Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 22, 2019 5:16 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 53  Następna strona
 Wiosna czy zmierzch Kościoła? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Znowu offtop. Nie rozmawiamy o twoich projekcjach na temat Kościoła i to co się tobie wydaje a o Komunii na stojąco.
Jeszcze raz. Masz wykazać, że Komunia św. na stojąco jest z brakiem szacunku lub z mniejszym szacunkiem niż na kolanach.

Pt lut 01, 2019 8:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Znowu offtop. Nie rozmawiamy o twoich projekcjach na temat Kościoła i to co się tobie wydaje a o Komunii na stojąco.
Jeszcze raz. Masz wykazać, że Komunia św. na stojąco jest z brakiem szacunku lub z mniejszym szacunkiem niż na kolanach.

A czemu jest zwyczaj przyklękania przed Tabernakulum?
Tobie zdarza się przyklękać?

Pt lut 01, 2019 8:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nadal offtop.
Nie interesuj się mną. Znowu uciekasz w ad personam. Zainteresuj się tym co masz wykazać.

Pt lut 01, 2019 9:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Nadal offtop.
Nie interesuj się mną. Znowu uciekasz w ad personam. Zainteresuj się tym co masz wykazać.

Jest jakaś emotka ziewu?

Pt lut 01, 2019 9:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No cóż, właśnie przyznałeś, że nie jesteś w stanie w żaden sposób wykazać wyższości przyjmowania Komunii Świętej w postawie klęczącejjako sposobu okazywania szacunku. :)

Pt lut 01, 2019 9:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
No cóż, właśnie przyznałeś, że nie jesteś w stanie w żaden sposób wykazać wyższości przyjmowania Komunii Świętej w postawie klęczącejjako sposobu okazywania szacunku. :)

A ty przyklękasz przed przed Tabernakulum czy po prostu przechodzisz na stojąco jak przy Komunii?

Pt lut 01, 2019 9:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To, co robię, nie ma znaczenia. Masz, sedewakantysto, wykazać wyższość przyjmowania Komunii w postawie klęczącej bezpośrednio do ust. Twoje uniki jasno pokazują, że nie jesteś w stanie tego zrobić.

Pt lut 01, 2019 9:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jazda bez trzymanki przez skojarzenia; bez ładu, składu i widzenia fundamentów. Jak pojawi się postawa klęcząca podczas komunii, skojarzenia biegną po linii klękania, więc ewolucyjny mózg podsuwa Tabernakulum. O klęczenie bowiem chodzi a nie sens różnych pozycji ciała. A jak nie da rady podeprzeć się argumentami teologicznymi mamy eytkietowanie protestantyzmem, czyli to już dla katolika piekło murowane. Tak sobie myślę, że Wespecjanowi wcale nie chodzi o dochodzenie do prawdy, wsłuchanie się w głos adwersarza. Po prostu bawi się swoimi kilkoma tematami i wciąż kołuje tak, by do nich wrócić. Kolejny prorok.
Szkoda czasu dla kogoś kto słucha tylko siebie i nawet posłuszeństwo wykręci tak, by wyszło wespecjanowe. Mam z kimś skojarzenia...ten sam typ zamknięcia. Tak samo interpretował posłuszeństwo, któremu nie podlega. Niech sobie żyje w tym zamknięciu i karleje w zgorzknieniu. Nawet neurony lustrzane mu przeszły w stan atrofii i na ludzki problem nie potrafi zareagować, chociażby milczeniem. Za rozwlekle opisany...a kto zmuszał do czytania? Jak nie ma empatii, nie ma też wiary. Na empatii budowana jest miłość a bez niej mamy wiarę jurydyczną. To nie chrześcijaństwo.

Pt lut 01, 2019 10:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Jazda bez trzymanki przez skojarzenia; bez ładu, składu i widzenia fundamentów. Jak pojawi się postawa klęcząca podczas komunii, skojarzenia biegną po linii klękania, więc ewolucyjny mózg podsuwa Tabernakulum. O klęczenie bowiem chodzi a nie sens różnych pozycji ciała. A jak nie da rady podeprzeć się argumentami teologicznymi mamy eytkietowanie protestantyzmem, czyli to już dla katolika piekło murowane. Tak sobie myślę, że Wespecjanowi wcale nie chodzi o dochodzenie do prawdy, wsłuchanie się w głos adwersarza. Po prostu bawi się swoimi kilkoma tematami i wciąż kołuje tak, by do nich wrócić. Kolejny prorok.
Szkoda czasu dla kogoś kto słucha tylko siebie i nawet posłuszeństwo wykręci tak, by wyszło wespecjanowe. Mam z kimś skojarzenia...ten sam typ zamknięcia. Tak samo interpretował posłuszeństwo, któremu nie podlega. Niech sobie żyje w tym zamknięciu i karleje w zgorzknieniu. Nawet neurony lustrzane mu przeszły w stan atrofii i na ludzki problem nie potrafi zareagować, chociażby milczeniem. Za rozwlekle opisany...a kto zmuszał do czytania? Jak nie ma empatii, nie ma też wiary. Na empatii budowana jest miłość a bez niej mamy wiarę jurydyczną. To nie chrześcijaństwo.

Ah, brakowało mi tej twojej psychoanalitycznej kozetki.

A coś może do meritum? Wesprzesz jakoś kolegów w przekonywaniu (samych siebie), że stanie to to samo co klęczenie przed Bogiem?

Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano.

Cała teologię klęczenia opisał Józef kardynał Ratzinger w książce "Duch liturgii"

Pt lut 01, 2019 10:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jak na razie to nie wykazałeś to o co prosiłem.
I dalej w ad personam lecisz.
Merss cię dokładnie podsuwała. Nie szukasz prawdy. Szukasz tylko możliwości głoszenia swoich chorych antykatolickich teorii. Jak zresztą wielu heretyków na tym forum.

Pt lut 01, 2019 11:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Jak na razie to nie wykazałeś to o co prosiłem.
I dalej w ad personam lecisz.
Merss cię dokładnie podsuwała. Nie szukasz prawdy. Szukasz tylko możliwości głoszenia swoich chorych antykatolickich teorii. Jak zresztą wielu heretyków na tym forum.

Wykaż mi herezję albo przeproś za oszczerstwo.

Pt lut 01, 2019 11:28 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wykaż to o co prosiłem. Ty nie jesteś heretykiem a schizmatykiem

Pt lut 01, 2019 11:40 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Czytałam sporo kardynala J.Rarzingera, bo cenię sobie jego precyzję w myśleniu. Ceniłam sobie i Benedykta XVI i dość często go przywoływałam w cytatach. Pisząc o banalności mszy wyraził swoje odczucia do których miał prawo. Wyjaśnił to. Taki jest właśnie Kościół, nie ma w nim urawniłowki i to stanowi o jego bogactwie. Kardynałowi a potem papieżowi zdarzało się cytować interpretcje teologów innych wyznań, w tym protestanckich. Nazywał niektórych teologów protestanckich swymi przyjaciółmi. Ty innowierców ośmieszasz, to was różni. Etykietujesz tych co ośmielają się widzieć twoją monotematyczność. Zmieniasz im przynależność wyznaniową i lądują u protestantów i na potępienie, więc wchodzisz na Boży tron. B.XVI nie zamykał się w swej kryjówce. Szukał kolejnych interpretacji teologicznych, by przybliżać postać Jezusa. Nie używał słowa Bóg, ale Pan i zaznaczał, że to autorskie, bo nie wg ustalonej metodologii. JPII uzywał określenia Chrystus. A Wespecjan pewnie rozsądzi prawdę w tym zakresie.
Ty niestety chcesz jednolitości: wszystko ma być pod sznurek. Muzeum, i to nawet nie sztuki nowoczesnej, ale archaicznej. W oderwaniu od świata do ktorego chrześcijanie zostali posłani. Charyzmaty też pewnie dałbyś wsztstkim jednolite i na potwierdzenie jakiś cytacik, zawsze się znajdzie.

Gdybyś miał siebie i chrześcijaństwo zbudowane od fundamentów, byłbyś w stanie dostrzegać wagę spraw. Znalazłbyś półkę i dla balasek/ich braku.

Nie kozetka przymusowa, ale to pacjent sam na nią wlazł. Jak już się usadowił na kozetce, dostał i diagnozę - może kiedyś dotrze to zasklepienie się w sprawach drugorzędnych i posiadających równorzędne a inne podejścia do problemu.

Pt lut 01, 2019 11:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Masz wykazać, że Komunia św. na stojąco jest z brakiem szacunku lub z mniejszym szacunkiem niż na kolanach.

Jak można wykazać oczywistość?
Nie widzisz, że ktoś proszący na kolanach jest bardziej uniżony od tego który stoi?
Człowiek jest istotą duchowo-cielesną i jeśli pokazujesz komuś środkowy palec, to nie jest wyraz twojego do niego szacunku, niezależnie od tego co "czujesz w swoim serduszku"..

So lut 02, 2019 1:34 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Obie postawy wskazują na szacunek lub szacunek wiązany jest z postawą ciala, czysto zewnętrzna więc forma. Poza tym - nie ma tu żadnego przymusu. Można klęczeć, można stać, można przyklęknąć tuż przed spotkaniem z Jezusem Eucharystycznym (zalecane i czyni to sporo wiernych). W kościołach Polski pd spotykalam się, że wszyscy klęczą i wówczas należy dostosować się do zwyczajów miejsca. W miejscowości wczasowej nad morzem dokąd jeźdźę widzę Ślązaków zawsze klęczących. Jeśli akurat stałam przy nich, także klękałam. Nie czynię z tego problemu, bo dopiero postawa leżąca mogłaby wskazywać na brak szacunku...ale nie w szpitalu, gdzie rozdawana jest komunia chorym leżącym w łóżkach.
Najlepszy dowód...satanistom chodzi o uzyskanie komunikantów konsekrowanych. Nie pamiętam świętej, ale ona też poznawała komunikanty konsekrowane i niekonsekrowane. Waga więc przesunięta jest na inny poziom i do tego mówimy o komunii świętokradczej, czyli przyjętej w grzechu..i znów są wyjątki, bo grzech zgorszenia ma wyższą wagę.

Chrześcijaństwo mówi o tym co siedzi w człowieku. Z dyspozycji serca wynika postawa. Na mszy klęczenie a za godzinę (nawet na forum) awanturowanie się i antyświadectwo.

Pkazanie środkowego palca nie jest sytuacją analogiczną, ale wolnym skojarzeniem. Na potrzeby demagogii lub z niewiedzy; stawiam na pierwszą opcję.

So lut 02, 2019 1:53 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 53  Następna strona