Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2019 6:53 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
 Puste piekło 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
Jacek.J napisał(a):
Ta wypowiedź nie była Watykanu tylko papieża Franciszka

...jeżeli ta wypowiedź w ogóle istniała. :)
W sumie idąc drogą twej argumentacji: mówisz, że Franciszek nie zdementował tej wypowiedzi osobiście. Czy zdementował dementację Watykanu? ;)
Jacek.J napisał(a):
Wiele razy - może nawet i z tobą- w różnych rozmowach powoływałem się na wypowiedzi niektórych papieży i w tedy moi Katoliccy rozmówcy oponowali " ale to była prywatna wypowiedź Papieża. Papież w tej sprawie nie wypowiadał się z urzędu jako głowa kościoła. nie była to oficjalna wypowiedź w sprawie wiary".

I mieli rację. Za oficjalne nauki Kościoła można uznać wypowiedzi Papieża tylko ex cathedra, jeśli dobrze kojarzę.

Cz lis 22, 2018 8:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
sahim pisze

Cytuj:
To, że ktoś twierdzi jakoby papież Franciszek powiedział coś takiego nie oznacza, że tak jest...w internatach krąży wiele rzekomych wypowiedzi Franciszka zatem nie ma się co tym ekscytować Jacku 

Ja się tym nie ekscytuję. Wierzę w to że papież Franciszek tak właśnie myśli i to jest jego osobisty pogląd ponieważ sam zainteresowany czyli Franciszek nie zdementował relacji tego dziennikarz.
Ty Jacku możesz sobie wierzyć w co ci sie tylko podoba, jednak prawda jest taka, że gdyby papież Franciszek nie wierzył w istnienie piekła, to w publicznym nauczaniu nie ostrzegał by przed nim tych, którzy świadomie skazują się na nie...(podać ci cytaty z jego wypowiedzi o piekle ?)
Cytuj:
Zresztą JP II również w sprawie piekła wypowiadał się podobnie mianowicie że piekło to nie miejsce tylko stan.
No to się w końcu zdecyduj czy papież Franciszek myśli, że piekła nie ma, czy podobnie jak św. Jan Paweł II naucza, że piekło istnieje i jest stanem...
Cytuj:
Tak czy owak Papieże odwołali tradycyjnie rozumiane piekło, a zatem zgodnie z tematem jest ono puste jako miejsce.
He, he...papieże odwołali piekło jako miejsce...ale wymyśliłeś :lol:
Cytuj:
sam to wymyśliłeś?
Nie, znalazłem w Biblii...

Cz lis 22, 2018 8:39 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sajmon pisze

Cytuj:
Do jeziora ognia ma być wrzucona otchłań, a nie piekło.Gdybyś przeczytał cały wątek, to wiedziałbyś, że w Ap 20,13 mowa jest o tym, że do jeziora ognia zostanie wrzucona otchłań (gr.hades), a nie piekło (gr. gehenna) wyjaśniałem to na stronie 3.

Nie wiem co ty masz za przekład Biblii i co w niej pisze w Ap 20:13. Jak odnoszę się do Ap 20:14 i w Katolickim przekładzie Jakuba Wujka piszę tak;

< Biblia Wujka
20:14 A śmierć i piekło wrzucono w jezioro ogniste. Ta jest śmierć wtóra. I który się nie nalazł napisany w księ­gach żywota, wrzucon jest w jezioro ogniste.

Albo w przekładzie dosłownym pisze tak;

< Przekład Dosłowny NT
20:14 I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; to jezioro ogniste to śmierć druga.

Cytuj:
Piekło istnieje, niezależnie od tego, czy w nie wierzysz, czy nie.Nie wiesz albo nie chcesz wiedzieć, że piekło wybiera człowiek, który ma wolną wolę i sam może wybrać swoją wieczną przyszłość.Bóg jest Miłością i odpuści nam każdy grzech, jeśli tylko Go o to poprosimy i będziemy za niego żałować.Natomiast po śmierci Bóg jest nieskończenie sprawiedliwy i szanuje wolny wybór każdego z nas.Wydaje się, że chciałbyś pozbawić Boga Jego przymiotu, sprawiedliwości.Natomiast zródłem nauki o piekle jest Pismo Święte.

