Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 15, 2019 1:45 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 33  Następna strona
 Eucharystia - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
Andy72 napisał(a):
Gregor, Twoje ciało, które miałeś jako dziecko przestało istnieć i dostałeś nowe ciało?

W pewnym sensie tak, np. zęby mleczne już nie istnieją - zostały zastąpione przez stałe o zupełnie innej anatomii.
Komórki ciała są wymieniane cyklicznie co pewien okres, de facto Twoje ciało zostaje na poziomie komórkowym wymienione na nowe, np.:
- komórki wątroby wymieniają się co 300-500 dni
- komórki skóry są wymieniane co 39 dni
Na poziomie komórkowym dostajesz więc nowe ciało/narządy.
Z wiekiem Twój wygląd też ulega zmianie - Ty w wieku np. 65 lat to już nie Ty gdy miałeś 15 lat.
Ty jako istota duchowa nie starzejesz się.

Pn gru 17, 2018 1:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Czyli co...uważasz, że Yarpen mówi prawdę i zgadzasz się z nim czy polecasz mu trzymać się nieprawdy...?

Polecam mu być w zgodzie z własnym jego przekonaniem.
Polecasz mu nawet jeśli uważasz je za niewłaściwe względem Biblii...? Toż to obłudne... :no:

Ma wolną wolę, więc niech robi jak uważa i wierzy w to co uważa za prawdę. Ja nikogo do niczego nie zmuszam i niczego nikomu nie wciskam, więc nie wiem o co Ci chodzi?

Pn gru 17, 2018 1:44 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Duch kieruje wymianą komórek ciała i ich apoptozą?

Pn gru 17, 2018 1:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Duch kieruje wymianą komórek ciała i ich apoptozą?

A ktoś tu tak twierdzi?

Pn gru 17, 2018 1:48 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Napisaleś, że ciało ulega zmianie, więc ja pytam, czy szef od zmian należy do ciała, czy do ducha. Komórki nie idą na zmarnowanie, bo organizm niektóre składniki odzyskuje do budowy noiwych, np Fe. Reasumując - lubię takie nocne zabawy. Kombinujesz jak kuń pod górkę.

Pn gru 17, 2018 1:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Napisaleś, że ciało ulega zmianie, więc ja pytam, czy szef od zmian należy do ciała, czy do ducha. Komórki nie idą na zmarnowanie, bo organizm niektóre składniki odzyskuje do budowy noiwych, np Fe. Reasumując - lubię takie nocne zabawy. Kombinujesz jak kuń pod górkę.

Przytoczyłem dane medyczne, a nie swoje wymysły, więc z tym kombinowaniem to przekombinowałaś. ;)

Pn gru 17, 2018 2:00 am
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Sajmon napisał(a):
Nie interesuje nas to, co Ty uważasz, ale to co głosili apostołowie, i co zapisano w Ewangelii.

To załóż inne forum i zaproś tam apostołów do dyskusji.
Tu wymienia się własne poglądy z innymi, jeśli Ci to nie pasuje to nie jest to miejsce dla Ciebie.

Stwierdziłeś, że to Biblia przedstawia fakt, jakoby "ciało, w którym umarł Pan Jezus przestało istnieć" dlatego też nie interesuje mnie to, co Ty sobie uważasz, tylko to, czy apostołowie zapisali w Biblii naukę, którą tutaj głosisz a której zródłem jest podobno Biblia.

Gregor napisał(a):
Podaj konkretnie w której.

Podałem konkretne wersety w poprzednich postach.

Gregor napisał(a):
Sajmon napisał(a):
Problem polega na tym, że Gregor usiłuje tutaj wmówić, iż jego teza głosząca że "ciało w którym umarł Chrystus przestało istnieć" to fakty, o których mówi Biblia.

Problem jest taki, że ja niczego Wam nie wmawiam, tylko przedstawiam swoje rozumienie Pisma, a wy uważacie że coś tu usiłuję Wam wcisnąć.

Mam prawo mieć takie, a nie inne zdanie, a Wy nie musicie się z nim zgadzać.

I zostało Ci wykazane, że jest to błędne rozumienie, które zaprzecza nauce apostolskiej i zapisom Ewangelii.Jeśli więc pomimo wykazania Ci błędu, Ty nadal twierdzisz że jest tak, jak to sobie wymyśliłeś, to takie zachowanie jest niczym innym jak "wciskaniem" nam że masz racje.

Pn gru 17, 2018 3:10 am
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
To nauczanie wyjaśnia istotę zmartwychwstania w kontekście ciał i to, że ciało z stworzone z prochu ziemi przestanie istnieć.
I to jest nauczanie Ap. Pawła, a nie Gregora. ;)

To jest nauczanie Gregora a nie apostoła Pawła, gdyż apostoł Paweł nauczał, że właśnie to stworzone z prochu ziemi śmiertelne ciało Bóg przywróci do życia, a nie, że przestane ono istnieć, jak to sobie wymyśliłeś.

"A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha." (Rz 8,11)

Pn gru 17, 2018 3:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Czyli co...uważasz, że Yarpen mówi prawdę i zgadzasz się z nim czy polecasz mu trzymać się nieprawdy...?

Polecam mu być w zgodzie z własnym jego przekonaniem.
Polecasz mu nawet jeśli uważasz je za niewłaściwe względem Biblii...? Toż to obłudne... :no:

Wcale nie poleca. To standardowy tekst Gregora w momencie, kiedy nie ma żadnych argumentów, którymi mógłby poprzeć swoje tezy, bo okazało się, że Biblia naucza czegoś dokładnie przeciwnego, niż głosi. Zdaje sobie sprawę z tego, że przegrał w dyskusji, bo w Piśmie Świętym jest inna nauka niż wymyślona przez niego, ale nie potrafiąc się przyznać do błędu stosuje unik "niech każdy zostanie przy swoim zdaniu".

Pn gru 17, 2018 8:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jakie niby zaraza wnioski chcesz wyciągać z jasnych i jednoznacznych tekstów, w których jak wół stoi, że Chrystus zmartwychwstał, a nie dostał nowe ciało?

Sedno jest w zmartwychwstaniu właśnie.
O różnicy między śmiertelnym ciałem, a zmartwychwstałym nauczał ap. Paweł w I Kor.15.35-54
Tam masz opisane źródło pochodzenia zmartwychwstałego ciała nie tylko Pana Jezusa, ale każdego kto będzie miał udział w zmartwychwstaniu, gdyż ci ludzie otrzymają również uwielbione ciała jak Pan Jezus [Fil.3.21].

To nauczanie wyjaśnia istotę zmartwychwstania w kontekście ciał i to, że ciało z stworzone z prochu ziemi przestanie istnieć.
I to jest nauczanie Ap. Pawła, a nie Gregora. ;)

No to przytoczmy co św. Paweł napisał i przekonajmy się czy jest tam mowa, iż "ciało z stworzone z prochu ziemi przestanie istnieć":

1 Kor 15,35-54
(35): Lecz powie ktoś: A jak zmartwychwstają umarli? W jakim ukazują się ciele? (36): O, niemądry! Przecież to, co siejesz, nie ożyje, jeżeli wprzód nie obumrze. (37): To, co zasiewasz, nie jest od razu ciałem, którym ma się stać potem, lecz zwykłym ziarnem, na przykład pszenicznym lub jakimś innym. (38): Bóg zaś takie daje mu ciało, jakie zechciał; każdemu z nasion właściwe. (39): Nie wszystki ciała są takie same: inne są ciała ludzi, inne zwierząt, inne wreszcie ptaków i ryb. (40): Są ciała niebieskie i ziemskie, lecz inne jest piękno ciał niebieskich, inne - ziemskich. (41): Inny jest blask słońca, a inny - księżyca i gwiazd. Jedna gwiazda różni się jasnością od drugiej. (42): Podobnie rzecz się ma ze zmartwychwstaniem. Zasiewa się zniszczalne - powstaje zaś niezniszczalne; (43): sieje się niechwalebne - powstaje chwalebne; sieje się słabe - powstaje mocne; (44): zasiewa się ciało zmysłowe - powstaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało ziemskie powstanie też ciało niebieskie. (45): Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek , Adam, duszą żyjącą, a ostatni Adam duchem ożywiającym. (46): Nie było jednak wpierw tego, co duchowe, ale to, co ziemskie; duchowe było potem. (47): Pierwszy człowiek z ziemi - ziemski, drugi Człowiek - z nieba. (48): Jaki ów ziemski, tacy i ziemscy; jaki Ten niebieski, tacy i niebiescy. (49): A jak nosiliśmy obraz ziemskiego [człowieka], tak też nosić będziemy obraz [człowieka] niebieskiego. (50): Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne. (51): Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni. (52): W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby - zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni. (53): Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność. (54): A kiedy już to, co zniszczalne, przyodzieje się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodzieje się w nieśmiertelność, wtedy sprawdzą się słowa, które zostały napisane: Zwycięstwo pochłonęło śmierć.

I pierwszy zonk, bo tu jak wół stoi, że nasze ciała zostaną odmienione, a nie zniszczone i zastąpione przez ciała chwalebne. Dalej:

Flp 3,21
(21): który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować.

A tu już totalnie sobie strzeliłeś w stopę, bo jak wół stoi o przekształceniu naszych ciał w ciała chwalebne, a nie zniszczeniu doczesnego i otrzymaniu nowego ciała chwalebnego.

Przykro mi nie bardzo, Gregor, ale sam dostarczasz dowodów z Pisma Świętego, które zaprzeczają Twoim tezom tak na temat ciała Chrystusa, jak i naszych. :)

Pn gru 17, 2018 9:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przykro mi nie bardzo, Gregor, ale sam dostarczasz dowodów z Pisma Świętego, które zaprzeczają Twoim tezom tak na temat ciała Chrystusa, jak i naszych.

Niestety nic tu nie zaprzecza moim tezom. Zwróć uwagę na kluczowy werset 47. Tam jest jasno wytłumaczone skąd pochodzą nowe ciała.
Zdaje sobie sprawę z tego, że przegrał w dyskusji, bo w Piśmie Świętym jest inna nauka niż wymyślona przez niego, ale nie potrafiąc się przyznać do błędu stosuje unik "niech każdy zostanie przy swoim zdaniu".

Ja nie traktuję dyskusji jak walki w przeciwieństwie do Ciebie. Jedyna racja jaką uznajesz to Twoja racja, więc w takich przypadkach nie ma sensu dalej rozmawiać, zwłaszcza kiedy zarzucasz wielokrotnie kłamstwa.

Dlatego w takich sytuacjach stosuję biblijną zasadę pozostania przy swoim zdaniu, bo do pokoju powołał nas Bóg, a nie do tarmoszenia się o słowa.

A jaka jest prawda to się dowiemy po tamtej stronie.

Pn gru 17, 2018 12:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Komórki ciała są wymieniane cyklicznie co pewien okres, de facto Twoje ciało zostaje na poziomie komórkowym wymienione na nowe, np.:
- komórki wątroby wymieniają się co 300-500 dni
- komórki skóry są wymieniane co 39 dni.

Bardzo slusznie. 100% racji. Nie za bardzo widze na ostatnich kilku stronach zwiazek z Eucharystia bo to sfera Ducha, ktory czasami potrafi wkroczyc w swiat materialny np. w Betlejem lub Legnicy.

Aby bylo blizej tematu mialbym pytanie do Ciebie: co Twoim zdaniem jedli i pili Apostolowie w czasie ostatniej wieczerzy?

Pn gru 17, 2018 3:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Dlatego w takich sytuacjach stosuję biblijną zasadę pozostania przy swoim zdaniu, bo do pokoju powołał nas Bóg, a nie do tarmoszenia się o słowa.
...szkoda tylko, że to "Twoje zdanie" jest sprzeczne ze zdaniem Pisma Świętego. Czy i w takiej sytuacji "pozostanie przy swoim zdaniu"jest biblijne? ;)
Ściemniasz Gregor. Stosujesz tę sztuczkę zawsze, gdy udowodniony Ci zostaje fałsz.

Pn gru 17, 2018 3:26 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Przykro mi nie bardzo, Gregor, ale sam dostarczasz dowodów z Pisma Świętego, które zaprzeczają Twoim tezom tak na temat ciała Chrystusa, jak i naszych.

Niestety nic tu nie zaprzecza moim tezom. Zwróć uwagę na kluczowy werset 47. Tam jest jasno wytłumaczone skąd pochodzą nowe ciała.
Mylisz się Gregor...werset 49 wyjaśnia sens słów o Człowieku z nieba - Chrystusie, a nie pochodzeniu Jego ciała w którym powstał z martwych (49): A jak nosiliśmy obraz ziemskiego [człowieka], tak też nosić będziemy obraz [człowieka] niebieskiego..

Pn gru 17, 2018 3:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
P524...rozumiem, że nie śledzisz wszystkich wpisów Gregora więc nie wiesz, że znaczenie słów „ciało przestało istnieć” wg Gregora znaczy dosłownie iż ono uległo unicestwieniu jako ofiara przebłagalna za grzechy podobnie jak w ST ciała zwierząt ulegały unicestwieniu/spaleniu jako ofiary przebłagalne za grzechy.
I dlatego Jezus otrzymał nowe ciało z nieba: nie podlegające prawom ziemskiej fizyki i nieśmiertelne.

Tak więc dla Gregora ciało Chrystusa nie było tym samym ciałem(gdyż wciąż to ta sama osoba Chrystusa, z ciałem i duszą, bóstwem i człowieczeństwem) choć nie było to takie samo ciało ale on sugeruje, że Chrystus otrzymał inne(nowe) ciało z nieba...

Nie śledzę z jakąś szczególną uwagą wpisów Gregora. To nie jest jednak watek o takich czy innych zdaniach Gregora i o tym jak można je zegzegetowac. Z większą chęcią poczytałbym wpisy rzymskokatolikow, które pokazuja Wasze doświadczenie wiary (np związanej z cudami eucharystycznymi) niź egzegezę poszczególnych zdań Gregora. Jeśli już będę chciał coś bliżej zrozumiec z tego co Gregor pisze to o wyjaśnienie spytam jego a nie aktualnych rzymskokatolików.

Pn gru 17, 2018 6:34 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 33  Następna strona