Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 22, 2019 6:00 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Następna strona
 Wiosna czy zmierzch Kościoła? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
.Wespecjan, sprobuje wytlumaczyc ci zmiany w Kosciele na zasadach budowlanych, bo widze ze potrzebujesz zobrazowania tematu.
Otoz kazda budowla gdy jest zmieniana-rozbudowywana i modernizowana ma w sobie wiekszosc starych elementow i one nadal stanowia ta konstrukcje.
Nie mozesz wrocic do jednej z poprzednich konstrukcji wyburzajac to co zmienione-dobudowane bo zniszczysz nie tylko to co nowe ale i wiekszosc tego co stare.
Mozna tez uzyc buldozera i pozniej odbudowac-zrekonstruowac to stare, ale to juz nie bedzie to to samo stare tak jak chocby to co sie spalilo w katedrze Notre Dame.

Podobnie jest jest z Kosciolem i nie da sie usunac nowego bez zniszczenia pozostalosci starego.
Ty bys pewnie chcial uzyc buldozera i odbudowac, ale to Kosciol Chrystusa a nie twoj wiec lepiej sie za to nie zabieraj.

Śr maja 08, 2019 12:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):
I co teraz? 8O :roll: :o :boje: :| :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A teraz to:
viewtopic.php?p=1106199#p1106199

p.s. zejdź jeszcze do poziomu Adama i Ewy i obwiń Boga o ich grzech
No cóż, zastosowałem tylko Twoje rozumowanie o "winie" SVII za wszystko co złe na świecie i w Kościele do okresu wcześniejszego.
Skąd u Ciebie ta niekonsekwencja?

Śr maja 08, 2019 12:35 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Następny schizmatyk - ks. Natanek. Nie ma jak "autorytety".

W obecnie odwróconym (w przenośni i dosłownie) Kościele, częstokroć kara od modernistycznych przełożonych to jak certyfikat jakości.
Nie ufam kapłanom, którzy się tylko ślizgają, nie wychylają, by nie narazić się swojemu biskupowi. Taki typ BMW, którego głównym świętym jest święty spokój.
Ksiądz Natanek częstokroć powtarza, że obecnie trzeba mieć naprawdę wielką wiarę, by cokolwiek z niej zostało po formacji seminaryjnej.
Taki św. Jan Vianney, by dzisiaj kapłanem nie został. Jakiś psycholog, by go ustrzelił, że się nie nadaje.
Cytuj:
Jako kleryk usłyszał od przełożonego: – Ty ośle! – odpowiedział z pokorą: – Jeśli Samson pobił Filistynów za pomocą oślej szczęki, to czego Bóg dokona za pomocą całego osła?

Całe szczęście przełożony nie był psychologiem, tylko kapłanem i który widząc tak wielką wiarę zaliczył mu egzamin. Nie trzeba pisać jakim kapłanem się on okazał.

Śr maja 08, 2019 8:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):
I co teraz? 8O :roll: :o :boje: :| :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A teraz to:
viewtopic.php?p=1106199#p1106199

p.s. zejdź jeszcze do poziomu Adama i Ewy i obwiń Boga o ich grzech
No cóż, zastosowałem tylko Twoje rozumowanie o "winie" SVII za wszystko co złe na świecie i w Kościele do okresu wcześniejszego.

No najwyraźniejsz zakładasz, że w Kościele nikt się nie opierał temu ekumenizmowi i modernie wyrażonym na SVII i w Mszy Pawła VI. Powinieneś wiedzieć z Pisma Św., że w historii zbawienia czasem "kilku sprawiedliwych" podtrzymywało esencję soli, wbrew większości. To mniejszość ówczesnych żydów poszła za Jezusem z Nazaretu. Kościół, jak i cały plan Boży ma w sobie nienaruszalny rdzeń, Logos, którego nic nie zniszczy, choć 99% może gnić i zgnić.

Kościół dzisiejszy ma jeszcze zdrowe korzenie, ale korona została zachwaszoczona przez jemioły. Ale są niezarażone gałęzie, które są drożdżami i to już się dzieje i to już widać.

Śr maja 08, 2019 9:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale wiesz o tym, że dekrety II Soboru Watykańskiego są dla Ciebie obowiązujące?

Śr maja 08, 2019 9:54 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
To ks. Natanek w którymś z kazań mówił, że psychologia zabiła kapłaństwo.
Obecnie mamy raczej psychologów, a nie kapłanów.
To jest dramat..
Moderniści dorwali się praktycznie do wszystkiego. Nic nie oszczędzili.
Ale Chrystus i tak zwycięży.
Christus vincit, Christus regnat Christus imperat!

Na własne uszy słyszałem na jednej z NOM parę lat atemu, gdy jeden braciszek witał z powrotem drugiego braciszka w kapłaństwie, bo ten wrócił właśnie z...kursu psychoanalizy.

----------
Yarpen Zirgin napisał(a):

A wiesz że wszystkich katolików obowiązuje nauka przedosoborowa?

Śr maja 08, 2019 10:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Sprzed którego soboru? Bo było ich już dwadzieścia jeden... :D

Aha... Twoje odwracanie uwagi nie zmieni faktu, że nie możesz odrzucać II Soboru Watykańskiego i nazywać się katolikiem. Nauczanie tam spisane jest dla Ciebie obowiązujące.

Śr maja 08, 2019 10:13 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Aha... Twoje odwracanie uwagi nie zmieni faktu, że nie możesz odrzucać II Soboru Watykańskiego i nazywać się katolikiem. Nauczanie tam spisane jest dla Ciebie obowiązujące.

Niestety, katolicyzm to najbardziej wymagająca religia na świecie i przed Bogiem nie usprawiedliwisz się: "Panie spadłem w przepaść, ale razem ze stadem, więc o co ci chodzi...?"

Śr maja 08, 2019 10:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Niestety, katolicyzm to najbardziej wymagająca religia na świecie i przed Bogiem nie usprawiedliwisz się: "Panie spadłem w przepaść, ale razem ze stadem, więc o co ci chodzi...?"
Tym bardziej trudno będzie usprawiedliwić Ci odrzucenie części nauki Kościoła (soboru).
Wespecjan napisał(a):
Na własne uszy słyszałem na jednej z NOM parę lat atemu, gdy jeden braciszek witał z powrotem drugiego braciszka w kapłaństwie, bo ten wrócił właśnie z...kursu psychoanalizy.
A to jakiś wstyd?
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):

No najwyraźniejsz zakładasz, że w Kościele nikt się nie opierał temu ekumenizmowi i modernie wyrażonym na SVII i w Mszy Pawła VI.
Nieistotne. Jeśli przyjąć Twoje zdanie co do SVII, to wcześniejsza formacja zawiodła, skoro pozwoliła na przeforsowanie

watchman napisał(a):
Barney napisał(a):
Następny schizmatyk - ks. Natanek. Nie ma jak "autorytety".

W obecnie odwróconym (w przenośni i dosłownie) Kościele, częstokroć kara od modernistycznych przełożonych to jak certyfikat jakości.
Nie ufam kapłanom, którzy się tylko ślizgają, nie wychylają, by nie narazić się swojemu biskupowi.
No proszę, a ja myslałem że nauka o posłuszeństwie biskupowi jest poświadczona tradycją (i Tradycją). Widać jakiś nowy typ "tradycjonalisty" nam się urodził - taki, co to ma w nosie tradycję (i Tradycję)...

Śr maja 08, 2019 10:26 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Niestety, katolicyzm to(...)

Odwracania uwagi od pytania ciąg dalszy. Bolesna prawda, ale nie zdołasz jej zmienić: Odrzucając Sobór Powszechny odrzucasz również i Kościół.

Śr maja 08, 2019 10:31 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
No proszę, a ja myslałem że nauka o posłuszeństwie biskupowi jest poświadczona tradycją (i Tradycją). Widać jakiś nowy typ "tradycjonalisty" nam się urodził - taki, co to ma w nosie tradycję (i Tradycję)...

Posłuszeństwo biskupowi jest na którymś tam dopiero miejscu w hierarchii posłuszeństwa. Jeśli przełożony nakłania do czynienia zła, bądź utrudnia czynienie dobra, to się go po prostu, najzwyczajniej w świecie nie słucha!
Ksiądz nie jest automatem i nie jest zobowiązany we wszystkim i zawsze być posłusznym przełożonemu.
Wiem, że dla modernisty jest to nie pojęte. Franciszek zwłaszcza nie może pojąć, jak to jest, że jego genialne pomysły mogą być kwestionowane. Vide: kardynalskie dubia..

Śr maja 08, 2019 10:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Barney napisał(a):

Posłuszeństwo biskupowi jest na którymś tam dopiero miejscu w hierarchii posłuszeństwa. Jeśli przełożony nakłania do czynienia zła, bądź utrudnia czynienie dobra, to się go po prostu, najzwyczajniej w świecie nie słucha!
Nie na temat. Ks Natankowi nikt nie kazał czynić zła.
Cytuj:
Ksiądz nie jest automatem i nie jest zobowiązany we wszystkim i zawsze być posłusznym przełożonemu.
Z wyjątkiem sytuacji skrajnych - jest zobowiązany. To zresztą przyrzekał.
To tak jakbyś napisał "Małżonek nie jest automatem i nie jest zobowiązany zawsze i wszędzie byc wiernym zonie".
Cytuj:
Wiem, że dla modernisty jest to nie pojęte. Franciszek zwłaszcza nie może pojąć, jak to jest, że jego genialne pomysły mogą być kwestionowane. Vide: kardynalskie dubia..
Widzę, że wszystko Ci sie kojarzy z obecnym papieżem. Jakaś obsesja?

Śr maja 08, 2019 10:46 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Barney napisał(a):
Nie ufam kapłanom, którzy się tylko ślizgają, nie wychylają, by nie narazić się swojemu biskupowi. Taki typ BMW, którego głównym świętym jest święty spokój.

Oj watchman, watchman.. Na czele lokalnego kościoła stoi biskup, a nie nawet i super prawy i pobożny prezbiter (i biskup i prezbiter to kapłani, jakbyś nie wiedział). To biskup ma władzę odpuszczania grzechów którą to władzę deleguje na prezbiterów. To biskup zezwala na odprawianie Eucharystii prezbiterowi na terenie swojej jurysdykcji, a nie na odwrót. W sprawach doktrynalnych i kultu to biskup podejmuje decyzje (chyba że są one w gestii Watykanu). To biskup rozstrzyga sprawy kanoniczno-prawne (chyba że są one akurat w gestii Watykanu). Oczywiście może (i często to robi) scedować część swoich uprawnień na swoich zaufanych ludzi.

Ty w swoim zapale powywracałeś wszystko do góry nogami. Mimo że hierarchia jest taka:
Biskup Rzymu -> lokalny biskup (poprzez Konferencje Episkopatu) -> proboszcz (prezbiter) -> wikary (prezbiter), Tobie się wydaje że jest na odwrót.

Śr maja 08, 2019 10:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
watchman napisał(a):
Barney napisał(a):
Wiem ze to tylko pomyłka, ale na wszelki wypadek prostuję - powinno być tak:
PeterW napisał(a):
watchman napisał(a):

:)

Śr maja 08, 2019 11:36 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
.Wespecjan, sprobuje wytlumaczyc ci zmiany w Kosciele na zasadach budowlanych, bo widze ze potrzebujesz zobrazowania tematu.
Otoz kazda budowla gdy jest zmieniana-rozbudowywana i modernizowana ma w sobie wiekszosc starych elementow i one nadal stanowia ta konstrukcje.
Nie mozesz wrocic do jednej z poprzednich konstrukcji wyburzajac to co zmienione-dobudowane bo zniszczysz nie tylko to co nowe ale i wiekszosc tego co stare.
Mozna tez uzyc buldozera i pozniej odbudowac-zrekonstruowac to stare, ale to juz nie bedzie to to samo stare tak jak chocby to co sie spalilo w katedrze Notre Dame.

Podobnie jest jest z Kosciolem i nie da sie usunac nowego bez zniszczenia pozostalosci starego.
Ty bys pewnie chcial uzyc buldozera i odbudowac, ale to Kosciol Chrystusa a nie twoj wiec lepiej sie za to nie zabieraj.
Tutaj falsyfikuję twoje tezy tym obrazkiem z restauracji kościoła St. Mary’s w Fennimore, Wisconsin, SZA (symbolizującym możliwości restauracji Kościoła) bez zbędnego komentarza:

Oryginalny wygląd z 1910

Obrazek

Tutaj po "renowacji" posoborowej z lat '70 ubiegłego wieku:

Obrazek

A tutaj restauracja kościoła do oryginału:

Obrazek

"Ojciec Father Galvez, który został proboszem w 2011 roku uznał, że piękna sztuka liturgiczna i subtelne wykończenia na zamówienie, są ważną częścią stworzenia przestrzeni, która podnosi doświadczenie kultu i w ten sposób rozpoczął drogę do odtworzenia ducha oryginalnego wnętrza kościoła."
https://conradschmitt.com/project/st-ma ... wisconsin/

Śr maja 08, 2019 12:07 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Następna strona