Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lip 20, 2019 6:08 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
 Jakie rozwiązanie dla Polski? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakie rozwiązanie dla Polski?
Arwena napisał(a):
Robert55 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wskaż proszę, tę inną drogę dla Polski, która będzie lepsza od tego, co proponuje PiS. PO-PSL oferuje państwo teoretyczne, LGBT i inne badziewia importowane z Zachodu. Co Ty proponujesz?

Moim zdaniem jest to pytanie podstawowe i nie powinno kończyć dyskusji, tylko powinno być początkiem dyskusji PRAWDZIWEJ. [...]

Ja jednak nie zacznę a zakończę na tym dyskusję, może i to śmieszne z mojej strony ale trudno. Uważam, że silnie zakorzeniony podział w sferze politycznej w naszym kraju na dwie opcje to uniemożliwia, bo albo jak jesteś za tym, to pewno jesteś z tamtymi, a jak za tamtym , no to z nimi.

Takiego uniku się spodziewałem. Nie masz nic do zaproponowania. Nawet nie jesteś w stanie wskazać inna sile polityczna która miałaby coś do zaproponowania.

Wt cze 11, 2019 6:13 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Wskaż proszę, tę inną drogę dla Polski, która będzie lepsza od tego, co proponuje PiS. PO-PSL oferuje państwo teoretyczne, LGBT i inne badziewia importowane z Zachodu.

PiS proponuje panstwo ze sraj tasmy, oto co PiS proponuje :

https://www.facebook.com/witold.jurasz. ... 4426116599

PiS wszystko co proponuje, to realizuje. A do cudów Tuska, jakie obiecywał w kampanii wyborczej, to chyba nie warto wracać. Po ośmiu latach, rządu PO, potwierdziło się hasło, którego byłem zwolennikiem: Chceż być sługą niemca , ruska, głosuj na Donalda Tuska.

Wt cze 11, 2019 6:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Wskaż proszę, tę inną drogę dla Polski, która będzie lepsza od tego, co proponuje PiS. PO-PSL oferuje państwo teoretyczne, LGBT i inne badziewia importowane z Zachodu.

PiS proponuje(...)

A teraz, jak już się wyzwierzęciłeś nad PiS, napisz nam jaki Ty masz pomysł na Polskę.

Wt cze 11, 2019 6:36 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen, zacząłeś ten wątek to może sam przedstaw swoją wizję Polski. Chyba nie łykasz jak pelikan wszystkiego co PiS zaserwuje?

Wt cze 11, 2019 9:36 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PiS moim zdaniem jest zbyt socjalistyczny w swoich programach, choć z drugiej strony,jeśli porównać to z poprzednimi rządami, to niech dają już to 500+ na dzieci... Wolę stokroć to niż propagandy LGBT i kolejne dziesiątki afer i kraju korupcji rządzonej przez elity III RP.

Tylko, żeby gospodarka to wytrzymała. Ciężko mi pisać, bo ja z ekonomii słaby jestem. :wink: Kaczyński nie jest mi tak straszny jak Schetyna, Tusk czy inny Trzaskowski. Patrząc na wybory ludziom chyba tragicznie się nie żyje. PiS wygrało sporą różnicą przeciw praktycznie całej możliwej opozycji z Polski (PO, PSL, SLD, .Nowoczesna, Zieloni, KOD, Inicjatywa Polska, Teraz itd.) Nawet było tam miejsce dla skrajnych feministek.

Wątpię czy powstanie coś na prawo. Nie ma w Polsce zapotrzebowania na "drugą prawicę", więc ta wizja odpada. Już teraz JKM kłóci się z Jakubiakiem, więc dobrze zapowiadający się projekt upadł. Na jesień może być tak, że też wejdą trzy ugrupowania.

Teraz mamy dwie wizje: tę PiS-u i całej reszty od PO na lewo. Reszta się nie przebije, skoro taki Kukiz non stop brylujący w mediach potrafił do siebie przekonać ledwie ponad 3%, to nie ma o czym rozmawiać. Trzeba też patrzeć realnie i chłodno kalkulować.

KE ma swoich celebrytów (Sthur, Janda, Szyc itd.), media, portale internetowe i "legendy" Wałęsę jak i Frasyniuka.

Na sali pooperacyjnej było nas czworo: jedna pani za PiS, pan za Kukiz15, ja za Konfederacją i pani za KE... Trochę dyskutowaliśmy, choć ja miałem trudniej, bo musiałem sobie maseczkę z tlenem odstawiać co jakiś czas :cfaniak: Wnioski? Na drugi dzień wyborczyni opozycji stwierdziła mówiąc siostrze: "Tu sami pisowcy" - czyli wyborcy Konfederacji i Kukiza i tak siłą rzeczy są postrzegani jako konserwatywni, przywiązani do tradycji, Kościoła, itd. a więc "pisowcy".

I jak mam wybierać tę wizję Polski, to wybieram wizję PiS-u... Tam też jest sporo bałaganu, nieuczciwości, żądzy władzy, byłych członków PZPR. Niestety. Ideałów nie ma, choć i w partii rządzącej są porządni ludzi. W ogóle byłbym zwolennikiem bardzo szerokiej koalicji na prawicy,ale to nie jest realne.

Nie ma teraz kompletnie większej chęci społeczeństwa na wizję Wielkiej Polski śp. Romana Dmowskiego, wolnego rynku, czy skrajnych i utopijnych pomysłów gospodarczych JKM albo w ogóle wyjścia Polski z UE...

Nie mam emerytury, trzynastki nie dostaję. 26 lat przekroczone, więc z podatku też mnie nie zwalniają, dzieci nie mam, 500+ odpada, dojazd do centrum Lublina mam dobry. Mi z tej piątki Kaczyńskiego nic nie "przypada".

Tylko, że ja nie jestem pępkiem świata. Mi dobrze, to ok. Patrzeć trzeba na innych, na naród jak jedność i całość. I w miarę się solidaryzować. Mamy demokrację, ludzie wybierają i jak widać wolą "strasznego kaczora" i "faszyzm" niż wolne sądy, obronę demokracji i powrotu do tego, żeby było tak jak było...

Wt cze 11, 2019 10:14 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
A ja uważam, że porządny człowiek nie wybiera mniejszego zła. Postępuje słusznie albo wcale, niezależnie od konsekwencji. Obecna scena polityczna jest wynikiem inżynierii politycznej przemyślanej tak, żeby PiS wydawał się jedynym słusznym wyborem. Łapią się na to nawet uczciwi i skądinąd rozsądni ludzie.

Wt cze 11, 2019 10:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
Yarpen, zacząłeś ten wątek to może sam przedstaw swoją wizję Polski. Chyba nie łykasz jak pelikan wszystkiego co PiS zaserwuje?

Wątek powstał z powodu ucieczki Awerny od odpowiedzi w innym temacie. Było pytanie postawione przez Yarpena Awernie i jak zwykle robiła uniki. No to teraz ma temat i nie może powiedziec ze odpowiedz byłaby offtopem jak to uczyniła poprzednio.

Śr cze 12, 2019 9:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Wątek powstał z powodu ucieczki Awerny od odpowiedzi w innym temacie. Było pytanie postawione przez Yarpena Awernie i jak zwykle robiła uniki. No to teraz ma temat i nie może powiedziec ze odpowiedz byłaby offtopem jak to uczyniła poprzednio.
Wszystko fajnie, ale Arwena dała do zrozumienia że nie będzie uczestniczyć w dyskusji. A Yarpen zapewne będzie jak zwykle twierdził że to on zadał pytanie i wymigiwał się od odpowiedzi. Tylko że o ile pamiętam zasady tego forum, to zakładający wątek powinien się bardziej postarać. Jeśli natomiast to miała być tylko wymiana między Yarpenem a Arweną, to już się skończyła czyli wątek do zamknięcia.

Śr cze 12, 2019 10:56 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Miałem przenieść posty i wtedy będzie wszystko jasne.
Przeniesione i już można dyskutować

Ostatnio edytowano Śr cze 12, 2019 4:07 pm przez Jockey, łącznie edytowano 1 raz

uzupełniono temat

Śr cze 12, 2019 1:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):

PiS proponuje panstwo ze sraj tasmy, oto co PiS proponuje :

https://www.facebook.com/witold.jurasz. ... 4426116599

Przed PiSem była kamieni kupa i państwo teoretyczne :D
Cóż to za wieści z facebooka, chyba żywcem skopiowane z Gazety Wyborczej :D ? Pozdrawiam

Śr cze 12, 2019 3:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Nie wiesci skopiowane z GW tylko prosto z IPN, ktory spokojnie ujawnil dane obywateli panstw obcych wspolpracujacych z polskim wywiadem w latach 80 tych umieszczone w zbiorze zastrzezonym.
Takich danych zadne panstwo nie ujawnia.

Śr cze 12, 2019 5:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Nie wiesci skopiowane z GW tylko prosto z IPN, ktory spokojnie ujawnil dane obywateli panstw obcych wspolpracujacych z polskim wywiadem w latach 80 tych umieszczone w zbiorze zastrzezonym.
Takich danych zadne panstwo nie ujawnia.

Nie wiem jaki cel miał w tym IPN, ale likwidacja IPN, niczego dobrego nie przyniesie. Pozdrawiam

Śr cze 12, 2019 8:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Można coś konkretniej? Co to za publikacja? Te informacje są dostępne ze strony internetowej IPN?

Śr cze 12, 2019 8:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Mysle ze tak, zreszta wejdz na link facebook ktory podalem tam powinny byc linki do odpowiednich stron IPN.

Cz cze 13, 2019 12:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wczoraj przyszło mi rozmawiać ze znajomymi z USA. Ona Polka, on Niemiec. Oglądają codziennie Wiadomości TVP. Refleksja Niemca, że jesteśmy bardzo ale to bardzo klotliwym narodem.

Chciałem tym krótkim wstępem sprowokować do szukania odpowiedzi zawartej w tytule watku na trochę innych zasadach i płaszczyźnie. Całkiem niedawno rozmawialiśmy na forum o papieżu Franciszku, który w skrócie stwierdził, że jakiś tam grzech (nie pamiętam dokładnie) wcale nie jest poważny. Dużo bardziej poważniejszy jest zaniedbanie relacji z żywym Jezusem, bo właśnie to do grzechu prowadzi. Nie skupia się więc w swoim nauczaniu przesadnie na skutku, ale przyczynie choroby.

A o tym, że nasz naród choruje, chyba nikogo przekonywać nie trzeba. Przecież wspomiana klotliwosc, nie dotyczy tylko polityków ale jest cechą całego narodu. I nie jest to coś co rozpoczęło PO albo PiS, ale coś co jest w nas i trwa od pokoleń.Pisalem niedawno o kazaniach ks. Skargi do posłów. Skloncie się do zgody - pisał. I jeśli ktoś zna historię, rozbiory, zabory to tam zawsze jednym z destrukcyjnych elementów była niezgoda narodowa. Bo najważniejsza jest moja racja.

Ale niezgoda i klotliwosc nie są jedynym objawem choroby. 95% polskiej zalogi w zagranicznym oddziale mojej firmy to katolicy. I jak w życiu bywa, różnią się poglądami. Mają jednak jedną wspólną cechę. 90% z tej grupy, nie widzi niczego złego w przywlaszczaniu sobie różnego rodzaju dóbr należących do korporacji. Dlaczego o tym pisze? Bo politycy są wybirani z narodu. Mamy takie elity, bo na lepsze nas nie stać. Resztę negatywnych cech dopiszcie sobie sami.

Mam też kolegę który jakoś przesadnie w politykę się nie angażuje. Ma wzgledne pojęcie, ale identyfikuje PiS jako partię Kościoła. Oglądam TVP - mówi, a tam ciągle jakieś oskarżenia i ataki. Powiedz mi, czy to są katolicy - pytał.

4 lata temu głosując na PiS liczyłem że kompromis aborcyjny zostanie zastąpiony prawem idacym w kierunku życia. Pomijając sytuację i protesty z czarnych marszów, uderzyło mnie jednak że nawet sam prezes głosował przeciwko zaostrzeniu. Ok, szanuje wolność wyboru i sumienia, ale tutaj znowu dostrzegam tą samą rozbieżność co wyżej. I zeby nie było, w innych partiach jest podobnie.

Ja w cale nie zamierzam w jakiś sposób dzielić się własnymi refleksjami do powyższego obrazu który się mam wyłonił. Ja tylko chciałem zrobić wstępniak do Yarpenowego pytania, na które każdy niech spróbuje odpowiedzieć sobie sam.

Wskaż proszę, tę inną drogę dla Polski

Cz cze 13, 2019 9:06 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona