Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 28, 2020 12:01 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 37  Następna strona
 Tropienie Boga - wydzielony 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tropienie Boga - wydzielony
Conan napisał(a):
Nadajesz mu cechy i potem ta abstrakcja ocenia Twoje uwarunkowanie

Conan - litości. "Abstrakcja ocenia"???

Pn lis 05, 2018 4:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Merss. Ja nadal sie pytam kim jest Obserwujący te wszystkie rzeczy które wymieniłaś. Kim jest ten co widzi ten obraz?Wczoraj miałaś pragnienia z grupy B. Dzisiaj wyzbylas się tych pragnień. Jutro będziesz miała pragnienia C. Kim jesteś? Tymi zmieniającym się pragnieniami, obrazami mentalnymi czy raczej podmiotem który je obserwuje?

Pn lis 05, 2018 4:38 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Peter. A co za problem wymyślić sobie abstrakcyjnego policjanta w głowie, który Cię ocenia i gani ?

Pn lis 05, 2018 4:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Czy Ty mówisz o jakiś patologiach? Wymyślony przyjaciel itp?

Pn lis 05, 2018 4:51 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Czy Ty mówisz o jakiś patologiach? Wymyślony przyjaciel itp?

A czym innym nie jest głos sumienia biczujący człowieka , gdy zrobi coś wbrew własnej hipnozie religijnej?

Pn lis 05, 2018 4:55 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kompletnie nie wiesz o czym mówisz.

Pn lis 05, 2018 4:57 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Kompletnie nie wiesz o czym mówisz.

Podalem kiedyś przyklad wyznawców Mahaviry. Jest tam zakaz spożywania posiłków po zachodzie słońca. Inaczej czeka tych ludzi siódme piekło. Ci wyznawcy mają więc w głowie rodzaj abstrakcyjnego implantu, który generuje ogromne wyrzuty sumienia, reakcje fizyczne jak ktoś złamie to prawo. Inne religie nie są wyjątkiem. Każda z nich modeluje policjanta by ludzi lepiej kontrolować

Pn lis 05, 2018 5:04 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Conan. Teraz to spróbuj przetłumaczyć na język polski. Jasny język świadczy bowiem o jasnym umyśle i poukładaniu wewnetrznym. Cały czas mam wrażenie, że tkwisz w jakimś matrixie, posługujesz się slangiem, ktory sam jedynie myślisz, że rozumiesz. Do tego sądzisz, że poznaleś katolicyzm, tymczasem prezentujesz jedynie uprzedzenia. Nadajesz pojęciom subiektywne znaczenia (np inteligencja). Ja nie rozumiem tego języka, odbieram jako bełkot.
Abp G. Ryś pisze językiem zrozumiałym, głosi kazania językiem ogólnie rozumianym a nie jakimś biskupim slangiem.

Pn lis 05, 2018 5:04 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Merss. Zadałem mega proste pytanie. Jesteś pragnieniami które obserwujesz czy też tym co obserwuje te pragnienia? To nie jest żaden slang. Nie stosuj dziwnej socjo techniki. Ty widzisz to kim jesteś w widzianym a ja w Widzacym. Może ze słodyczami będzie prościej. W Twojej wyobraźni pojawiają się pączki i torty. Jesteś tymi pączkami i tortami czy raczej tą , która je widzi w swojej wyobraźni?

Pn lis 05, 2018 5:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie stosuję żadnej socjotechniki. Zapytam językiem filozofii i teologii. Jaką drogą postrzegamy rzeczywistość? Na czym polega formacja człowieka? Krótko. Chcę zobaczyć cel/tarczę do której można strzelać.
Proszę jednak nie używać terminów z grupy slangów. Grypsu więziennego też nie znam.

Pn lis 05, 2018 5:35 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Każda z nich modeluje policjanta by ludzi lepiej kontrolować

Tak naprawdę to chyba każdy człowiek z poczuciem etyki i moralności ma takiego małego "policjanta", który wywołuje wyrzuty sumienia w razie złamania jakiejś zasady, tyle tylko, że u jednych ten "policjant" jest surowszy, u innych łagodniejszy.

Pn lis 05, 2018 6:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Kim jesteś? Tymi zmieniającym się pragnieniami, obrazami mentalnymi czy raczej podmiotem który je obserwuje?

To chyba oczywiste, że podmiotem, który jest świadomy swoich pragnień.

Pn lis 05, 2018 9:57 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Standardowo poproszę o kryterium, zgodnie z którym żydowskiego Boga da się wytropić nie bazując na podwójnym standardzie i pozamerytorycznym sposobie argumentowania. :roll: :D Nie proszę o wiele. :oops:

Pomogę, bo niektórzy te błędy jak się przekonałem popełniają notorycznie, ale może jest jeszcze jakaś nadzieja: https://quizlet.com/145997401/bledy-w-a ... ash-cards/
https://pl.wiktionary.org/wiki/podw%C3%B3jny_standard

Wt lis 06, 2018 9:22 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
NowyLogin napisał(a):
Standardowo poproszę o kryterium, zgodnie z którym żydowskiego Boga da się wytropić nie bazując na podwójnym standardzie i pozamerytorycznym sposobie argumentowania. :roll: :D Nie proszę o wiele. :oops:

Maciuś - znowu nie na temat. No widać u Ciebie przymus wypowiedzenia cokolwiek, byleby to wyglądało ładnie i było bardzo bardzo, no bardzo i bardzo ateistyczne.
Poza ty już Ci mówiono, że nie ma kogoś takiego jak "żydowski Bóg". Jest po prostu Bóg. W tak młodym wieku skleroza czy to jakaś obsesja?

Nudny jesteś z tymi Twoimi dowodami. Ani to mądre, ani śmieszne. Dowcip powtarzany x razy przestaje być śmieszny.
Pograj w piłkę - ładna pogoda (skoro warcaby za trudne)

Wt lis 06, 2018 9:39 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wpis jak najbardziej i w 100% na temat, jak sama nazwa mówi: "Tropienie Boga" :D Nie zależy mi na byciu ateistą tylko trzymaniu się faktów :oops: Jeśli znajdzie się rozsądny powód, dla którego twierdzenia religijne przestaną być gołosłowne to pierwszą rzeczą, jaka mi pozostanie to nawrócenie :roll: "Nawracać" na swoją opcję też szczególnie nie chcę, tylko dociekam, dlaczego ludzie wierzą tak a nie inaczej i nie zawsze z rozsądnych powodów.

Wt lis 06, 2018 9:46 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 37  Następna strona