Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sie 18, 2019 11:40 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 W co tak naprawdę wierzycie ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: W co tak naprawdę wierzycie ?
No, w sumie to jest poszukiwaniem Czlowieczenstwa. Samo urodzenie sie czlowiekiem nie jest Czlowieczenstwem i nie nadaje nam Czlowieczenstwa.
Mozemy je jedynie w sobie uksztaltowac.
Jedni wybieraja przykazania i zycie w wierze, a inni zwierzece instynkty i prawo silniejszego.

Choc sami uwazaja ze kazdy ma prawo do zycia, ale nie pozwalaja zyc innym, bo prawo silniejszego kaze eliminowac z drog slabszych. To takie ksiazkowe zaleznosci swiadczace o hipokryzji i falszu.
Bedac tym silniejszym tez nie daje nic bo przyjdzie silniejszy i usunie nas ze swojej drogi.

Ostatnio edytowano Pt cze 07, 2019 10:18 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Pt cze 07, 2019 9:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
assouncao napisał(a):
Czyli generalnie większość w swojej wierzę nie ogranicza się do dogmatów.
Jest to wiara empiryczna. W sumie jako wiarę rozpatrywać powinniśmy tylko coś co przeżyliśmy wewnętrznie, w jakiś tam zrozumiały dla siebie sposób. W końcu to my, a nie nikt inny nosimy przy sobie własny projektor rzeczywistości w postaci schowka na mózg :)
Nie uznaję czegoś takiego że masz wierzyć w to i to bo inaczej masz przerąbane - niestety często jest to retoryka wszelkiej maści kapłanów.
Każdy człowiek rodzi się z chęcią unikalnego spojrzenia na świat i jest to jego święte prawo by poszukiwać, błądzić i wreszcie odnaleźć to co ma dla niego największą wartość.

Jeszcze raz odniose sie do twojej wypowiedzi.
Otoz wiara nie ogranicza sie do dogmatow ani dogmaty nie ograniczaja wiary.
Dogmaty to tak jak w matematyce reguly i wzory by wlasciwie rozumiec matematyke i wlasciwie rozwiazywac dzialania.
Jesli matematyka byla by ograniczona wzorami i regulami to nie bylo by np. Einstaina i jego wzorow.

Wypadalo by rozroznic ze nauka zajmuje sie jedynie czescia materialna swiata i czlowieka, wiec nie nalezy jej mieszac w duchowa sfere czlowieka. Tej duchowej sferze zaden ateista nie jest w stanie zaprzeczyc bo musial by weliminowac wszelkie uczucia, marzenia o potrzeby psychiczne czlowieka.
A to wlasnie one stanowia o naszym czlowieczenstwie, czy jestesmy czlowiekiem, czy, Czlowiekiem.
Jesli ktos to ignoruje w swoich pogladach i postepowaniu, to nie tylko nie jest Czlowiekiem, ale w ogole bardzo daleko mu do Czlowieczenstwa.
Tak jak glowa do robienia interesow nie zawsze jest glowa Czlowieka tylko najczesciej zwierzecia by przetrwac kosztem innych zamiast wlasnej pracy.

Ostatnio edytowano So cze 08, 2019 6:41 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postow

So cze 08, 2019 12:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
assouncao napisał(a):
Jak byście mogli opisać swoje wierzenia ? Biorą się z pisma czy bardziej z własnego doświadczenia ? Nawracaliście się i wracaliście czy wyssaliście to z mlekiem matki ? Czyli krótko i na temat o swojej wierzę, jeśli nie przekracza to jakichś granic prywatności.

Odkąd pamiętam miałem w sobie świadomość istnienia Boga.
Jako że urodziłem się w rodzinie katolickiej, zostałem z automatu wcielony do denominacji rzymskokatolickiej. Tam pobierałem nauki na lekcjach religii od przedszkola do końca szkoły średniej. Po drodze była pierwsza komunia i bierzmowanie.
Jednak nauczanie rzymskokatolickie pozostawia człowieka w ciągłej niepewności co do najważniejszej kwestii - osiągnięcia celu czyli zbawienia. Daje zaledwie nadzieję na to.
Żyłem więc w tej niepewności, aż do czasu gdy usłyszałem prawdziwą Ewangelię - Dobrą Nowinę o zbawieniu przez Jezusa Chrystusa.

