Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz paź 17, 2019 6:05 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Cywilizacja smierci. 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cywilizacja smierci.
merss napisał(a):
@falcon wędrowny
Oznacza to stan wiedzy chrześcijan o chrześcijaństwie. Opinię tę podzielają również wykładowcy pracujący na chrześcijańskich uczelniach (akurat protestanckich). U nas prowadzono pomiary wiedzy religijnej u maturzystów i wyniki podano w Przewodniku Katolickim. Do Trójcy Świętej zaliczano też Maryję. Omówienie wyników tego pomiaru dydaktycznego wskazywało na analfabetyzm.

No!Mniej więcej na to czekałem.
Jockey wcześniej podał link do frondy,więc skorzystam z Jego źródła.
W tym samym artykule,ale sporo niżej:
cyt.
Cytuj:
Czy Żydzi znają Stary Testament?

Takie pytanie może się wydawać szokujące i sami Żydzi mogą je odebrać jako obraźliwe, zaraz jednak wyjaśnię, czemu je stawiam. W 1996 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim przebywał rabin z amerykańskiej synagogi konserwatywnej – prof. Elliot Dorff, wykładowca na America Jewish University w Kalifornii. Po błyskotliwym i barwnym wykładzie, który wygłosił na auli, odbyło się spotkanie w mniejszym gronie, składającym się już nie z ogółu społeczności uniwersyteckiej, ale tylko z pracowników i studentów Instytutu Nauk Biblijnych. W trakcie tego spotkania miałem okazję zapytać rabina osobiście o kwestie, które mnie szczególnie interesowały, takie jak postać Szatana w judaizmie oraz stosunek synagogi konserwatywnej do gematrii. Zapytałem również, jak pogodzić słowa z Talmudu, które przywołał rabin, że po śmierci Malachiasza już nigdy Bóg nie wzbudzi ducha proroctwa, z fragmentem Księgi Joela dotyczącym czasów ostatecznych: „I wyleję potem Ducha mego na wszelkie ciało, a synowie wasi i córki wasze prorokować będą” (Jl 3, 1).

Dowiedziałem się wówczas, czegoś, co mnie niezmiernie zdziwiło, a mianowicie, że Talmud ma dla Żydów większą rangę niż zbiory ksiąg biblijnych, znane jako Prorocy (Newim) oraz Pisma (Ketuwim). Rabin wyjaśnił to w ten sposób, że Mojżesz jako jedyny rozmawiał z Bogiem twarzą w twarz, podczas gdy wszyscy prorocy widzieli prawdę jedynie poprzez niejasne wizje. Dlatego Tora, czyli Pięcioksiąg Mojżeszowy, ma absolutny prymat nad pozostałymi częściami Biblii hebrajskiej. Jednak, według Żydów, Mojżeszowi została objawiona na Synaju zarówno Tora Pisana (Tora Szebichtaw), jak i Tora Ustna (Tora Szebealpe), które są ze sobą nierozerwalnie związane jak dwie strony jednej monety: awers i rewers. Tora Ustna zawiera wszystkie wyjaśnienia i doprecyzowania, bez których tekst Tory Pisanej (czyli Pięcioksięgu) stałby się niezrozumiały, skamieniały i martwy, a ponieważ, według Żydów, ta Ustna Tora znalazła swoje odzwierciedlenie w Talmudzie, dlatego zawarte w nim komentarze żydowskich rabinów są ważniejsze niż księgi biblijnych proroków (sic!). To pokazuje swoją drogą, jak bardzo rozeszły się drogi judaizmu i chrześcijaństwa. Istnieje pewna bardzo interesująca książka, zawierająca świadectwa byłych rabinów, którzy nawrócili się na chrześcijaństwo. Często pojawia się w niej motyw odkrycia przez owych rabinów własnej nieznajomości ksiąg Starego Testamentu poza Torą. Na przykład rabin Sam Stern tak wspomina swoją pierwszą lekturę Nowego Testamentu:

„Zauważyłem na każdej stronie i w każdym rozdziale odniesienia do Starego Testamentu. Stało się dla mnie oczywiste, że ta księga, zwana Nowym Testamentem, jest wypełnieniem Starego Testamentu. Zdałem też sobie sprawę z tego, że my, rabini, byliśmy zbyt pochłonięci Talmudem, by zwrócić należytą uwagę na nasze Święte Pisma (…). Misjonarz z Rhode Island dał mi adres pewnego Żyda, który narodził się z Ducha pod wpływem Ewangelii. Udałem się tam z ciekawością, ponieważ nigdy dotąd nie spotkałem Żyda wierzącego, że Jezus jest Mesjaszem (…). Po jakimśczasie powiedział mi on o pewnym wierszu pt. 'Cierpiący' i przeczytał mi go na głos (…). Odpowiedziałem iż odnosi się on prawdopodobnie do osoby Jezusa Chrystusa i został napisany przez jakiegoś chrześcijanina. Wtedy on powiedział mi, że przeczytany tekst pochodzi z 53 rozdziału Księgi Izajasza. Wyobraźcie sobie moje zaskoczenie. Okazało się, że nie znałem treści 53 rozdziału Księgi Izajasza. (…) Jedynym wnioskiem, jaki mogłem wyciągnąć, było to, iż wielu rabinów nie zna Mesjasza, Zbawiciela Starego i Nowego Testamentu z powodu... nieznajomości Biblii” (Gdy Żydzi spotykają Mesjasza. Świadectwa rabinów, tł. Janusz A. Szorc, Wyd. Sofer, Kraków 1996 s. 108-109).

Nie czuję się analfabetą wobec tego co tutaj przeczytać można.
Skoro tak wyglądają teologiczni giganci.

So gru 29, 2018 12:22 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Ja nie podawałem żadnego linku do frondy.
Pomyliłeś mnie z PeterW

So gru 29, 2018 12:49 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
falcon wędrowny
Przeczytaj książkę "Jezus z Nazarethu" Brandstaetera. Jest to co prawda powieść, ale też i w dużej części interpretacja Ewangelii wg św Jana (głównie). Autor zwraca uwagę na takie czy inne sformułowania, które odczytane przez żyda nabierają głębszego znaczenia (otwiera się wręcz dodatkowa warstwa znaczeniowa).
Autor był wychowanym w tradycji żydowskiej bardzo religijnym żydem, który przeszedł na chrześcijaństwo.

So gru 29, 2018 12:55 am
Odpowiedz z cytatem
Dziękuję.Przeczytam w miarę możliwości.Małe dzieci i te sprawy...
ps.Nie neguję pewnych rzeczy.Z innymi będę polemizował.
Przepraszam Was obu za błąd.

So gru 29, 2018 1:00 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Książka jest genialna. Warto znaleźć czas.
A Brandstaeter wcale nie uważał ze przeszedł na chrześcijaństwo, albo ze się nawrócił. On mówił ze tylko uznał w Jezusie obiecanego mesjasza i w niego uwierzył. Konsekwencja było uczestnictwo w życiu chrześcijańskim w Kościele katolickim jako najbardziej według niego zgodnego z naukami Jezusa.

Roman Branstaeter używa oryginalnych nazw Boga które używali Żydzi. Używa imion w brzmieniu żydowskim. Książka jest pełna semityzmów. Naprawdę warto ja przeczytać.

So gru 29, 2018 1:15 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
https://www.przewodnik-katolicki.pl/Arc ... smy-mostem
– Pierwsi chrześcijanie należeli niemal w całości do narodu żydowskiego. Jakub „brat Pański” uważał, że Żydzi przyjmujący wiarę w Jezusa powinni nadal zachowywać całe prawo Mojżeszowe. Opowiadał się również za tym, żeby poganie przyjmujący chrześcijaństwo najpierw przyjęli judaizm ze wszystkimi jego obowiązkami, na przykład obrzezaniem. Postawa ta wywołała spór między judeochrześcijanami i Jakubem a św. Pawłem. Rozstrzygnięto go w obecności św. Piotra w Jerozolimie około 50 r. Ustalono wówczas, że poganie przyjmujący chrzest nie muszą zachowywać przepisów żydowskich i na równi z judeochrześcijanami są członkami Kościoła.

https://www.przewodnik-katolicki.pl/Arc ... -rodowodem
https://www.przewodnik-katolicki.pl/Arc ... -potrzebna

So gru 29, 2018 10:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Nie było, nie ma, i nie będzie żadnego judeochrześcijaństwa - jak nie ma suchej wody, kwadratowego koła czy jasnej ciemności.

Wespecjanie, masz problem z agresją? Można to zauważyć po niektórych Twoich wpisach, są czasem wręcz makabryczne i skandaliczne, szczególnie w ustach katolika. Nie usprawiedliwiaj tego że stoisz oto tutaj z mieczem niczym Michał Archanioł w obronie wiary. Obowiązuje Cię największe przykazanie - przykazanie miłości i nie wypowiadanie się w taki sposób szczególnie w relacji do kobiety.

Poza tym, jak godzisz swój antysemityzm czy też rodzaj uprzedzenia do Żydów ze świadomością iż Jezus Chrystus i Maryja byli Żydami właśnie, i z tego judaizmu jest wyprowadzone chrześcijaństwo a Jezus był przecież rabbi, nauczał w synagodze i czytał pisma - Torę? Jak godzisz to że właśnie Żydzi są narodem wybranym i że Bóg przyszedł na świat dokładnie w tym narodzie, bo tak chciał i taki naród sobie wybrał, przyszedł na świat w tej judaistycznej religii i sam ją przecież zapoczątkował aby na jej filarze wprowadzić chrześcijaństwo w najbardziej odpowiednim momencie, zamierzonym przez Siebie Samego.

To Stary Testament w Biblii jest pierwszy a Nowy Testament jest za ST, jest jakby z niego wyprowadzony, chrześcijaństwo zostało wyprowadzone z judaizmu. Apostołowie to Żydzi. Pierwsi uczniowie Jezusa Chrystusa to Żydzi. Trudno że nie jesteś w stanie się z tym pogodzić, ze względu na jakieś osobiste uprzedzenia do tego narodu.

Kiedy wśród Żydów a potem w Europie właśnie powstawało chrześcijaństwo, Polacy byli prymitywnym pogańskim plemieniem, nie mającym pojęcia o prawdziwym Bogu. To Żydzi rozgłaszali Ewangelię na cały świat i to ten Zachód przyniósł nam później chrześcijaństwo.

So gru 29, 2018 11:25 am
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2017/Przewodnik-Katolicki-45-2017/Wiara-i-Kosciol/Jestesmy-mostem
– Pierwsi chrześcijanie należeli niemal w całości do narodu żydowskiego. Jakub „brat Pański” uważał, że Żydzi przyjmujący wiarę w Jezusa powinni nadal zachowywać całe prawo Mojżeszowe. Opowiadał się również za tym, żeby poganie przyjmujący chrześcijaństwo najpierw przyjęli judaizm ze wszystkimi jego obowiązkami, na przykład obrzezaniem. Postawa ta wywołała spór między judeochrześcijanami i Jakubem a św. Pawłem. Rozstrzygnięto go w obecności św. Piotra w Jerozolimie około 50 r. Ustalono wówczas, że poganie przyjmujący chrzest nie muszą zachowywać przepisów żydowskich i na równi z judeochrześcijanami są członkami Kościoła.

https://www.przewodnik-katolicki.pl/Arc ... -rodowodem
https://www.przewodnik-katolicki.pl/Arc ... -potrzebna

Jeśli mogę.W swoim imieniu.
Podajesz tutaj merss oczywistości z którymi nikt posiadajacy odrobine rozsądku i elementarnej wiedzy nie dyskutuje.
Fakt,że pierwsi chrześcijanie byli Żydami (głównie)jest tak oczywisty jak to,że Słońce jest ...niebieskie.(żart)
Nie podlega również dyskusji fakt wybraństwa narodu żydowskiego i jego szczególnej roli w dziejach.(Nadal i ciągle.Co jest logiczne )
Dla mnie osobiście nie jest tez tajemnicą żadną,że istnieją tzw.żydzi mesjanistyczni uznajacy Jezusa Chrystusa za Mesjasza.
Różnica w tym jest taka,że dla nas są oni ciagle Żydami,a dla Żydów(właściwych)-Żydami nie są.
Problem w tym wszystkim wydaje mi się leżeć nieco gdzie indziej i w pewnej postawie.Nazwijmy ją służalczą.
Tutaj przykład.

Cytuj:
Jeszcze nim w 2011 r. pojawiła się w księgarniach nowa książka Benedykta XVI,
Jezus z Nazaretu, do dziennikarzy przedostały się jej fragmenty. I wywołały sensację. Ktoś
niewtajemniczony mógłby uznać to za kiepski żart. Jak to? Książka o historii sprzed
dwóch tysięcy lat, o czymś, co, zdaje się, jest utrwaloną i niezmienną podstawą wiary,
miałaby kogoś zaskoczyć? Zwrócić na siebie uwagę całego świata? I to nie byle jaka
książka, ale dzieło samego papieża? Nieprawdopodobne. A jednak prawdziwe.
Pisząc o Męce Pańskiej według Ewangelii św. Jana, papież powiedział, że
oskarżycielami Jezusa nie byli po prostu Żydzi, ale przedstawiciele arystokracji
świątynnej, i to nie wszyscy. Podobnie Benedykt XVI stwierdził, że słowa św. Mateusza o
tym, iż „cały lud” domagał się ukrzyżowania Jezusa, z pewnością „nie podają faktu
historycznego”. „Jak w tym momencie mógłby tam być obecny cały lud i domagać się
śmierci Jezusa?” - zapytał papież. I odpowiedział: „Rzeczywistą grupę oskarżycieli
stanowią ówczesne kręgi związane ze świątynią, a w kontekście amnestii paschalnej
dołącza do niej «tłum» stronników Barabasza”. Wygląda na to, że papież, powołując się
na niemieckiego teologa Joachima Gnilkę, przyjmuje, że Ewangelia Mateusza powstała
grubo po roku 70 n.e., kiedy to Rzymianie zdobyli Jerozolimę i zniszczyli świątynię, oraz
że zawiera nie raport z przeszłości, ale sformułowaną wówczas teologiczną ocenę tej
katastrofy.
Nie mniej istotne niż zacieśnienie kręgu oskarżycieli są rozważania Benedykta
nad znaczeniem przytoczonych przez św. Mateusza słów „całego ludu”: „Krew Jego na
nas i na dzieci nasze”. Papież wyjaśnia, że w żadnym wypadku nie chodzi tu o
przekleństwo, karę i pomstę, lecz o pojednanie. Słowa Mateusza o krwi nie są zapisem
wydarzenia historycznego, ale oznaczają, że „my wszyscy potrzebujemy oczyszczającej
mocy miłości, którą jest Jego [Jezusa] krew”.
Światowe agencje prasowe, gazety i portale zapełniły się komentarzami,
analizami, wypowiedziami polityków, działaczy i historyków. Rzecznik ambasady Izraela
w Watykanie stwierdził, że fakt, iż papież uwolnił Żydów od odpowiedzialności za śmierć
Jezusa, „jest potwierdzeniem znanego pozytywnego stosunku papieża Benedykta XVI do
narodu żydowskiego i Państwa Izrael”. Podobnie premier Izraela Beniamin Netanjahu
pochwalił papieża za „odrzucenie fałszywego oskarżenia, które przez stulecia było
podstawą nienawiści do narodu żydowskiego”. Z kolei zdaniem Ronalda Laudera swoją
książką Benedykt XVI wyraźnie wypowiedział się przeciw „antysemityzmowi w Kościele”.
„Ci, którzy przeżyli Holocaust, wiedzą aż nazbyt dobrze, jak bardzo
wielowiekowe obciążanie Żydów zarzutami o «zabójstwo Chrystusa» stworzyło zatrutą
atmosferę nienawiści, która legła u podstaw antysemickich prześladowań, których
ostatecznym wyrazem był Holocaust” - to z kolei komentarz Elana Steinberga z American
Gathering of Holocaust Survivors and their Descendants. Podobnej pochwały doczekał
się Benedykt XVI z ust Abrahama H. Foxmana z Anti-Defamation League, według którego
w swej książce papież „odrzuca dawne nauczanie i wypaczenia, które pomagały wspierać
i na nowo wzmacniać antysemityzm w ciągu wieków”.

https://wydawnictwom.pl/literatura-faktu/4086-kto-zabil-jezusa-9788380433908.html

Poprawność polityczna i wszechobecna obawa o bycie posądzonym sprawia,że na siłe próbujemy łączyć elementy układanki które w pewnych okolicznościach zwyczajnie do siebie nie pasują.
Rola Narodu Żydowskiego w planie Boga jest niepodważalna mimo jego zawiłości dziejowych.Mam wrażenie,że tematycznie jesteśmy na rozdrożu.
Jeśli czegoś nie rozumiem-kończę na tym.

ps.Polecaną książkę zacząłem czytać.Co prawda w postaci PDF-ale jednak.

So gru 29, 2018 11:52 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
...odniosę się jedynie do istotnych różnic, pozostałe, to po prostu różnica zdań... :wink:

merss napisał(a):
@Rafał Kozłowski
Cytuj:
Nie każdy radzi sobie z ową autonomią.

Indywidualizm cechuje każdego z nas. Pomiędzy jednak indywidualizmem a relacyjnością powinna być równowaga. Od starożytności znamy złotą zasadę etyczną o granicach wolności. W koncepcji wolności autonomicznej ta zasada straciła sens.

Uzasadnij to.... Sądzisz, że autonomia to niczym nieograniczona wolność?

Cytuj:
Cytuj:
Nie zgodzę się z Twoim wnioskowaniem. Każdy z nas kieruje się odczuciami - taki jest człowiek.

Odczucia to biologia, czyli zejście człowieka do stanu zwierzęcia.

Wszyscy jesteśmy zwierzętami o specyficznych umiejętnościach. Wszyscy też jesteśmy biologiczni, tak jak wszystko wokół nas. Rozumiem jednak, że różnice światopoglądowe (religia) nie pozwoli nam osiągnąć konsensusu w tej materii.

Cytuj:
Cytuj:
Cokolwiek zrobię, to odczuję to, co zrobiłem.

Zakladasz odpowiedzialność. Natomiast etyka wyprowadzona z pełnej autonomii nie musi jej zakladać.

Przyznam, nie rozumiem, co chcesz powiedzieć.
Każde nasze działanie (praca, odpoczynek, modlitwa, medytacja... etc. prowadzi do odczuć. To te odczucia właśnie odpowiadają za naszą psychosomatykę.
Może podasz przykład zasady etycznej wyprowadzonej z pełnej autonomii?

Cytuj:
Cytuj:
Trudno mi sobie wyobrazić, aby tolerancja była obojętnością na drugiego człowieka.

Ona znaczy tyle co znosić drugiego człowieka. Ma prawo żyć jak chce, byle mi nie wchodził na odciski. To są relacje społeczne niesłychanie powierzchowne. Praktycznie nie dochodzi do dialogu i wnikania w przestrzeń życia innego człowieka, ale mamy do czynienia z monologiem dialogicznym. Prowadzi do ogromnej samotności człowieka, który z natury jest relacyjny, ale o te relacje należy dbać. Mamy społeczeństwo zamożnych, ale niezwykle samotnych ludzi.

Nie mogę uznać za prawdziwe przesłanki o jakich piszesz, zatem i wniosek nie jest prawdziwy. Współczesne społeczeństwa to konglomerat sposobów na życie i nie można mierzyć wszystkich jedną miarą. Nie zgadzam się tym samym z generalizacją oceny tego społecznego zjawiska - "wrażliwości na drugiego człowieka". Ma ono swoje nie tylko religijne, ale nade wszystko kulturowe konotacje.

Cytuj:
Na przykładzie wychowywania dzieci amerykańskich. W szkole przeprowadzono cykl prelekcji dotyczących gender. W jednej z klas 23% dwunastoletnich dziewczynek zrozumiało, że są 'bi'. Były bardzo dumne z tego powodu i częśc z nich zażądala od rodziców hormonów. Nie wiem jak zareagowałbyś, ale byli rodzice, którzy przyznawali dzieciom pełną autonomię i spełnili żądania swych córek.

To niepokojące, co piszesz....
W wieku 12 lat wykształcona jest już tożsamość płciowa. Nie wiem jednak, co miało by sprawić, że nagle owe nastolatki postanawiają dokonać manipulacji płciowej. Nie na tym wszak polega tożsamość kulturowa.

Cytuj:
Cytuj:
To raczej stanowisko dbania o drugiego człowieka z poszanowaniem jego ostatecznej decyzji wynikającej z samostanowienia. Nikt nikomu nie nakazuje jak postępować.

Nie nakazuje? Człowiek wychowany w etyce użyteczności sam wie, że utraci człowieczeństwo, gdy przestanie być działającym trybikiem w maszynie społecznej. Ekonomiści wyliczą koszty leczenia i przekonają społeczeństwo, że eutanazja jest dobrem, bo pozwala zaoszczędzić pieniądze na leczenie ludzi dobrze rokujących. Rodzina doradzi staruszkowi, by przestał ich zamęczać, bo mają dość swoich problemów. Czasem wcale nie interesują się rodzicami a ci nie chcą być ciężarem dla dzieci. A ileż mamy eutanazji wbrew woli?

Nie wiem ile ich mamy więc trudno mi się wypowiedzieć.
A pieniądze. Wszyscy je liczą. Tak zbudowana jest cywilizacja. Zauważ, że łatwo mogę przeprowadzić wnioskowanie i wyliczyć ile jedzenia i opieki można kupić/zapewnić w zamian za wybudowanie autostrady, stadionu, świątyni, urzędu, etc. Każdy wydatkowany pieniądz może nieść z sobą wątpliwości etyczne.

Między przekonywaniem, a "daniem możliwości" jest bardzo duża różnica.

Cytuj:
Cytuj:
Można wskazywać konsekwencje owego postępowania, ale decyzja o takim lub innym postępowaniem należy do każdego z nas.

To leży w etyce chrześcijańskiej. Nie można żyć za drugiego człowieka. Dalbyś córce te hormony?

Oczywiście, że bym nie dał. To decyzje autonomiczne, ale o daleko idących konsekwencjach. Dlatego ich podjęcie wymaga dopełnienia rozwoju osobniczego.

Cytuj:
Cytuj:
Trudno mi też uznać za poprawny wniosek, że otaczając się przedmiotami człowiek się uprzedmiatawia. Mam teraz wokół siebie wiele przedmiotów; niektóre z nich są zaawansowane choćby te, które umożliwiają mi pisać na tym forum jednocześnie do wielu osób, których nigdy nie widziałem.

To należy rozumieć inaczej, nie literalnie. Wartościowanie człowieka wg użyteczności jest jedną z ujemnych cech technicznej cywilizacji człowieka. Cecha ta wychodzi z technicznego spojrzenia na człowieka; człowiek obcuje ze światem stworzonym przez siebie samego, tj. światem technicznym, mimo woli przyjmuje takie spojrzenie na innych ludzi, jak na przedmioty techniczne; ich miarą wartości jest użyteczność. To, co nieużyteczne, może być wyrzucone. Zagadnienie użyteczności wiąże się ze stosunkiem do śmierci.
Mamy tu do czynienia z redukcjonistyczną koncepcją człowieka, który definiowany jest biologicznie. Należy więc do świata materialnego. Własną żonę można postrzegać podmiotowo lub przedmiotowo. Postrzegając przedmiotowo nie ma problemu, by się z nią rozstać bo się opatrzyła. I spójrzmy na nich z perspektywy kolejnych pokoleń...Nowe jest lepsze?

Nie patrzę na człowieka użytecznie bądź nieużytecznie... znasz takich ludzi?
Cóż, myślę, że niechcący "dotknęłaś" niedalekiej przyszłości. Nie w relacjach międzyludzkich upatrywał bym społecznych zagrożeń, ale w cywilizacyjnym rozwoju, który pewnie już niebawem zastąpi człowieka w jego społecznych funkcjach. Myślę tu o automatyzacji przemysłu i usług, sztucznej inteligencji zastępującej człowieka w jego domenach.....
.
.
.

So gru 29, 2018 2:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Na przykładzie wychowywania dzieci amerykańskich. W szkole przeprowadzono cykl prelekcji dotyczących gender. W jednej z klas 23% dwunastoletnich dziewczynek zrozumiało, że są 'bi'. Były bardzo dumne z tego powodu i częśc z nich zażądala od rodziców hormonów. Nie wiem jak zareagowałbyś, ale byli rodzice, którzy przyznawali dzieciom pełną autonomię i spełnili żądania swych córek.

Bi w sensie bigender? Hormony? Czy to jest sprawdzona informacja czy pewien rodzaj sensacyjnego newsa? Bo to zakrawa na jakąś makabrę. Dwunastolatki miałyby brać testosteron ponieważ tak sobie nagle stwierdziły że są bigender? Bigender nie bierze hormonów, hormony biorą transseksualiści po uzyskaniu diagnozy. Ale jednocześnie wiem jakie info dochodzą z USA.

A rodzice pozwalający na to czy są... normalni? Zdają sobie sprawę z tego czym jest przyjmowanie testosteronu w męskich dawkach dla takiej dwunastoletniej dziewczynki? A one same chcą mieć męski głos, męską facjatę, wąsy, włosy na tyłku, klacie i brzuchu i chcą wyłysieć, a także mieć muskuły? A za kilka lat raka? Bo nie można testosteronu brać ot tak sobie, za jakiś czas na HRT trzeba przeprowadzać pozostałe operacje, tzw dwójkę, czyli usunąć wszystkie narządy wewnętrzne kobiece, ze względu na to iż pomimo nawet blokeru estrogenu, testosteron wchodzi w reakcję z narządami kobiecymi produkującymi źeńskie hormony i należy je usunąć.

Hormony nie są dla bigenderów, dla bigenderów to jest moda unisex a nie taka rzecz jak hormony.

So gru 29, 2018 3:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Jak godzisz to że właśnie Żydzi są narodem wybranym i że Bóg przyszedł na świat dokładnie w tym narodzie, bo tak chciał i taki naród sobie wybrał, przyszedł na świat w tej judaistycznej religii i sam ją przecież zapoczątkował

Właściwie po twoim tekście nie wiadomo czy wogóle odpowiadać, albo jeśli tak to od czego zacząć. Skala namiesznia katolikom w głowach jako owocu dialogu "katolicko-judaistycznego" jest przytłaczająca.

Po pierwsze: za ks prof W. Chrostowskim: nie "naród wybrany" a naród Bożego wybrania, gdzie Bóg jest podmiotem a nie człowiek. Jan Chrzciciel powiedział żydom by się nie chełpili żadnym "wybraństwem" bo Bóg jak będzie chciał to sobie z kamiemi zrobi naród wybrany.

Po Chrystusie żyd to konstrukt teologiczny a nie rasowy i znaczy ni mniej ni więcej "ten, który odrzuca Chrystusa". W momencie Krzyża naród izraelski podzielił się na tych, którzy wybrali Jezusa Chrystusa, Logos wcielony i stali się co dzisiaj nazywamy Kościołem oraz na tych, którzy odrzucili Jezusa Chrystusa, a wybrali Barabasza i stali się żydami lub jak nazywa ich Pismo Święte: synagogą szatana. Jak się odrzuca Logos, czyli Umysł Boga, Porządek Wszechświata, to się staje rewolucjonistą, burzycielem, co widać po ich aktywności w historii świata.

Kwestia żydostwa mieści się jak najbardziej w temacie cywilizacji śmierci co pokazałem na stronach wcześniej pisząc o różnicach ofiary cudzej i ofiary z siebie. Przekonali się o tym Amerykanie, gdzie na skutek aktywności tamtejszych żydów wprowadzono aborcję na życzenie i pseudomałżeństwa gejowskie.

So gru 29, 2018 3:46 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Po prostu Wespecjanin ma plan. Chce wykupić i uruchomić Auschwitz.

So gru 29, 2018 3:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Po prostu Wespecjanin ma plan. Chce wykupić i uruchomić Auschwitz.

Jesteś żałosny Jockey w swoich prymitywinych odzywkach. Kościół Katolicki miał i ma najlpeszy spośób radzenia sobie z żydami (niestaty ostatnio z niego nie korzysta), który wypracował przez wieki a streścił w jezuickim pismie Civilta Cattolica wydawanym w Rzymie a brzmi on: Sicut Judaeis Non: nie wpolno krzywdzić żydów, ale z drugiej strony nie wolno im pozwolić na psucie chrześcijańskiej kultury.
August kardynał Hlond był zwolennikiem tej zasady i ostro występował przeciwko żydowskiej aktwności.
Dziś ludzie prowadzący jego proces beatyfikacyjny wbrew wrzaskom żydów dostali już z Watykanu papier o heroiczności cnót co otwiera im drogę do beatyfikacji.

So gru 29, 2018 4:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Wiadomo ze wszystkiemu co zlego sie na swiecie dzieje, albo raczej co za zle Wespecjan uwaza winni sa Zydzi i cyklisci.
W Stanach / Kanadzie aborcje wywalczyly sobie kobiety, a malzenstwa gejowskie geje.

So gru 29, 2018 7:10 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tak co się tylko wydaje ze wywalczyli kobiety i geje. Raczej były środowiska które pracowały nad zmiana świadomości ludzi. Podobne akcje dzieją się i w Polsce ale idzie im bardziej opornie niż w Kanadzie. Cóż pewnie nie tak słyszalny był tam głos Kościoła a rozdrobnione wspólnoty protestanckie nie miały takiej siły przebicia.

Realizują się czasy o których św Paweł pisał ze nadejdą czasy w których zło będą nazywać dobrem a dobro złem.

So gru 29, 2018 8:37 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona