Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 25, 2019 2:23 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 606 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 41  Następna strona
 Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
merss napisał(a):
Ja odbieram zmiany dotyczące kary śmierci jako naturalną ewolucję poglądow. YZ podał, że to nauczanie zwyczajne.

Kara śmierci to był tylko jednostkowy przykład na zerwanie z dotychczasowym nauczaniem, co miałem wypisywać wszystkie inne przykłady? W praktyce nie ma znaczenia czy jest nauczanie "zwyczajne" czy dogmatyczne, bo skoro coś jest w Katechiźmie to obowiązuje katolika pod karą grzechu i koniec.

Uważaj z pochwalaniem ewolucji, bo jutro się obudzisz jak ksiądz będzie udzielał ślubów gejowskich, bo przecież miłość to Miłość, która jest większa od wszystkiego. Sądzisz, że to niemożliwe? A możliwe było wyprodukowanie posoborowego dokumentu, w którym stwierdza się oficjalnie, że Kościół nie zamierza instytucjonalnie głosić Ewangelii żydom a Chrystus powiedział Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem.

Wt sty 01, 2019 8:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
merss napisał(a):
Ja odbieram zmiany dotyczące kary śmierci jako naturalną ewolucję poglądow. YZ podał, że to nauczanie zwyczajne.

Kara śmierci to był tylko jednostkowy przykład na zerwanie z dotychczasowym nauczaniem, co miałem wypisywać wszystkie inne przykłady? W praktyce nie ma znaczenia czy jest nauczanie "zwyczajne" czy dogmatyczne, bo skoro coś jest w Katechiźmie to obowiązuje katolika pod karą grzechu i koniec.

W praktyce jest to bardzo istotna różnica, której nie chcesz zobaczyć, bo musiałbyś przyznać, iż Kościół ma prawo dokonywać zmian chociażby w takich kwestiach jak kara śmierci czy stworzenie nowej liturgii.

Wt sty 01, 2019 8:18 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
W tym temacie pojawił się ciekawy wykład prof. Roberto de Mattei wygłoszony na na spotkaniu „Una Voce Canada Annual General Meeting” w Vancouver, w listopadzie 2018 roku.

Ciekawa opnia, ale sądzę, że (niestety) profesor de Mattei się myli. Po pierwsze, gdyby Franciszek tak miał dopuszczać różnorodność poglądów w ramach "kolegialności Kościoła" to nie wywalił by kardynała Gerharda Mullera ze stanowiska prefekta Kongregacji Nauki i Wiary. Po drugie, tej "kolegialności" używa do forsowania z góry zaplanowanych zmian w nauczaniu. Amoris laetitia dopuściła rozwodników w ponownych związkach do Komunii, mimo, że wcale nie przegłosowano takiego nauczania w dokumencie końcowym synodu biskupów. Wystarczy, że jakiś synod w jakiejś swojej mniejszości czy grupce poruszy jakis temat a już papież go tam po swojemu umieści w swoich encyklikach. Już podobno pisze encyklikę po synodzie na temat młodych, a na którym nie uradzono nic ciekawego. Ale aż strach się bać jakie tam znowu kwiatki się znajdą.

Mamy tutaj do czynienia z metodą swoiście i typowo lewicowo-liberalną, tzn kolegialność, demokracja, różnorodność jest teatrem dla ludu a za kulisami forsuje się swoją progresywną agendę nie ważne co tam grają na scenie i co krzyczy widownia.

Era Franciszka będzie trwać raczej dłużej niż krócej, bo po pierwsze: wybrali go istniejący kardynałowie, a starzy nie zmieniają poglądów a po drugie on mianuje swoich kardynałów, zgodnych z jego wizją. Tak więc następny papież będzie pewnie rządził z podobną agendą jak i dzisiejszy, Nie jest to taka tragedia w wymiarze osobistym, jeśli człowiek potrafi przeczytać choć parę przed i po soborowych dokumentów i porównać, ale tragedia dla tych wszystkich ludzi co to uwierzą, że zbawiamy się przyjmując Komunię cudzołożąc, walcząc z ociepleniem czy wpuszczając młodych, muzułmańskich byczków na parafię.

Jednak kto jest katolikem wierzy, że Kościół sam się poprawi czy to bedzie za 20 czy 150 lat - nie wiadomo.

Wt sty 01, 2019 8:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Ciekawa opnia, ale sądzę, że (niestety) profesor de Mattei się myli.

Profesorowi chodziło o to, że Franciszek nigdy nie będzie głosił jednoznacznie, w stylu "tak tak, nie nie" swoich herezji, tylko będzie lawirował, mówił niejednoznacznie, płynnie.
I tutaj właśnie profesor widzi słabość tego co on głosi. I daj Boże, następca związany z Tradycją, jednoznacznie, jak niegdyś bywało, wraz obostrzeniem "anathema sit", potwierdzi Prawdy Wiary Świętej.
Kościół zejdzie do katakumb (w zasadzie już tam chyba? jest) i najpierw przyjdzie Boża kara, jako wyraz Jego Sprawiedliwości i Miłosierdzia.
Ale o tym też jest w tym wykładzie..
ps. to, że Franciszek jest satrapą jest tajemnicą poliszynela..

Wt sty 01, 2019 8:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oświeć mnie, proszę, dlaczego obecny papież to satrapa...

Wt sty 01, 2019 8:57 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli porozmawiasz z katolikami z Buenos Aires, opowiedzą ci o cudownej przemianie, jaka dotknęła Jorge Maria Bergoglia. Ich posępny arcybiskup o twarzy bez uśmiechu w jedną noc zmienił się w promiennego, wesołego papieża Franciszka, idola ludzi, z którymi tak bardzo się identyfikuje. Jeśli porozmawiasz z kimkolwiek pracującym w Watykanie, powie ci o odwrotnym cudzie. Kiedy kamery przestają go nagrywać, papież Franciszek zmienia się w inną osobę – jest arogancki, odrzuca ludzi, nie przebiera w słowach, a z wybuchów furii jest znany każdemu od kardynałów po kierowców.
http://papiezdyktator.pl
Oczywiście podważysz wiarygodność tego i stwierdzisz, że to nieprawda bo nie powiedzieli o tym w Wiadomościach Kurskiego..

Wt sty 01, 2019 9:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
ps. to, że Franciszek jest satrapą jest tajemnicą poliszynela..

To nawet nie tajemnica. W wywiadzie z Antonio Spadaro sam Franciszek przyznał się do kłopotów kiedy pracował w Cordobie z powodu:
"To mój autorytatywny styl podejmowania decyzji przysporzył mi problemów"

It was my authoritarian way of making decisions that created problems.
http://w2.vatican.va/content/francesco/ ... adaro.html

Wt sty 01, 2019 9:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak dla jasności, bo niektórzy chyba o tym zapomnieli:

Kan. 331 - Biskup Kościoła Rzymskiego, w którym trwa urząd udzielony przez Pana samemu Piotrowi, pierwszemu z Apostołów, a który ma być przekazywany jego następcom, jest Głową Kolegium Biskupów, Zastępcą Chrystusa i Pasterzem całego Kościoła tutaj na ziemi. Dlatego, z racji swego urzędu, posiada on najwyższą, pełną, bezpośrednią i powszechną władzę zwyczajną w Kościele, którą może wykonywać zawsze w sposób nieskrępowany.

Wt sty 01, 2019 9:13 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tak dla jasności, bo niektórzy chyba o tym zapomnieli:

Kan. 331 - Biskup Kościoła Rzymskiego, w którym trwa urząd udzielony przez Pana samemu Piotrowi, pierwszemu z Apostołów, a który ma być przekazywany jego następcom, jest Głową Kolegium Biskupów, Zastępcą Chrystusa i Pasterzem całego Kościoła tutaj na ziemi. Dlatego, z racji swego urzędu, posiada on najwyższą, pełną, bezpośrednią i powszechną władzę zwyczajną w Kościele, którą może wykonywać zawsze w sposób nieskrępowany.

To po co te cyrki z kolegialnością.

Wt sty 01, 2019 9:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ponieważ od początku istniały również i sobory, a nie jedynie papież. :)

Wt sty 01, 2019 9:47 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Dobrze wiedzieć.

Wt sty 01, 2019 10:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niestety, odnoszę wrażenie, że pod hasłem "kolegialność" rozumie się dziś rzeczy absolutnie skandaliczne: na przykład dopuszczenie do tego, że pewne ważne zasady (a nawet Prawdy Wiary) inaczej są interpretowane przez różne episkpaty (w praktyce niektóre je znoszą).
Nie może być tak, że co jest grzechem w jednej diecezji, nie jest grzechem w innej. To jest Kościół Powszechny. A nadto, Kosciół NIE ma prawa ustanawiać prawd wiary. On ma je jedynie strzec. Dotyczy to także papieża.

Wt sty 01, 2019 10:54 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Benedykt XVI nazwał to po imieniu: brak poczucia grzechu jest przyczyną obecnego kryzysu. Jan Paweł II mówił, że człowiek odzyska godność jak zobaczy swój grzech. Jeśli nie ma grzechu, mamy do czynienia z innym nauczaniem. Mamy też nauczanie dostosowane do kondycji człowieka a nie wskazywanie mu ideałów i powinności. Tyle, że taki Kościół jest nikomu nie potrzebny. Może odpaść w pełzającej apostazji, z którą mamy do czynienia.

Wt sty 01, 2019 11:07 pm
Odpowiedz z cytatem

Owszem, Ale w drugim tysiącleciu o czystość wiary dbała święta Inkwizycja

A co do tematu. To trochę smutne co się stało z Kościołem po SWII. Wpuszczanie do Kościołów protestantów. Wspólne modlitwy z poganami...

Mamy jeszcze fanatyków. Bronią spazmatycznie swego stosunku do życia/religii i wojowniczo narzucają go innym. Spazmatyczna, wojownicza postawa i kłótliwość są charakterystyczne dla tych, których w głębi duszy gnębi nierozwiązane, stłumione zwątpienie. Nie są gotowi na konfrontację z wlasnymi wątpliwościami i dlatego projektują je na innych, których obwiniają o 'herezję' i przewrotność nie chcąc przy tym przyznać, że w rzeczywistości wojują z własnym cieniem

A jak przyznają to co się stanie? Przestaną mieć wątpliwości? Czy tam stłumione zwątpienie?

Ostatnio edytowano Śr sty 02, 2019 11:00 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postow

Śr sty 02, 2019 1:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):

Owszem, Ale w drugim tysiącleciu o czystość wiary dbała święta Inkwizycja

Mam prośbę: Najpierw sprawdź, a potem się wypowiadaj.

Śr sty 02, 2019 9:25 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 606 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 41  Następna strona