Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 14, 2020 3:28 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 33  Następna strona
 Eucharystia - wydzielony 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
Widać ze Gregor nie wierzy w zmartwychwstanie ciała. Ciekawe co na to reszta „tylkobibliowcow”

Wt gru 18, 2018 6:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
No proszę - Pismo mówi, że nasze ciała będą odmienione, a Gregor swoje - bo wydaje mu się niemożliwe zmartwychwstanie ciała ("zjedzone przez robaki" itd - tak jakby dla Stwórcy Wszechświata - w tym tego ciała - był to jakikolwiek problem!)

Barney ja nie mam problemu z wszechmocą Stwórcy, choć z tego co pamiętam Ty chyba tak, bo masz problem z potopem. ;)

W kontekście ciał Biblia jasno precyzuje kwestię zmartwychwstania. Odmianie ulega źródło, z którego pochodzić będą nowe ciała. Tym źródłem dla pierwszego ciała jest proch ziemi.
Nowym źródłem dla zmartwychwstałego ciała jest niebo [I Kor.15.47-49]:47. Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi, ziemski; drugi człowiek jest z nieba.
48. Jaki był ziemski człowiek, tacy są i ziemscy ludzie; jaki jest niebieski człowiek, tacy są i niebiescy.
49. Przeto jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka, tak będziemy też nosili obraz niebieskiego człowieka.

[I Kor.15.44]:Sieje się ciało cielesne, bywa wzbudzone ciało duchowe. Jeżeli jest ciało cielesne, to jest także ciało duchowe.

[II Kor.5.1-2]:1. Wiemy bowiem, że jeśli ten namiot, który jest naszym ziemskim mieszkaniem, się rozpadnie, mamy budowlę od Boga, dom w niebie, nie rękoma zbudowany, wieczny.
2. Dlatego też w tym doczesnym wzdychamy, pragnąc przyoblec się w domostwo nasze, które jest z nieba,

W oparciu o powyższe tak jak mówię jak uważam .
Sola scriptura ma się doskonale. ;)
No właśnie. W oparciu o wersety które mówią o czym innym. A te, które mówią bezpośrednio o tym, co się dzieje z ciałem (podawał je Yarpen) te lekceważysz.
Cała "sola scriptura" w wykonaniu "sola Gregor" ;)
Cytuj:
Jednak najpierw mała dygresja, ale bardzo istotna: po czym poznali Jezusa uczniowie idący do Emaus? - po łamaniu chleba, a nie po ranach na rękach. [Łk.24.35]:A oni też opowiedzieli o tym, co zaszło w drodze i jak go poznali po łamaniu chleba.
Kolejny przykład, jak "sola scripturowcy" czytają Pismo. Było Ci niewygodne, więc całkowicie pominałeś to, że Pismo wprost mówi dlaczego uczniowie nie poznali Jezusa:
"Lecz oczy ich były jakby przesłonięte, tak że Go nie poznali."/Łk 24,16/

Wt gru 18, 2018 6:38 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Jeżeli twierdzisz, że przebite na krzyżu gwoźdźmi i włócznią ciało Chrystusa przestało istnieć, to wyjaśnisz skąd się wzięły na ciele Zmartwychstałego rany po gwoździach i włóczni...?
Proszę bardzo.
Jednak najpierw mała dygresja, ale bardzo istotna: po czym poznali Jezusa uczniowie idący do Emaus? - po łamaniu chleba, a nie po ranach na rękach. [Łk.24.35]
Jako że moje pytanie brzmiało skąd się wzięły rany na ciele, to dygresje nie na temat pominąłem...
Cytuj:
Rany w uwielbionym ciele były więc znakiem, że osoba którą widzą jest prawdziwym Jezusem - ich mistrzem, który prawdziwie zmartwychwstał, a nie jakimś falsyfikatem
Dalej nie odpowiadasz skąd się wzięły rany na ciele Zmartwychstałego skoro twierdzisz wyżej, że Jezus powstał z martwych nie w tym samym ciele, które było przybite do krzyza i przebite włócznią tylko że już przemienionym w nieśmiertelne...no ale dobrze...przynajmniej piszesz, że rany na ciele Zmartwychstałego są znakiem, że osoba którą widzą jest prawdziwym Jezusem, a nie jakimś falsyfikatem, . zatem pytam się ciebie jeszcze raz: czy są to TE SAME RANY zadane Chrystusowi(Jego ciału) podczas męki krzyżowania czy są to jakieś falsyfikaty, tzn nieprawdziwe rany i nie zadane na Golgocie przez żołnierzy...?
Cytuj:
2. Pozostali uczniowie poznali Jezusa po ranach, które w nowym ciele pojawiły się ze względu na niewiarę uczniów, jednak nie były już to śmiertelne rany, bo było to nowe inne ciało z nieba , a nie z prochu ziemi.
Ale ja się ciebie nie pytałem czy te rany na ciele Zmartwychstałego są śmiertelne(sic!) ale skąd się wzięły...?

Wt gru 18, 2018 7:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Kolejny przykład, jak "sola scripturowcy" czytają Pismo. Było Ci niewygodne, więc całkowicie pominałeś to, że Pismo wprost mówi dlaczego uczniowie nie poznali Jezusa:

Ale to dotyczyło tylko tych w drodze do Emaus.
Potem poznali Go po łamaniu chleba, patrząc jak rękoma Jezus ten chleb łamie. Nie wspominają nic o ranach na rękach.
Pozostali uczniowie nie mieli "przesłoniętych" oczu, ale powątpiewali, nie wierzyli lub myśleli, że widzą ducha. Dopiero pokazanie twardych dowodów( ran) ich przekonało.
sahcim napisał(a):
Ale ja się ciebie nie pytałem czy te rany na ciele Zmartwychstałego są śmiertelne(sic!) ale skąd się wzięły...?

Uważam, że mogły pojawić się w zmartwychwstałym ciele w pewnym momencie wolą Jezusa jako znak/dowód dla uczniów.

Wt gru 18, 2018 8:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Uważam, że mogły pojawić się w zmartwychwstałym ciele w pewnym momencie wolą Jezusa jako znak/dowód dla uczniów.
Aha...czyli wg ciebie Chrystus posłużył się mistyfikacją, tzn wywołał na swoim ciele nieprawdziwe rany, tzn nie te zadane Mu podczas męki żeby dowieść, że Jego ciało jest prawdziwe... :D (pomimo, że przecież nie musiał poslugiwać się tego typu mustyfikacją, bo przecież uczniowie poznawali Go przy jedzeniu albo łamaniu chleba... ?

Wt gru 18, 2018 8:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):

Ale to dotyczyło tylko tych w drodze do Emaus.
Potem poznali Go po łamaniu chleba, patrząc jak rękoma Jezus ten chleb łamie. Nie wspominają nic o ranach na rękach.
Pozostali uczniowie nie mieli "przesłoniętych" oczu, ale powątpiewali, nie wierzyli lub myśleli, że widzą ducha. Dopiero pokazanie twardych dowodów( ran) ich przekonało.
sahcim napisał(a):

Sytuacja jest rozwojowa. Coraz ciekawszych rzeczy można się dowiedzieć.
To może podaj gdzie zes w Biblii znalazł takie nauczanie bo przecież ty wierzysz tylko w to co w Biblii.

Wt gru 18, 2018 8:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
wolą Jezusa jako znak/dowód dla uczniów.

Moze jeszcze sa inne znaki/dowody dla uczniow?
Takich jak robaczek. Albo Gregor.

Wt gru 18, 2018 9:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Aha...czyli wg ciebie Chrystus posłużył się mistyfikacją, tzn wywołał na swoim ciele nieprawdziwe rany, tzn nie te zadane Mu podczas męki żeby dowieść, że Jego ciało jest prawdziwe... :D (pomimo, że przecież nie musiał poslugiwać się tego typu mustyfikacją, bo przecież uczniowie poznawali Go przy jedzeniu albo łamaniu chleba... ?

To żadna mistyfikacja. Rany były realne i namacalne, a zobaczyli je Ci, którzy wątpili, myśleli że widzą ducha oraz nie wierzyli w to Kogo widzą.
Skoro Pan Jezus mógł zmieniać wygląd, to również mógł sprawić aby na Jego ciele pojawiły się rany jako znak dla niedowierzających uczniów.

Natomiast ran nie widzieli ci, którzy poznali go po łamaniu chleba, a przecież widzieli jego ręce.
Maria Magdalena poznała Jezusa nie po ranach tylko po Jego słowach skierowanych do niej.
Uczniowie w Emaus i Maria Magdalena nie mieli zatwardziałych serc.
Pozostałym uczniom z powodu niewiary potrzebne były twarde dowody.

Jockey napisał(a):
Sytuacja jest rozwojowa. Coraz ciekawszych rzeczy można się dowiedzieć.

A Ty pewnie myślałeś, że wiesz już wszystko. ;)
Jockey napisał(a):
To może podaj gdzie zes w Biblii znalazł takie nauczanie bo przecież ty wierzysz tylko w to co w Biblii.

Biblia oprócz nauczania przedstawia też fakty. Więc to kwestia rozważenia pewnych faktów jakie miały miejsce po zmartwychwstaniu, a nie nauczania.
robaczek2 napisał(a):
Moze jeszcze sa inne znaki/dowody dla uczniow?
Takich jak robaczek. Albo Gregor.

Znaki/dowody na co?

Śr gru 19, 2018 1:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Widać ze Gregor nie wierzy w zmartwychwstanie ciała. Ciekawe co na to reszta „tylkobibliowcow”

Widać, że źle widzisz.
Wierzę w zmartwychwstanie ciał. Z nauki Ap. Pawła czytam ,że powstanie ciał z martwych oznacza otrzymanie nowych ciał z nieba, a nie wyremontowanych ciał z prochu ziemi.
Przecież ci, którzy pozostaną przy życiu również dostaną nowe ciała, chociaż nie będą zmartwychwstawać.
Wszyscy wybrania dostaną duchowe ciała, a one nie będą z tego świata.
Źródło wszystkich nowych ciał jest jedno - niebo.
Tak czytam i rozumiem Biblię w tej kwestii.

Śr gru 19, 2018 1:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy na pewno rozumiesz co oznacza słowo "zmartwychwstać"? Bo patrząc na to, co wypisujesz, ciężko mi uwierzyć, że znasz jego sens...

A propos: Jak Chrystus wskrzesił Łazarza, to czy stworzył mu nowe ciało w miejsce tego, które już zaczęło rozkładać się w grobie, czy przywrócił to rozkładające się, że tak powiem, do stanu używalności?

Śr gru 19, 2018 8:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

To żadna mistyfikacja. Rany były realne i namacalne
Kolego sympatyczny...Żeby rany na ciele Zmartwychstałego nie były mistyfikacją ale realnymi ranami męki Pańskiej z Golgoty, to logicznym jest, że musiały być ranami zadanymi przez żołnierzy temu samemu ciału, które ukrzyżowali na Golgocie, a nie czymś - jakimiś znakami - które z męką ukrzyżowania na Golgocie nie miały nic wspólnego, a własnie wg ciebie Chrystus nie powstał z martwych w ciele, które miało coś wspólnego z ciałem, które było ukrzyżowane na Golgocie, a co za tym idzie i ranami zadanymi przez żołnierzy... :no:
Cytuj:
, a zobaczyli je Ci, którzy wątpili, myśleli że widzą ducha oraz nie wierzyli w to Kogo widzą.
Już to mówiłem ale powtórzę: aby przekonać Apostołów, że nie widzą ducha ale materiane ciało, Chrystus poprosił ich o coś do jedzenia i ma ich oczach jadł...
Cytuj:
Skoro Pan Jezus mógł zmieniać wygląd, to również mógł sprawić aby na Jego ciele pojawiły się rany jako znak dla niedowierzających uczniów.
O jakiej zmianie wyglądu mówisz...?
Cytuj:
Natomiast ran nie widzieli ci, którzy poznali go po łamaniu chleba, a przecież widzieli jego ręce.
Nie widzieli, bo był ubrany w szaty zakrywające nadgarstki i pierś...
Cytuj:
Maria Magdalena poznała Jezusa nie po ranach tylko po Jego słowach skierowanych do niej.
Co nie przeczy, że na ciale Zmartwychstałego były rany i mogła je widzieć...jednak znamiennym jednak jest, że Autor napisał iż Chrystus nie pozwolił jej dotknąć swojego ciała argumentując, że jeszcze nie wstąpił do Ojca(Nieba)... :roll:

Śr gru 19, 2018 10:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Zastanawia mnie, skoro mówi się tyle o świętokradczym przyjmowaniu Komunii, to czemu nie słychać o świętokradczym rozdawaniu Komunii?

Śr gru 19, 2018 10:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Cytuj:
O jakiej zmianie wyglądu mówisz...?

Coś mi się zdaje, że Gregor ma kontakty ze świadkami Jehowy, bo to oni głoszą, iż Chrystus zmieniał swój wygląd po zmartwychwstaniu.

Aha...
sahcim napisał(a):
Cytuj:

Nie ma potrzeby aż takiego kombinowania:

Łk 24,16
(16): Lecz oczy ich były niejako na uwięzi, tak że Go nie poznali.

To jest wyjaśnienie dlaczego ci uczniowie nie poznali Chrystusa, a nie przesłonięcie ran.

Śr gru 19, 2018 10:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
sahcim napisał(a):

Nie ma potrzeby aż takiego kombinowania:

Łk 24,16
(16): Lecz oczy ich były niejako na uwięzi, tak że Go nie poznali.

To jest wyjaśnienie dlaczego ci uczniowie nie poznali Chrystusa, a nie przesłonięcie ran.
Tak, wiem, że Autor wyjasnił powód nie rozpoznania Chrystusa przez owych uczniów o którym mówił Barney ale zapewne czytałeś też odpowiedź Gregora, że potem już poznali Go po łamaniu chleba czyli patrząc jak rękoma Jezus ten chleb łamie, tak więc wskazałem na możliwość zasłoniętych nadgarstków...

Śr gru 19, 2018 10:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Jockey napisał(a):

Widać, że źle widzisz.
Wierzę w zmartwychwstanie ciał. Z nauki Ap. Pawła czytam ,że powstanie ciał z martwych oznacza otrzymanie nowych ciał z nieba, a nie wyremontowanych ciał z prochu ziemi.
Niczego podobnego u Pawła nie ma. Nadto to nie byłoby "zmartwychwstanie ciał".
Cytuj:
Przecież ci, którzy pozostaną przy życiu również dostaną nowe ciała, chociaż nie będą zmartwychwstawać.

Serio? To masz jakąś inną biblię, bo w mojej czytam:
1Kor 15:51 bt5 "Oto ogłaszam wam tajemnicę: Nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni."

Albo, jeszcze dobitniej:
Flp 3:20-21 "Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana Jezusa Chrystusa, który przekształci nasze ciało poniżone w podobne do swego chwalebnego ciała tą mocą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować."

I właściwie to powinno kończyć dyskusję.

Śr gru 19, 2018 11:17 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 33  Następna strona