Ta Ewangelia była odpowiedzią w kwestii zbawienia będącego darem od Boga, który człowiek może przyjąć będąc świadomym, że jest zgubionym grzesznikiem z ciążącym na nim wyrokiem śmierci wiecznej ( duchowej i fizycznej), który prosi o usprawiedliwienie.
Ta prawda spowodowała moje nawrócenie i duchowe odrodzenie dokonane przez Jezusa Chrystusa. To zaś zaowocowało otrzymaniem daru życia wiecznego oraz osobistą, żywą, duchową relacją z Jezusem Chrystusem.

Te doświadczenia duchowe były w pełni spójne z tym o czym czytałem w Biblii ( nowe duchowe narodzenie, pewność zbawienia jako pewność otrzymanego daru), która stała się dla mnie najważniejszym autorytetem w kwestii wiary i życia z Jezusem Chrystusem.
Konfrontacja nauczania rzymskokatolickiego i jego interpretacji Biblii oraz praktyk z moim rozumieniem Biblii zaowocowała podjęciem decyzji o opuszczeniu tej denominacji.

To w co wierzę jest wynikiem osobistego duchowego doświadczenia oraz mojego rozumieniem tekstu Biblii co przedstawiam poniżej:

1.Wierzę w Boga w Trójcy Świętej jedynego, w osobach Ojca i Syna, i
Ducha Świętego.
2.Wierzę w pojednanie z Bogiem przez opamiętanie, nawrócenie na
podstawie wiary w Ewangelię i duchowe odrodzenie. Wyrazem tej wiary jest chrzest i udział w Wieczerzy Pańskiej poprzez spożywanie chleba i wina, która jest czyniona na pamiątkę zbawczej męki i śmierci Jezusa Chrystusa.
3. Wierzę, że człowiek jest usprawiedliwiony i zbawiony z Bożej łaski na
podstawie wiary.
4. Wierzę w oczyszczenie z grzechów tylko przez krew Jezusa.
3. Wierzę w Jezusa Chrystusa - Syna Bożego, w Jego śmierć na krzyżu za
grzechy wszystkich ludzi i Jego zmartwychwstanie w ciele jako dowód usprawiedliwienia; w Jego wniebowstąpienie i powtórne przyjście.
3. Wierzę, że Pismo Święte – Biblia – jest Słowem Bożym, nieomylnym i
natchnionym przez Ducha Świętego, i stanowi dla mnie jedyną normę wiary i życia.
4. Wyznaję, że jest jeden Kościół, który rozproszony po całej Ziemi jest
jednością w Duch Św. i jest budowlą duchową, a nie instytucją. Jego
głową i Panem jest Jezus Chrystus, który jest w nim obecny poprzez
Ducha Św.
5. Wierzę w zmartwychwstanie i życie wieczne.

N cze 09, 2019 1:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
To w co wierzę jest wynikiem osobistego duchowego doświadczenia oraz mojego rozumieniem tekstu Biblii co przedstawiam poniżej:

Zestawmy dwa ciekawe punkty ze sobą i Pismem Świętym (podkreślenia moje):
Gregor napisał(a):
Wierzę, że Pismo Święte – Biblia – jest Słowem Bożym, nieomylnym i natchnionym przez Ducha Świętego, i stanowi dla mnie jedyną normę wiary i życia.

Nieco wcześniej:
Gregor napisał(a):
3. Wierzę, że człowiek jest usprawiedliwiony i zbawiony z Bożej łaski na podstawie wiary.

I święty Jakub:
Jk 2,24
Widzicie więc, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia dzięki uczynkom, a nie przez samą tylko wiarę.

I teraz powstaje pytanie: Okłamujesz siebie, czy nas, że Biblia jest dla Ciebie jedyną normą wiary?

N cze 09, 2019 10:02 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
O tym, że rzeczywistość jest w pewien sposób kreowana przez naszą świadomość. To też zauważano w różnych czasach na całym świecie niezależnie od siebie. Zazwyczaj nazywano ten fakt wysłuchiwaniem modlitw lub siłą wiary. Inni, którzy odkryli to prawo przyrody na nowo, nazywają je prawem przyciągania albo potęgą podświadomości. Ja je po prostu zauważam i wykorzystuję. Nie mam potrzeby racjonalizowania go w żaden sposób.

Z tym, że nie potwierdzono z całą pewnością, czy kreowanie rzeczywistości przez naszą świadomość jest przypadkowe, czy też zbiegiem okoliczności, albo faktycznie jest zamierzoną kreacją, czy jeszcze zupełnie czymś innym, albo też w ogóle nie ma żadnej kreacji rzeczywistości przez naszą świadomość. Więc dlaczego poznawanie rzeczywistości ma być ograniczane do kreacji rzeczywistości za pomocą naszej świadomości. Pewien klasyk napisał coś takiego „Człowiek wygląda na zwierzę potrzebujące jakiejś religii. Skoro więc nie wierzy w Boga, zaczyna sobie tworzyć bożka w postaci Człowieka pisanego przez wielkie “C”.

N cze 09, 2019 11:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
I teraz powstaje pytanie: Okłamujesz siebie, czy nas, że Biblia jest dla Ciebie jedyną normą wiary?

Po pierwsze :
Z cudzą wiarą raczej nie powinieneś dyskutować, bo to indywidualna sprawa każdego. Pilnuj raczej swojej wiary - nic Ci do mojej.
Po drugie:
Z powodu swojej niewiedzy lub manipulacji przytaczasz odnośnie mojej wypowiedzi niewłaściwy tekst.
Przytaczasz go dodatkowo jako wyrwany z kontekstu bez wersetów 21-23.

Jakub pisze o postępowaniu Abrahama, gdy został wystawiony na próbę [I Mojż. 22.1-19] odnośnie ofiary z Izaaka, które miało miejsce kilkanaście lat po tym jak Bóg usprawiedliwił Abrahama tylko na podstawie jego wiary, że stanie się ojcem wielu narodów:
[ I Mojż. 15.5-6]:5. Potem wyprowadził go na dwór i rzekł: Spójrz ku niebu i policz gwiazdy, jeśli możesz je policzyć! I rzekł do niego: Tak liczne będzie potomstwo twoje.
6. Wtedy uwierzył Panu, a On poczytał mu to ku usprawiedliwieniu.

I o tym zdarzeniu pisze również Ap. Paweł [Rzym.4.2-3]:2. Bo jeśli Abraham z uczynków został usprawiedliwiony, ma się z czego chlubić, ale nie przed Bogiem.
3. Bo co mówi Pismo? Uwierzył Abraham Bogu i poczytane mu to zostało za sprawiedliwość.11.I otrzymał znak obrzezania jako pieczęć usprawiedliwienia z wiary, którą miał przed obrzezaniem, aby był ojcem wszystkich wierzących nieobrzezanych i aby im to zostało poczytane za sprawiedliwość,

Abraham został usprawiedliwiony tylko na podstawie wiary przed obrzezaniem, a Jakub pisze o postępowaniu Abrahama po jego obrzezaniu.
Poszerz swoją wiedzę w tym temacie i przeczytaj sobie [Rzym.4.1-25] lub przestań manipulować.

I pamiętaj: z cudzą wiarą się nie dyskutuje.

Pn cze 10, 2019 12:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Po pierwsze :
Z cudzą wiarą raczej nie powinieneś dyskutować, bo to indywidualna sprawa każdego. Pilnuj raczej swojej wiary - nic Ci do mojej.

Wierz w sobie w co chcesz, ale nie okłamuj ludzi na temat tego, w co wierzysz.

Cytuj:
Po drugie:
Z powodu swojej niewiedzy lub manipulacji przytaczasz odnośnie mojej wypowiedzi niewłaściwy tekst.
Przytaczasz go dodatkowo jako wyrwany z kontekstu bez wersetów 21-23.

