Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn sie 26, 2019 1:06 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1036 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70  Następna strona
 Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę?
NowyLogin napisał(a):
Dzielenie wszystkiego między sobą i każdemu według potrzeby to dwa główne, kropka w kropkę postulaty Marksa :roll: :D :dokitu:

Marks mówił ze religia to opium dla ludu pracującego. A z ta teza to bliżej tobie ateisto patrząc na te bzdury które wypisujesz tutaj na forum.
W Kościele od początku wiązały się wspólnoty życia i do dzisiaj takie są. Przykład klasztory i zakony. Ale całkiem obok żyli również chrześcijanie którzy zostawiali swoje majątki i nie żyli we wspólnocie życia.
Trochę wiedzy a nie tylko trolling Maciusiu

Pn paź 29, 2018 4:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
sam2 napisał(a):
Pewnie nie widziales jak mocno ci ludzie w komunizmie sie kochali i jak chetnie przystawalii z wlasnej wolii do komunizmu?
W przeciwieństwie do chrześcijan z Dziejów Apostolskich, którzy równie prawdopodobnie jak Apostołowie byli świadkami działalności Jezusa i autentycznymi autorami NT a nie tylko tradycyjnymi, rzeczywiście dzielili wszystko między sobą i każdemu według potrzeby.
sam2 napisał(a):
Zanim zaczniesz kolejne bzdury pisac to troche poczytaj i zrozum to czym chcesz argumentowac, jak i to przeciwko czemu wysuwasz argumenty.
Pretensje miej do autorów NT. Nie do mnie. Jak byk jest napisane, że chrześcijanie dzielili wszystko między sobą i każdemu według potrzeby. Słowo w słowo. Komuna w najczystszej postaci.
sam2 napisał(a):
Zadasz dowodow, a sam sypiesz z rekawa bzdurnymi argumentami i jakk ktos ma tu z toba dyskutowac?
Jakimi bzdurnymi argumentami? 8O Dziejami Apostolskimi? :roll:
sam2 napisał(a):
Jedyne co tu chcesz wykazac to to ze nie wszyscy Chrzescijanie znaja swoja wiare perfekcyjnie, a ty ze nie znasz chocby historii, ktorej tak chetnie uzywasz w argumentach.
Jesteś bardzo przenikliwy i empatyczny, ale musisz jeszcze popracować.
Jockey napisał(a):
Marks mówił ze religia to opium dla ludu pracującego.
:roll: Cytat ten jest chyba najczęstszym przypadkiem wypaczania rzeczywistych słów i intencji ich autora. Polecam zapoznać się z pełną wypowiedzią, która przyjmuje wydźwięk odwrotny o 180 stopni.
Jockey napisał(a):
A z ta teza to bliżej tobie ateisto patrząc na te bzdury które wypisujesz tutaj na forum.
Marks nosił wąsy. Wniosek? Jestem Marksistą.
Jockey napisał(a):
Trochę wiedzy a nie tylko trolling Maciusiu
Gdybym był trollem to byś mi teraz nie odpisywał.
Virdiana napisał(a):
NowyLogin Konkretyzując: zastanawiam się nad tym, co jest wokół mnie, ale też wiem, że nie wiem wszystkiego więc po prostu się nie pcham na podium znawców.
To, że nie wiesz wszystkiego nie oznacza, że zasadne jest chwytania się akurat tego rozwiązania, które jest na wyciągnięcie ręki. To klasyczny błąd ad ignorantiam :roll:

Pn paź 29, 2018 5:53 pm
Gaduła
Gaduła

NowyLogin napisał(a):
Dzielenie wszystkiego między sobą i każdemu według potrzeby to dwa główne, kropka w kropkę postulaty Marksa

Jeżeli myślisz że na przemądrzałą głupotę nie ma odpowiedzi to się mylisz. To tak po twojemu. W Nt, jest napisane że sprawiedliwie to wcale nie znaczy że wszystkim równo i według potrzeb. Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. (29) Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. Czy Karolek też o tym pisał?

Pn paź 29, 2018 7:59 pm
Dyskutant
Dyskutant

Ah ten ateista, troll i spamer zaśmiecający wątek megabajtami treści, któremu jeszcze się znudziło znowu czegoś nie rozumie, źle interpretuje, nie wie o czym mówi, pojęcia nie ma o chrześcijaństwie a się wypowiada. :x Byłbyś przekonujący gdybyś rzeczywiście wiedział coś na ten temat więcej ode mnie, a taka prawda, że interpretacje i założenia odnośnie wiary bierzesz z sufitu. Nie masz falsyfikowalnego kryterium dla swoich twierdzeń, tak samo jak nie masz dla elfów i krasnali z powieści Tolkiena, które się chowają kiedy ktoś się zbliża i dlatego ich nie widać. Pouczenia z twojej strony, jak mam coś rozumieć i dlaczego jestem w błędzie a ty z niewiadomego powodu masz rację, do tego z jakimiś osobistymi uprzedzeniami w stosunku do rozmówcy nie robią na mnie wrażenia. Na samym forum jest taki King co wychwala historię Izraela, jak to Jahwe uczynił go potęgą handlową i militarną a z drugiej strony Peter, który z kolei podboje Jozuego uważa już za alegorie walki z grzechem :roll: Za kim mam dojść? :x :oops:

Pn paź 29, 2018 8:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Maciuś - już Ci mówiłem - nie rób z siebie durnia, chcąc wszystko falsyfikować. Nauczyłeś się mundrego słówka i używasz nawet nie wiedząc co to takiego.. :roll:

Pn paź 29, 2018 8:31 pm
Dyskutant
Dyskutant

Życzę każdemu żeby uczył się takich mądrych słów i potrafił dzięki temu odróżniać fakty od fikcji. Myślenie nie boli.

Pn paź 29, 2018 8:45 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

PeterW napisał(a):
Maciuś - już Ci mówiłem - nie rób z siebie durnia, chcąc wszystko falsyfikować. Nauczyłeś się mundrego słówka i używasz nawet nie wiedząc co to takiego.. :roll:

On nie może robić z siebie durnia. To jest nielogiczne.

Pn paź 29, 2018 9:00 pm
Dyskutant
Dyskutant

Według Schopenhauera ad personam jest ostatnim sposobem nieuczciwej argumentacji, kiedy wszystkie inne sposoby zawodzą i nie ma szans na merytoryczne wygranie sporu. Kończ już waść i nie bądź taki do przodu.

Pn paź 29, 2018 9:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

NowyLogin napisał(a):
Życzę każdemu żeby uczył się takich mądrych słów i potrafił dzięki temu odróżniać fakty od fikcji. Myślenie nie boli.

...tyle, że niektórzy myślą, że myślą. Tymczasem kolekcjonują jedynie uprzedzenia.
Jeśli nauka jest twym mistrzem, spróbuj go poznać. Wyroki podawane przez naukę nie mogą być przesłankami (brak dostatecznie silnych podstaw) do formułowania sądów o stanie ostatecznej prawdziwości. Moga być co najwyżej rozpatrywane jako poważne argumenty skłaniające do zbudowania wlasnego systemu przekonań, niesprzecznego z najnowszymi wynikami nauki. Nauka zajmuje się człowiekiem wycinkowo i spogląda na niego z zewnątrz. Nie odpowiada na pytania o sens: kim jesteś, po co żyjesz. Oferuje nam przybliżony obraz rzeczywistości, najlepszy jaki zna, ale przybliżony. Nie formułuje sądów, co do których nie ma wystarczających przesłanek.
Nie masz więc pojęcia ani o Biblii, ani o granicach kompetencji nauki. Nie masz tej pojęcia o metodologii wykorzystywanej przez biblistów.

Biblia powiada: zważ z kim rozmawiasz, abyś mu drogi do Boga nie odciął. I mamy tego owoce, coraz większe zacietrzewienie naszego ateisty. Powiedzonko ludowe mówi: do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, do idioty nie podchodź w ogóle.

Teraz powinny wyjść mechanizmy obronne, którymi szafujesz na lewo i prawo. Po prostu przyszedł czas na: sprawdzam. Popatrzymy jak zareagujesz obronnie.

Jak masz dobrze dobrane okulary, Biblia niesie prawdę o Bogu i człowieku. W każdym innym przypadku czytasz ją wg innego klucza. To okulary i wiedza przedmiotowa pozwalają na odkrywanie jej zawartości. Przyłożenie kalki metodologii właściwej naukom empirycznym do jej poznawania jest błędem. U Schopenhauera odnajdziesz jego imię.

Jeśli piszę o megabajtach spamu, oznacza, ze tracę cierpilość do czytania mantr.

Pn paź 29, 2018 9:36 pm
Dyskutant
Dyskutant

merss napisał(a):
...tyle, że niektórzy myślą, że myślą. Tymczasem kolekcjonują jedynie uprzedzenia.
Jeśli tyko okaże się, że istnieją podstawy do uznania zasadności żydowskiego Boga bardziej od bogów greckich, słowiańskich i rzymskich, pierwszą rzeczą którą będę musiał zrobić to przejść na jego stronę. Faktów nie da się wyprzeć. Moje widzimisię w niczym mi nie pomoże :roll:
merss napisał(a):
Nauka zajmuje się człowiekiem wycinkowo i spogląda na niego z zewnątrz. Nie odpowiada na pytania o sens: kim jesteś, po co żyjesz. Oferuje nam przybliżony obraz rzeczywistości, najlepszy jaki zna, ale przybliżony. Nie formułuje sądów, co do których nie ma wystarczających przesłanek.
Fajnie. A wiara odpowiada na to pytanie bardziej niż nauka? :D Właśnie to rozkminiam, tylko trudno przebić się przez zabiegi ad personam i ad verecundiam, którymi zasłonili się rozmówcy, jakby się bali zdemaskowania.
merss napisał(a):
Nie masz więc pojęcia ani o Biblii
Ty też nie. Ani papież, świadek Jehowy, ani ksiądz ani biskup.
merss napisał(a):
Nie masz tej pojęcia o metodologii wykorzystywanej przez biblistów.
Ciąg dalszy kwiecistych, naukowo brzmiących sloganów rzucanych na wiatr bez pokrycia :roll: "Metogologia", "Bibliści"... :roll: Mam zbyt chłopski rozum, żeby to ogarnąć :dokitu: Potrzebuję jakichś konkretów. :D
merss napisał(a):
I mamy tego owoce, coraz większe zacietrzewienie naszego ateisty.
Wyciągam standardowy postulat: wskaż chociaż jedno konkretne zdanie, w którym wykazuję się agresją, chamstwem, nienawiścią etc., najlepiej na podstawie Słownika Języka Polskiego, bo to naprawdę kupa śmiechu na pół Polski kiedy przez prawie cały temat jest tyle obelg i wulgaryzmów pod moim adresem wypuszczanych przez moderację drugim uchem, że nieco mniej racjonalnemu i szanującemu się człowiekowi ode mnie już dawno otworzyłby się scyzoryk w kieszeni :roll:
merss napisał(a):
Teraz powinny wyjść mechanizmy obronne, którymi szafujesz na lewo i prawo. Po prostu przyszedł czas na: sprawdzam. Popatrzymy jak zareagujesz obronnie.
Ja nie mam nic do ukrycia :P Broni się ten, kto boi się zdemaskowania.
merss napisał(a):
Jak masz dobrze dobrane okulary, Biblia niesie prawdę o Bogu i człowieku. W każdym innym przypadku czytasz ją wg innego klucza. To okulary i wiedza przedmiotowa pozwalają na odkrywanie jej zawartości.
Wstaw zamiast Biblii Kodeks Hammurabiego, egipską Księgę Umarłych, Koran, Wedy, Dialogi Konfucjańskie i identycznie sformułowane zdanie doprowadzi cię do wniosku, że każda z tych ksiąg jest równie prawdziwa :roll:
merss napisał(a):
Przyłożenie kalki metodologii właściwej naukom empirycznym do jej poznawania jest błędem.
Preferowana przez ciebie metoda prowadzi do wniosków jakie masz przytoczone powyżej :D

Pn paź 29, 2018 10:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

NowyLogin napisał(a):

No wlasnie, wiec dlaczego tak unikasz myslenia by zrozumiec wiare?
Z tego co piszesz ciagle wynika tylko jedno, ze nie masz zielonego pojecia o czym piszesz, a probujesz zrobic z siebie eksperta wiary Katolickiej.
Pisalem juz wczesniej bys sie podszkolil w ST i zaczal rozrozniac podstawowe sprawy.
Pewnie nadal tego nie zrobiles,bo wystarczy zapytac czy wiesz jaka jest roznica miedzy diablem a demonem?
Mozemy zaraz latwo sprawdzic twoja wiedze o wierze katolickiej, bo takich prostych "testowych" pytan nie bedziesz potrafil szybko odpowiedziec, bez szukania po internecie, ktore zreszta nie da ci wlasciwych odpowiedzi jesli nie czytales ST.

Wt paź 30, 2018 2:38 am
Gaduła
Gaduła

Cytuj:
Komunizm chrześcijański
Komunizm chrześcijański jest formą ustroju i ideologią panującą w niektórych wspólnotach chrześcijańskich. Według członków tych wspólnot, Biblia i życie 12 apostołów nakazywały życie w powszechnej równości i zniesienie indywidualnej własności. Wspólnoty takie były zwykle niewielkie, traktowane jako radykalne i często zwalczane przez główny nurt chrześcijaństwa.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Komunizm

Śr paź 31, 2018 1:54 pm
Dyskutant
Dyskutant

sam2 napisał(a):
No wlasnie, wiec dlaczego tak unikasz myslenia by zrozumiec wiare?
Z tego co piszesz ciagle wynika tylko jedno, ze nie masz zielonego pojecia o czym piszesz, a probujesz zrobic z siebie eksperta wiary Katolickiej.
Pisalem juz wczesniej bys sie podszkolil w ST i zaczal rozrozniac podstawowe sprawy.
Pewnie nadal tego nie zrobiles,bo wystarczy zapytac czy wiesz jaka jest roznica miedzy diablem a demonem?
Mozemy zaraz latwo sprawdzic twoja wiedze o wierze katolickiej, bo takich prostych "testowych" pytan nie bedziesz potrafil szybko odpowiedziec, bez szukania po internecie, ktore zreszta nie da ci wlasciwych odpowiedzi jesli nie czytales ST.
To forum momentami zastępuje mi Latający Cyrk Monty Pythona. :roll: Świetna rozrywka (to oczywiście komplement :x ). Poproszę o kryterium, według którego należy prawidłowo rozumieć świętą księgę i żydowskiego Boga tak, żeby nie doprowadziło do odwrotnego wniosku kiedy identycznie wypowie je inna osoba niż wielce dostojni i mądrzy, kosztujący 5 mld. zł. rocznie doktorowie teologii i watykańscy kardynałowie np. Protestant, Świadek Jehowy, Hinduista, wyznawca mitologii greckiej, różowych jednorożców albo taki ateista jak ja. Czy proszę o wiele? :D Pytanie retoryczne. ;) Nie trzeba mnie już zawstydzać i pouczać, że czegoś nie rozumiem, bo o tym czytam już od mniej więcej chyba 15-20 stron, tylko z różną częstotliwością.

Śr paź 31, 2018 7:24 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Drogi Maciusiu. Umknęło Ci w potokach Twojego słowotoku, że kiedyś napisałem: nas katolików nie obchodzą interpretacje innowierców, odstępców i ateistów. Czy to naprawdę takie trudne do zrozumienia? Czemu mamy świecić oczami za takie czy inne wymysły? Udowadniać że nie jesteśmy wielbłądami? My mamy Tradycję (nie mylić z tradycją) o której jako były (rzekomy) katolik powinieneś wiedzieć. Tradycja to ciąg nauk które nam wskazują jak odczytywać Biblię (tak w szalonym skrócie). Tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie, w jakiejś tam części spisana w oficjalnych dokumentach. Jak sobie chcesz pośmieszkować, naturalnie możesz (do czasu). Robisz tu za nieomal za nadwornego trefnisia (też do czasu). Nie męczy Cię to? Czemu nie poleziesz z tym na ateistę.pl, albo racjonalistę.pl? Powtarzam się, ale być może w końcu dotrze - tam z otwartymi ramionami Cię przyjmą, łiskacza poleją, ugoszczą kawą i plecki wymasują...

Śr paź 31, 2018 8:01 pm
Dyskutant
Dyskutant

A jak odróżniamy, która interpretacja jest prawidłowa, a która nie? Na razie to tylko kryterium bazujące na podwójnym standardzie.

Śr paź 31, 2018 8:21 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1036 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70  Następna strona