w smutek, a radość w przygnębienie! 10 Uniżcie się przed Panem, a wywyższy was.

Pt lip 27, 2018 4:06 pm