Kontekst wersów 21-23 nie zmienia znaczenia dla wersu Jk 2,24, tylko stanowi wstęp do jego treści i uzasadnienie nauki w nim zawartej:

Jk 2,21-23
(21): Czyż praojciec nasz Abraham nie dzięki uczynkom został usprawiedliwiony, złożywszy syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym? (22): Widzisz więc, że wiara współdziała z jego uczynkami i dzięki uczynkom stała się doskonałą. (23): Tak wypełniło się Pismo, które mówi: 'Uwierzył Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość', i nazwany został przyjacielem Boga.

Nawet jak zacytujesz całą Biblię, to i tak w Jk 2,24 będzie wół stało, że "człowiek dostępuje usprawiedliwienia dzięki uczynkom, a nie przez samą tylko wiarę." W efekcie zaś wszelkie protestanckie teksty, które ślepo powtarzasz, o usprawiedliwieniu na podstawie samej wiary, są zwyczajnie sprzeczne z Biblią, a Twoje teksty, iż Biblia jest Twoim jedynym autorytetem w sprawach wiary, zwykłym kłamstwem.

Cytuj:
I pamiętaj: z cudzą wiarą się nie dyskutuje.

Bzdura. Polemizuje się kiedy ktoś twierdzi, że opiera swoje poglądy na Biblii, zaś w Piśmie Świętym jak wół stoi inna nauka, niż ta osoba głosi.

Pn cze 10, 2019 8:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen, chyba nie rozumiesz o czym Gregor pisze, bo prawdziwa wiara jest jak odruch bezwarunkowy. Po prostu wszystko co robisz robisz to zgodnie z przykazaniami. Jest ona calym toba i po prostu nie potrafisz wtedy robic nic co bylo by z nia niezgodne.
Uczynki wtedy juz nie istnieja bo uczynki jako pojedyncze akty nie maja znaczenia bo staja sie czyms normalnym i powszechnym, szarym elementem codziennego zycia wynikajacego z wiary.

Jesli ktos rozdziela codziennosc zycia od pojedynczych uczynkow wiary to po prostu jeszcze nie jest wierzacym, a uczynki chocby w ukryciu to uczynki na pokaz, jesli nie przed ludzmi to przed Bogiem.
Jest to wtedy jak modlitwa faryzeusza.
Prawdzia wiara nie pozwili pozostawic nikogo kto potrzebuje pomocy chocby to wymagalo poswiecenia samego siebie i nie bedzie to w zadnej mierze chyn bohaterski tylko zwykla szara powinnosc wierzacego.

Ostatnio edytowano Pn cze 10, 2019 9:28 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Pn cze 10, 2019 8:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiara ma rozwiązywać problemy, a nie je powodować. Dla pojedynczej osoby jest umocnieniem psychicznym, umocnienie w wierze. Dla grup osób, a zwłaszcza świadczących na rzecz całości ludzkiej społeczności. Wiara jest wskazuwką jak rozstrzygać konflikty i ich nie powodować.
Pojedyncza osoba umacnia się w swej psychice, tak stając się silniejszą. Przez co nie ranią tej osoby zarówno przeciwności losu, jak i celowe zaczepki innych osób. Bo poczucie krzywdy towarzyszące osobom zwłaszcza nie umocnionym poprzez wiarę, osłabia wolę tych osób, paraliżując ich aktywność. To bezcenna rola wiary dla takich osób. One już nie szkodzą sobie dodatkowo poczuciem krzywdy. Tak jest rozwiązywany problem tych ludzi. Oni znając to rozwiązanie, nigdy z wiary nie rezygnują. Ono im pomaga.
Gorzej jest ze wspólnotami. Bo w nich wiara ma głębszy sens. Ma ona być wyznacznikiem co czynić w kierunku wspólnego dobra, nie depcząc pojedynczych (zwłaszcza słabych pojedynczych osób). Tu bezwzględna jedność całych społeczności ułatwia to zadanie. Brak jedności, wielość grup sprawia że, są sytuacje kiedy jedna grupa broniąc słabego, broni go wbrew interesom innej grupy. To powoduje podział. To niweczy wiele z cennych rozwiązań z wiary wynikłych. Na forum mamy tego przykład, gdzie zwolennicy trochę innego porządku wchodzą sobie nawzajem w drogę. Nawet w tym temacie, do czego nie powinno dochodzić. Bo jest ogólną informacją na temat wiary poszczególnych osob. Nie konfrontacją podkreślam nie konfrontacją. Do tej konfrontacji są inne tematy. Nawet z uwagi na tytułowe pytanie, nie powinno tu dochodzić do wyznania wiary. Autor tematu i pytania nie dopytuje, nie rozwija swego tematu. A zasugerował że nie rozumie wiary którą my się posługujemy. Bo napisał, w co tak na prawdę wierzymy. Jest to więc zgodnie z pytaniami, miejsce na praktyczne wykazanie tego co wiara nam daje. Na pewno nie to, w czym wiara mam przeszkadza. Przeszkodami własnymi w wierze zaprzeczamy sensowi naszej wiary. Świadczymy o naszej wierze w podziały. Czego jak wspomniałem w wyjaśnianiu sensu naszej wiary nie powinno być. No bo to jest tak. Prościej było by napidać, że wierzymy w to, że możemy przez wiarę się sprzeczać pomiędzy sobą. Tak to wygląda, a nie powinno.

Pn cze 10, 2019 9:48 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
sam2. Szemranie Izraelitów było cichutkie, na tym polega to oskarżenie. Ludzka sztuczka, by tak zbuntować się przeciw Bogu, by wygladało na sympatię wobec Niego. Modlitwy nadal trwają, odwiedzanie świątyni i nowenny w sprawie realizacji swych pomysłów na życie. Wszystko co ważne jest ukryte. Na zewnątrz mamy uczynki potwierdzające wiarę i deklarację miłości do Boga. W ST fałsz takiej postwy pobożnego człowieka odsłoniły węże. A w NT Jezus powiedział, że prawda zostanie pokazano dopiero jak zostanie wywyższony ( na krzyżu). Dopiero wówczas cała prawda o człowieku wyjdzie na jaw.
Człowiek mowę wężową ubiera w piękne uśmiechy i samoprzekonanie o swej wierze. Bóg natomiast to sprawdza. Tak więc uczynki wypływające z wiary potwierdzają tę wiarę nie z faktu jej deklaracji, ale tego czy człowiek żyje w prawdzie o sobie. Jeden z księży profesorów wygłosił konferencję o cywilizacji idiotów i cywilizacji autystyków. To nie są ci inni. O tych ludziach opowiada też Biblia.

Dobre pytanie - w co naprawdę wierzycie i komu wierzycie. Szatanowi oskarżającemu ludzi i Boga czy Bogu. A może tylko sobie a Boga potrzeba do realizacji swych pomysłów na życie? Człowiek nie wie o co wierzy tak długo dopóki nie pozna prawdy o sobie. Buduje zwykle fasadę, czyni z siebie giganta duchowości a gdy przyjdą trudności życiowe ma gotowy ekran na kogo rzutuje winę - Boga/innego człowieka. Nawet ateista, który straci dziecko - Boga oskarża, mimo że wcześniej zaprzeczał Jego istnieniu. Na kanapie ateista, w sytuacji sprawdzającej wychodzi oskarżyciel Boga i to w nim siedziało o czym wcześniej nie wiedział.

W co naprawdę człowiek wierzy odsłania hiobowa historia. On też był bliski oskarżeniu Boga. Mówił bowiem, że dotąd służył Mu wiernie i taka historia się mu przydarza, wszystko się wali!
Dopóki nie żyję w prawdzie o sobie nie wiem w co wierzę. Człowiek jest arcymistrzem w zakłamywaniu prawdy o sobie.
Taki przyklad modlitwy człowieka pobożnego...
Hiob modlił się codziennie do Boga za swoje dzieci, by nie obraziły Boga. Obraziły czy się bał? Ludzie często się tak modlą mając w sobie lęk, że ich szczęście może się załamać. To nie jest modlitwa do Boga, ale do stróża ich szczęścia. Modlą się do szczęścia, by Bóg tego dopilnował. Na Bogu się wymusza asekurację swych dóbr szeroko pojęych: od materialnych po uczuciowe i duchowe. To nie wiara głośno deklarowana, ale nerwica i Freud to dostrzegał i prawidłowo zdiagnozował. Jest jednak metoda różnicująca: doświadczenie. Hiob został temu poddany i wyszedł z próby zwycięsko. Ileż mamy takich wpisów na forum: Bóg mi nie pomógł, więc mam w nosie wiarę. Wiara ukrywa się w pobliżu nerwic, więc tak często o tym piszę na forum. W nerwicy szuka się sprawcy na zewnątrz.

Pn cze 10, 2019 10:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nerwice to w zasadzie skutek brakuwiary, kompletne pogubienie w tym co sluszne a co nie, co zle a co dobre.
To czlowiek czlowiekowi gotuje ten los.
Jesli nie bede cierpliwy wobec kogos to ten ktos nie bedzie cierpliwy wobec mnie. Jak nie bede wierzyl blizniemu to i on mi nie bedzie wierzyl.
Jak zrobie komus krzywde to czegoz sie moge spodziewac?
Na forum przejawia sie to w postaci nieodpartej potrzeby udowadniania raci i totalnym braku cierpliwosci ktory skutkuje personalnymi wycieczkami.

Kiedys pisalem ze to co sie pisze w odpowiedziach jest nie tylko trescia w tej odpowiedzi zawarta, jest tez obraz nas samych jacy jestesmy. Najczesciej nie widzimy nic takiego w naszych odpowiedziach, ale gdyby wszyscy to widzieli to po prostu przestali by cokolwiek pisac bo wstyd by im bylo ze inni ICH czytaja jak najintymniejsze wyznania.

Ostatnio edytowano Pn cze 10, 2019 11:13 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Pn cze 10, 2019 10:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przepraszam merss ze ciagle musisz laczyc moje posty.

Chcialem dopisac ze slowa "powiedz mi z kim sie przyjaznisz a powiem ci kim jestes", mozna zapisac innaczej i beda mialy ten sam sens i znaczenie; pokaz mi swoje dyskusje na forum a powiem ci kim jestes.

Pn cze 10, 2019 11:22 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Właśnie o to chodzi, że nie widać. Co Jezus powiedział z wysokości Krzyża? Nie wiedzą co czynią. Jezusa ukrzyżowali nie jacyś zboczeńcy, ale religijni ludzie. Boga oskarżyli o bluźnierstwo i to wierząc, że mają rację. Bożą moc uzdrawiania przypisali sile Belzebuba. Ileż tam było oskarżeń! W imię Boga. Jezus uczył apostołów prawdy o sobie, uczył poznania poprzez doświadczenia. Najpierw zapewnienia ich o przyjaźni a potem panika, że burza na jeziorze. Bali się jej mając Boga na pokladzie? Mieli jeszcze żal, że on śpi. Bóg śpi, gdy nam się życie wali!
Piękna deklaracyjne słowa to fasada jak w ustach jedynie oskarżenia innych oraz urazowe odbieranie, że w każdym słowie inny człowiek tylko czyha, by kogoś wdeptać jak robaka w ziemię. Nie różnicuje uwag, które można przekuć na budowanie prawdy o sobie od tych wężowych. Nie różnicuje sytuacji epizodycznych od stałych postaw. Nie potrafi zobaczyć człowieka w całej jego złożoności, ale punktuje tylko zło, czasem wyimaginowane, najczęściej przeniesione z siebie.

Forum to dobry poligon, by zobaczyć i siebie. Możesz zobaczyć też swoją maskę i tym się karmić. Podajesz piekną fasadę, bo potrzebujesz dowartościowania od innych. Można i tak wierzyć. Tyle, że życie to nie forum.

Pokaż mi swoje posty a powiem ci kim jesteś?
To samo zostanie różnie odczytane. Z przyjaźnią się zgadzam. Przyjaźń to najwyższa forma miłości i łączy ludzi o tych samych wartościach etycznych. Inaczej się nie dogadają, każdy prowadzi monolog dialogiczny będąc skupionym na tym, by go słuchano i najczęściej potwierdzano. Przyjaciel natomiast potrafi powiedzieć gorzką prawdę i wierzy się, że w dobrej wierze. O_o - można wierzyć w przyjaźń. też się sprawdza beczką soli wspólnie zjedzoną a nie słownymi deklaracjami wiary. Tyle, że najpierw należy wierzyć w przyjaźń, potem dopiero przychodzi czas na wybór przyjaciela.:-D

Pn cze 10, 2019 11:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nawet jak zacytujesz całą Biblię, to i tak w Jk 2,24 będzie wół stało, że "człowiek dostępuje usprawiedliwienia dzięki uczynkom, a nie przez samą tylko wiarę." W efekcie zaś wszelkie protestanckie teksty, które ślepo powtarzasz, o usprawiedliwieniu na podstawie samej wiary, są zwyczajnie sprzeczne z Biblią, a Twoje teksty, iż Biblia jest Twoim jedynym autorytetem w sprawach wiary, zwykłym kłamstwem.

To co tu piszesz świadczy o Twoje niewiedzy, wynikającej z braku ogarnięcia całości tematu. Skupiasz się zaledwie na jednym aspekcie, który dodatkowo nie dotyczy tego co ja napisałem w pkt.3

Więc wyjaśniam łopatologicznie:
Abraham najpierw został usprawiedliwiony tylko na podstawie wiary, zanim pojawił się Izaak, bo uwierzył w słowo Boga i to wydarzanie masz opisane wcześniej w [I Mojż.15.5-6].
I o tym pisze również Ap. Paweł w [Rzym.4.2-3].
Jakub w [Jak.2.21-24] odnosi się do późniejszego wydarzenia opisanego w [I Mojż.22.1-19].

Mój pkt. 3 odnośnie Bożego usprawiedliwienia tylko na podstawie wiary jest więc w pełni zgodny z Biblią:[I.Mojż.15.5-6]; [Rzym.4.1-25] i potwierdza go również [Rzym.5.1]:Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa,
Tu jest mowa o usprawiedliwieniu przez Jezusa Chrystusa w kontekście nawrócenia człowieka.

Jakub w [Jak.2.20-24] pisze zupełnie o innym aspekcie usprawiedliwienia. Pisze o wierze, która zostaje wystawiona na próbę i przez uczynki udowadnia swoją wartość. A ta próba przyszła kilkanaście lat po usprawiedliwieniu Abrahama tylko na podstawie wiary.

Chronologia jest następująca:
1. Usprawiedliwienie tylko z wiary Abrahama w Boże słowo [I Mojż.15.5-6], [Rzym.4.1-25];
Na tej podstawie zostaje usprawiedliwiony każdy kto się nawraca.

2. Próba wiary Abrahama [I Mojż.22.1-19], [Jak.2.20-24].
Ci, którzy się nawrócili i trwają w wierze, uwiarygadniają swoją wiarę poprzez uczynki.

Poczytaj, przemyśl i nie pisz głupot, chyba że nadal nie rozumiesz tej kwestii i chcesz się upierać przy swojej wybiórczej i błędnej ocenie.

To wszystko z mojej strony.

Pn cze 10, 2019 6:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

To co tu piszesz świadczy o Twoje niewiedzy, wynikającej z braku ogarnięcia całości tematu.

Tak, tak... Jak Biblia zaprzecza Twoim poglądom, to oczywiście wszyscy, którzy wskazują Ci ten fakt, nie mają stosownej wiedzy i/lub nie ogarniają tematu. Wychodzi na to, że św. Jakub tez nie ogarniał tematu, bo przecież inaczej nie pisałby, że "człowiek dostępuje usprawiedliwienia dzięki uczynkom, a nie przez samą tylko wiarę."
No, ale przecież to był tylko Apostoł, a co oni mogą wiedzieć?

Nie udawaj Greka, Gregor, bo kolejny raz się okazało, że jak Biblia przeczy temu, w co wierzysz, to tym gorzej dla Biblii. Okłamuj siebie, ale nie ludzi, którzy znają Biblię. Jedynym Twoim autorytetem jesteś ty sam, a Biblie masz w rufie za każdym razem kiedy zaprzecza temu, co sobie wymyśliłeś.

Pn cze 10, 2019 6:34 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona