Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 17, 2021 6:13 amUtwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 588 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
 Film Kler 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3621
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
Brawo Macieju. Po tym wpisie wydoroślałeś w moich oczach. Przyjmijże, bracie, serdeczny uścisk mojej dłoni.

Wybitny artysta i przewodnik duchowy Krzysztof Pieczyński od dawna działa w obszarze demaskowania brudów Watykanu.
https://natemat.pl/144213,kosciol-zniew ... -rozwiazac

Dlaczego założył pan bloga pod hasłem ”Polska laicka”? Zamierza Pan walczyć z Kościołem?

Można tak powiedzieć. Atakuję zwyrodniałą instytucję, która manipuluje ludźmi. Nie atakuję ludzi, którzy wierzą w nadrzędną siłę tworzącą porządek we Wszechświecie, ich wiary w duszę i Boga. Chodzi mi przede wszystkim o uświadomienie Polaków. O pytanie, które zadaję sobie już od bardzo dawna. Czyli skąd się bierze jałowość w tym narodzie? Jałowość, która paraliżuje wszystko. Nie odkryłem tego w jeden dzień. To był proces.

I co pan odkrył?


To, że ten paraliż pochodzi z tego, w co i jak wierzymy, czyli z Kościoła. Z tego, że słaba dusza oznacza słabą konstrukcję człowieka(...)

W czym tak naprawdę przeszkadza tu Kościół? Gdzie leży jego wina?

Kościół wprowadził swoją matrycę między to, gdzie człowiek poznaje siebie a to, co jest na powierzchni. Czyli zejście człowieka w jego własną głębię psychiczną, tam gdzie kryje się geniusz zostało zablokowane przez matrycę Kościoła. Matrycę, która mówi: jesteś grzesznikiem, jesteś nikim, jesteś słaby, masz wierzyć tak, jak my ci mówimy. Bez wolności człowiek nie zejdzie w głębsze obszary samego siebie, w których podświadomość zaczyna się objawiać, w których intuicja zaczyna kierować naszym życiem. Żeby tam wejść, potrzebna jest wolność. A wejście jest zablokowane przez Kościół.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt paź 30, 2018 12:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2644
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Zastanawiam się czy Krzysztof Pieczyński potrzebuje egzorcysty, czy został tak pokrzywdzony przez życie, że wygaduje takie antykościelne teksty...
W sumie szatan też nienawidzi Kościoła i kleru :x
Uważałam go wiele lat temu, za bardzo dobrego aktora i człowieka,natomiast obecnie rażą mnie jego wypowiedzi.
Kto nie uznaje nauk Kościoła Katolickiego ten niech się z niego wypisze, proste. Niech sobie żyje i daje żyć innym. Ja utożsamiam się z religią katolicką i żaden aktorzyna nie będzie mnie męczyć swoimi chorymi z nienawiści wywodami.


Wt paź 30, 2018 12:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3621
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
Jaśminowa napisał(a):
Zastanawiam się czy Krzysztof Pieczyński potrzebuje egzorcysty, czy został tak pokrzywdzony przez życie, że wygaduje takie antykościelne teksty...
W sumie szatan też nienawidzi Kościoła i kleru :x
Uważałam go wiele lat temu, za bardzo dobrego aktora i człowieka,natomiast obecnie rażą mnie jego wypowiedzi.

Jest ostry, muszę przyznać, ale ktoś musi. Mało jest ludzi, którzy tak odważnie się wypowiadają o Kościele. Większość antyklerykałów jednak jakoś się hamuje, chyba głównie przez wzgląd na to, żeby nie narobić sobie wrogów...Nawet ludzie ze środowisk lewicowych bywają porażeni jego wypowiedziami.
Cytuj:
Kto nie uznaje nauk Kościoła Katolickiego ten niech się z niego wypisze, proste. Niech sobie żyje i daje żyć innym.

To nie takie proste. Twój kościół jest utrzymywany z podatków m.in. takich ludzi jak pan Pieczyński. Już na takim ekonomicznym poziomie z Kościoła wypisać się nie da. Wyobraź sobie, co czuje człowiek, który uważa Kościół za organizację przestępczą, a państwo go zmusza do dokładania się do tej organizacji. Tak jakby Ciebie zmuszano do sponsorowania np. prostytucji.
A na głębszym poziomie na instytucja wpływa na życie każdego Polaka, bo tak pisze pan Pieczyński, ona kształtuje mentalność nawet ludzi spoza Kościoła, ponieważ o ile łatwo jest się od Kościoła odciąć w fizyczny sposób (przestać uczestniczyć w obrzędach), tak - nie odetniesz się od przestrzeni mentalnej, którą dzielisz z ludźmi urobionymi przez Kościół. To jest zaraźliwe. Coś jak np. marksizm. Możesz nie być związana z żadnym ruchem marksistowskim, ale jeśli większość osób wokół Ciebie to marksiści, to ciężko się nie zmarksiścić.
Cytuj:
Ja utożsamiam się z religią katolicką i żaden aktorzyna nie będzie mnie męczyć swoimi chorymi z nienawiści wywodami.

To jest głęboko uduchowiony człowiek, chory na nienawiść do zła. Chory na prawdę.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt paź 30, 2018 1:03 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 01, 2017 8:51 pm
Posty: 316
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Cytat ze strony: "Ale to są informacje ogólnodostępne. Dlatego państwo watykańskie trzeba rozwiązać. I po rozwiązaniu go, chrześcijaństwo odrodzi się podobne do tego, czego uczył Chrystus. Bez papieży, bez chciwości, bez indoktrynacji, bez kasy, bez kłamstw, bez morderstw. Będą się spotykali na łące i będą opowiadali o tym, czego uczył Chrystus. Tylko to ma sens."
Wszystko ładnie pięknie, tyle, że te informacje o wielkim źle w Kościele nie są znane szerszej opinii. Odpowiem na swoim przykładzie: ja wiem tylko tyle co w tv usłyszę, tylko o pedofilli słyszę w Kościele. Nie słyszałem nigdy o jakiś kłamstwach, morderstwach, wielkiej kasy czy o namawianiu przez księdza w mojej parafii do głosowania na kogokolwiek, itp. Tak że, trudno będzie się mu przebić do polskich katolików. Ja wiem jedno, że Jezusa bardzo bolą, że Jego wybrane dzieci tak Go ranią. A co ja mogę. Mogę modlić się za Kościół, papieża, biskupów.

_________________
Miłuj Boga i bliźniego


Wt paź 30, 2018 1:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 15875
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
towarzyski.pelikan napisał(a):
Twój kościół jest utrzymywany z podatków m.in. takich ludzi jak pan Pieczyński. .

Serio? Może jakieś szczegóły? ;)


Co do Pieczyńskiego - wyrazem zdziczenia (wobec Pieczyńskiego) jest pokazywanie tego gościa przez media. To tak, jakby pokazywać osobę kaleką dla sensacji.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt paź 30, 2018 2:37 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn mar 20, 2006 11:39 pm
Posty: 3680
Lokalizacja: Roztocze
Post Re: Film Kler
zb1024
Nawiązujesz do bezpośredniej wiary w Boga, bez pośredników. Czyli w domyśle lepiej bez, bo każdy pośrednik wnosi jakieś swoje wartości, które oddalają od Boga. W jakiejś części pewno masz rację. Bo nie jest żaden człowiek doskonały. Tu masz rację. Wojującym ateistom nie podoba się co innego, finansowanie wspólnoty kościelnej, w tym kapłanów. Słychać to na około. Niech się do roboty wezmą. A nie z pracy innych korzystają. W jakiejś części jest to racja. By na siebie zarabiać twórczą pracą a nie tylko mową i obrzędami. Te sprawy można czynić w zależności od potrzeb, zarabiając na siebie w inny spsób. A mowy i obrzędy w skromny sposób sprawować po. Tak jest z resztą że każdy wierny, idzie do kościoła po pracy. Więc można tak. Odłamy kościoła tak robią. No ale jak by się rozejżeć to ten sposób utrzymania jako jedyny nawet, mają inne grupy społeczne, w tym przeróżni artyści, politycy itp. Bywa że te grupy mają dochody o jakich się innym nie śniło ze swego precederu. Tak więc problem jest bardzo głęboki. Kto tu daje zły przykład, a raczej bardziej zły to sprawa analiz.
Początek Kościła był skromny. Dalej jednak grzesznicy i to ci prawdziwi, krwiopijcy uczynili sam Kościół o wiele zamożniejszym. Dawali solidne datki by się wkupić, bądź wykupić się nimi za wcześniejszą chciwość. Tak było i jest. Teraz czy to dobry sposób na rozwiązanie problemu ludzkiej chciwości? Z racji tego że nie ma wyrównania krzywd, to zpewnością nie. Z racji tej to że taki grzesznik czuje się bezkarnie i usprawiedliwiony, to nie. Nauka kościoła przewoduje karę po śmierci. Tylko żyjemy tu i teraz. Sprawy na teraz rozwiązuje się teraz. Sprawy pośmiertne, będą rozwiązywane wtedy gdy będą miały po śmierci miejsce. Nikt nie bryka na tamten świat by za pomocą teraźniejszych metod coś usprawnić. Wiem o obietnicy Boga, o wynagrodzeniu pośmiertnym. Tylko że to jest już nie logiczne dla wielu. Tak że to takie rozdźwięki, zwłaszcza u poszkodowanych powodują wzburzenie. A co za tym idzie zniechęcenie do aktywnych działań. Więc tak ludzki potencjał jest marnowany. To jest cena za rodzaj nauk Kościoła i tych którzy w inny sposób choć podobny, wykorzystują dla swych zrzeszeń czy dla siebie, tego typu rozwiązania. Są to różni czarodzieje, których istnienie jest od zarania dziejów potwierdzone do dziś. Więc nie koniecznie to Kościół stał się ich wzorcem, który ich z resztą potępia. To jest obszerny temat za i przeciw. Zaznaczyłe tylko sedno problemu, zwane oskarżaniem Kościoła. Sądzę że udawanie w tym względzie, chowanie głowy w piasek jest najmniej dobrym rozwiązaniem. Z tym Kościół musi się zmierzyć, dla samego bycia silniejszym, gotowym na nowe wyzwania. Które będą z całą pewnością. Jest oczyszczanie tego co ma być czyste. Niezależnie w czym tkwi problem. Sami grzesznicy nie uczynią tego, bo Kościół jest dla ich dobrostanu przykrywką. To tak by nie strzelać na oślep i nie przekomarzać się na próżno. Mamy tu dobrych analityków, pewnie coś napiszą. Bo co należy do Boga jest jego, a co należy do ludzi jest ludzkie.

_________________
prezydent Legionu Maryi p.Brzozówka


Wt paź 30, 2018 9:01 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2644
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Cytuj:
To nie takie proste. Twój kościół jest utrzymywany z podatków m.in. takich ludzi jak pan Pieczyński. Już na takim ekonomicznym poziomie z Kościoła wypisać się nie da. Wyobraź sobie, co czuje człowiek, który uważa Kościół za organizację przestępczą, a państwo go zmusza do dokładania się do tej organizacji. Tak jakby Ciebie zmuszano do sponsorowania np. prostytucji
.
Towarzyski Pelikanie nasze pieniądze z podatków idą na różne cele, może niekoniecznie na wspieranie prostytucji, ale np. program 500+ czy inne socjalne z których część rodzin potrafi z nich korzystać w sposób właściwy, tj. z pieniędzy naprawdę korzystają dzieci, a są też rodzinki tzw." Bomisie" które uważają że to dzieci powinny ich utrzymywać że środków państwowych, a sami tyłka do roboty nie ruszą. Jeszcze padł pomysł, żeby matki niepracujące, wychowujące więcej niż troje dzieci, otrzymały w przyszłości emeryturę... :(
Wiesz Pelikanie, ja także nie chcę utrzymywać z moich podatków morderców, pedofili, czy inne osoby w ośrodkach pokroju Trynkiewicza.
Czy znasz jakiegoś artystę, piosenkarza, aktora, który w podobny sposób jak wspomniany Krzysztof Pieczyński rozsiewał treści, które mają za zadanie zbuntować ludzi przeciwko systemowi więziennictwa i jego finansowania?


Wt paź 30, 2018 10:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3621
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
zb1024 napisał(a):
Wszystko ładnie pięknie, tyle, że te informacje o wielkim źle w Kościele nie są znane szerszej opinii. Odpowiem na swoim przykładzie: ja wiem tylko tyle co w tv usłyszę, tylko o pedofilli słyszę w Kościele. Nie słyszałem nigdy o jakiś kłamstwach, morderstwach, wielkiej kasy czy o namawianiu przez księdza w mojej parafii do głosowania na kogokolwiek, itp. Tak że, trudno będzie się mu przebić do polskich katolików. Ja wiem jedno, że Jezusa bardzo bolą, że Jego wybrane dzieci tak Go ranią. A co ja mogę. Mogę modlić się za Kościół, papieża, biskupów.

Dlatego tacy ludzie są tak ważni. Większość katolików ma bardzo blade pojęcie o historii Kościoła. Wiadomo, że na początku będzie przeważać reakcja buntu. To tak jakby ktoś się dowiedział, że jego największy autorytet w życiu zrobił coś strasznego. Sypią się fundamenty. Człowiek zaczyna racjonalizować "No tak, coś tam się zdarzało, Kościół ma niejedno na sumieniu, ale przecież ogólnie rzecz biorąc jest dobry..."
Jaśminowa napisał(a):
Towarzyski Pelikanie nasze pieniądze z podatków idą na różne cele, może niekoniecznie na wspieranie prostytucji, ale np. program 500+ czy inne socjalne z których część rodzin potrafi z nich korzystać w sposób właściwy, tj. z pieniędzy naprawdę korzystają dzieci, a są też rodzinki tzw." Bomisie" które uważają że to dzieci powinny ich utrzymywać że środków państwowych, a sami tyłka do roboty nie ruszą. Jeszcze padł pomysł, żeby matki niepracujące, wychowujące więcej niż troje dzieci, otrzymały w przyszłości emeryturę... :(

Dlatego socjal jest zły. Demoralizuje ludzi. Każdy człowiek powinien zgodnie z własnym sumieniem i wolą decydować, co chce finansowo wspierać: jakie akcje charytatywne, fundacje, świątynie etc. Tam gdzie jest wolność, tam jest odpowiedzialność. Tam gdzie jest przymus, tam jest upadek podmiotowości człowieka.
Cytuj:
Czy znasz jakiegoś artystę, piosenkarza, aktora, który w podobny sposób jak wspomniany Krzysztof Pieczyński rozsiewał treści, które mają za zadanie zbuntować ludzi przeciwko systemowi więziennictwa i jego finansowania?

Nie znam, ale zauważ, że z systemem więziennictwa jest tak, że jeśli nie będziemy tych ludzi gdzieś trzymać w izolacji, to trzeba będzie ich zabić. A kara śmierci chyba nie jest zgodna z moralnością chrześcijańską? A skoro nam wszystkim zależy na bezpieczeństwie, to chyba chcemy, żeby ci ludzie nie latali na wolności?

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt paź 30, 2018 10:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1052
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
towarzyski.pelikan napisał(a):
Wybitny artysta i przewodnik duchowy Krzysztof Pieczyński od dawna działa w obszarze demaskowania brudów Watykanu.

Te urojenia, które się rodzą w głowie Pieczyńskiego to demaskowanie brudów Watykanu? Chyba trochę przesadziłaś. Zgadzam się z Markiem, media postępują niehumanitarnie.


Ostatnio edytowano Wt paź 30, 2018 11:42 am przez feelek, łącznie edytowano 1 razWt paź 30, 2018 11:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2644
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Przyznaję że w tej kwestii masz rację Pelikanie:
Cytuj:
Nie znam, ale zauważ, że z systemem więziennictwa jest tak, że jeśli nie będziemy tych ludzi gdzieś trzymać w izolacji, to trzeba będzie ich zabić. A kara śmierci chyba nie jest zgodna z moralnością chrześcijańską? A skoro nam wszystkim zależy na bezpieczeństwie, to chyba chcemy, żeby ci ludzie nie latali na wolności?

Tylko dlaczego Ci ludzie (często potwory) mają mieć lepsze warunki do bytowania niż ludzie którzy żyją na skraju ubóstwa, czy lepsze jedzenie niż chorzy opuszczeni ludzie w szpitalach?
Oczywiście że więzień który w przeszłości zasztyletował człowieka nie dostanie siekiery czy kilofy do ręki żeby ciężko zapracować na swoje utrzymanie, ale można jemu powierzyć wiele innych prac jako np. pakowacz czy malowanie ścian a nawet wolontariusz w hospicjum (pod warunkiem że nie jest narkomanem)
Każde zadanie niesie za sobą ryzyko uszczerbku na zdrowiu czy życiu więźnia czy pozostałych ludzi, ale myślę że duża część więźniów byłaby w stanie uczciwie pracować i odprowadzać podatki.


Wt paź 30, 2018 11:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3621
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Film Kler
feelek napisał(a):
Te urojenia, które się rodzą w głowie Pieczyńskiego to demaskowanie brudów Watykanu? Chyba trochę przesadziłaś. Tu zgadzam się z Markiem, media postępują niehumanitarnie

Albo ja przesadzam, albo Ty niedosadzasz.
Jaśminowa napisał(a):
Tylko dlaczego Ci ludzie (często potwory) mają mieć lepsze warunki do bytowania niż ludzie którzy żyją na skraju ubóstwa, czy lepsze jedzenie niż chorzy opuszczeni ludzie w szpitalach?

W więzieniach powinny być surowe warunki, masz absolutną rację. U nas nie jest aż tak źle. W norweskich więzieniach warunki są hotelowe:
http://gorzow.wyborcza.pl/gorzow/1,3684 ... rzeka.html

Cytuj:
W naszych więzieniach płaci się za pracę. Płaci się zresztą także za sam pobyt w więzieniu. Więzień dostaje równowartość 20 zł za jeden dzień za kratkami. Gdy pracuje, może zarobić 30 zł dziennie.

Więźniowie z zagranicy najczęściej wysyłają swe miesięczne pobory do rodziny. Dochodzi do takiej sytuacji, że ludzie przebywając w norweskim więzieniu zarabiają więcej niż ich rodziny pracujące choćby na Litwie czy w Rumunii.

Cytuj:
Różnica jest oczywiście w komforcie pobytu w więzieniu. W Gorzowie w zakładzie półotwartym w jednej celi przebywa od czterech do sześciu więźniów, w Norwegii cele są jedno lub dwuosobowe. To efekt nowych norweskich przepisów. Jeszcze rok temu przebywało u nas dwa razy więcej więźniów. Ale teraz każdemu z więźniów musimy zagwarantować co najmniej 7 mkw. [w Polsce - 3 mkw. - red.]. Chodziło o to, by więźniowie mieli większą swobodę, by czuli się lepiej

Cytuj:
Co skazani mogą zabrać ze sobą do norweskiego więzienia?

- Głównie ubrania, które mogą im przywieźć prawnicy lub rodzina. Żadnych leków, żadnego jedzenia czy papierosów, żadnej biżuterii (mogą mieć tylko obrączkę ślubną), żadnych zegarków. Mogą je kupić u nas. Dziś w zegarkach można zamontować lokalizację GPS, niektóre mają wbudowane kamery, są modele zegarków, z których można wykonywać połączenia telefoniczne. Dmuchamy na zimne. Z zewnątrz nie można przynieść żadnej technologii. Wiem, że w Polsce każdy więzień może sobie przywieźć swój telewizor. U nas nie można. Ale my to więźniom zapewniamy. Na jedną celę przypada jeden telewizor, który odbiera 13 ogólnodostępnych kanałów. Dodatkowo w więzieniu jest biblioteka, więźniowie mogą pożyczać książki albo nawet płyty CD.

Cytuj:
Oczywiście że więzień który w przeszłości zasztyletował człowieka nie dostanie siekiery czy kilofy do ręki żeby ciężko zapracować na swoje utrzymanie, ale można jemu powierzyć wiele innych prac jako np. pakowacz czy malowanie ścian a nawet wolontariusz w hospicjum (pod warunkiem że nie jest narkomanem)
Każde zadanie niesie za sobą ryzyko uszczerbku na zdrowiu czy życiu więźnia czy pozostałych ludzi, ale myślę że duża część więźniów byłaby w stanie uczciwie pracować i odprowadzać podatki.

Pełna zgoda. Ale nie powinni pracować za pieniądze, tylko pro publico bono.
Mój znajomy Norweg powiedział, że wiele osób zamieszkujacych Norwegię celowo dopuszcza się drobnych przestępstw, żeby trafić do norweskiego więzienia - hotelu, gdzie może jeszcze sobie zarobić.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt paź 30, 2018 12:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2644
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Przykładem jest chociażby Breivik


Wt paź 30, 2018 1:33 pm
Zobacz profil
Post Re: Film Kler
Jaśminowa napisał(a):
Zastanawiam się czy Krzysztof Pieczyński potrzebuje egzorcysty, czy został tak pokrzywdzony przez życie, że wygaduje takie antykościelne teksty...
W sumie szatan też nienawidzi Kościoła i kleru :x
Uważałam go wiele lat temu, za bardzo dobrego aktora i człowieka,natomiast obecnie rażą mnie jego wypowiedzi.
Kto nie uznaje nauk Kościoła Katolickiego ten niech się z niego wypisze, proste. Niech sobie żyje i daje żyć innym. Ja utożsamiam się z religią katolicką i żaden aktorzyna nie będzie mnie męczyć swoimi chorymi z nienawiści wywodami.
Coś ci się pomerdało. Trzeba być mendą społeczną o bardzo wysokim poziomie makiawelizmu albo sadystą ukrytym pod sutanną żeby kogoś ciągnęło do seminarium, bo odczuwa się spełnienie zaciągając się do organizacji o takiej reputacji.


Wt paź 30, 2018 6:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Post Re: Film Kler
Barney,

Cytuj:
towarzyski.pelikan napisał(a):
Twój kościół jest utrzymywany z podatków m.in. takich ludzi jak pan Pieczyński. .

Serio? Może jakieś szczegóły? ;)


Prosisz i masz:
https://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/policzylismy;ile;zarabia;kosciol;z;budzetu;1;6;miliarda;taca;1;2;miliarda;,6,0,936710.html

Na mnie Twoje wysoko unoszone w udawanym zdumieniu brwi nie robią wrażenia, widziałem to już ze trzydzieści razy. Może po pięćdziesiątym, albo setnym razie uwierzę, że polskie duchowieństwo jest jak te ptacy niebieskie, co to nie sieją, nie orzą, ale samą wiarą i miłością bliźniego żyją. Ale póki co, wolałem sprawdzić. ;)
To taka okrągła sumka Barney, i tak łatwa do zapamiętania - prawie 2 mld złociszów z naszych podatków idzie co roku na Kościół.
Tak dla porównania, na Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wydajemy z budżetu ok. 1,2 mld. rocznie.


Wt paź 30, 2018 6:39 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 01, 2017 8:51 pm
Posty: 316
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Film Kler
Posłuchajcie pana Pieczyńskiego od tego momentu. Z tym się akurat zgadzam. Co do tych informacji o tym, że Kościół Katolicki jest instytucją przestępczą nie mogę się wypowiedzieć, bo nie mam danych na ten temat.
https://youtu.be/xlS3rmzoz-A?t=648

_________________
Miłuj Boga i bliźniego


Wt paź 30, 2018 6:47 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 588 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL