Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2019 9:13 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 46  Następna strona
 Wiosna czy zmierzch Kościoła? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
"Pluralizm i różnorodność religii, koloru skóry, płci, rasy i języka są pożądane przez Boga w jego mądrości."

https://gloria.tv/article/FAbCyqJgQZJd6bsywbDzi7TGS

Wt lut 05, 2019 2:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
koziels napisał(a):
"Pluralizm i różnorodność religii, koloru skóry, płci, rasy i języka są pożądane przez Boga w jego mądrości."

Wyczytalem tam: "To znaczy, że Franciszek uznaje ludobójcze rytuały Azteków za pożądaną przez Boga religię, tak samo zresztą jak Islam czy judaizm, które jawnie sprzeciwiają się Kościołowi w sprawie Trójcy Świętej czy boskości Chrystusa".
I tak sobie mysle, ze autor tego zdania nie wierzy historie upadku czlowieka opisana w Ksiedze Rodzaju. I wierzy w Boga, ktory recznie steruje swoim stworzeniem. Podejrzewam, ze taki Bog nie istnieje.

Wt lut 05, 2019 2:27 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Raczej nie. Skoro Bóg jest Prawdą to nie może pożądać fałszu.

Wt lut 05, 2019 2:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
koziels napisał(a):

Zero zdziwienia, to tylko kontynuacja dotychczasowych "nauczań" Franciszka. Konsekwentenie usiłuje zrobić z Kościoła Katolickiego sektę: "Wy macie swoją prawdę, my mamy swoją, wy macie swoją drogę do zbawienia, my mamy swoją, wszystkie są równowartościowe".

Ciekawe ile posoborowców łyknie to Franciszkowe nauczanie "w posłuszeństwie".

Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

Wt lut 05, 2019 2:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
koziels napisał(a):
Raczej nie. Skoro Bóg jest Prawdą to nie może pożądać fałszu.

100% racji i manipulacja. Z faktu istnienia zla nie mozna wyciagac wniosku ze Bog tego pozada.
W tym momencie ja widze miejsce na odspiewanie Magnificat,Te Deum i nie wiem jakich jeszce hymnow.
Co za wspaniale polaczenie wladzy nad stworzeniem i udzielnie temu stworzeniu wolnej woli. Albo sprawiedliwosci i milosierdzia. Albo dopuszczeniu istnienia dobra i zla. Albo przez umozliwienia dzialania JPII. Lub Franciszkowi.
Lub Koziels albo Robaczek. Bog jest super. I sposob w jaki zaplanowal swoj Kosciol jest super.

Wt lut 05, 2019 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Konkretne pytania i konkretne odpowiedzi. Polecam:
Arcybiskup Lenga: Próbują nas przekonać, że nauczanie Chrystusa to mowa nienawiści

Wt lut 05, 2019 7:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):

Dzieki Watchman. Nie znalem tego a bardzo ciekawe.
Mialbym zastrzezenia np do arbitralnego wyboru przedzialu czasowego w ktorym to przedziale istniala calkowita zgodnosc pomiedzy nauczaniem i praktykami Kosciola a oczekiwaniami Nauczyciela.
To ja bym sobie wybral odlegle czasy gdy poslugiwaly diakonisie, nie bylo celibatu i obowiazywaly twarde wskazowki typu; nauczac kobiecie nie pozwalam i nie wolno przewodzic nad mezem. Eucharystia tez troche inaczej wtedy wygladala.
Poza tym troche drobiazgow np. dlaczego Arcybiskup liczy sie ze zdaniem wiernych nie aprobujacych poslugi swieckiego szafarza a nie liczy sie ze zdaniem innych wiernych? Np. w krajach zachodnich.
Ale jak to fantastycznie, ze w Kosciele sa tacy. I tacy. I tacy. I jeszcze inni.

Wt lut 05, 2019 10:20 pm
Odpowiedz z cytatem
Dobra Wespecjan, weź się ogarnij bo zaczynasz przynudzać. Ciągle tylko nawijasz o tym jaki ten Kościół po SWII paskudny. Weź zostań księdzem i zacznij odprawiać mszę trydencką u siebie w parafii. Skończ studia teologiczne zostań biskupem i zmieniaj Kościół. Może Cię wybiorą na papieża i wycofasz KK z postanowień SWII. Dajesz

Śr lut 06, 2019 3:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Dobra Wespecjan, weź się ogarnij bo zaczynasz przynudzać. Ciągle tylko nawijasz o tym jaki ten Kościół po SWII paskudny. Weź zostań księdzem i zacznij odprawiać mszę trydencką u siebie w parafii. Skończ studia teologiczne zostań biskupem i zmieniaj Kościół. Może Cię wybiorą na papieża i wycofasz KK z postanowień SWII. Dajesz

Raczej staram sie pokazać, że jest rdzeń Kościoła, silnik i nie jest to bynajmniej ta posoborowa nakładka.
Co do zostania księdzem, nie zapominaj, że Kościół to nie tylko hierarchia i katedry, ale i wierni.

Śr lut 06, 2019 11:27 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wczoraj zapytałam swego przyjaciela, ojca zakonnego, czy w ich kościołach odbywają się msze w rycie Trydenckim. Odpowiedział: nie, u nas tylko po Bożemu.
Z zainteresowaniem odsłuchałam trochę wywiadów z arcybiskupem J.P.Lengą. Z ich perspektywy rzuca mi się w oczy jedno: cały Kościół posoborowy widzi jako zło. On ten Kościół podzielił. Ten Kościół od zawsze był Kościołem grzeszników. Benedykt mówił o złym stanie Kościoła - wszyscy szemrzą, nikt nie wrzaśnie. Na głos mówiła św. Katarzyna ze Sieny. Pisała do papieża: Albo mnie posłuchaj, albo zrezygnuj oraz W ogrodzie, w którym jest Kościół, posadziłeś kwiaty (to znaczy kardynałów, biskupów). Miały pachnieć, wszystkie śmierdzą. I to wcale nie jest śmieszne, bo stan ówczesnego Kościoła był porażający. Ta sama Katarzyna z niesłychaną łagodnością podchodziła do tych, którzy znaleźli się za tymi, którzy zbuntowali się przeciw papieżowi w jego własnym państwie. Wszyscy kardynałowie doradzali, pisze abp G.Ryś, żeby zebrać armię i pobić tych ludzi a Katarzyna pisała do papieża: Szatana nie wypędza się szatanem, tylko pokorą i cierpliwością.
Jak Apostołowie rozwiązywali problemy pierwotnego Kościoła? Należy zebrać braci i go rozwiązać. Wspólnota ma problem, więc wspólnota musi go rozwiązać. Kościół nigdy nie był idealny.
Dlaczego do św. J.Vianney'a czy św. o. Pio przyjeżdżali penitenci spoza ich krajów, by się wyspowiadać? Na każdym rogu ulicy stał kościół a w nim pracowali księża.

Widzenie Kościoła w perspektywnie: przedsoborowy i posoborowy to mało szlachetne ocenianie i krzywdzące tych księży, osoby konsekrowane, którzy są dziś świętymi kapłanami i świętymi osobami zakonnymi.
To niżej też posoborowe?

W godnem siedlisku i chłopa, i Żyda,
W mieście (gród, ziemstwo trzymało albowiem
Stare zamczysko, pustoty ohyda)
Były trzy karczmy, bram cztery ułomki,
Klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki.

Głupota W tej zawołanej ziemiańskiej stolicy
Wielebne głupstwo od wieków siedziało;
Pod starożytnem schronieniem świątnicy
Prawych czcicielów swoich utuczało. (...)

Śr lut 06, 2019 1:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Wczoraj zapytałam swego przyjaciela, ojca zakonnego, czy w ich kościołach odbywają się msze w rycie Trydenckim. Odpowiedział: nie, u nas tylko po Bożemu.

Wychłostałbym tego księżulka po gołym zadzie batem ze skóry hipopotama.

Śr lut 06, 2019 1:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wychłoszcz lepiej siebie za negowanie XXI Soboru Powszechnego.

Śr lut 06, 2019 1:48 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lubczyk napisał(a):
Jotef, opisałeś się tu a ja "ni w ząb" nic z tego nie zrozumiałam. Powiem Ci jak mnie uczyli księża w kościele katolickim, w małym miasteczku na wschodzie Polski, tj. w lubelskim i w czasie kiedy to były już jedne z ostatnich lekcji religii w salkach, a było to przygotowanie do Pierwszej Komunii. Sedno tej nauki praktcznie można streścić w trzech zdaniach. Pan Jezus cierpiał za nasze grzechy, za moje, dał się poniżyć wyszydzić i ukrzyżować dlatego Jemu radość sprawia największą jak ja wychodzę z tych grzechów i staram się ich nie popełniać z wdzięczności do Pana Jezusa. Największą radość Jemu sprawia to gdy ja już przestaję popełniać grzechy wtedy pocieszam Go w Jego bólu gdy cierpi nadal bo inni grzesznicy go obrażają. To nie Żydzi ukrzyżowali Jezusa, chociaż oni historycznie są odpowiedzialni za śmierć ale moje grzechy go przybiły kiedyś do krzyża. A jak śpiewało się "Ludu mój ludu czemuś mnie opuścił..." to wiadomo było że chodzi o wiernych w kościele a nie żydowski lud z Izraela. Nie było żadnych gitar i przyśpiewek czy klaskania bo to była poważna uroczystość i doniosła a nie potańcówka. Pieśni same eucharystyczne o przyjęciu po raz pierwszy Pana Jezusa do serca. W kościele nie mówiło się o żadnym nawracaniu innych bo było wiadomo że od tego są misjonarze. Nie było nawet mowy o żadnej innej religii. Centrum wiary to był krzyż, cierpienie Jezusa za grzesznika i odpowiedź na to cierpienie w formie wdzięczności czyli uczynków lub poprostu unikania grzechów ciężkich i żalu za grzechy lekkie. Księża też cale dnie modlili się z wiernymi i to głównie z babciami starszymi i jakoś im to nie przeszkadzało i nie ciągneli do ludu żeby przebywać z wiernymi. Telewizji nawet nie mieli w pokojach. Pisma św. się nie czytało, tylko na kazaniach bo nie było takiej potrzeby. Każdy wiedział jak umarł Jezus i to wystarczyło a reszta inicjatywy należała do człowieka. Świat wiadomo wciągał ludzi w swój wir, ale wówczas umocnienie schronienie i Jezusa człowiek znajdował w kościele jeśli szukał lub borykał się sam z problemami. Ja dziś muszę wychodzić z kościoła gdy tam słyszę o .... islamie.

Polska religijność zawsze była pasyjna i maryjna.

Te w duchu protestanckie nowoczesne, wesołe przyśpiewki z gitarkami i tamburynami to tylko taki znak makdonaldyzacji polskiej religijności, która nie rezonuje w polskiej duszy głębszą religijnościa, ale odwrotnie - uświatowieniem, rozmywaniem religii, dialogowaniem z innymi religiami, zamiast skupić się na katolickim przekazie dla katolików. Jeśli religia katolicka próbuje być wesoła, czy wręcz wesołkowata, to jest to katastrofa.

Od gitar i fletów ja już wolę 10x lepiej w kościele usłyszeć coś takiego:
https://vocaroo.com/i/s1WR2gnx1aqI

Cz lut 07, 2019 4:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
G.HY. napisał(a):
Te jak piszesz "wesołkowate" formy obrzędowości nigdy nie były w polskim katolicyzmie propozycją "dla każdego", ani nawet nie były jakimś znaczącym nurtem. Takie formy są skierowane głównie do młodych. Dla tej grupy wiekowej tradycyjne formy obrzędowe na pewno nie są atrakcyjne. Trzeba zrozumieć młodych i ich oczekiwania.

No jakoś młodzi się nie garną do kościoła za pomoca tych nowych atrakcji.
A pamiętaj, że np te tradycyjne pieśni czy melodie bardziej uderzały w sedno katolicyzmu a nie podawały jakiś lukier i były prezentowane wszystkim także młodym.

Ostatnio edytowano Cz lut 07, 2019 4:57 pm przez Wespecjan, łącznie edytowano 1 raz

Cz lut 07, 2019 4:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Te w duchu protestanckie nowoczesne, wesołe przyśpiewki z gitarkami i tamburynami to tylko taki znak makdonaldyzacji polskiej religijności, która nie rezonuje w polskiej duszy głębszą religijnościa, ale odwrotnie - uświatowieniem, rozmywaniem religii, dialogowaniem z innymi religiami, zamiast skupić się na katolickim przekazie dla katolików.

Czyzbys chcial powiedziec, ze Bog powinien stworzyc tylko krokusy?
I tylko szczupaki? I tylko blondynki? I tylko jeden rodzaj platka sniegu?
A mlodzi sie garna. Widzialem na Dniach Mlodziezy.

Cz lut 07, 2019 4:57 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 46  Następna strona