Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lis 16, 2019 11:58 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Wolna wola 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolna wola
NowyLogin napisał(a):
Jeśli Jahwe nie przyzwala na takie rzeczy to ja jestem Caryca Katarzyna. Prawie cała Biblia jest o tym, jak morduje wszystko co żyje, każe mordować (za pracę w Szabat np.: Wj 35, 2), każe biernie się godzić na bycie ofiarą mordercy (1 P 2:18-21) albo zapowiada, że nas wymorduje.

Nie ma prostej odpowiedzi na okrucieństwa Starego Testamemtu i tamtejsze nakazy i zakazy Boga, poza taką, że Bóg nienawidzi grzechu i chce tą "nienawiść" i surowy radyklaizm wobec grzechu zaszczepić i nam, byśmy się temu grzechowi nie poddawali.

Jednak to jest forum katolickie a katolicyzm to jest kult Jezusa Chrystusa a nie prawa mojżeszowego, które stało się w większości przestarzałe po przyjściu Mesjasza.
Jak chcesz rozliczać kogoś z praw mojżeszowych to idź na forum żydowskie a nie katolickie.

Wt gru 11, 2018 2:11 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Oglądasz Biblię przez nienawiść i taki też masz obraz Boga. Nawet Mu nienawistne tytuły przyporządkowujesz blablabla całe dalsze kazanie...
Biedny ja... :roll: Nie masz zielonego pojęcia co myślę i czuję bo nie siedzisz w mojej głowie. Jak cię widzą, tak cię piszą. Jak widzę żydowskiego Boga, tak go opisuję.
Wespecjan napisał(a):
Nie ma prostej odpowiedzi na okrucieństwa Starego Testamemtu i tamtejsze nakazy i zakazy Boga, poza taką, że Bóg nienawidzi grzechu i chce tą "nienawiść" i surowy radyklaizm wobec grzechu zaszczepić i nam, byśmy się temu grzechowi nie poddawali.
Preferowana pedagogika Jahwe: ludo/dzieciobójstwo i odpowiedzialność zbiorowo-dziedziczna. Wytłumaczenie że chce nam zaszczepić fanatyzm to tylko strzał w kolano.
Wespecjan napisał(a):
Jednak to jest forum katolickie a katolicyzm to jest kult Jezusa Chrystusa a nie prawa mojżeszowego
Kult Jezusa Chrystusa - masochizm, cierpiętnictwo, łatwowierność i tchórzostwo, jak każda religia mająca na celu zgiąć ci kark i rzucić na kolana.
Wespecjan napisał(a):
Jak chcesz rozliczać kogoś z praw mojżeszowych to idź na forum żydowskie a nie katolickie.
Przeczytaj jeszcze raz swój post, wolniej i w skupieniu, bo pięć linijek wyżej było ci tęskno do tych praw, a teraz znowu odsyłasz do Żydów :?: :roll:

Śr gru 12, 2018 10:24 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
NowyLogin napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Jednak to jest forum katolickie a katolicyzm to jest kult Jezusa Chrystusa a nie prawa mojżeszowego
Kult Jezusa Chrystusa - masochizm, cierpiętnictwo, łatwowierność i tchórzostwo, jak każda religia mająca na celu zgiąć ci kark i rzucić na kolana.

Nie krępuj się z podaniem jakiś detali, tylko błagam: nie rób z siebie błazna przy formułowaniu swych przemyśleń, bo to już nudne.

Śr gru 12, 2018 10:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
NowyLogin napisał(a):
Preferowana pedagogika Jahwe: ludo/dzieciobójstwo i odpowiedzialność zbiorowo-dziedziczna. Wytłumaczenie że chce nam zaszczepić fanatyzm to tylko strzał w kolano.

Strzał w 10. Wszyscy katoliccy święci byli fanatykami. Łagodnie się to nazywa gwałtownikami bożymi, ale nazywając rzecz po imieniu: fanatykiem. Fanatyk to po po prostu ktoś kto rzeczywiście wierzy i rzeczywiście praktykuje nie tylko w słowach i deklaracjach - ale też w czynach.
JPII był fanatykiem. Chciałbym umrzeć jaki katolicki fantyk.

Śr gru 12, 2018 11:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Strzał w 10. Wszyscy katoliccy święci byli fanatykami. Łagodnie się to nazywa gwałtownikami bożymi, ale nazywając rzecz po imieniu: fanatykiem. Fanatyk to po po prostu ktoś kto rzeczywiście wierzy i rzeczywiście praktykuje nie tylko w słowach i deklaracjach - ale też w czynach.

Fanatyk to nie tylko ktoś, kto bezgranicznie w coś wierzy, ale jest też przy tym skrajnie nietolerancyjny wobec osób, które wierzą inaczej.

Z tego co kojarzę, JPII nawoływał do ekumenizmu...tak że tego.

Cz gru 13, 2018 10:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nietolerancja w katolicyźmie jest cnotą, bo z niej wyrasta niezgoda na status quo, motywacja do nawracania i tępienia herezji.

Cz gru 13, 2018 11:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Skąd fanatyk ma niezachwianą pewność, że to on idzie właściwą drogą, a nie ci, których zwalcza i nawraca? W jaki sposób weryfikuje słuszność swoich poglądów? Czy w ogóle je weryfikuje?

Cz gru 13, 2018 11:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Skąd fanatyk ma niezachwianą pewność, że to on idzie właściwą drogą, a nie ci, których zwalcza i nawraca? W jaki sposób weryfikuje słuszność swoich poglądów? Czy w ogóle je weryfikuje?

Dicit ei Pilatus: Quid est veritas?

Cz gru 13, 2018 12:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jezus jest Bogiem. To znaczy, że każdy fanatyk katolicki jest Bogiem i stąd zna Prawdę?

Cz gru 13, 2018 12:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jezus jest Bogiem. To znaczy, że każdy fanatyk katolicki jest Bogiem i stąd zna Prawdę?

Idź - do - diabła.

Cz gru 13, 2018 12:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Idź - do - diabła.

A od kiedy fanatyczni katolicy nawracają na satanizm? :roll:

Cz gru 13, 2018 12:45 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
NowyLogin napisał(a):

Tia, tylko coś tu nie pasuje, bo chrześcijanie chcą naśladować Chrystusa, a ten raczej tchórzem nie był.

Cz gru 13, 2018 5:28 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Nie krępuj się z podaniem jakiś detali, tylko błagam: nie rób z siebie błazna przy formułowaniu swych przemyśleń, bo to już nudne.
Kawałki z pamięci: - kto chce mnie naśladować niech zaprze się samego siebie i weźmie krzyż na swe ramiona;
- nie troszczcie się zbytnio o jutro, co macie jeść i pić, o swoje ciało i w co macie się ubrać;
- gdybyście we mnie wierzyli to byście pokutowali w worze i popiele;
- sprzedaj wszystko co masz i chodź za mną;
- jeśli ktoś cię uderzy w prawy policzek, nadstaw mu drugi;
- jeśli ktoś cię zmusza żeby iść tysiąc kroków to idź dwa tysiące;
- błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli;
- jeśli ktoś chce ci zabrać płaszcz to oddaj mu jeszcze drugi...(a ty zostaniesz goły i wesoły - mój komentarz)
Wespecjan napisał(a):
Faktycznie był fanatykiem. Zarówno on jak i inni bliscy mu funkcjonariusze kościelni publicznie zabraniali używać antykoncepcji w czasie epidemii AIDS. Poza tym pod jego kierownictwem miał miejsce proceder tuszowania tysięcy przypadków przestępstw seksualnych wśród kleru zdemaskowany później jako Crimen Sollicitationis i Raport Ryana, więc bardziej dla niego liczyła się reputacja jego kościółka niż faktyczne dobro innych ludzi.
Wespecjan napisał(a):
Nietolerancja w katolicyźmie jest cnotą, bo z niej wyrasta niezgoda na status quo, motywacja do nawracania i tępienia herezji.
Powołam się na to kiedy będziesz miał coś przeciwko działaniom Hiszpańskiej Inkwizycji albo ktoś inny z tego forumika.
Viridiana napisał(a):
Tia, tylko coś tu nie pasuje, bo chrześcijanie chcą naśladować Chrystusa, a ten raczej tchórzem nie był.
Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe a czarne jest czarne :D

Cz gru 13, 2018 10:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
NowyLogin napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Powołam się na to kiedy będziesz miał coś przeciwko działaniom Hiszpańskiej Inkwizycji albo ktoś inny z tego forumika.

Inkwizycja robiła świetną robotę.

Cz gru 13, 2018 11:04 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
NowyLogin napisał(a):
PeterW napisał(a):
Kawałki z pamięci:

Prosiłem żebyś nie robił z siebie kretyna. Fragmenty wyrwane z kontekstu.

Cz gru 13, 2018 11:21 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona