Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2019 3:17 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1542 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 103  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Robur napisał(a):
I tak to jest z tym uczestnictwem. Podstawą jest zmiana języka i stylu podejścia do problemów. Traktowanie Kościoła jak pola przynoszącego plon, nie tratowania jak klepisko.

Widzisz Robur, nie wszyscy wierni Kościołowi muszą działać na takim polu i takimi metodami jakie ty tutaj proponujesz, a które by się sprowadzały do "omijamy wrogów, unikamy konfrontacji, siejemy tylko uprzejmie ziarno, które jeśli padnie na żyzną glębę to wzejdzie".

Pozwolę sobie mieć zdanie odrębne, bo dziś uważam, że mniej się pozyskuje nowych zielonych dla katolicyzmu ludzi, a wiecej się traci letnich katolików poprzez pasywność, tchórzostwo i brak odporu wobec sączących jad ateizmu i materializmu z zewnatrz Kościoła oraz siejących zamiesznie protestantyzmem, indyferentryzmem, akceptacją grzechu i przewartościowaniem wartości - wewnątrz Kościoła.

Wg mnie bitwa idzie o "widzów" a nie o interlokutorów czy polemistów. Ludzie, którzy są na granicy katolicyzmu czy ateizmu muszą otrzymywać czytelny sygnał od ludzi z wewnątrz Kościoła, że ta wiara ma sens, jest i duchowa i mocno racjonalna, jest skałą a nie ruchomymi piaskami.
Gdzie drwa rabią tam wióry lecą i nie jeden pyskaty czy głupkowaty dyskutant musi dostać adekwatny odpór.

Jockey napisał(a):
Czyżby?

To skoro wg tych moich cytatów jestem dla ciebie antykatolikiem, to popatrzmy czy ty, jako wzór katolicyzmu - przystałbyś na te cytaty w wersji odwrotnej:
Wespecjan napisał(a):
Katolik ma prawo odrzucać heretycke nauki jakichkolwiek papieży, by nie iść za nim do piekła.

Katolik nie ma prawa odrzucać heretyckich nauk jakichkolwiek papieży nawet gdyby prowadziłyby go do piekła.

Wespecjan napisał(a):
Posłuszeństwo należy się Bogu i Tradycji Kościoła a nie modernistom i hereteykom w sutannach a kryterium jest rozum, sumienie i znajomość dogmatyki, która nie jest wiedzą tajemną.

Posłuszeństwo należy się nawet modernistom i heretykom w sutannach a nie Bogu i Tradycji Kościoła poznawanej rozumem, sumieniem i znajomością dogmatyki, która nie jest wiedzą tajemną.

Jeśli nie godzisz się z treścią tych zmienionych twierdzeń - to się wypisz z działów katolickich na tym forum, bo nie zasługjesz na miano katolika.

Cz gru 20, 2018 5:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
List do Galatów 5
14 Bo całe Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. 15 A jeśli u was jeden drugiego kąsa i pożera, baczcie, byście się wzajemnie nie zjedli.
(...)
19 Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, 20 uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, 21 zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.
22 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa.
24 A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. 25 Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. 26 Nie szukajmy próżnej chwały, jedni drugich drażniąc i wzajemnie sobie zazdroszcząc.

Cz gru 20, 2018 7:03 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
@Wespecjan

Cytuj:
Ludzie, którzy są na granicy katolicyzmu czy ateizmu muszą otrzymywać czytelny sygnał od ludzi z wewnątrz Kościoła, że ta wiara ma sens, jest i duchowa i mocno racjonalna, jest skałą a nie ruchomymi piaskami.

Owszem, uważam podobnie. Niestety mylisz pojęcie mocny sygnał z waleniem na odlew. Najwyraźniej przekonany jesteś o sile swojego oddziaływania w ten sposób. Siła wiary zawiera się gdzie indziej.
Czyny świadczą o prawdzie nie słowa. Nadużywane gromkie słowa powszednieją, szybko tracą na wartości.

Twój wybór.

Cz gru 20, 2018 11:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chciałem się zapytać szanownych moderatorów i forumowiczów dlaczego gdy na forum padnie słowo żyd czy Żyd poza ściśle biblijnym, historycznym kontekstem to kilku dyskutantów natychmiast popuszcza w portki?

So gru 22, 2018 7:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Moja kryształowa kula poszła na przegląd techniczny a bez niej nie potrafię wnikać w myśli uzytkowników. Odmaszerować!

So gru 22, 2018 8:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Proszę o przeniesienie kilku ostatnich postów z wątku aktualności do wątku katolicyzm tradycyjny vs posoborowy bo zostały napisane w tymże temacie.

Zrobione (merss)

Pt sty 04, 2019 8:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wczoraj czy przedwczoraj zgłosiłem do moderacji
taki Post Yarpena Ziirgina"

"Aż dziw, że nie wyklinasz Apostołów za to, że nie chodzili za Chrystusem na klęczkach..."
viewtopic.php?p=1126950#p1126950

a który to napisał by wyśmiać sens klękania przed Najświętszym Sakramentem przy przyjmownaiu Komunii.

Uznałem to za wyjątkowo obraźliwą kpinę z oddawania czci Jezusowi Chrystusowi.

Moderacja nic nie zrobiła z tym wulgarnym postem autorstwa YT, więc składam to publiczne zażalenie.

Pn sty 07, 2019 1:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Raczej kpina z przykładania Twoich wyobrażen jak rzekomu musi wyglądać cześć nad sens tej czci.
Nie rób z siebie ofiary.

Pn sty 07, 2019 1:44 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Raczej kpina z przykładania Twoich wyobrażen jak rzekomu musi wyglądać cześć nad sens tej czci.
Nie rób z siebie ofiary.

Nie przykładaj ręki do tego jawnego lżenia oddawania czci Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie.

Pn sty 07, 2019 1:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No cóż, jasno widać, że nie dostrzeżesz ironii nawet jak podejdzie i kopnie Cię w rufę.

Pn sty 07, 2019 2:06 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

"Aż dziw, że nie wyklinasz Apostołów za to, że nie chodzili za Chrystusem na klęczkach..."
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 0#p1126950

a który to napisał by wyśmiać sens klękania przed Najświętszym Sakramentem przy przyjmownaiu Komunii.

Moderacja nic nie zrobiła z tym wulgarnym postem autorstwa YT, więc składam to publiczne zażalenie.

Daj komuś niech ci wytłumaczy wpis Yarpena. I nie używaj zgłoszeń do walki z polemistaki. To nie jest etyczne. A podobno jesteś lepszym katolikiem niż Yarpen Barney i Jockey wiec pozycja cię zobowiązuje do zachowań etycznych

Pn sty 07, 2019 5:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

viewtopic.php?p=1126950#p1126950

Daj komuś niech ci wytłumaczy wpis Yarpena. I nie używaj zgłoszeń do walki z polemistaki. To nie jest etyczne. A podobno jesteś lepszym katolikiem niż Yarpen Barney i Jockey wiec pozycja cię zobowiązuje do zachowań etycznych

Ty jako moderator, wytłumacz mi jak ciemnemu chłopu ze wsi, dlaczego na tym forum można się podśmiewać z przyjmowania Jezusa Chrystusa w Komunii na kolanach.

Pn sty 07, 2019 6:52 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dociera do mnie, że nie czytasz skakania po poziomach logicznych. Nie dopuszczam bowiem do siebie myśli, że próbujesz gierek w sobie tylko znanym celu. Pożyjemy zobaczymy, o co tak naprawdę tu chodzi. :)
Zglosiłeś post, przeczytaliśmy. Tyle, że Jockey i ja odczytałiśmy (niezależnie od siebie) zupelnie coś innego w wypowiedzi YZ niż ty. Sprawę uważam za zakończoną.

Pn sty 07, 2019 7:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 0#p1126950

Ty jako moderator, wytłumacz mi jak ciemnemu chłopu ze wsi, dlaczego na tym forum można się podśmiewać z przyjmowania Jezusa Chrystusa w Komunii na kolanach.

bzdury piszesz. Uważam, że próbujesz atakować Yarpena i Barneya interpretując w kłamliwy sposób tak aby ich oczernić. Postawa niegodna katolika. I skończ te ataki.

Zakładam że jesteś na tyle inteligentny żeby zrozumieć

Pn sty 07, 2019 7:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Podejrzewałem, że nic nie zrobicie, bo będąc przesiąknięci praktykami na NOM nie uważacie za konieczne klękanie podczas Komunii, więc automatyczne nie oburzają was kpiny z takiej formy przyjmowania Jezusa Chrystusa w Eucharystii.

Napisałem to jednak, bo mnie to autentycznie oburzyło: i jego kpiny i wasza obojętność na nie.

Pn sty 07, 2019 11:47 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1542 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 103  Następna strona