Rozumiem że tekst powyżej jest manifestacją twojej wiary i ja to szanuję. Wybacz ale w każdym zdaniu -moim zdaniem jest błąd.
Cytuj:
1. Piekło istnieje, niezależnie od tego, czy w nie wierzysz, czy nie

Merss pisała że tego czy piekło jest, nie wie nikt, a KrK się nie wypowiada. Więc skąd ty masz taką pewność skoro KrK sam tego nie wyjaśnia?

Cytuj:
2. Nie wiesz albo nie chcesz wiedzieć, że piekło wybiera człowiek, który ma wolną wolę i sam może wybrać swoją wieczną przyszłość.

Piekło wybiera człowiek, który ma wolną wolę i sam może wybrać…? No … Sajmon jesteś wielki. Ja za takim rozumowaniem nie nadążam.
Cytuj:
3 . .Bóg jest Miłością i odpuści nam każdy grzech, jeśli tylko Go o to poprosimy i będziemy za niego żałować.

Z tego wynika że wszyscy ludzie bez wyjątku będą mieli odpuszczone grzech bez względu na to czy wierzą czy nie, bo na łożu śmieci każdy jedna się z Bogiem nawet zagorzali komuniści którzy całe życie zwalczali KrK. Tak jak Oleksy Aleksander. Mnie Pan Jezus nauczył że by mieć odpuszczone grzechy warunkiem jest wiara w Chrystusa i swoim życiem trzeba dać temu dowody. W godzinie śmierci to jakby ciut, ciut za późni moim zdaniem by wykazać że" moje intencje są szczere". Ale miłosierdzie Boże jest nieograniczone tak że ja nie przesądzam.

Cytuj:
4.Natomiast po śmierci Bóg jest nieskończenie sprawiedliwy i szanuje wolny wybór każdego z nas.

Czyli ludzie z własnej woli będą świadomie kroczyć do piekła? Dobrze rozumiem?

Cytuj:
5.Wydaje się, że chciałbyś pozbawić Boga Jego przymiotu, sprawiedliwości
W żadnym wypadku. Jeśli już do okrucieństwa, sadyzmu i braku sprawiedliwości. Bo karać kogoś wiecznymi mękami za kradzież przysłowiowej bułki nie jest sprawiedliwe.

Cytuj:
6.Natomiast zródłem nauki o piekle jest Pismo Święte.

Ooooo!? To największa twoja wtopa. Pokarz gdzie w Biblii jest taka nauka.

Cytuj:
Pismo święte ma zupełnie inne zdanie niż Ty:

"A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę, to i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka. A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy ci, którzy oddają pokłon zwierzęciu i jego posągowi, ani nikt, kto przyjmuje znamię jego imienia." (Ap 14,9-11)

Księga Apokalipsy jest księgą symboli nie opisem rzeczy realnych. Męczenie w ogniu i siarce jest tak samo symboliczne jak zwierze o którym jest tam mowa. Chyba że jesteś w stanie przedstawić nam realne "zwierze" i jego posąg któremu jacyś ludzie oddają cześć. Ale poproszę o autoryzowaną odpowiedź np. z KrK lub Biblii, a nie twoje prywatne "wydajemisię" np. święta krowa.

Cytuj:
"Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!" (Mt 25,41)

? Ale co ta ma wspólnego z piekłem poza tym że podpowiada ci to wyobraźnia? Zwroty "ogień wieczny, ogień nieugaszony, gehenna" mają ścisły związek z doliną Hinnoma. Dolina ta leży po południowej i południowo zachodniej stronie starożytnej Jerozolimy i w czasach Jezusa była miejskim wysypiskiem śmieci. Wyrzucano tam również ciała skazańców którzy byli przeklęci i nie zasługiwali na normalny pochówek. Wszystko co na tym śmietnisku się znajdowało było spalane poprzez ciągłe dosypywanie siarki. Innymi słowy był tam ciągły nieugaszony ogień, inaczej wieczny ogień. Zatem gdy Jezus mówił o wiecznym ogniu był to stosowny symbol śmierci bez nadziei na zmartwychwstanie. Słuchający go automatycznie wyobrażali sobie miejskie wysypisko śmieci z wiecznie płonącym ogniem jako miejsce najgorszego pohańbienia. Zauważ że ten ogień wieczny był przygotowanie dla diabła i jego aniołów, a przecież są to istoty duchowe nie materialne żeby ogień mógł im cokolwiek zrobić. I na koniec zauważ że jest tam mowa o owcach i kozłach myślisz że Jezusowi chodziło o literalne owce i kozły czy jest to tylko symbol ? Zatem jest to przypowieść pełna symboli nie opisem rzeczy prawdziwych.

Cytuj:
"I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego»." (Mt 25,46)

Słowo greckie przetłumaczone t na "męka" [ Kolasin] w języku greckim Koine dosłownie znaczy "Kara" " dotkliwa kara" poza tym to jest przypowieść i to co w niej pisze to są symbole nie opis zdarzeń rzeczywistych

Cytuj:
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków" (Ap 20,10)

Księga apokalipsy jest księgą symboli nie opisem zdarzeń rzeczywistych

Cytuj:
"Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." (Mt 13,41-42)

przypowieści nie opisują zdarzeń rzeczywistych. Pan Jezus gdy nauczał zawsze używał przykładów tj przypowieści nigdy nie mówił bez przykładów bezpośrednio;

Mat 13: 34 O tym wszystkim Jezus nauczał tłumy za pomocą przykładów. Bez użycia przykładu niczego do nich nie mówił, 35 żeby się spełniły słowa przekazane przez proroka: „Będę mówił, używając przykładów. Oznajmię rzeczy ukryte od samego początku”.

Tak jak wspomniałem w poprzednim poście nauka o piekle wynika z błędu ludzi to jest niewłaściwej interpretacji Biblii, tendencyjnemu tłumaczeniu z greki pod kontem dogmatów wyznaniowych.

N lis 25, 2018 7:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Proste pytanie: Czy w przypowieściach Chrystus kłamał na temat tego, co czeka ludzi po śmierci?

N lis 25, 2018 7:53 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Merss pisała że tego czy piekło jest, nie wie nikt, a KrK się nie wypowiada. Więc
skąd ty masz taką pewność skoro KrK sam tego nie wyjaśnia?

Napisałam, że Kościół nie wypowiada się o personaliach piekła a nie o tym, czy ono jest. Wypowida się więc o zbawionych, ale nikogo personalnie nie wysłał do piekła. Nawet Judasza. To jest sprawa zakryta, objęta tajemnicą i nic człowiekowi do tego, czy ktoś jest potępiony.

Boga można wybrać i można nie wybrać. Jeśli Boga nie wybierzemy, nie będzie Go w życiu człowieka. To dowartościowanie ludzkiej wolności.
Możesz kłamiąc przeciwstawiać katolików sobie udając dobro i licząc na ich skłócenie -> metoda maluczkich. Możesz zaufać Bogu lub wężowi. Od zawierzenia wężowi człowiek schodzi z drogi prawdy i tylko na niej żeruje. Zło polega na tym, że coś ważnego dzieje się w środku człowieka. Człowiek ustawia się w życiu inaczej niż trzeba. Zło nie przychodzi jako przemoc, lecz jako możliwość wyboru powiada Tischner. Człowiek musi się zgodzić na zło. Musi chcieć kłamać, że ktoś coś powiedział, tymczasem to zło. Piekło więc wybiera dobrowolnie, bo zmienił kierunek zawierzenia. Z Boga na człowieka i ślepe posłuszeństwo przełożonym. Oddał za frico swą wolność.

Zło ma swoją logikę, logikę odwetu, coraz bardziej perfidnego. Mści się na dobru za to, że jest dobre. Gdzież piękniej można się mścić jak nie na forum katolickim i przekłamywać Biblię, przeinaczać słowa adrersarzy...bo wylądowało się w koszu za szerzenie bredni i powtarzanie kłamstw metodą zdartej płyty.

Piekło jest zbudowane jako antyteza Dobra, wiążącego się z milością, to radykalna nienawiść. Nienawiść przejawia się w niszczeniu doibra, złością, zakłamaniem, przekleństwem. Z drugiej strony struktura zła jest taka, że nie może być niczym innym niż naśladowaniem dobra. Będąc złym na dobro, jest się też złym na siebie - za to właśnie, że można istnieć jedynie naśladując dobro a nie zwracając się ku dobru Piekło to pasożyt skażony pewną ilością dobra, bez którego nie mógłby istnieć.

Pięknie to wyszło naszemu śJ. Zakłamać, przeinaczyć i wskazać, że dobro stoi po stronie naśladującego jedynie dobro.

N lis 25, 2018 8:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Proste pytanie: Czy w przypowieściach Chrystus kłamał na temat tego, co czeka ludzi po śmierci?

? Ta przypowieść nie odnosi się do tego co czeka ludzi po śmierci. To jest zaledwie tło fabuły. Kwintesencją tej przypowieści jest stan człowieka sytego wszelkich dóbr [bogacza] i san człowieka ubogiego [żebraka Łazarza]. Bogacz reprezentuje tu klasę duchowieństwa bogatą we wszelkie dobra duchowe i materialne, bo mieli dostęp do wszelkich pism i rozumienia ich. Oczywiście każdy faryzeusz czy uczony w piśmie byli bardzo zamożnymi ludźmi. Żebrak reprezentuje tu zwykły lud pozbawiony dostępu do wiedzy i rozumienia praw Bożych. Śmierć symbolizuje tu zmianę ich sytuacji. Gdy przyszedł Jezus zwykły lud symbolizowany przez Łazarza był obficie karmiony bogactwem wiedzy Bożej której byli spragnieni, Faryzeusze i uczeni w piśmie cierpieli w związku z nauczaniem Jezusa katusze bo często byli jego słowami ugodzeni w samo serce i nie chcieli go w ogóle słuchać. Tak że wy skupiacie się na fabule pomijacie zupełnie sedno nauczania Jezusa. W kulturze Żydowskiej nauka o nieśmiertelności duszy ludzkiej pochodziła z tradycji rabinistycznych nie biblijnych. Jezu zdecydowanie potępiał tradycję Żydowską bo wypaczała ona prawdę od Boga;

Mat 15:3 On odpowiedział: „A czemu wy ze względu na swoją tradycję naruszacie przykazania Boże? 4 Na przykład Bóg polecił: ‚Szanuj ojca i matkę’ oraz ‚Kto znieważa ojca lub matkę, niech poniesie śmierć’. 5 Ale wy mówicie: ‚Kto powie ojcu lub matce: „Wszystko, czym mógłbym cię wspierać, poświęciłem Bogu”, 6 ten wcale nie musi ich szanować’. W ten sposób przez swoją tradycję unieważniliście słowo Boga. 7 Obłudnicy, Izajasz trafnie o was prorokował: 8 ‚Ci ludzie okazują mi szacunek ustami, ale sercem są ode mnie bardzo daleko. 9 Oddają mi cześć na próżno, bo głoszą nauki, które są nakazami ludzkimi’”. 10 Następnie Jezus przywołał tłum i rzekł: „Posłuchajcie i uchwyćcie sens: 11 Nieczystym czyni człowieka nie to, co do ust wchodzi, ale to, co z ust wychodzi”.
12 Wtedy podeszli do niego uczniowie i zapytali: „Czy wiesz, że faryzeusze zgorszyli się twoimi słowami?”.

Gdyby Jezus nawiązywał w tej przypowieści tj przykładzie do tego co po śmierci według tradycji rabinistycznej byłby niekonsekwentnym hipokrytą.

So gru 01, 2018 12:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
To czlowiek odrzuca wiarę w Boga. Logicznym jest, że odrzuca też zbawienie. Mamy inne wynikanie przy założeniu ludzkiej wolności? Po co mieszac do tego Boże Milosierdzie? To decyzja człowieka, który nie życzy sobie uszczęśliwiania na siłę. Wybiera samorealizację, tak jak to było w ziemskim zyciu. Nie potrzebował Boga.
:) A no....
Ani do objaśniania świata, ani ludzkich zachowań, ani do tego, żeby nosić w sobie prawo moralne. Żeby kochać ludzi i zwierzęta Bóg też potrzebny nie jest. Wiem co mówię. Nie było w moim życiu Boga ani kiedy wnikałem w alkoholizm ani kiedy podnosiłem się z upadku, nie doświadczam bożej obecności w chwilach z żoną ani tych namiętnych ani tych czułych i delikatnych, patrząc na moje dzieci widzę moje dzieci nie zaś dzieci boże. Mógłbym w nieskończoność wymieniać wszystkie ładne aspekty mojego życia wszystkie uniesienia i wzruszenia i zachwyty i nigdzie do niczego nie potrzebuję Boga.

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben

Pn gru 03, 2018 4:55 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Napisałeś coś ważnego. Mamy zwykle podwojne zabezpieczenia - parzyste organy. Mamy też podwójne zabezpieczenie duchowe. Benedykt XVI nazwał to utratą słuchu wiary, coś się zmieniło że nie widzisz śladów Boga. Ks. prof.M. Heller powiada, że czasem się nie widzi, bo to nie pojedyncze ślady, ale wszystko jest z Boga. To utraciłeś. Pozostało jeszcze prawo wewnętrzne - sumienie. Jeśli o nie dbasz, drogę musisz zobaczyć. Po prostu będziesz potrafił wybrać dobro i będziesz chciał trwać w miłości, którą w życiu się kierowaleś. Nie nazywając Boga, nie widząc Go, byłeś w pobliżu. Osoba niewierząca, która potrafi kochać nieprzyjaciół (nie wchodzić w spiralę zła) jest przeznaczona do zbawienia. To bowiem milość nadprzyrodzona, natura zwierzęca tego nie potrafi.
Piekło to upodobanie w tym co złe. Tyle, że to też sprawa definicji, bo zło mozna przedefiniować jako dobro.
Pan Bóg jednak zachęca człowieka do czynienia dobra, wskazuje ikony dobra w postaci świętych. Piekłem się czlowiek ma nie zajmować, nie dochodzić granic Bożego miłosierdzia. To, z czym mają do czynienia egzorcyści nie jest upubliczniane.
Każdy wie, że umiera. Może się wszystko przewartościować w ostatniej milisekundzie życia. Wybierzesz więc zawsze dobro dla siebie. Ono będzie zbawieniem lub pójściem swoją drogą, uznaniem że poradzisz sobie sam.

Pn gru 03, 2018 6:34 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
? Ta przypowieść nie odnosi się do tego co czeka ludzi po śmierci. To jest zaledwie tło fabuły.

A te słowa wypowiedziane przez Zbawiciela tez nie odnoszą się do tego co czeka niektórych ludzi : 28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. 33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?

Nie wiem co ty masz za przekład Biblii i co w niej pisze w Ap 20:13. Jak odnoszę się do Ap 20:14 i w Katolickim przekładzie Jakuba Wujka piszę tak;

To jest przekład BT A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.

A w BW, I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć. I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.

I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; to jezioro ogniste to śmierć druga. I jeśli ktoś nie został znaleziony jako zapisany na zwoju życia, został wrzucony do jeziora ognistego. Jezioro ogniste jest przeznaczone dla antychrysta, fałszywego proroka (19,20), dla szatana (20,10), aniołów szatana (Mt 25,41; Judy 6; 2 Piotr 2,4), Hadesu (piekła) (20,14), śmierci (20,14), a także dla potępionych ludzi, których imiona nie zostały znalezione w księdze życia. (20,15; 21,8).

Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom.” Mat. 25:41

Ostatnio edytowano Wt gru 04, 2018 10:25 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postow

Pn gru 03, 2018 7:24 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Swan napisał(a):
Mógłbym w nieskończoność wymieniać wszystkie ładne aspekty mojego życia wszystkie uniesienia i wzruszenia i zachwyty i nigdzie do niczego nie potrzebuję Boga.

Jak nie potrzebujesz Boga do niczego, to nie chodź po planecie ziemi , nie pij wody i nie oddychaj powietrzem, bo to wszystko Bóg uczynił.

Wt gru 04, 2018 7:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wątpię by brał to pod uwagę. Życie bez Boga (dokładnie wiary w jego istnienie), jest o wiele rozkoszniejsze. Odpada bowiem myślemie że coś zawdzięczamy komuś. A tym samym odpada obawa że jak zlekceważę coś, to się ktoś ( Bóg) o to upomni. Taka jest bowiem zasada ludzkiego myślenia, że jak wie ( bierze coś pod uwagę ) musi być w tym konsekwentny. Iść za tą treścią. W tym przypadku jest to branie na siebie większej odpowiedzialności. Przynajmniej takie jest rozumienie tych zagadnień. Bez wiary w Boga, nie ma obiektu tego rodzaku przymusu. Wewnętrznego swego co prawda. Ale to spina nas w tym co czynimy. Nie daje to konfortu sielanki, że jak czegoś nie uszanuję to nic się nie dzieje. Bo na ogół to sprawy poszanowania tego co już istnieje, nie są od razu i łatwo postrzegane. Dopiero z czasem co jest minusem, powstają owoce wcześniejszego nie poszanowania czegoś. Wtedy to nawet trudno to powiązać ze swoimi wypaczonymi brakiem szacunku działaniami. Myślimy wtedy stało się coś złego. Czyżby się stało? Czyżby to nie nasze wcześniejsze ignorandztwo do tego doprowadziło?
No ale wtedy to już nic w sensie poprawy nie da się zrobić, stało się już. Wtedy to jesteśmy ukontentowani, dobrze że nie wierzę w Boga. Nie muszę się jeszcze dobijać tym że coś źle zrobiłem i teraz, ani tego nie odwrócę, ani nie będę musiał z tym żyć. A spraktykowałem to że lepiej jest nie wierzyć, nie ma tego ujemnego dobijania się. A skoro nadal żyję to nie ma problemu tak jest mi lepiej. Niech się głupie katole, męczą ze swą wiarą jak tak wybrali. Nie piszę że tak ktoś myśli, tylko przerysowuję by dać świadectwo prawdzie.
Tak to działa. Teraz czemu jednak lepiej brzemię wiary na siebie nakładać? Wiara pozwala na formację wyczulającą człowieka, na to co może w efekcie być zgubne dla człowieka. To tak jak wiara w znaki drogowe. Jeśli wierzymy ich treści, pomaga to nam na właściwe panowanie nad sobą, a potem nad pojazdem który prowadzimy. Jeśli nie wierzymy im, lub lekcewarzymy je. To nasze panowanie nad swymi decyzjami pokładamy w np. oczach, uszach itp. A że te organy nie widzą przyszłości, zdarzeń których jeszcze nie było. To nie widzimy wszystkiego co powinniśmy widzieć. Bo jak widzimy inny pojazd jadący nam na przeciw, jest już najczęściej za puźno. To widać po ilości wypadków drogpwych ze śmiertelnymi włącznie.
Można więc i bez wiary w Boga ( bez znaków drogowych jechać po drodze). Tylko to co się wydarzy, choć nie musiało się stać złego. Jest w całości naszym wyborem. Po to by tego uniknąć ludzie wierzą w Boga. To pomaga w tym że życie nie jest, aż tak wielką niewiadomą, a przynajmniej tak wielką loterią. Inna sprawa to trałma po tym, jak zauważymy, że żyjąc bez wiary nie uniknęliśmy błędów. Które w prymitywnie prosty sposób, były do uniknięcia właśnie żyjąc w wierze. A że dopiero takie momenty są dopiero trałmatyczne. To posłużę się przykładem samobójstw. To brak wybaczenia sobie tego, że sami sobie zgotowaliśmy taki a nie inny los. Jest przełomowy w tym że ludzie popełniają samobójstwa z tym związane. Wiara w Boga zabrania targania się na własne życie. To jednak zbawczy bat. Bo może człowiek wiele dobrego czynić i mieć u innych szacunek. Lecz po samobójstwie pozostawiają po sobie nie to dobre wcześniejsze wspomnienie. Tylko to ale było coś z nim nie tak, bo się zabił. Czy tego można chcieć? Czy to może nas jednak ominąć? No bo my damy radę, a tamci to słabeusze? Czyżby? Ja bym tam nie kusił swego losu tak myśląc. Bo i tak ten los, bez tego wystawia mnie na próbę. To mi wystarczy do tego by wiedzieć. Że wszystkich przeciwności sam nie pokonam. Że bez wiary w Boga już bym nie żył. Bo mam doczynienia z siłami ogromnymi, nie mającymi na mnie względów i uczucia. Tych sił nie obchodzi moja osoba. Więc to ja sam muszę wiedzieć to, że muszę doszukiwać się nie istniejących problemów teraz. Po to by one się jak złodziej, nie pojawiły niespodziewanie. Bo będzie za późno. Szczerzonego pan bóg szczerze, tak słusznie mówi przysłowie. Taki jest sens wierzyć. Samemu dążyć do wiary, by tak siebie strzec, chronić. Samo się to nie uczyni. Dobrze że rodzice moi, gdy jeszcze tego nie wiedziałem, dali mi wiarę. Nie wszyscy mieli takie szczęście. Inni muszą sami na sobie dochodzić potrzeby tej wiary. A jeszcze inni lekcewarzą ją nadal, nie wiedząc jak trudne przed nimi są dni, bo nie czują takiej potrzeby. To prawda że jak się coś wydarzy, to się zorientują na pewno. Wtedy to żaden rozsądny pomysł nie przyjdzie do głowy, bo mleko się wylało. Tak to wygląda.
Reasumując warto wyczulać swą inteligencję, na to co nie znane. Warto wierzyć że ta czułość, uratuje nas w przyszłości od problemów. Warto wierzyć że pomocna w tym jest wiara w Boga,
jako droga do tego ratunku. Warto budować swą wartość teraz na wierze w Boga. By nie zaznać najgorszego, którego teraz wcale nie widać.
No cuż. Napisałem ten tekst, ze specjalnie zadresowanym przesłaniem do kogoś, kto innego tekstu po prostu nie otrzyma.
Tak to już wszystko, co należało by w tym temacie i pod tym adresem napisać. Wiem że dotarło tam gdzie dotrzeć powinno. Dalej to już brutalna prawda. Czyli co dalej? Decyzja !

Wt gru 04, 2018 11:01 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@merss
Bardzo miło czyta mi się Twoje słowa. Nawet jeśli nie zgadzam się z nimi. Ja nie odczuwam, że coś utraciłem, wręcz przeciwnie. Przekonany jestem, że widzę Świat czysto, bez religijnych filtrów. Cięzko mi odpowiadać samemu sobie na pytania "skoro istnieje Bóg to czemu jest...." i tu można wstawić całą masę rzeczy, których istnienie bez Boga można spokojnie wyjaśnić. Akceptuje swoją śmiertelność i widzę ją jako konieczność ewolucyjną. Powiem Ci nawet więcej. To właśnie przekonanie, że po śmierci nie czeka mnie nic sprawia, że moje życie, jak i życie otaczających mnie osób i istot tak wysoko cenię. Dla mojego alkoholizmu ta świadomość tez jest bezcenna. Mam tylko jedno jedyne życie, które skończy się z ostatnim oddechem. Nie chcę go spieprzyć. Co w swoim życiu spieprzyłem przez alkohol tego nie naprawię, ale to życie jakie mi zostało CHCĘ przeżyć godnie

lajkonik.2 napisał(a):
Jak nie potrzebujesz Boga do niczego, to nie chodź po planecie ziemi , nie pij wody i nie oddychaj powietrzem, bo to wszystko Bóg uczynił.
No co Ty?? Ja mam inne wytłumaczenie pochodzenia wymienionych przez Ciebie rzeczy, ale możemy (dla mnie bez przyjemności) pociągnąć taką dyskusję. Pola nie ustąpię. Skoro potrzebujesz wszystkiego co Twój Bóg stworzył to pokochaj glisty, tasiemce, pluskwy wszy. Zgodzisz się chyba, że to dzieła boże. A co do wszy to powiem Ci więcej. Bóg tak umiłował człowieka, że dał mu trzy gatunki wszy, podczas gdy nasi małpi kuzyni maja tylko po jednym gatunku.

Wt gru 04, 2018 11:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
Tak to działa.
Nie witoldm. To nie działa tak, a na pewno nie w moim przypadku. Nie było tak, że nie chciało mi się robić czegoś co nakazuje wiara, nie było tak, że pragnąłem robić coś czego wiara zakazuje. Nie było żadnych intencji w odrzuceniu koncepcji Boga.
Przyjmij na wiarę, że życie Swana wierzącego od życia Swana wierzącego niewiele się różni. W sumie jedyne co się zmieniło to nie modlę się bo dla mnie to rozmowa z pustką, a do kościoła chodzę tylko przy okazji ślubów chrztów czy pogrzebów. Wielokrotnie na tym forum opisywałem powody mojego ateizmu. Pisałem też, że nie jestem wrogiem religii (żadnej) jako takiej. Zatem wszystko dosłownie wszystko co pisałeś o ateizmie bierze w łeb.
witoldm kiedy czytałem co piszesz o samobójstwie to po prostu złapałem się za głowę ze zgrozy. Człowieku, można odnieść wrażenie, że jesteś kompletnie wyzuty z empatii. Ludzie nie dlatego nie popełniają samobójstwa bo religia im zabrania, i nie dlatego decydują się targnąć na własne życie bo popełnili błędy, których nie popełniliby żyjąc w wierze, bo nie są w stanie wybaczyć sobie tych błędów? Człowieku nie sposób sobie wyobrazić cierpienia, które podpowiada tak dramatyczne rozwiązanie. Twierdzisz, że wiara przed tym chroni? BZDURA!!!! Kilka lat temu głośny był przypadek wierzącego nastolatka z wierzącej rodziny, którego molestował ksiądz katecheta. Chłopiec tego nie wytrzymał.

Wt gru 04, 2018 12:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No cuż każdy ma swoje doświadczenia. Skoro tak piszesz, pewno wiesz co piszesz. Tylko że nikt tu nie pisze że wszyscy tak mają. Natomiast że istnieją takie bądź inne zależności. Z których można sobie zdawać sprawę i coś z nimi robić. Bądź nie doświadczać ich, czy nie znać takich zagadnień. Więc nie szukać ich u siebie. To prawda że wystarcza to, że człowiek widzi to co chce widzieć i to jemu wystarcza. Lecz są i tacy komu nie wystarcza to co widzą, poszukują więcej. To oni mają problemy nad którymi należy się pochylyć. To że ich normalnie wielu nie widzi. Jeszcze nie oznacza by nad nimi się nie pochylić i nie być pomocny w tym względzie. Tu masz rację każdy widzi to co zobaczył. Jednak samowystarczalność, poleganie na sobie to wybór osobisty. Nie ma to nic wspólnego z uogulnieniami że tak trzeba. To co trzeba człowiek chcąc czy nie wybiera, bo zwykle tylko tak potrafi. Wyborem też jest, czy chce się ktoś jeszcze przyjrzeć z innej strony temu co zna już w jakimś stopniu. Jednym zdaniem. Wiara w Boga to decyzja ludzi nie zadowolonych ani z siebie, ani z innych. Poszukujących czegoś więcej. Jest tu prosta zasada, chcesz czegoś jeszcze, szukasz. Nie chcesz niczego więcej nie szukasz. Tej decyzji nikt za innego nie podejmuje. Uważam to co piszę za istniejące, a nie jako polemikę z innymi poglądami.

Wt gru 04, 2018 12:55 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Swan napisał(a):
No co Ty?? Ja mam inne wytłumaczenie pochodzenia wymienionych przez Ciebie rzeczy

A czy te wytłumaczenia są poparte racjonalnymi dowodami?

Swan napisał(a):
ale możemy (dla mnie bez przyjemności) pociągnąć taką dyskusję.

Z mojej strony nie mam nic przeciwko.

Swan napisał(a):
Pola nie ustąpię.

Powodzenia.

Swan napisał(a):
Skoro potrzebujesz wszystkiego co Twój Bóg stworzył to pokochaj glisty,

Glisty nie sa po to żeby je człowiek miał kochać. Nie uczyłeś się przyrody?

Swan napisał(a):
Bóg tak umiłował człowieka, że dał mu trzy gatunki wszy, podczas gdy nasi małpi kuzyni maja tylko po jednym gatunku.

Bóg tak umiłował człowieka, że tysiące lat przed tym nim ludzie zdołali zrozumieć jak przenoszą się zarazki, i rozmnażają pasożyty, dał instrukcje
w starotestamentowych nakazach dotyczących czystości. A to że zdarzają się jeszcze w dzisiejszych czasach brudasy którzy zlekceważyli ten nakaz, to nie miej o to pretensji do Boga. Jeżeli masz jakiegoś kuzyna wśród małp to twoja sprawa. Ja uważam ze człowiek jest szczytem dzieła stworzenia.Opis natchniony wyraża tę prawdę, wyraźnie oddzielając stworzenie człowieka od stworzenia innych stworzeń.

Wt gru 04, 2018 7:10 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona