Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 14, 2021 8:17 amUtwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371 ... 379  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):

To prawda że w Biblii nie jest użyte słowo "transfuzja" ale jest wyraźnie powiedziane że nie można spożywać krwi. A TK jest w pewnym sensie "spożywana" przez organizm biorcy.

Dzi ap 15:. 20?Wystarczy im napisać, żeby powstrzymywali się od tego, co ofiarowano bożkom, od niemoralnych kontaktów seksualnych, od mięsa uduszonych zwierząt i od krwi.


Zalecenie z Dz 15,20 mówiące o powstrzymywaniu się o krwi jest warunkowe, i nie stosuje się do każdej sytuacji.Apostołowie, dali to zalecenie, aby nie gorszyć chrześcijan pochodzenia żydowskiego, którzy byli przywiązani do starych praw.Zauważ, że Apostoł Jakub, motywując zalecenie powstrzymywania się od krwi, jako powód takiego zachowania, wymienia obecność chrześcijan pochodzenia żydowskiego w każdym mieście:

"Mojżesz bowiem od pokoleń ma w różnych miastach tych, którzy go głoszą w synagogach, ponieważ jego pisma czyta się w każdy szabat." (Dz 15,21)

Jak więc widać, powodem dania nakazu powstrzymywania się od krwi, są chrześcijanie pochodzenia żydowskiego, przywiązani do Prawa Mojżeszowego, zakazującego spożywania krwi.Tak więc, to zalecenie powstrzymywania się od krwi, miało być realizowane przez chrześcijan tylko wtedy, kiedy w pobliżu znajdowali się żydzi, którzy mogli się zgorszyć.


Pt maja 31, 2019 4:15 am
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 789
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Sahcim pisze

Cytuj:
Dlaczego kręcisz skoro trochę wcześniej stwierdziłeś, że wyznajsz Jezusa jako swojego Pana i Boga.czyli nie tylko jedną ale także drugą... ? To jak to w końcu jest...Ilu ty Bogów wyznajesz(czcisz) Jacku ?

Czytaj ze zrozumieniem, a nie z fanatyzmem. Wyraźnie przed stwierdzeniem iż ŚJ wyznają Jezus za Pana i Boga określiłem w jakim znaczeniu. Zatem czytaj kontekst, a nie wyrywaj zdania z kontekstu.

Cytuj:
Jeśli tylko jeden jest Bogiem wszechmocnym, a drugi nie, to jak możesz wyznawać swoim Panem i Bogiem nie wszechmocnego jeśli masz wyraźnie napisane w Biblii: Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma Boga

I tu się właśnie uwidocznia twoja blokada rozumienia. Nie możesz a raczej nie chcesz - jak sądzę- wyjść z narzuconych ci torów myślowych przez Kościół. Słowa z Izajasz które cytujesz trzeba rozumieć pod kontem czasu w jakim zostały wypowiedziane czyli ogólnie mówiąc przed Chrystusem. Zatem w tamtym czasie dla narodu Bożego to był tylko jeden Pan i Bóg Jahwe. Teraz sytuacja jest troszkę inna. Jahwe Bóg ustanowił Jezusa Chrystusa swoim zwierzchnikiem i pełnomocnikiem i przekazał mu właściwie wszystko za wyjątkiem oczywiście Jego samego.

1Kor 15:27 Bóg przecież „wszystko położył pod jego nogi”. Ale gdy powiedziano, że wszystko zostało mu podporządkowane, jest oczywiste, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko podporządkował.

Zatem teraz Panem Jest pełnomocnik Jezus Chrystus.

Hebr 2:10 Aby doprowadzić wielu synów do chwały, Ten, dla którego i przez którego wszystko istnieje, słusznie postanowił, by Naczelny Pełnomocnik w sprawie ich wybawienia został wydoskonalony przez cierpienie.
Hebr 12:. 2 Uważnie wpatrujmy się przy tym w Jezusa — Naczelnego Pełnomocnika i Udoskonaliciela naszej wiary. Dla radości, która go czekała, przetrwał on pal męki, gardząc hańbą, i zasiadł po prawej stronie tronu Boga.
Dzieje 3:15 I zabiliście Naczelnego Pełnomocnika w sprawie życia. Ale Bóg go wskrzesił, czego my jesteśmy świadkami


przy czym logika głośno krzyczy że pełnomocnik nie może być jednocześnie zwierzchnikiem jak by wynikało z dogmatu o Trójcy. Bo bez sensu było by żeby Bóg zwierzchnik ustanowiłby samego siebie Jezusa Chrystusa pełnomocnikiem. To absurd.


Cytuj:
Ale o co ci chodzi...toż sam stwierdzasz wyżej(jak rozumiem na podstawie Biblii, a nie jakiegoś widzimisię), że może być Jeden Bóg wszechmocny, a poza nim osoby Boskie...


Chodzi mi o to że jak przychodzi do konkretów i ja pytam gdzie to pisze to nie przedstawiasz faktów z Biblii tylko " w Biblii jest gdzieś napisane" w domyśle "se poszukaj"

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt maja 31, 2019 3:39 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 789
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacob pisze


Cytuj:
Zalecenie z Dz 15,20 mówiące o powstrzymywaniu się o krwi jest warunkowe, i nie stosuje się do każdej sytuacji.

Primo. To nie jest zalecenie bo zalecenie z definicji jest formą sugestii z którą można się zgodzić lub nie. Inaczej. Jak się zalecenie nie podoba można go nie wykonać bez konsekwencji. Zatem jest to nakaz.
Duo. Nakaz ten nie jest warunkowy ponieważ w wersecie 28 jest powiedziane że jest to "ciężar" konieczny. Konieczność z definicji jest bezwarunkowa, bezwzględna. Zatem nie może być coś jednocześnie warunkowe i konieczne bo to w brew logice.


Cytuj:
Apostołowie, dali to zalecenie, aby nie gorszyć chrześcijan pochodzenia żydowskiego, którzy byli przywiązani do starych praw.Zauważ, że Apostoł Jakub, motywując zalecenie powstrzymywania się od krwi, jako powód takiego zachowania, wymienia obecność chrześcijan pochodzenia żydowskiego w każdym mieście:

"Mojżesz bowiem od pokoleń ma w różnych miastach tych, którzy go głoszą w synagogach, ponieważ jego pisma czyta się w każdy szabat." (Dz 15,21)

Cytuj:
Jak więc widać, powodem dania nakazu powstrzymywania się od krwi, są chrześcijanie pochodzenia żydowskiego, przywiązani do Prawa Mojżeszowego, zakazującego spożywania krwi.Tak więc, to zalecenie powstrzymywania się od krwi, miało być realizowane przez chrześcijan tylko wtedy, kiedy w pobliżu znajdowali się żydzi, którzy mogli się zgorszyć.Radzę ze zrozumieniem przeczytać cały rozdział 15. jest tam wystarczająco jasno wyłuszczone z jakiego powodu Apostołowie dali ten nakaz. Chodziło o to czy uczniowie z narodów mają się dać obrzezać n czy nie, a nie że powodem było niegorszenie uczniów pochodzenia Żydowskiego. Poza ty skoro powstrzymywanie się od krwi miałoby być warunkowe to w takim razie pozostałe wymienione przez apostołów czynności również musiałyby być tylko warunkowe. Czy w twoim kościele uczy się że uprawianie niemoralnego seksu jest warunkowe by nie gorszyć innych? Bo to by znaczyło że jeśli inni nie wiedzą o niemoralnym seksie, nie gorszą się nim, a to znaczy że po cichu można go sobie praktykować do woli. Co to za wyznanie jeśli można wiedzieć? Pewnie wieli byłoby zainteresowanych takimi naukami;)


Dziej 15:. 20 Wystarczy im napisać, żeby powstrzymywali się od tego, co ofiarowano bożkom, od niemoralnych kontaktów seksualnych, od mięsa uduszonych zwierząt i od krwi. 21 Bo od najdawniejszych czasów w każdym mieście byli ludzie, którzy przekazywali słowa Mojżesza. Jego pisma odczytuje się w synagogach w każdy szabat”.[…]28 Bo duch święty i my sami uznaliśmy za słuszne nie nakładać na was dodatkowego ciężaru, z wyjątkiem następujących rzeczy koniecznych: 29 Macie powstrzymywać się od tego, co ofiarowano bożkom, od krwi, od mięsa uduszonych zwierząt i od niemoralnych kontaktów seksualnych. Jeśli będziecie się tego starannie wystrzegać, dobrze się wam powiedzie. Bądźcie zdrowi!”.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt maja 31, 2019 3:48 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
Primo. To nie jest zalecenie bo zalecenie z definicji jest formą sugestii z którą można się zgodzić lub nie. Inaczej. Jak się zalecenie nie podoba można go nie wykonać bez konsekwencji. Zatem jest to nakaz.


No właśnie, zalecenie jest formą sugestii, i taką właśnie sugestię, znajdujemy w liście, który został wysłany chrześcijanom pochodzenia pogańskiego w Antiochii, w Syrii i w Cylicji.W liście tym, nie ma wezwania, że mają się oni bezwzględnie do tego stosować, ale proste zastrzeżenie, że "Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego." (Dz 15,29)

Jacek.J napisał(a):
Duo. Nakaz ten nie jest warunkowy ponieważ w wersecie 28 jest powiedziane że jest to "ciężar" konieczny. Konieczność z definicji jest bezwarunkowa, bezwzględna. Zatem nie może być coś jednocześnie warunkowe i konieczne bo to w brew logice.


Nakaz ten jest warunkowy, gdyż w Dz 15,21 występuje słowo "bowiem". Spójnik "bowiem" ma zawsze znaczenie wyjaśniające, ograniczające do konkretnej sytuacji.Zwróć również uwagę na to, że mimo iż Dz 15,28 mówią, że to "konieczne", to jednak Apostoł Paweł pokazał, że mięsny zakaz, wymieniony w Dz 15,20 można było ominąć (1 Kor 10,25-28). Podobnie jest z krwią.

Jacek.J napisał(a):
Radzę ze zrozumieniem przeczytać cały rozdział 15. jest tam wystarczająco jasno wyłuszczone z jakiego powodu Apostołowie dali ten nakaz. Chodziło o to czy uczniowie z narodów mają się dać obrzezać n czy nie, a nie że powodem było niegorszenie uczniów pochodzenia Żydowskiego.


Owszem, jest tam wystarczająco jasno napisane, z jakiego powodu Apostołowie dali ten nakaz, ale bynajmniej nie z tego, o którym napisałeś.Powodem, dla którego Apostołowie dali nakaz powstrzymywania się od krwi, byli chrześcijanie pochodzenia żydowskiego, przywiązani do Prawa Mojżeszowego obecni w każdym mieście.

W Dz 15,21 występuje grecki spójnik "γαρ".Spójnik ten, oznacza m.in. "przyczynę, wyjaśnienie".Spójnika tego, używa się "Dla oznaczenia powodu, przyczyny, racji czegoś powiedzianego, bo, bowiem, gdyż, ponieważ" (Wielki słonik Grecko-Polski Nowego Testamentu str.1056) Apostoł Jakub, mówiąc o powstrzymywaniu się od krwi, motywuje to słowami:

"Albowiem (gr.γαρ) Mojżesz od dawnych pokoleń ma w każdym mieście tych, którzy go głoszą w synagogach, bo czyta się go w każdy sabat." (Dz 15,21)

Czyli nawróceni z pogaństwa chrześcijanie, mają powstrzymywać się od krwi, ponieważ, w każdym mieście znajdują się chrześcijanie pochodzenia żydowskiego, przywiązani do Prawa Mojżeszowego, którzy mogą się tym zgorszyć.

Jacek.J napisał(a):
Poza ty skoro powstrzymywanie się od krwi miałoby być warunkowe to w takim razie pozostałe wymienione przez apostołów czynności również musiałyby być tylko warunkowe.


Nakaz powstrzymywania się od nierządu, jest już odrębną kwestią od wspomnianego powstrzymywania się od krwi, i powód istnienia tego nakazu, nie wiązał się już bezpośrednio z wspomnianymi w Dz 15,21 chrześcijanami pochodzenia żydowskiego.Nakaz co do powstrzymywania się od nierządu, nie posiada już takich samych cech względności jak nakaz odnośnie powstrzymywania się od krwi, który był uzależniony od obecności chrześcijan pochodzenia żydowskiego.Nakaz co do powstrzymywania się od nierządu, obowiązywał chrześcijan pochodzenia pogańskiego, bez względu na obecność judeochrześcijan.

Jacek.J napisał(a):
Czy w twoim kościele uczy się (...)


Na kpiny, i personalne ataki nie odpowiadam.


Pt maja 31, 2019 5:06 pm
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 789
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacob pisze

Cytuj:
Nakaz ten jest warunkowy, gdyż w Dz 15,21 występuje słowo "bowiem". Spójnik "bowiem" ma zawsze znaczenie wyjaśniające, ograniczające do konkretnej sytuacji.

:)) takiego "magika" to pierwszy raz spotykam. Czuję że będzie z tobą niezła zabawa. Ale przejdźmy do analizy Dzie 15 20,21.

20 lecz trzeba im napisać, by się powstrzymywali od rzeczy splugawionych przez bożki i od rozpusty, i od tego, co uduszone, i od krwi. 21 Mojżesz bowiem od starożytnych czasów miał w jednym mieście po drugim tych, którzy go głoszą, ponieważ w każdy sabat odczytuje się go na głos w synagogach”.


W 20 wersecie Apostołowie nakazują by przekazać uczniom z narodów by powstrzymywali się od m.in. Krwi. I dalej 21;
"Mojżesz bowiem od starożytnych czasów " żeby było łatwiej zrozumieć, synonimem słowa "bowiem" jest "ponieważ". Inaczej można zapisać to zdanie …. "Ponieważ Mojżesz od starożytnych czasów"…. Parafrazując te słowa aby było dla ciebie jaśniej można by było je zapisać tak;

Cytuj:
Zwróć również uwagę na to, że mimo iż Dz 15,28 mówią, że to "konieczne", to jednak Apostoł Paweł pokazał, że mięsny zakaz, wymieniony w Dz 15,20 można było ominąć (1 Kor 10,25-28).

Czyli chcesz powiedzieć że ciebie uczą iż Paweł uczył chrześcijan przestrzegania prawa i jednocześnie jak to prawo omijać? Tak to rozumiesz? To tworzy precedens i przy jego pomocy można sobie ominąć każde z praw Chrystusowych jakie się chce moim zdaniem.
W I w. n.e. wśród narodów pogańskich znany był rytuał ofiarowywania mięsa bożkom. Podczas takiej uroczystości jedną porcję mięsa zwierzęcia ofiarnego kładziono na ołtarzu, drugą otrzymywali kapłani, a trzecią ofiarodawca, który przygotowywał z niej posiłek w świątyni lub w domu. To ważne że czasami przynoszono porcję mięsa ofiarowanego bożką do
d o m u .
Jednakże część mięsa ofiarowanego bożkom często wystawiano na sprzedaż w jatkach, zwanych mákellon.
Wielu chrześcijan przed nawróceniem się jadało z nabożną czcią mięso ofiarowane bożkom

1Ko 8:7 Jednak nie wszyscy mają tę wiedzę. Niektórzy dawniejsi czciciele bożków, jedząc pokarm ofiarowany bożkowi, kalają swoje słabe sumienie

Stawali się w ten sposób „współuczestnikami demonów” reprezentowanych przez te bożki

1Ko 10:20 Nie. Mówię raczej, że to, co inne narody składają w ofierze, składają w ofierze demonom, a nie Bogu. A nie chcę, żebyście mieli coś wspólnego z demonami.


. Chcąc uchronić chrześcijan przed tą formą bałwochwalstwa, apostołowie wystosowało pod natchnieniem ducha świętego oficjalny list zakazujący uczestniczenia w rytualnym spożywaniu mięsa ofiarowanego bożkom

Dz 15:19 Dlatego moje zdanie jest takie: Nie należy robić trudności ludziom z innych narodów, którzy się nawracają do Boga. 20 Wystarczy im napisać, żeby powstrzymywali się od tego, co ofiarowano bożkom, od niemoralnych kontaktów seksualnych, od mięsa uduszonych zwierząt i od krwi. 21 Bo od najdawniejszych czasów w każdym mieście byli ludzie, którzy przekazywali słowa Mojżesza. Jego pisma odczytuje się w synagogach w każdy szabat”.
22 Wtedy apostołowie i starsi oraz cały zbór postanowili wybrać spośród siebie Judasa nazywanego Barsabbasem i Sylasa — którzy przewodzili braciom — i wysłać ich do Antiochii razem z Pawłem i Barnabasem. 23 Napisali i przekazali za ich pośrednictwem taki list:
„Do braci w Antiochii, Syrii i Cylicji pochodzących z innych narodów od apostołów i starszych, waszych braci: Przyjmijcie nasze pozdrowienia!

Z drugiej strony rytualne ofiarowanie mięsa bożkom w żaden sposób go nie zmieniało, więc chrześcijanin mógł z czystym sumieniem kupić mięso w jatce, która była zaopatrywana m.in. przez świątynie. Nie miało już ono znaczenia religijnego. Niczym nie różniło się od innego mięsa i dlatego chrześcijanin nie musiał dociekać jego pochodzenia

1Ko 10:25, 26Wszystko, co sprzedają na targu mięsnym, jedzcie, o nic nie wypytując ze względu na swoje sumienie. 26 Bo „do Jehowy należy ziemia i wszystko, co na niej


Chrześcijanin zaproszony do kogoś na posiłek nie był zobowiązany dopytywać się, gdzie gospodarz kupił mięso; mógł je spożywać z czystym sumieniem. Gdyby jednak ktoś z obecnych zaznaczył, że zostało ono „złożone w ofierze”, czyli to była by właśnie ta porcja mięsa złożona w ofierze bożkom, a jedzona w domu, chrześcijanin musiał zrezygnować z jedzenia, by nie stać się uczestnikiem stołu demonów.
Jak wynika z tego, co wyniesiony do chwały Jezus Chrystus powiedział Janowi o zborach w Pergamonie i Tiatyrze, niektórzy chrześcijanie przestali respektować apostolskie postanowienie i jadali rzeczy ofiarowane bożkom

Obj 2: 20 „‚Mam jednak przeciw tobie to, że tolerujesz Jezebel, kobietę, która nazywa siebie prorokinią oraz naucza i zwodzi moich niewolników, żeby dopuszczali się niemoralności i jedli to, co ofiarowano bożkom.


Cytuj:
Czyli nawróceni z pogaństwa chrześcijanie, mają powstrzymywać się od krwi, ponieważ, w każdym mieście znajdują się chrześcijanie pochodzenia żydowskiego, przywiązani do Prawa Mojżeszowego, którzy mogą się tym zgorszyć.

:) ponieważ chrześcijanie pochodzenia żydowskiego, przywiązani do prawa Mojżeszowego dobrze o tym wiedzą i nie trzeba im o tym pisać


Cytuj:
Nakaz powstrzymywania się od nierządu, jest już odrębną kwestią od wspomnianego powstrzymywania się od krwi,

Gdzie ty w tym fragmencie Dziejów apostolskich widzisz wyodrębnienie to Bóg jeden wie

Cytuj:
i powód istnienia tego nakazu, nie wiązał się już bezpośrednio z wspomnianymi w Dz 15,21 chrześcijanami pochodzenia żydowskiego

??? Co za brednie! Czyli co ? Chrześcijanie pochodzenia żydowskiego mogli sobie uprawiać nierząd bo się z nimi nie wiązało?


Cytuj:
Nakaz co do powstrzymywania się od nierządu, nie posiada już takich samych cech względności jak nakaz odnośnie powstrzymywania się od krwi,

??? Przecież jest w tym samym zdaniu co nakaz powstrzymywania się od krwi i określony tym samym słowem "powstrzymywać" gdzie ty wyczytałeś takie wyodrębnienie. Człowieku głosisz prywatną ewangelię!

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt maja 31, 2019 8:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11160
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
Sahcim pisze

Cytuj:
Dlaczego kręcisz skoro trochę wcześniej stwierdziłeś, że wyznajsz Jezusa jako swojego Pana i Boga.czyli nie tylko jedną ale także drugą... ? To jak to w końcu jest...Ilu ty Bogów wyznajesz(czcisz) Jacku ?
Czytaj ze zrozumieniem, a nie z fanatyzmem.
Dlaczego wpierasz mi czytanie bez zrozumienia skoro z twoich słów wynika jednoznacznie, że wyznajesz dwóch Bogów:
- jednego nie najwyższego(Jezus)
- drugiego najwyższego(Ojciec Jezusa) ??
Cytuj:
Wyraźnie przed stwierdzeniem iż ŚJ wyznają Jezus za Pana i Boga określiłem w jakim znaczeniu.
No i co z tego, że określiłeś w jakim znaczeniu wyznajesz Jezusa Panem i Bogiem skoro wyznawanie Go nie najwyższym Bogiem świadczy, że wyznajesz dwóch Bogów: Najwyższego i nie Najwyższego...
Cytuj:
Zatem czytaj kontekst, a nie wyrywaj zdania z kontekstu.
A gdzie jest ów inny kontekst, którego niby nie odczytałem poza tym, w którym przekonujesz iż wierząc w Boskie pochodzenie Jezusa/Jego boskość nie uznajesz Go jednak Bogiem Najwyższym, a mimo to wyznajesz Go za Pana i Boga twierdząc, że nie jest On drugim Bogiem...?

Jacek.J napisał(a):
sahcim napisał(a):
Jeśli tylko jeden jest Bogiem wszechmocnym, a drugi nie, to jak możesz wyznawać swoim Panem i Bogiem nie wszechmocnego jeśli masz wyraźnie napisane w Biblii: Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma Boga
I tu się właśnie uwidocznia twoja blokada rozumienia. Nie możesz a raczej nie chcesz - jak sądzę- wyjść z narzuconych ci torów myślowych przez Kościół.
Czyżby...no to zobaczmy
Cytuj:
Słowa z Izajasz które cytujesz trzeba rozumieć pod kontem czasu w jakim zostały wypowiedziane czyli ogólnie mówiąc przed Chrystusem.
Zatem w tamtym czasie dla narodu Bożego to był tylko jeden Pan i Bóg Jahwe.
WOW...czyżbyś sugerował zatem, że w okresie „przed Chrystusem” ktoś taki jak prorok Izajasz nie miał pojęcia, że istnieje Ten, kogo król Dawid(też prorok Pański) nazywa swoim Panem(patrz Ps 110)...?? I ty mi mówisz o jakiejś blokadzie... :P
Cytuj:
Teraz sytuacja jest troszkę inna. Jahwe Bóg ustanowił Jezusa Chrystusa swoim zwierzchnikiem i pełnomocnikiem i przekazał mu właściwie wszystko za wyjątkiem oczywiście Jego samego.
Czyli niby co tu usiłujesz powiedzieć, że dla Bożego narodu teraz już nie istnieje tylko i wyłącznie jeden Bóg(jak mówi Pismo) ale wielu Bogów i wszyskich ich można wyznawać Bogiem ??
Cytuj:
Zatem teraz Panem Jest pełnomocnik Jezus Chrystus.
Nie wydziwiaj, bo Dawid już na długo przed Izajaszem nazywa Jezusa swoim Panem...
Cytuj:
przy czym logika głośno krzyczy że pełnomocnik nie może być jednocześnie zwierzchnikiem jak by wynikało z dogmatu o Trójcy. Bo bez sensu było by żeby Bóg zwierzchnik ustanowiłby samego siebie Jezusa Chrystusa pełnomocnikiem. To absurd.
To żaden absurd gdy się wierzy i wyznaje, że w narodzonym z Maryi i chodzącym po ziemi Jezusie „przebywały” dwie natury:
- natura bytu duchowego, co do pochodzenia Boskiego - Słowo Najwyższego
- natura bytu duchowo-materialnego/cielesnego, co do pochodzenia ludzkiego - Syn Maryi
Cytuj:
Chodzi mi o to że jak przychodzi do konkretów i ja pytam gdzie to pisze to nie przedstawiasz faktów z Biblii tylko " w Biblii jest gdzieś napisane" w domyśle "se poszukaj"
[/quote]Po pierwsze, gdyby ci chodziło o konkrety, to nie pytał byś gdzie jest napisane w Biblii, że Bóg jest w trzech Osobach gdyż sam twierdzisz, że Jezus jest osobą Boską, a po drugie, popatrz sobie co masz napisane w tytule założonego przez ciebie wątku...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt maja 31, 2019 10:03 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
:)) takiego "magika" to pierwszy raz spotykam. Czuję że będzie z tobą niezła zabawa. Ale przejdźmy do analizy Dzie 15 20,21.

20 lecz trzeba im napisać, by się powstrzymywali od rzeczy splugawionych przez bożki i od rozpusty, i od tego, co uduszone, i od krwi. 21 Mojżesz bowiem od starożytnych czasów miał w jednym mieście po drugim tych, którzy go głoszą, ponieważ w każdy sabat odczytuje się go na głos w synagogach”.


W 20 wersecie Apostołowie nakazują by przekazać uczniom z narodów by powstrzymywali się od m.in. Krwi. I dalej 21;
"Mojżesz bowiem od starożytnych czasów " żeby było łatwiej zrozumieć, synonimem słowa "bowiem" jest "ponieważ". Inaczej można zapisać to zdanie …. "Ponieważ Mojżesz od starożytnych czasów"…. Parafrazując te słowa aby było dla ciebie jaśniej można by było je zapisać tak;


Uciąłeś swoją wypowiedź w połowie, tak, iż nie wiadomo o co Ci w ogóle chodzi, tym samym nie mam się nawet do czego odnieść.

Jacek.J napisał(a):
Czyli chcesz powiedzieć że ciebie uczą iż Paweł uczył chrześcijan przestrzegania prawa i jednocześnie jak to prawo omijać? Tak to rozumiesz? To tworzy precedens i przy jego pomocy można sobie ominąć każde z praw Chrystusowych jakie się chce moim zdaniem.


Chcę powiedzieć, a raczej napisać, że Apostoł Paweł w 1 Liście do Koryntian, odnosi się do zakazu spożywania pokarmów ofiarowanych bożkom, piszę on:

"Tak więc wszystko, cokolwiek w jatce sprzedają, spożywajcie, niczego nie dociekając - dla spokoju sumienia.Pańska bowiem jest ziemia i wszystko, co ją napełnia.Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic - dla spokoju sumienia.A gdyby ktoś powiedział: «To było złożone na ofiarę» - nie jedzcie przez wzgląd na tego, który was ostrzegł, i z uwagi na sumienie.Mam na myśli sumienie nie twoje, lecz bliźniego. Bo dlaczego by czyjeś sumienie miało wyrokować o mojej wolności? Jeśli ja coś spożywam dzięki czyniąc, to czemu mam być spotwarzany z powodu tego, za co dzięki czynię? Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie.Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego,podobnie jak ja, który się staram przypodobać wszystkim pod każdym względem nie szukając własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni." (1 Kor 10,25-33)

Jak więc widać, Św.Paweł piszę, że chrześcijanin, ma się powstrzymać od tych pokarmów tylko wtedy, gdy ktoś stojący z boku poczuje się tym zgorszony.Stwierdza on również, że chrześcijanin może spożywać wszystko, co sprzedają rzeźnicy i nie musi się powstrzymywać od żadnego pokarmu, który można u nich kupić. A to oznacza, że można także kupić i spożyć potrawę sporządzoną z krwi.

Jacek.J napisał(a):
W I w. n.e. wśród narodów pogańskich znany był rytuał ofiarowywania mięsa bożkom (...)


Może tak napisał byś coś od siebie, a nie przepisywał ze strażnicowych broszurek ? To co przepisałeś, ma się nijak do tego, co napisałem.

Jacek.J napisał(a):
:) ponieważ chrześcijanie pochodzenia żydowskiego, przywiązani do prawa Mojżeszowego dobrze o tym wiedzą i nie trzeba im o tym pisać


Mam prośbę, czytaj ze zrozumieniem to, co do Ciebie piszę.List Apostołów był skierowany do chrześcijan nawracających się z pogaństwa, a nie chrześcijan pochodzenia żydowskiego.Dlatego też, Apostołowie, dla chrześcijan pochodzenia pogańskiego wydali polecenie, aby ci powstrzymali się od spożywanie krwi w obecności judeochrześcijan, którzy przywiązani jeszcze do Prawa Mojżeszowego, które zakazywało spożywania krwi, mogli się tym zgorszyć.


Jacek.J napisał(a):
Gdzie ty w tym fragmencie Dziejów apostolskich widzisz wyodrębnienie to Bóg jeden wie


Jak przestaniesz wyrywać moje wypowiedzi z kontekstu, to dowiesz się gdzie.

Jacek.J napisał(a):
??? Co za brednie! Czyli co ? Chrześcijanie pochodzenia żydowskiego mogli sobie uprawiać nierząd bo się z nimi nie wiązało?


Naucz się czytać ze zrozumieniem to, co się do Ciebie piszę.

Jacek.J napisał(a):
??? Przecież jest w tym samym zdaniu co nakaz powstrzymywania się od krwi i określony tym samym słowem "powstrzymywać" gdzie ty wyczytałeś takie wyodrębnienie. Człowieku głosisz prywatną ewangelię!


Wszystko wyjaśniłem w poprzednich postach.To, że fakty które przedstawiłem zaprzeczają wyznawanym przez Ciebie poglądom, to już nie mój problem.


Pt maja 31, 2019 10:37 pm
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 789
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Sahcim pisze
Cytuj:
Dlaczego wpierasz mi czytanie bez zrozumienia skoro z twoich słów wynika jednoznacznie, że wyznajesz dwóch Bogów: 
- jednego nie najwyższego(Jezus) 
- drugiego najwyższego(Ojciec Jezusa) ?
?

?zaczynasz mnie przerażać. Czytasz to co napisałem, wyciągasz własne wnioski, odnosisz się do własnych wniosków i twierdzisz że ja czcze dwóch Bogów bo dla ciebie jest to jednoznaczne. A ja jednoznacznie już któryś raz informuję że czczę jednego Boga Jehowę. Natomiast Jezusa traktuję jako osobę Boską. I w tym sensie «osoby Boskiej« uznaję Jezusa za Pana i Boga. Dlatego zachęcam do czytania ze zrozumieniem tego co piszę, a nie wyciągania wniosków z tego co piszę. Postaraj się ze zrozumieniem uchwycić sens tego co piszę Oczywiście masz prawo wyciągać wnioski z tego co piszę, ale nie wmawiaj mi na tej podstawie poglądów.

Cytuj:
No i co z tego, że określiłeś w jakim znaczeniu wyznajesz Jezusa Panem i Bogiem skoro wyznawanie Go nie najwyższym Bogiem świadczy, że wyznajesz dwóch Bogów: Najwyższego i nie Najwyższego...


Ja rozumiem że usiłujesz podciągnąć wynik naszej rozmowy pod jednoznaczną informację z Biblii że jest tylko jeden Bóg a ja wyznaję «dwóch Bogów« czym chciałby mi udowodnić błąd w rozumieniu. A ja stoję na stanowisku że «jeden Bóg« odnosi się do jednego Boga Ojca wszechmocnego, stworzyciela Jehowy. Tak pisze w


1 Tym 2;5 Bóg jest jeden i jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus

Wyraźnie pisze tu że jest jeden Bóg i jeden pośrednik człowiek Jezus Chrystus. Jezus nie może być jednocześnie Jednym Bogiem i jednym pośrednikiem Tego Boga czyli samego siebie. To chyba jest logiczne i oczywiste.

Cytuj:
A gdzie jest ów inny kontekst, którego niby nie odczytałem poza tym, w którym przekonujesz iż wierząc w Boskie pochodzenie Jezusa/Jego boskość nie uznajesz Go jednak Bogiem Najwyższym, a mimo to wyznajesz Go za Pana i Boga twierdząc, że nie jest On drugim Bogiem...?


Jak przestaniesz nakładać na to co piszę własne nakładki wniosków i interpretacji, a zaczniesz czytać to co jest napisane to zobaczysz kontekst.


 
Cytuj:
WOW...czyżbyś sugerował zatem, że w okresie „przed Chrystusem” ktoś taki jak prorok Izajasz nie miał pojęcia, że istnieje Ten, kogo król Dawid(też prorok Pański) nazywa swoim Panem(patrz Ps 110)...?? I ty mi mówisz o jakiejś blokadzie... :P


Jak sam przytomnie zauważyłeś w Psalmie 110 Dawid wypowiada proroctwo dotyczące przyszłości, a nie stanu faktycznego na tamten czas to jest przed Chrystusem. A my deliberuje o tym kto był Panem Przed Chrystusem. Logika podpowiada że Chrystus nie mógł być Panem przed samym sobą. Chyba…..? Żeby przyjąć iż Chrystus podróżował wehikułem czasu:)

Cytuj:
Czyli niby co tu usiłujesz powiedzieć, że dla Bożego narodu teraz już nie istnieje tylko i wyłącznie jeden Bóg(jak mówi Pismo) ale wielu Bogów i wszyskich ich można wyznawać Bogiem ??


Chcę powiedzieć że Biblijne odniesienie wyrażone słowami «jeden Bóg« odnosi się wyłącznie do jedynego Boga Ojca Jehowy. Nie znaczy to automatycznie że nikogo już nie można nazwać Bogiem lub bogiem. Sam Jezus uczył;

Jan 10;Żydzi odparli: „Nie chcemy cię ukamienować za coś dobrego, ale za bluźnierstwo. Bo jesteś człowiekiem, a robisz z siebie boga”. 34 Jezus im odrzekł: „Czy w waszych Pismach nie napisano: ‚Powiedziałem: „Jesteście bogami”’? 35 Bóg więc nazwał ‚bogami’ tych, przeciw którym sam się wypowiadał — a przecież Pism nie można unieważnić. 36 Jak w takim razie mnie — którego Ojciec uświęcił i posłał na świat — możecie posądzać o bluźnierstwo, bo powiedziałem, że jestem Synem Bożym?

Jezus nie dementuje tu że są inni bogowie i nawet sam Bóg Ojciec ich nazywa «bogami«. Dobitnie takie rozumienie potwierdza Paweł słowami;

1Kor 8;Bo chociaż są tak zwani bogowie, czy to w niebie, czy na ziemi — a jest wielu takich „bogów” i wielu „panów” — 6 dla nas jest tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego żyjemy. I jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko powstało i dzięki któremu żyjemy

Zatem tak jak pisałem wyżej określenie «Jeden Bóg« odnosi się wyłącznie do Boga Ojca Jehowy i jest tylko jeden (obecnie) Pan Jezus Chrystus który nie może być jednocześnie własnym Ojcem. Chyba ……? Że uwzględnimy podróże w czasie:)


Cytuj:
Nie wydziwiaj, bo Dawid już na długo przed Izajaszem nazywa Jezusa swoim Panem…

Jezus dla Dawida stał się Panam dopiero «Po Chrystusie« natomiast Dawid nazwał Jezusa swoim Panem proroczo - z wyprzedzeniem.


Cytuj:
To żaden absurd gdy się wierzy i wyznaje, że w narodzonym z Maryi i chodzącym po ziemi Jezusie „przebywały” dwie natury: 
- natura bytu duchowego, co do pochodzenia Boskiego - Słowo Najwyższego 
- natura bytu duchowo-materialnego/cielesnego, co do pochodzenia ludzkiego - Syn Maryi Zatem jak sam świadczysz takie rozumienie jest wynikiem wiary i wyznania do czego oczywiście masz prawo i nikt z tym nie może dyskutować bo z wiarą się nie dyskutuje. No!? ….chyba że się jest idiotą;) co do nauki o dwóch naturach Jezusa to jest to nauka nie Biblijna tylko interpretowana ludzka, a więc można z nią dyskutować.

Cytuj:
quote]Po pierwsze, gdyby ci chodziło o konkrety, to nie pytał byś gdzie jest napisane w Biblii, że Bóg jest w trzech Osobach gdyż sam twierdzisz, że Jezus jest osobą Boską, a po drugie, popatrz sobie co masz napisane w tytule założonego przez ciebie wątku…


Co nie mienia faktu że jak ci «podpalę koszula na plecach« to robisz wygibasy;)

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pn cze 03, 2019 12:09 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6063
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Czy Ty czytasz to co napisałeś przed wysłaniem?
1
Jacek.J napisał(a):
A ja jednoznacznie już któryś raz informuję że czczę jednego Boga Jehowę. Natomiast Jezusa traktuję jako osobę Boską. I w tym sensie «osoby Boskiej« uznaję Jezusa za Pana i Boga.


2
Cytuj:

Jezus nie może być jednocześnie Jednym Bogiem i jednym pośrednikiem Tego Boga czyli samego siebie. To chyba jest logiczne i oczywiste.


Tak poza tym.. No logiczne może i być dla maciupkiego rozumku (żeby było jasne i Twojego i mojego i jakiegokolwiek człowieka), ale jest jak jest. Nie na darmo mam w stopce stale ten sam cytat..
Jest jeden Bóg w trzech Osobach. Nie trzech Bogów czy bogów, ale jeden.


Cytuj:
Chcę powiedzieć że Biblijne odniesienie wyrażone słowami «jeden Bóg« odnosi się wyłącznie do jedynego Boga Ojca Jehowy. Nie znaczy to automatycznie że nikogo już nie można nazwać Bogiem lub bogiem.


Acha.. Bo takie tam że "nie będziesz miał innych bogów przede Mną" zostało anulowane przez Ciało Kierownicze?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn cze 03, 2019 12:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11160
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
A ja jednoznacznie już któryś raz informuję że czczę jednego Boga Jehowę. Natomiast Jezusa traktuję jako osobę Boską. I w tym sensie «osoby Boskiej« uznaję Jezusa za Pana i Boga.
Czekaj, czekaj...ale ty przecież tylko Ojca Jezusa wyznajesz [czcisz] Bogiem, czyż nie? jeśli więc dla ciebie Bóg jest tylko jedną osobą, to żadna osoba nawet z „pochodzenia” boska nie może być przez ciebie wyznawana Bogiem, bo wtedy nazywasz/wyznajesz swoim Panem i Bogiem już nie tylko jedną osobę ale dwie...
Cytuj:
Ja rozumiem że usiłujesz podciągnąć wynik naszej rozmowy pod jednoznaczną informację z Biblii że jest tylko jeden Bóg a ja wyznaję «dwóch Bogów« czym chciałby mi udowodnić błąd w rozumieniu. A ja stoję na stanowisku że «jeden Bóg« odnosi się do jednego Boga Ojca wszechmocnego, stworzyciela Jehowy.
No właśnie...skoro więc „jeden Bóg” odnosi się tylko do Ojca Jezusa, to czy tytułowanie Panem i Bogiem kogoś, w kim się nie widzi tej Boskiej/duchowej jedności natury z Ojcem Jezusa nie jest sprzeczne z Prawem Boskim ?
Cytuj:
1 Tym 2;5 Bóg jest jeden i jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus

Wyraźnie pisze tu że jest jeden Bóg i jeden pośrednik człowiek Jezus Chrystus. Jezus nie może być jednocześnie Jednym Bogiem i jednym pośrednikiem Tego Boga czyli samego siebie. To chyba jest logiczne i oczywiste.
No właśnie...pisze jeden pośrednik człowiek zatem dlaczegóż to dla ciebie jest takie logiczne i oczywiste, że Jezus nie może być jednocześnie i Bogiem jedynym i pośrednikiem tegoż Boga(ducha) skoro wierząc, że przed przyjęciem ludzkiej natury Jezus stniał jak byt – istota duchowa z natury Boski(czyli będący duchową jednością z drugą osobą Boską - Ojcem) wierzysz(chyba?) także, że każde słowo wychodzące z ust zrodzonego z Maryi w ciele ludzkim Jezusa jest objawionym nam Słowem jedynego Boga(ducha) i każdy czyn Jezusa jest działaniem Boga(ducha) na ziemi...?
Cytuj:
Jak sam przytomnie zauważyłeś w Psalmie 110 Dawid wypowiada proroctwo dotyczące przyszłości, a nie stanu faktycznego na tamten czas to jest przed Chrystusem.
A my deliberuje o tym kto był Panem Przed Chrystusem. Logika podpowiada że Chrystus nie mógł być Panem przed samym sobą. Chyba…..? Żeby przyjąć iż Chrystus podróżował wehikułem czasu:)
Czyli co...zaprzeczasz, że przed przyjściem na świat w ciele ludzkim Jezus Chrystus dla Proroka Pańskiego stniał jak byt – istota duchowa z natury Boski i to właśnie Jego prorok Dawid nazywa swoim Panem ?
Cytuj:
Chcę powiedzieć że Biblijne odniesienie wyrażone słowami «jeden Bóg« odnosi się wyłącznie do jedynego Boga Ojca Jehowy.
Ok...zatem jeszcze raz czy dla ciebie Jezus jest jedynym Panem i Zbawicielem czy poza Jezusem wyznajesz jedynym Panem i Zbawicielem jeszcze kogoś wiecej...?
Cytuj:
Zatem tak jak pisałem wyżej określenie «Jeden Bóg« odnosi się wyłącznie do Boga Ojca Jehowy i jest tylko jeden (obecnie) Pan Jezus Chrystus który nie może być jednocześnie własnym Ojcem. Chyba ……? Że uwzględnimy podróże w czasie:)
WOW...byt – istota duchowa z natury Boski(Słowo Boże), przez którego(jak mówi Pismo „wszystko się stało” czyli czas także „i dzięki któremu także my jesteśmy”) i „podróże” w czasie...czy to może być dla Jacka godne wiary?
Apropo twoich domniemań iż „Pan Jezus Chrystus który nie może być jednocześnie własnym Ojcem” zajrzyj sobie do proroctwa Izajasza 9:6...dla niego niego Jezus może być nazywany: Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny...jak myślisz dlaczego?
Cytuj:
Jezus dla Dawida stał się Panam dopiero «Po Chrystusie« natomiast Dawid nazwał Jezusa swoim Panem proroczo - z wyprzedzeniem.
Nie zmyślaj...
Cytuj:
co do nauki o dwóch naturach Jezusa to jest to nauka nie Biblijna tylko interpretowana ludzka, a więc można z nią dyskutować.
Oczywiście, że można ale wtedy wierząc, że w życiu jednorodzonego Syna Bożego istniał okres „od zrodzenia do przyjścia na ziemię jako człowiek” (a czas takiego istnienia jest bliżej nie określony) iż „istniał wówczas jak byt – istota duchowa z natury Boski” trzeba wmawiać sobie wbrew Biblii i logice, że ów byt z natury Boski czyli Słowo Boże, stając się(jak mówi Pismo) ciałem(Wcielenie), przestał być istotą duchową co do natury Boską czyli Słowem Boga, a co za tym idzie to co mówił nie było Słowem Boga i jego czyny nie były działaniem Bożym na ziemi...tak to widzisz?
Cytuj:
Co nie mienia faktu że jak ci «podpalę koszula na plecach« to robisz wygibasy;)
No właśnie...tylko, że ty niczego nie podpaliłeś ale po moim wyjaśnieniu uświadomiłeś sobie, że to jest strzał w twoją własną stopę...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn cze 03, 2019 4:29 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
Chcę powiedzieć że Biblijne odniesienie wyrażone słowami «jeden Bóg« odnosi się wyłącznie do jedynego Boga Ojca Jehowy.


Nie jest to prawda.Również Jezus, został nazwany "jedynym Bogiem" (por.J 1,18; Wielki słownik Grecko-Polski Nowego Testamentu str. 403, znaczenie słowa "μονογενης")


Pn cze 03, 2019 5:01 pm
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 789
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
PeterW napisał(a):
Czy Ty czytasz to co napisałeś przed wysłaniem?
1
Jacek.J napisał(a):
A ja jednoznacznie już któryś raz informuję że czczę jednego Boga Jehowę. Natomiast Jezusa traktuję jako osobę Boską. I w tym sensie «osoby Boskiej« uznaję Jezusa za Pana i Boga.


2
Cytuj:

Jezus nie może być jednocześnie Jednym Bogiem i jednym pośrednikiem Tego Boga czyli samego siebie. To chyba jest logiczne i oczywiste.


Tak poza tym.. No logiczne może i być dla maciupkiego rozumku (żeby było jasne i Twojego i mojego i jakiegokolwiek człowieka), ale jest jak jest. Nie na darmo mam w stopce stale ten sam cytat..
Jest jeden Bóg w trzech Osobach. Nie trzech Bogów czy bogów, ale jeden.


Kolego! Jak się wyrywa zdania z kontekstu pomijając cały kontekst to wychodzą dziwolągi.
Czytając postaraj się ogarnąć rozumkiem całość, a nie tylko wybrane, wygodne dla ciebie fragmenty by mieć się do czego przyczepić.


Cytuj:
Cytuj:
Chcę powiedzieć że Biblijne odniesienie wyrażone słowami «jeden Bóg« odnosi się wyłącznie do jedynego Boga Ojca Jehowy. Nie znaczy to automatycznie że nikogo już nie można nazwać Bogiem lub bogiem.


Acha.. Bo takie tam że "nie będziesz miał innych bogów przede Mną" zostało anulowane przez Ciało Kierownicze?


To już było poruszane w tym wątku. Jeśli będziesz czytać tylko ostatni komentarz to specjalnie dla ciebie trzeba będzie co chwilę powtarzać już poruszone myśli.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Wt cze 04, 2019 8:26 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 789
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacob pisze

Cytuj:
20 lecz trzeba im napisać, by się powstrzymywali od rzeczy splugawionych przez bożki i od rozpusty, i od tego, co uduszone, i od krwi. 21 Mojżesz bowiem od starożytnych czasów miał w jednym mieście po drugim tych, którzy go głoszą, ponieważ w każdy sabat odczytuje się go na głos w synagogach”.


W 20 wersecie Apostołowie nakazują by przekazać uczniom z narodów by powstrzymywali się od m.in. Krwi. I dalej 21;
"Mojżesz bowiem od starożytnych czasów " żeby było łatwiej zrozumieć, synonimem słowa "bowiem" jest "ponieważ". Inaczej można zapisać to zdanie …. "Ponieważ Mojżesz od starożytnych czasów"…. Parafrazując te słowa aby było dla ciebie jaśniej można by było je zapisać tak;

Uciąłeś swoją wypowiedź w połowie, tak, iż nie wiadomo o co Ci w ogóle chodzi, tym samym nie mam się nawet do czego odnieść.Faktycznie. Już się poprawiam.

«Ponieważ prawo Mojżeszowe od starożytnych czasów czyta się w jednym miejscu po drugim w każdy sabat na głos w synagogach, a więc im [Żydom] nie trzeba przypominać o m.in. Powstrzymywaniu się od krwi«

Taki jest prawdziwy przekaz tycz słów z Dzi 15; 20,21

Cytuj:
Jak więc widać, Św.Paweł piszę, że chrześcijanin, ma się powstrzymać od tych pokarmów tylko wtedy, gdy ktoś stojący z boku poczuje się tym zgorszony.Stwierdza on również, że chrześcijanin może spożywać wszystko, co sprzedają rzeźnicy


Ludzie co z wami jest! Nie wyrywaj zdań z kontekstu! Kontekst wskazuje w jakim znaczeniu należ rozumieć powyższe słowa. A ty wygrywasz sobie zdanie z kontekstu i imputuje wniosek który ci pasuje

Cytuj:
i nie musi się powstrzymywać od żadnego pokarmu, który można u nich kupić. A to oznacza, że można także kupić i spożyć potrawę sporządzoną z krwi.

A to jest już paranoja. 1. Wyrwałeś zdanie z kontekstu 2.Do tego Imitowałeś własny wniosek 3. Od swojego wniosku wyciągasz kolejny wniosek. Równie dobrze możesz sobie sam napisać własną wersje Biblii bo de facto właśnie to czynisz.

Cytuj:
Mam prośbę, czytaj ze zrozumieniem to, co do Ciebie piszę.List Apostołów był skierowany do chrześcijan nawracających się z pogaństwa, a nie chrześcijan pochodzenia żydowskiego.Dlatego też, Apostołowie, dla chrześcijan pochodzenia pogańskiego wydali polecenie, aby ci powstrzymali się od spożywanie krwi w obecności judeochrześcijan, którzy przywiązani jeszcze do Prawa Mojżeszowego, które zakazywało spożywania krwi, mogli się tym zgorszyć.


Może byś tak tą prośbę zastosował do siebie? Ja nie zaprzeczyłem w tym co napisałem że list ten był skierowany do uczniów pochodzących z pogan. Ale w wersecie 21 apostołowie -jak. Sam zauważyłeś - odnoszą się do uczniów pochodzących z Żydów. Tylko nie tak jak ty to sobie imaginujesz. W wersecie 20 apostołowie dają bezwzględny zakazy;

20 Wystarczy im napisać, żeby powstrzymywali się od tego, co ofiarowano bożkom, od niemoralnych kontaktów seksualnych, od mięsa uduszonych zwierząt i od krwi.

W wersecie 21 odnoszą się do Żydów że im o tym pisać nie trzeba bo mają prawo Mojżeszowe które czytają w każdy sabatów w synagogach i dobrze o tych zakazach wiedzą;

21 Mojżesz bowiem od starożytnych czasów miał w jednym mieście po drugim tych, którzy go głoszą, ponieważ w każdy sabat odczytuje się go na głos w synagogach”.

Cytuj:
Jak przestaniesz wyrywać moje wypowiedzi z kontekstu, to dowiesz się gdzie.

Jacek.J napisał(a):
??? Co za brednie! Czyli co ? Chrześcijanie pochodzenia żydowskiego mogli sobie uprawiać nierząd bo się z nimi nie wiązało? 

Naucz się czytać ze zrozumieniem to, co się do Ciebie piszę.

Jacek.J napisał(a):
??? Przecież jest w tym samym zdaniu co nakaz powstrzymywania się od krwi i określony tym samym słowem "powstrzymywać" gdzie ty wyczytałeś takie wyodrębnienie. Człowieku głosisz prywatną ewangelię!

Wszystko wyjaśniłem w poprzednich postach.To, że fakty które przedstawiłem zaprzeczają wyznawanym przez Ciebie poglądom, to już nie mój problem.
Jasne! czyli nie masz nic więcej do powiedzenia, a ewentualne niejasności mam sobie wyjaśnić sam. Jak Sahcim to już klasyka.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Wt cze 04, 2019 9:28 am
Zobacz profil
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
Faktycznie. Już się poprawiam.

«Ponieważ prawo Mojżeszowe od starożytnych czasów czyta się w jednym miejscu po drugim w każdy sabat na głos w synagogach, a więc im [Żydom] nie trzeba przypominać o m.in. Powstrzymywaniu się od krwi«

Taki jest prawdziwy przekaz tycz słów z Dzi 15; 20,21


Jak widać, dalej nie zrozumiałeś.Nakaz powstrzymywania się od krwi, został dany nawróconym z chrześcijaństwa poganom a nie Żydom (por.Dz 15,19-20).Nakaz ten, został im dany ze względu na Żydów obecnych w każdym mieście, którzy spożywaniem krwi przez chrześcijan pochodzenia pogańskiego mogli się zgorszyć.

Jacek.J napisał(a):
Ludzie co z wami jest! Nie wyrywaj zdań z kontekstu! Kontekst wskazuje w jakim znaczeniu należ rozumieć powyższe słowa. A ty wygrywasz sobie zdanie z kontekstu i imputuje wniosek który ci pasuje


1 Kor 10,25-33
"(25) Tak więc wszystko, cokolwiek w jatce sprzedają, spożywajcie, niczego nie dociekając - dla spokoju sumienia. (26) Pańska bowiem jest ziemia i wszystko, co ją napełnia. (27) Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic - dla spokoju sumienia. (28) A gdyby ktoś powiedział: «To było złożone na ofiarę» - nie jedzcie przez wzgląd na tego, który was ostrzegł, i z uwagi na sumienie. (29) Mam na myśli sumienie nie twoje, lecz bliźniego. Bo dlaczego by czyjeś sumienie miało wyrokować o mojej wolności? (30) Jeśli ja coś spożywam dzięki czyniąc, to czemu mam być spotwarzany z powodu tego, za co dzięki czynię? (31) Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie (32) Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego, (33) podobnie jak ja, który się staram przypodobać wszystkim pod każdym względem nie szukając własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni."

Kontekst tego fragmentu mówi dokładnie to, o czym pisałem wcześniej.Chrześcijanin ma się powstrzymać od tych pokarmów wyłącznie wtedy, gdy ktoś z boku stojący poczuje się tym zgorszony.

Jacek.J napisał(a):
A to jest już paranoja. 1. Wyrwałeś zdanie z kontekstu 2.Do tego Imitowałeś własny wniosek 3. Od swojego wniosku wyciągasz kolejny wniosek. Równie dobrze możesz sobie sam napisać własną wersje Biblii bo de facto właśnie to czynisz.


Taka jest nauka św.Pawła, zawarta w 1 Liście do Koryntian.Chrześcijanin może spożywać wszystko, co sprzedają masarze i nie musi się powstrzymywać od żadnego pokarmu, który można u nich kupić:

1 Kor 10,25-26
"(25) Tak więc wszystko, cokolwiek w jatce sprzedają, spożywajcie, niczego nie dociekając - dla spokoju sumienia. (26) Pańska bowiem jest ziemia i wszystko, co ją napełnia."


Jacek.J napisał(a):
Może byś tak tą prośbę zastosował do siebie? Ja nie zaprzeczyłem w tym co napisałem że list ten był skierowany do uczniów pochodzących z pogan. Ale w wersecie 21 apostołowie -jak. Sam zauważyłeś - odnoszą się do uczniów pochodzących z Żydów. Tylko nie tak jak ty to sobie imaginujesz. W wersecie 20 apostołowie dają bezwzględny zakazy;

20 Wystarczy im napisać, żeby powstrzymywali się od tego, co ofiarowano bożkom, od niemoralnych kontaktów seksualnych, od mięsa uduszonych zwierząt i od krwi.

W wersecie 21 odnoszą się do Żydów że im o tym pisać nie trzeba bo mają prawo Mojżeszowe które czytają w każdy sabatów w synagogach i dobrze o tych zakazach wiedzą;

21 Mojżesz bowiem od starożytnych czasów miał w jednym mieście po drugim tych, którzy go głoszą, ponieważ w każdy sabat odczytuje się go na głos w synagogach”.


I w jaki sposób mam prowadzić z Tobą dyskusję, skoro nie rozumiesz tekstu pisanego, oraz tego, co się do Ciebie piszę ? Werset 21, jest uzasadnieniem dania nakazu powstrzymywania się od krwi.Chrześcijanie, nawracający się z pogaństwa, mają powstrzymać się od krwi, ponieważ w każdym mieście są Żydzi, przywiązani do Prawa Mojżeszowego, którzy mogą się zgorszyć na widok chrześcijan pochodzenia pogańskiego, spożywających krew:

Dz 15,18-20
"(19) Dlatego ja sądzę, że nie należy niepokoić tych, którzy nawracają się z pogan do Boga. (20) Ale powiadomić ich listem, aby wstrzymywali się od tego, co skażone przez bożki, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi. (21) Albowiem Mojżesz od dawnych pokoleń ma w każdym mieście tych, którzy go głoszą w synagogach, bo czyta się go w każdy sabat."

I nie, nakaz powstrzymywania się od krwi, nie jest bezwzględnym nakazem, co również wyjaśniałem w poprzednich postach, i co widać w zacytowanym powyżej wersecie.

Jacek.J napisał(a):
Jasne! czyli nie masz nic więcej do powiedzenia, a ewentualne niejasności mam sobie wyjaśnić sam. Jak Sahcim to już klasyka.


Dopóki nie nauczysz się czytać ze zrozumieniem tego, co się do Ciebie piszę, dopóty dyskusja z Tobą jest pozbawiona sensu, gdyż zwyczajnie nie rozumiesz tekstu pisanego, co skutkuje wyciąganiem przez Ciebie błędnych wniosków, zarówno z wypowiedzi rozmówcy, jak i tekstu biblijnego.


Wt cze 04, 2019 10:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 19674
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Próżny trud. Jeżeli przed świadkiem Jehowy położysz Pismo Święte i "Strażnicę", to nawet jeżeli w "Strażnicy" jest tekst sprzeczny z Biblią, to i tak wybierze nauczanie Ciała Kierowniczego.


Wt cze 04, 2019 10:56 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371 ... 379  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL